-
Fototrend
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
-
(rögzített hozzászólás)
Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mister_X
nagyúr
Üdv nép, nehéz esetként járulok elétek tanácsaitok reményében.
Adott egy
nextcurrent gen konzol, egy Xbox One. Egyetlen, de annál nagyobb gond van vele: lassan egy hónapja nem volt bekapcsolva - és nem azért, mert ne lenne rajta kellő mennyiségű játék (GTA V, Dragon Age, CoD: AW, Titanfall, Halo, Forza Horizon 2, EA Access csak hogy a nagyobbakat említsem): már nem vagyok az a tipusú hardcore gamer, aki nekiül az ilyen indíttatású hardcore játékoknak. Mondhatnám, hogy nem az én stílusom, de eddig konzolos voltam, de valahogy úgy néz ki, hogy elmúltak az ilyen játékos idők - mármint a konzolos, persze. Jó móka azért a fórumtársakkal multizni vagy autókázni Forzában, bankot rabolgatni GTA V-ben, meg ilyenek, de már nem tudom rávenni magam a konzol bekapcsolására. Időm se sok, egyetem és meló mellett nem igazán van energiám pár agyatlan grindelésen vagy egy-két HearthStone meneten kívül.Megváltoztak a játékos szokásaim, ami előtérbe került, az a Heroes of the Storm és a World of Warcraft - előbbi picit megizzasztja béta ürügyén a combosabb vasakat is, utóbbi meg elfut kenyérpirítón. Az adatlapomon lévő laptopon WoW-ozok jelenleg, HotS nem fut el rajta. Fizetéskor kap majd egy SSD-t meg még RAM-ot, mert a gyári ipari hulladék merevlemez és a kevés memória húzza vissza,
---
És amiért idejöttem, a fentieket figyelembe véve:
1. Mire fogod használni a gépet?
Kocajáték: HearthStone, World of WarCraft, Heroes of the Storm, WarCraft III, esetleg StarCraft II és a Diablo III-ba is belenézek majd. Tehát semmi komoly. Ezen felül netezés, szövegszerkesztés, prezentációkészítés, animenézés (stream), tehát olyan általános mindennapi.2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
Semmilyennel. Talán egy jogtiszta Windows 8, ha ide vehető.3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
"Mindenre": alaplap, processzor, memória, háttértár, ház, billentyűzet és egér - monitor kivételesen akad (1440*900, nekem elég még az 1366*768).4. Mennyi a kereted rá?
Egy 90k-s keretet lövök be az Xbox One eladási árán, a lélektani határ 100k, de nagyon lélektani.Kritériumok, elképzelés:
1) kis méret
2) minimális zaj
3) minden alkatrész újFuttában összedobtam a négybetűs webshopon egy konfigot, 76k-nál állt meg, billentyűzettel 91k.
alaplap: ASUS AM1I-A 10.500.-
processzor: AMD Athlon 5150 12.000.-
memória: Kingston HyperX 1600MHz 8GB KIT (2*4GB) 21.000.-
háttértár: Kingston HyperX Fury 120GB 19.500.-
ház: LCPOWER LC 1340-mi 75W 12.500.-Azért esett AM1-es konfigurációra a választásom, mivel meglátásom szerint rendelkezik a számomra szükséges erővel CPU és IGP terén is. 5150 és 5350 között nem látom akkora teljesítménybeli különbséget, ezért raktam bele a kisebbiket. 8GB memória éppen elég, ez alá ma már nem mennék. Mivel pénz van és kíváncsi vagyok A Gyorsaságra, ezért SSD-t néztem ki. 120GB és 240GB között úgy 15.000Ft van még, az már meghaladná a keretet nagy valószínűséggel, mivel rendes házba raknám a szerzeményeket és billentyűzetben sem akarok alább adni. 120GB pedig számításaim alapján elégnek kell legyen (jelenleg 45GB körül foglalok). Mini-ITX formátumú, tápas házat néztem ki, 75W-nak untig elégnek kell lennie, a processzor TDP-je 25W, a többi alkatrész meg nem ehet még ugyan ennyit sem. Nos, billentyűzet. Ideje beteljesítenem régi vágyam és egy Apple billentyűzetet rakok majd a monitor elé, az 15k körül volt. Egérben tanácstalan vagyok, abban sokkal kisebbek az igényeim, sőt, a jelenlegi patkánnyal is ki vagyok békülve, tehát az az egyetlen dolog ami várhat.
Esetleges módosítások keret bővülésének függvényében:
- Athlon 5150 helyére 5350
- 120-as SSD ellenében 240-es---
Ez így elég megtervezett és céltudatos tervnek tűnik egy ilyen topicba, de sok a homályos folt:
- ezeknek a mini-ITX házaknak van-e valami hátránya? Gondolok én itt arra, hogy akármilyen RAM nem mehet bele a mérete miatt.
- tapegységek ezekben megbízhatók? Az lenne az utolsó, amit elviselnék, ha nem fogna meg egy hálózati ingadozást / idő előtt elhalálozna és magával rántana akármit is
- Apple bill. működik Windows alatt is tökéletesen?
- gyári hűtő gondolom kuka, kell egy csendes venti / passzív jószág és a házba egy nagyobb légkavaróAmire kíváncsi vagyok ezeken felül:
Alternatívák. Más alaplap, esetleg Intel megfelelő, fél hangyab*szásnyival szélesebb ház és rendes PCI-e-s alaplap az esetleges bővithetőség jegyében, ha combosabb játékokra fájna a fogam, jobb SSD, spec. RAM (pl. Low Profile fér csak ezekbe a házakba), stb.---
Elnézést a wall of textért és előre is köszönöm a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
- Mielőtt kérdezel olvasd el a téma összefoglalót!
- Hirdetni csak a Hardveraprón szabad!
- Beárazást kérni a beárazós topikban lehet!
- Gigabyte alaplap topik
- Politika
- Építő/felújító topik
- Mikrotik routerek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- ÚJ GAMER ELIT: Azonnal harcra kész ERŐMŰ! Új, Garanciás, Windows 11 Pro-val!
- Asztali PC , i7 7700K , GTX 1070 , 16GB DDR4 , 378GB SSD , 500GB HDD
- i5 8500/ 16GB DDR4/ 512GB gen4 SSD/ Win11 ready/ garancia/ ingyen foxpost
- HP ProDesk 600 G2 Mini PC (i5,16GB,1TB, Win10)
- Új AM5 RYZEN 5 8400F GAMER ERŐMŰ PC 32Gb DDR5 512GB NVME SSD NVIDIA RTX 3070TI 8Gb DDR6 2ÉV GAR!
- AKCIÓ! Dell Alienware M17 R3 Gamer notebook - i7 10750H 16GB DDR4 1TB SSD RTX 2070 8GB WIN10
- AKCIÓ! AMD Ryzen 7 3800X 8mag 16szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítás
- Bomba ár! Dell Latitude 7480 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép játékra! I5 14400F / RX 6900 XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest