-
Fototrend
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jolida
tag
válasz zsolosz #54151 üzenetére
A telepítés során a telepítő a saját hálózatodra csatlakoztatta az invertert (valószínűleg DHCP címre: 192.x.x.x), amikor megadtad neki a hálózat belépéshez az adatokat (én írtam be a tabletjére a vendéghálózat elérését).
Ez egy többnyire fixen maradó IP szám (az inverter nem fog kérni másik számot a hálózatodtól), amit egy hálózati programmal, vagy a routeredbe belépve meg tudsz nézni.
Ezt az IP számot beírva a böngészőbe jön be az inverter alapmenüje.A menüpontok használata jogosultsághoz kötött, legalább "customer" jog kell.
Az inverter programozásához "technician" jogosultság kell, de gondolom ezt nem Te akarod végezni a továbbiakban.A telepítő lépett be az inverter oldalán található számokkal és rögtön adott magának "technician" jogot/jelszót, regisztrálta a készüléket a Fronius oldalán (gyári számmal), ezért nem tudsz azzal már belépni.
Ha a telepítő cég ad neked (a Fronius utasítása szerint kötelessége!) "customer" jogosultságot, tudod kérni az inverter felületén a jelszó megváltoztatását. Az email címedre küldi el a rendszer a belépéshez szükséges adatot, amit utána már meg tudsz változtatni a saját jelszavadra.
Én ezek után a telepítő cégnek/rendszermérnöknek a solarweb.com oldalon "Rendszerfelügyelő" jogosultságot állítottam, amivel minden olyan funkciót el tud látni, ami a felügyelethez kell, jelentéseket, szervizüzeneteket ugyanúgy megkap. Ha kell, gond esetén "technician" joggal lokálisan hozzáférhet az inverterhez a belső WiFi hálózatomról ... ha kiszáll a helyszínre, és egy "eldobható" jelszóval felengedem a WiFi-re.
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- CES 2025: az In Win nem viccel, ha tápegységről van szó
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kerékpárosok, bringások ide!
- CES 2025: AI a grillsütőben
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Google Pixel topik
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen széket vegyek?
- További aktív témák...