Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoffman_

    nagyúr

    sziasztok,

    új routerre volt szükségem és egy hap ax2-t választottam, több megfontolásból. sajnos nem sikerült elsőre elég jól utánajárnom, így még vannak problémák, a tanácsotokat kérném. jövő héten kötnek be Telekom 1000/1000-et.

    - lépcsőházi szekrényben van az optika, de a lakásba behozni nem biztos, hogy lehet.
    - cserébe nincs kint 230V. a lakásból viszont megy ki egy üres cat5e kábel.
    - a tervem az volt, hogy veszek egy hap ax2-t, a wan port tud poe-t, így azon kiküldöm majd a tápot és az adatot.
    - vettem még egy tp link poe10r-t, hogy a lépcsőházban szét tudjam szedni.
    - ma nagy örömmel összekötözgettem, de a tp link cucc meg se mukkant. a hap ax2 tud passzív poe-t (18-57V 600mA), azt hittem, hogy ezzel menni fog.
    - nincs sok megoldásom, így még rendeltem egy tp link poe2412g-t (mikrotik rgbpoe + 18pow helyett, egyszerűbb nekem csak egy eszközt elrakni) és a hap ax2 poe kitáplálós tervem eldobtam egyelőre.

    a koncepció tehát:
    táp--> poe2412g
    hap ax2 wan --> poe2412g
    cat5e
    poe10r dc --> isp router táp
    poe10r rj45 --> isp router wan

    ennek működnie kellene szerintem, de a nagy kérdés nekem inkább az, hogy miért nem működik a tp link poe splitter a hap ax2 wan portjáról? utóbbi poe in/out és a splitter pont azért kellett, mert ez még 'buta' poe, csak passzívan kimegy. mivel a poe10r tud 802.3af-t, azt hittem kitalálja a mikrotikkel.

    valamin biztos átsiklok, megköszönöm, ha meg tudjátok mondani :)

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Audience #20699 üzenetére

    koszi. valamit bizonyosan, illetve tobb mindent is beneztem tan.
    a poe2412g is passziv, nem tud 802.3af-t. a sima mikrotik rgbpoe + 18pow is ugyanez, emiatt nem vagyok biztos benne, hogy menne.
    szerintem a tp link tl-poe150s injector + poe10r splitter fog csak menni rendesen. mikrotik verziobol ilyen beugro kis dolgokat nem talaltam.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Audience #20701 üzenetére

    ez a sagemcom vagy valami ilyesmi lesz az ONT. más eszköz tudtommal nem jön. remélem legalábbis. én ezt akarom megtáplálni. a telekom ONT, ha jókat találtam meg, 12V DC-t kér, és kb 11W max fogyasztással elmennek.
    ha ezek nem helytállók, akkor persze bukom az egészet.

    ui.: isp router alatt én az ONT eszközre gondoltam. weboldal alapján csak egy készülék jön, az optika végpont a routerük is egyben.

    szerk.: gyártottam egy ilyen firkát, előre is bocs :)
    szerintem ez csak így tud menni, de így kellene neki.
    amit nem értek továbbra sem, hogy miért nem volt elég a poe10r-nek és a hap ax2 wan kimenet. a poe, ahogy írod, 12-28V, azt szerintem fogadnia kellett volna a poe10r-nek.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz yodee_ #20703 üzenetére

    mert 1) albérlet és jelenleg nem biztos, hogy van rá mozgásterem 2) nem tudom a nyomvonalat sem, illetve így azt sem hogy egyáltalán be lehetne-e rángatni bármit még. amúgy kézenfekvő lenne, persze, meg olcsóbb..

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Reggie0 #20705 üzenetére

    mhm, ertheto, koszi.
    egy kisebb vilag dolt ossze bennem, hogy nem megy hehe. azt hittem jol kitalaltam pedig. most redditezek kozben, latom, hogy MT-re azert sokan kivannak akadva, mert nem konzisztens iranyba megy a poe jeloles/alkalmazasaval. hogy igaz-e, nem tudom, lelkes amator vagyok, de engem itt most pl. megkavart szepen.
    lehet, hogy ha egy sima rgpoe injektort radobnek a kabelre, akkor mar menne a splitter, mert tenyleg csak nem stimmel a feszultsegszint. mindegy, ezt vagy megtudom, vagy nem, rendeltem egy tp link injektort is a splitterhez, meg egy mikrotik rgpoe+18pow parost. valamelyikkel csak menni fog. meg akkor is, ha az ont-t nem birja majd el, legalabb az otletem jo volt : )))

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Reggie0 #20707 üzenetére

    magamtol is erre jutottam, a tplink fogado oldal, ami mar itt van, stabilabb kimeneti feszt ad specifikacio alapjan. a nyomvonalrol ugye nincs infom, lehet 10m de lehet 35 is. mondjuk 90m fele aggodnek inkabb, de nem tudom milyen minosegu kabelt huztak be anno. mindenesetre koszi :R

    ha sikerrel jar a projekt, akkor meg jarok erre biztosan. nem volt meg 'rendes' routerem, most kezdtem csak cisco-val ismerkedni packet tracerben, szerintem elboldogulok itt is, de biztos lesznek doccenok : )

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Shkiz0 #20711 üzenetére

    nem tudok sajnos kintre villanyt csiszolni, első sorban azért, amit #20715, vkp is írt.

    #20713, Ear001
    ez ki fog derülni akkor jövő héten. ha a poe valamiért no-go, akkor vagy berángatjuk valahol vagy ennyi. nincs nagy tapasztalatom benne, hogy mibe megy bele az isp technikus és mibe nem. ha kint maradhat az ont, akkor kap zárható szekrényt tőlem.

    #20716, kis20i
    igen, 24V. ez lehet az ok, nagyon köszi!

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz vkp #20719 üzenetére

    bonyolultabb ennél a helyzet lakásviszonyokat tekintve. nem egy panel, hogy csak be kell tolni a vasbetonon egy lyukat. lépcsőházi szekrényből le kell menni, másik szomszéd garázsfalon matatni, amihez nincs hozzáférés, utána egy utólag emelt falamon valahol bejön, majd temérdek álmennyezet, és kb zéró nyomvonal infó. a belépési pont talán megvan. szóval itt nem fog furálni, azt én is tudnék.
    de sajnos hajlok rá, hogy igazad van. hát akkor majd vért izzad, én csak könnyíteni akartam a műveleten. a mikrotiket mondjuk nem csak emiatt választottam, poe nélkül is maradni fog.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz hoffman_ #20708 üzenetére

    sziasztok,

    sikerrel bejött az ONT, 5670 lett végül. szép varázslat volt. a Telekom kolléga normális volt nagyon, meg akarta oldani. belement volna, úgy tűnt, az ONT közös téren történő elhelyezésbe is PoE-val, de a fogyasztás miatt elengedtük. a kiállásig nem tudtunk bejönni, de a lakás közepén az álmennyezetig jutott fiber, oda ment az ONT, ott meg megvágtuk a kihúzott UTP-t. még 230V-ot kell majd valahonnan odavinnem, hogy szép legyen a hétvégém...

    egyelőre átraktam Bridge/PPPoE PT-be az ONT-t és a meglévő Archer C7 WAN-ra dynamicIP-vel rádobtam. így az otthoni háló sem áll földbe, amíg játszom a hAPax2-vel.

    nem rég kezdtem ismerkedni a hálózatokkal, Cisco dolgokat konfigurálgatok bébilépésekben, egy CLI DHCP-t kiadni nem esik nehezemre, de attól még messze vagyok, hogy tudjam mit csinálok.
    --> Skory 2018-as bejegyzését találtam ma, hogyan is érdemes nekiállni, meg a MikrotikOnline alap dolgait is nézegetem. a kérdésem az, hogy tudnátok még ajánlani "best practice" oldalt, cikkeket SOHO témára? a LAN, wlan beállítás egy dolog, de jól feltűzfalazni már nem. plusz van egy fix IP-s NAS itthon, amihez van pár nyitva kb. fél tucat port (a docker meg Syno kimehet a netre). ezt szerintem sokkal jobban lehet / kellene implementálni, mint ahogy most van... ezt a portnyitogatást el kéne felejteni gondolom teljesen és vpnvpnvpn? erre van esetleg valami specifikusabb oldal, iromány?

    köszönöm előre is :R

    ui.: tudtam, hogy pöpec lesz a tik és bár egyelőre csak GUI-n próbálkozom, ez tényleg a lehetőségek tárháza otthonra is, ami a beállításokat illeti, nagyon tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz ekkold #20750 üzenetére

    köszönöm, utánaolvasok.
    igazából nem nagyon akarok elérni kintről semmit, még az is lehet, hogy a NAS külső hozzáférését lelövöm. egyedül a docker-ben futó Plex szervert kell kiengedni, ami fontos funkció. még azt is megkockáztatom, hogy a NAS-t, sőt a router-t sem akarom kintről piszkálni, ezt még átgondolom.
    a NAS konfigolásban segítettek sokat anno, sajnos akkor még annyira se vágtam a hálózatokat, mint most. a forwarding táblámat inkább nem is mondom, hogy néz ki, ránézésre sem optimális.

    wireguard azért eszi az erőforrást, ha jól sejtem. arra nem biztos, hogy a legjobb megoldás, hogy ezen keresztül toljak át egy ázsiai utamra pl. egy 4k HDR stream-et.
    a webszerver linket köszi, már rátaláltam menet közben, nagyon hasznos, köszönjük :R

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    +
    #20752, kammler

    köszönöm a válaszokat, ezek bőven megengedő sebességek, azt hittem, hogy ennél szűkebb keresztmetszet lenne. L2TP+IPsec alá nem hiszem, hogy mennék, ha távoli elérésről lenne szó, de még csak most kezdem átlátni ezeket a szolgáltatásokat.
    a Syno igazából egy Xpenology, ha a hálózat összeállt, akkor tervezem átmozgatni a rendszert Truescale alapokra. utánaolvasok, majd, hogy ott milyen a wireguard implementáció, de Unix alapú a rendszer, szerintem nem lesz szűk keresztmetszet.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    sziasztok,

    most jutottam el oda, hogy a tavaly vett ax2-t elkezdjem beállítani. nem volt még mikrotikem, winbox alól kezdőként próbálom felkonfigolni. LAN már működött pppoe-n a Telekom ONT mögött, de tűzfalak nélkül. most jönne a wifi meg a tűzfal, utóbbi meghaladja a tudásom. viszont előtte elakadtam a wifivel.

    reset után, üres konfigot kezdtem beállítani. az elmúlt másfél órám arra ment el, hogy megtaláljam, miért nem látok wlan interface-t. valakinek van ötlete, hogy tudom idevarázsolni? így fel sem tudok venni új interface-t. illetve a master interface-re hiába kerestem, nem találtam olyan oldalt, ami érthetően elmagyarázza, hogy működik és mik az összefüggések. azt nyilván hiányolja. a mikrotik manualokkal még barátkoznom kell.

    ez elég triviális kéne, hogy legyen, köszönöm előre is, ha akad tipp.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz lionhearted #21547 üzenetére

    + #21548, Kicsirics77
    köszönöm a válaszokat. terveztem lefrissíteni, láttam, hogy nem a legújabb a környezet, de akkor előreveszem. ettől még az interface-nek ott kellene lennie, amit hiányolok, mert hozzáadni nem tudok. megnézem mindenesetre a friss verzióval. Skori leírása is teljesen jól működik, még hasonló felülettel, neki ott az interface, ha jól láttam.

    #21546, gF
    nagyon köszönöm a felajánlásod, értékelem. viszont mindenhol azt olvastam, hogy tiszta lappal induljak, így erre indultam. már elég sokat olvastam, meg állítgattam ahhoz, hogy akarjak visszafordulni, így def configot már nem raknék vissza.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Kicsirics77 #21550 üzenetére

    köszönöm a választ újfent. mielőtt elolvastam, délelőtt nekiestem és sikerült továbblépni. 7.13.4 ROS került fel, illetve wifi-qcom-7.13.4-arm64 package (ha jól láttam van WifiWave2 csomag is). az alap konfigurálást elvégeztem, elsősorban Skori útmutatója alapján - köszönöm újfent - sok mindenben még mindig naprakész. beraktam onnan a legtöbb tűzfalszabályt is, ezek nyilván nem rám vannak szabva, vagy csinálok újat (amihez még ismerkednem kell sok mindennel), vagy az ott deklarált portokat használom, ha kell valamire. azt nem igazán tudom megnézni, hogy az régi TP-Linken mit takart a tűzfal bekapcsolása.

    esetleg tudtok mondani olyan cikket, doksit, ami a tűzfalbeállításban segítene elmélyülni? nem vagyok rendszergazda és Mikrotik képzésre sem megyek (bár egy CCNA-t lehet, hogy megpróbálok ősszel), jó lenne némi támpont, de nem nagyon találtam.

    egy régi TP-Link Archer C7 v2-t fog váltani (ha a NAS-t is hozzá tudom majd lőni), ami idén lesz 10 éves. meglepett, hogy ezzel az alapkonfiggal a LAN sebesség 900Mbit/s körül van az ax2-n, a C7 pedid 990 felett hozott. ez nem tudom, hogy a több futó tűzfalszabály miatt lehet-e (VPN és WireGuard még sehol nincs). azt tudom, hogy WiFi-ben gyengébb, de szerintem ott sem kerek valami. 10 méterre vasajtó mögött 80Mbit/s a C7 és 120Mbit/s az ax2 --> 5GHz-en, viszont közvetlenül az eszköznél a C7 550-et hozott, míg az ax2 290-et. utóbbinak hoznia kellett volna a gigabitet, azt gondolom.

    #21551, gF
    ez bizonyos, de szeretnék jobban elmélyülni benne. nem szenvedés az, ha érdekel, de nyilván döcögősebb lesz. olvasok, meg kérdezek, ha nem utáltok ki : )))

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz hoffman_ #21552 üzenetére

    sziasztok,

    pár dolgot próbáltam csiszolni, érdekesek az eredmények. esetleg rá tudnátok nézni a configra, hogy van-e benne valami banális hiba vagy hiány? ez most alap soho beállítás lenne, pár kábeles eszköz (PC, TV) és pár telefon/laptop (egyelőre remote-access WireGuardal még olvasást igényel részemről. illetve a NAS setup lesz kemény dió.) a tűzfalszabályokat nagyjából értem, de abban nem vagyok biztos, hogy mindre így van szükségem.

    ami furcsasággal találkozom, hogy nem eszi meg az NTP parancsot a CLI. megnéztem a friss ROS leírásban, az alapján is így jó. mégis hibát hoz a primary-re:
    [xyz] > /system ntp client set enabled=yes primary-ntp=148.6.0.1 secondary-ntp=52.178.161.41
    expected end of command (line 1 column 36)

    ami még furcsa, hogy a WiFi 5Ghz erőre kapott, bár nem 700-900, de 550-600Mbit/s körül hoz iPhone és Latitude 7400 esetén is. ez 50 cm-ről és 2m-ről tiszta rálátással. ez így szerintem ok, bár biztos lehetne több, pár fórum komment alapján. viszont a 2.4Ghz nagyon gyenge, 50cm-ről max 120Mbit/s. nem tudom, hogy ennek mi lehet az oka. kisebb távolságra már használhatatlan, pedig ettől várok jobb range-t. itt valami beállítás gondra gyanakszom. nem nagyon van másik hálózat errefelé.

    # 1970-03-17 12:50:41 by RouterOS 7.13.4
    # software id = 22BQ-PNKF
    #
    # model = C52iG-5HaxD2HaxD
    # serial number = *titkos*
    /interface bridge
    add name=bridge1 port-cost-mode=short
    /interface pppoe-client
    add add-default-route=yes disabled=no interface=ether1 keepalive-timeout=\
        disabled name=pppoe-telekom use-peer-dns=yes user=\
        *usernameittvan*
    /interface list
    add name=LAN
    add name=WAN
    /interface wifi security
    add authentication-types=wpa2-psk,wpa3-psk disabled=no name=m104 wps=disable
    /interface wifi
    set [ find default-name=wifi1 ] channel.band=5ghz-ax .skip-dfs-channels=\
        10min-cac .width=20/40/80mhz configuration.country=Hungary .mode=ap \
        .ssid="5ghzSSIDja" disabled=no name=wifi1_5ghz security=*securityprofileittvan*
    set [ find default-name=wifi2 ] channel.band=2ghz-ax .frequency=2462 .width=\
        20mhz configuration.country=Hungary .mode=ap .ssid="2.4ghzSSDIja" \
        disabled=no name=wifi2_2.4ghz security=*securityprofileittvan*
    /ip pool
    add name=dhcp-pool1 ranges=192.168.11.150-192.168.11.199
    add name=dhcp-pool2_guest ranges=192.168.11.130-192.168.11.140
    /ip dhcp-server
    add address-pool=dhcp-pool1 authoritative=after-2sec-delay interface=bridge1 \
        lease-time=3d10m name=dhcp-server1
    /interface bridge port
    add bridge=bridge1 interface=ether2 internal-path-cost=10 path-cost=10
    add bridge=bridge1 interface=ether3 internal-path-cost=10 path-cost=10
    add bridge=bridge1 interface=ether4 internal-path-cost=10 path-cost=10
    add bridge=bridge1 interface=ether5 internal-path-cost=10 path-cost=10
    add bridge=bridge1 interface=wifi1_5ghz
    add bridge=bridge1 interface=wifi2_2.4ghz
    /ipv6 settings
    set max-neighbor-entries=15360
    /interface list member
    add interface=ether2 list=LAN
    add interface=ether3 list=LAN
    add interface=ether4 list=LAN
    add interface=ether5 list=LAN
    add interface=ether1 list=WAN
    add bridge=bridge1 interface=wifi1_5ghz
    add bridge=bridge1 interface=wifi2_2.4ghz
    /ip address
    add address=192.168.11.1/24 interface=bridge1 network=192.168.11.0
    /ip cloud
    set ddns-enabled=yes update-time=no
    /ip dhcp-server network
    add address=192.168.11.0/24 dns-server=8.8.8.8,8.8.8.8 gateway=192.168.11.1 \
        netmask=24
    /ip firewall address-list
    add address=0.0.0.0/8 list=blacklist
    add address=127.0.0.0/8 list=blacklist
    add address=224.0.0.0/3 list=blacklist
    /ip firewall filter
    add action=drop chain=input dst-port=53 protocol=udp src-address=\
        !192.168.0.0/16
    add action=fasttrack-connection chain=forward connection-state=\
        established,related dst-address=192.168.11.0/24 hw-offload=yes
    add action=accept chain=forward connection-state=established,related
    add action=drop chain=input comment="Invalid csomagok eldob" \
        connection-state=invalid
    add action=drop chain=forward comment="Invalid csomagok eldob" \
        connection-state=invalid
    add action=accept chain=input comment="Established connections" \
        connection-state=established
    add action=accept chain=input in-interface=!pppoe-telekom src-address=\
        192.168.0.0/24
    add action=add-src-to-address-list address-list=blacklist \
        address-list-timeout=6h chain=input dst-port=20-1023,8000,8080,8291 \
        protocol=tcp src-address=!192.168.0.0/16
    add action=add-src-to-address-list address-list=blacklist \
        address-list-timeout=6h chain=input dst-port=\
        20-122,124-499,501-1023,8000,8080,8291 protocol=udp src-address=\
        !192.168.0.0/16
    add action=add-src-to-address-list address-list=blacklist \
        address-list-timeout=1d10m chain=input comment="port scanners" protocol=\
        tcp psd=21,3s,3,1
    add action=drop chain=input comment="drop blacklist" src-address-list=\
        blacklist
    add action=drop chain=forward comment="drop blacklist" src-address-list=\
        blacklist
    /ip firewall mangle
    add action=change-mss chain=forward new-mss=1440 out-interface=pppoe-telekom \
        passthrough=yes protocol=tcp tcp-flags=syn tcp-mss=!0-1440
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat out-interface=pppoe-telekom src-address=\
        192.168.11.0/24
    /ip service
    set telnet disabled=yes
    set ftp disabled=yes
    set www port=8000
    set ssh disabled=yes
    set api disabled=yes
    set api-ssl disabled=yes
    /system clock
    set time-zone-name=Europe/Budapest
    /system identity
    set name=*eszkoznevittvan*
    /system note
    set show-at-login=no
    /system ntp client
    set enabled=yes
    /tool mac-server mac-winbox
    set allowed-interface-list=LAN

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz kress #21555 üzenetére

    nagyon köszönöm, mindkettőtöknek, ez gyors volt. :R

    igen, a guest ugyanabból a subból megy, de egyelőre csak poolt csináltam, hogy később majd megnézzem mi hogy megy ezzel. egyelőre el van engedve, főleg gF kommentje után.
    a /16-ot Skori írásából emeltem át, most hogy mondod, szerintem hibásan, /24 kellene.
    a tűzfalazással még lesznek gondjaim, nem tudom rutinból mit és hol illik impelentálni. ha látok egy CLI-t, értelmezni tudom, csak az okát nem mindig értem.
    blacklist szintén Skori-tól jött, és alapvetően logikusnak is tartom (a NAS most elég szarul, portnyitással, de a neten lóg, rengeteg próbálják törni, ezért gondoltam, hogy jó a blacklist)
    dns-t elütöttem, már korrigáltam.
    többnyire winbox alól konfigolok, de ott pl. nem találok NTP server megadára lehetőséget, egyszerűbbnek tűnt ehhez a CLI.

