Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz honyike #15609 üzenetére

    A PWM a szervóknál 5V szokott lenni. Az analóg inputra sok fórumon húzzák a szájukat, én még nem próbáltam.

    Én biztos megpróbálnám rákötni a 4,5 voltot, mert nem hinném, hogy volna akkora a terhelés, mint egy ~100%-os kitöltöttségű 5V-os PWM esetén. DE! Mivel ezt nem próbáltam még, és nem vagyok benne biztos, hogy nem okozhat kárt, ez legyen a te döntésed.

    Ha nem akarsz kockáztatni, akkor 555 IC-hez sokféle bekötést találni PWM-hez. Annak az 5V-os jelét már nyugodtan rádobhatod a szervóra.

    Szerk: Bocsi, a PWM-re nem válaszoltam.
    Az impulzus szélesség moduláció lényege az, hogy egy fogyasztót (legtöbbször motorokat vagy LED-eket) nem a feszültség csökkentésével, hanem annak gyors fel-le kapcsolgatásával szabályozunk.

    Ha veszel egy motort, aminek 5 volton 1200 a fordulata akkor azt lassíthatod úgy, hogy csökkented a feszültséget, de mondjuk 2,5V alatt már nem mozdul meg álló helyzetből.
    Ezzel szemben, ha az 5V-ot 1ms-ra be, aztán 1ms-ra kikapcsolod, akkor adott időn belül fél időben ki volt kapcsolva a motor, fél időben be. Ezzel azt éred el, hogy a feszültség (és általában a feszültséggel változó hatékonyság) csökkenése nélkül érsz el kisebb teljesítményt.
    A szervókban ezt a PWM-et egy kis kondenzátor egy analóg referencia feszültséggé alakítja. (Ha az említett 5V 1ms-be 1ms-ki (50%) PWM jelet kondenzátora kötöd, akkor egy 2,5V-os konstans feszültséget kapsz) Éppen ezért szerintem nem okoz gondot a 4,5 Volt bekötése.

Új hozzászólás Aktív témák