-
Fototrend
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. december
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
márkaspecifikus topikok: (Asus, TP-Link, Cudy, Xiaomi, Mikrotik stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nixon18
senior tag
válasz
Gubek-Einste
#80527
üzenetére
Köszönöm! Akkor azt rendelem meg
-
Nixon18
senior tag
válasz
Gubek-Einste
#80525
üzenetére
Kb a lakás közepén lenne a router. Innen menne a wifi. A legnagyobb táv legrosszabb esetben 2 db 15 cm-es házgyári vasbeton paneles fal és egy 10 cm-es mészhomok fal. De a wifire a jelenlegi szolgáltatói eszköz mellett sincs panasz.
A routerre egy switch lenne rákötve. Erre van kötve 2 PC és 2 nyomtató, illetve a nas.
Vagy a switch helyére teszem be a routert és akkor kiesik egy csomópont a switch miatt és lehetne nyomtatószerver is egyből.
Jelenleg a net 30/15-ös, de a gigabizes nettel se legyen gondom, ha esetleg lehetne váltani (vannak pletykák fejlesztésről).
A router pedig csak azért kell, hogy a nas-nak lehessen portot nyitni és bárhonnan elérhető legyen.Az általad ajánlott 3 router közül a drágább időtállóbb vagy hasonló előnye, nem azon a pár ezer forinton múlik a dolog.
-
Nixon18
senior tag
válasz
Gubek-Einste
#80523
üzenetére
Ha ez így működik, akkor az még jobb! Köszönöm!
Panelba 80 nm-re mit ajánlanátok? A modem mellé kerülne a router, amibe csak egy switch lenne bedugva. Erről mennek a hálózatra kötött gépek és a nas is erről menne.
A net sebessége nem túl acélos, de ha lehet majd váltanék és nem 2 évre vennék routert. -
Nixon18
senior tag
Sziasztok!
Lehet kapni olyan modemet, amivel kiváltható az invitelhez kapott zyxcel-csoda (RJ-11 be, 4 RJ-45 ki, amiből ki kell osztani az IPTV-t is)?
Későbbi NAS miatt szeretném cserélni, ha lehet, hogy legalább egy portot tudjak nyitni a NAS távoli eléréséhez.
-
Nixon18
senior tag
(#57087) bluemirage
Nem közvetlen a Wi-Fi jelet szerettem volna átvinni a házon, hanem egy kábellel szerettem volna a ZTE eszköz után kötni egy routert, ami egy másik szobában lenne elhelyezve.
Sajnos ezek szerint félreérthetően fogalmaztam.(#57094) Gubek-Einste
Köszönöm a tanácsodat, így szerettem volna én is megoldani. Ehhez szerettem volna tippet kapni, hogy melyik a legegyszerűbb router, amivel neki lehet ennek állni.
Köszönöm a segítséget! -
Nixon18
senior tag
Sziasztok!
Inviteles ZTE router mögé szeretnék egy másik routert bekötni, mert túl hosszú a ház és van a router és leghátsó elérési pont között 3 db 52 cm-es kisméretű tégla fal.
A net 30 Mbit/s sebességű (lehet, hogy később lesz váltás nagyobbra, de akkor is csak max 60-ra)Erre mi a legolcsóbb megoldás?
-
Nixon18
senior tag
válasz
Gubek-Einste
#55676
üzenetére
Köszi a választ!
-
Nixon18
senior tag
Sziasztok!
Inviteles IPTV-hez lehet kapni a szolgáltató által adott routeren kívül bármi mást? Vagy ez csak beállítás kérdése?
-
Nixon18
senior tag
válasz
Intruder2k5
#28211
üzenetére
Értem! Köszönöm a segítséget. A csere gondolom ugyanarra a típusra cserélést jelent.... jól értem?
-
Nixon18
senior tag
Hello!
A milyen router vegyek kérdésen ugyan már tól vagyok, de lenne egy másik kérdésem, aminek nem találom a helyét:
Ha boltban veszek routert, akkor 3 napon belül indok nélkül vissza kell, hogy vegyék? Vagy ilyesmi mr nem létezik? -
Nixon18
senior tag
Most, hogy már volt időm az új gépemre is rá kellett jönnöm, hogy a ProBookban az AMD A4-es procija nagyon gyenge. Pedig semmi komolyat nem csinálok rajta. Ha pedig ez így is marad, akkor igenis megéri a +30e forintot az i5 bele...
Bocsi... mellékattintottam a topicválaszásnál...
-
Nixon18
senior tag
válasz
Intruder2k5
#20885
üzenetére
Megijedtem ezektől a számoktól

-
Nixon18
senior tag
Hello!
Elolvastam az 1. hsz-t, de nem tusom mennyire friss, mivel 2005 januári...
Tehát: úgy állunk, hogy meghalt a routerünk és szükségünk lenne egy újra.
Az Invitel 4 Mbit/s-os ADSL nete lenne 3 felé osztva + WiFi. Mit javasoltok 10 max 12.000 forintért?
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Apple asztali gépek
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Milyen processzort vegyek?
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- Call of Duty: Modern Warfare III (2023)
- Az SK Hynix elárulta, hogy meddig nem lesz elég memória
- SörcsaPH!
- EU-s vám vethet véget a nagyi temus vásárlási lázának
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A33 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3086
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
- Minden szoftver mellé teljesen audit és NIS2 biztos, jogilag hiteles licencigazolást adunk át!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

Dr.NX