    az alapokhoz a linkeket is köszönöm, megnézem őket. most ismerkedem a hálózatokkal, élvezem, csak nem volt megfelelő kifutása az IP alapoknak. bedobtak a Cisco CLI konfigolásba, amit élveztem, csak nagyon kapkodás volt és nem igazán tudtam magamra szedni a miérteket. nulla előképzettség nélkül nemcsoda, annak is örülök, hogy a winbox beállításainak több, mint a fele ismerős.

    #21556, gF
    guest network-öt mindenképp szeretnék, de ez talán a legutolsó. mindenesetre akkor ebben a formában kukázom. a blacklist-re a fent írt miatt gondoltam.
    MSS-re: igen, ez lehet, nagyon erősen hagyatkoztam Skori írására, azt nem tudhattam, hogy ma ezt nem kell implementáljam.
    IPv6-ra szerintem nincs szükségem, egyelőre semmiképp.

    nem veszem magamra, teljesen biztos vagyok, hogy nem az ax2-ben van a hiba, hanem az én ismereteim hiányosak.

    #21559, Kicsirics77
    bocs, rosszul fogalmaztam. én kliens vagyok persze, de nekem NTP-servertől kell kérnem. ez(eke)t nem tudtam megadni CLI-ben. ezek alapján ránézek még egyszer, valószínűleg nem jó helyen kerestem. @szerk: :R

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Longeye #21593 üzenetére

    nekem egy hap ax2 áll konfigurálás előtt/alatt és a 7.13.4-ről én a ROS-t sem tudom 7.13.5-re frissíteni. reboot után semmi, nincs érdemi log sem.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz hoffman_ #21598 üzenetére

    hap ax2 esetén valami gebasz lehetett, nem én voltam helikopter talán. ellenőrzötten szedtem Mikrotik oldaláról a 7.13.5 csomagokat arm64-re két hete, amikor nem ment a frissítés. most tudtam elővenni újra, megnéztem winbox-->packages-->update alól, illetve a Mikrotik oldalán is: most a jelenleg is futó 7.13.4-et írja legfrissebbnek.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz kress #21681 üzenetére

    uh, ezt benéztem, aludni kellett volna este. 7.14 a legfrissebb a weboldalon :R
    ettől függetlenül az update menüben 7.13.4-et ír a legfrissebbnek, nem tud frissíteni.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz kress #21683 üzenetére

    kész, feladom. nem gondolom, hogy ennyire hülye vagyok, de bármi lehet.
    7.7-el jött, ezt 7.12.1-re frissítettem. erre ment fel később a 7.13.4., viszont innen nincs tovább. se a 7.13.5., se a 7.14 nem megy fel. a routerboard 7.13.4-et ír jelenleg.

    offline próbáltam drag&drop módszerrel őket, illetve hálózatra dugva package menüből is néztem. ott nem ír frissebbet a 7.13.4-nél, hiába lát ki a netre.

    csináltam egy resetet is az alábbiak szerint, de nem sikerült, visszakúszott a 7.13.4.
    olyan, mintha nem működne a reboot. bontja a sessiont mindig, de mintha nem indul újra valójában. (logot is néztem, semmi nem kerül bele)

    RouterBOOT reset button has the following functions:
    - Hold the button before powering on the device, and at power-up, the button will force load the backup boot loader. Continue holding the button for the other two functions of this button.
    - Release the button when the green LED starts flashing, to reset the RouterOS configuration. To not load the backup boot loader, you can start holding the button after power is already applied.

    grabber:
    nem láttam frissebbet ott sem.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz hoffman_ #21685 üzenetére

    addig próbálkoztam, amíg csak összejött végül. lehet, hogy ez nektek triviális, ezesetben bocsi a flood miatt. a 7.13.4 ROs mellett azonos verzióval új wifi package érkezett, amit szintén felraktam. a package listben ezt először disable/uninstall/reboot során le kellett szedjem, ezután tudtam frissíteni az OS-t. gondolom ez fogta meg, csak nem láttam sehol nyomát.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák