-
Fototrend
Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
Gergello #47426 üzenetére
Használható és működőképes a W10 beépített eszköze is, mentettem és állítottam már vissza vele. Viszont általánosan itt is igaz az, hogy az egyes 3rd party programok általában többet tudnak, jobban konfigurálhatók, stb. Vagyis a Macrium Reflect összességében jobb választás lehet és ráadásul van ingyenes változata is, vagyis fizetni sem kell érte. Arra viszont érdemes odafigyelni, hogy a programnak mindig lehetőleg az aktuális verzióját javasolt használni, mivel a régebbieknél bizonyos esetekben lehetnek gondok, mint pl. emiatt ez.
(#47423) bobalazs:
Az már csak részletkérdés, de manapság azért nem akkora extra egy pendrive-ot tartani a WinPE/WinRE változat bootolásához. Meg arra sem minden esetben van szükség, mert akár a program telepített változatával is megoldható a visszaállítás Windows alól. Már ha bebootol, meg nem ment tönkre a rendszermeghajtó, mert ellenkező esetben nyilván nem.(#47424) Kempetlen:
Neked szintén, mert egyrészt le volt írva, hogy nem feltétlen kell elavultnak lennie a mentésnek, lehet az akár naprakész is. Másrészt előfordulhat olyan helyzet, amikor szükség lehet a mentésre és abból a visszaállításra, nem abból kell kiindulni, hogy magad nem szoktál menteni és visszaállítani, meg ilyen alapon akkor úgysem lesz rá szükség másnál sem. Harmadrészt egy belakott rendszer reprodukálásánál nyilván nem gyorsabb az újratelepítés a 0-ról, mint a naprakész mentésből történő visszaállítás. Negyedrészt nem nagyon van miről beszélni, mert manapság pont hogy elég nagy divatja van a rendszermentésnek-visszaállításnak és a közvetlen klónozásnak, pl. ezen a fórumon is rendszeresen érdeklődnek többen ezen megoldások felől és pláne belakott rendszereknél nyilván inkább választják ezen lehetőségeket a 0-ról történő újratelepítés helyett. Meg pl. egyes SSD-khez is mellékelnek a gyártók saját célprogramot a klónozáshoz, hogy a usernek ne kelljen már mindent a 0-ról kezdeni csak azért, mert kicseréli a Windows alatt a HDD-t SSD-re, vagy a régi SDD-t egy újra, másikra. -
válasz
Gergello #47426 üzenetére
Windows beépítettjével utoljára Vista esetén próbálkoztam, aztán azóta sem.
A helyreállító média létrehozásánál is padlót fogott, a telepítőlemezről kellett zsonglőrködni, hogy egyáltalán létrehozza. Ezt követően készítettem egy teljes rendszermentést, majd kicseréltem a HDD-t (vettem egy nagyobbat), de az új HDD-re már nem engedte visszaállítani a korábbi mentést... Adtam a xarnak egy pofont...Nem tudom, hogy W10 esetén ez a helyreállító meghajtó készítés mizéria még jelen van-e (W8.1-nél még megvan) ill. hogy másik meghajtóra enged-e visszaállítani, nem csak arra, amiről a mentés készült, nézz utána, de az viszont biztos, hogy pl. a Macrium Reflect Free nagyságrendekkel jobb progi, mint a Windows beépítettje, és a fizetős backup/restore progikat is megeszi reggelire a mai napig.
-
King Unique
titán
válasz
Gergello #47410 üzenetére
Lemented egy lemezképfájlba a rendszert a szükséges partíciókkal együtt, amihez a Windows 10-ben is adott a beépített eszköz, + számos külső program (példák) is rendelkezésre áll ehhez Windowson, amelyek közül népszerű és többeknél bevált pl. a Macrium Reflect. Azt pedig ahogyan a másik válaszban is írták, a mentést másik fizikai meghajtón (pl. másik belső/külső HDD/SSD) javasolt tárolni, mivel ha az eredeti rendszermeghajtó meghibásodik, akkor megy a mentés is a levesbe.
Az meg evidens, hogy szükség esetén nyilván lehet újabb és újabb rendszermentéseket készíteni, nem a fél évvel korábbit kell őrizgetni a végtelenségig...+ Például a Marium Reflect esetében is lehet ütemezni a mentést, valamint akár különbségi és növekményes mentéseket készíteni, bár a Macrium ingyenes verziója csak az előbbit támogatja. De pl. az AOMEI Backupper free verziója (standard) elvileg tudja mindkettőt.
A vesződség és az időigényes meg inkább az, amikor egy belakott rendszert, Windowst kell a 0-ról újratelepíteni és mindent kezdeni elölről. Sokkal praktikusabb, kényelmesebb és gyorsabb a mentésből visszaállítani a rendszert és ott folytatni a használatát, ahol abba lett hagyva. + Attól, hogy a W10-nél félévente kijön egy-egy újabb verzió, nem muszáj egyből átállni rá, 18/30 hónapos életciklusa van az egyes verzióknak kiadástól függően. Persze ha valakinek az állandó clean install a mániája a 0-ról, akkor csak csinálja, hajrá... -
válasz
Gergello #47410 üzenetére
"Ha valami képfájlba menti a rendszert majd ez a program, akkor hol érdemes azt a képfájlt tárolni ? Ugyanabban a gépben másik partíción vagy külső merevlemezen ?"
Másik merevlemezen, hogy ez külső/belső HDD az mindegy, de semmiképp sem a rendszermeghajtó másik partícióján, hisz ha a rendszermeghajtó bekrepál, akkor a mentés is megy a levesbe...
-
-
-
BigBadPlaYeR
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Gyermek PC játékok
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- AKCIÓ! HP Elitedesk 800 G1 USDT mini asztali számítógép - i7 4770S 16GB RAM 128GB SSD Intel HD
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged