Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz !george! #8991 üzenetére

    Most hogy írod a bekapcsológombot jó helyre csatlakoztattad?
    A bekapcs. gombot tudot pótolni:az alaplapról húzd le, és dugd át a reset gombot.
    A rest gomb nyomására indulnia kell a gépnek, ha a power gomb hibás.
    "Az alaplapokon általában szokott lenni egy led, amelyik stanby állapotban világít.
    Ha az nem világít, akkor már a standby 5 V sincs meg, nincs is ami bekapcsolja a géped. Vagy a táp rossz, vagy az alaplap totálkáros."vagy nincs áram a konektorban.
    "Szerintem van led, csak nem találod mert nem világít - lehet chip LED ( SMD ), azt elég nehéz felfedezni a sok alkatrész között ha sötét."
    Ha van asztali lámpád teszteld azt a konektort.
    A tápot így lehet tesztelni de nem ajánlom:
    "A tápból kijön egy darab széles csatlakozó aminek 20, vagy 24 kontaktusa van, és több olyan, aminek csak 4. Az a sz=les nagy megy az alaplapba, a többi meg a diszkekbe, DVD-olvasóba, stb.
    Nna, abba a széles nagyba mennek mindenféle vastag fekete és piros vezetékek, meg néhány vékony, amelyikből az egyik zöld. Fogsz egy kb. 5-10 cm hosszú, vékony szigetelt vezetéket, a két végét lecsupaszítod kb. 1 cm hosszan. Az egyik felét bedugod abba a lyukba, ahová a zöld drót csatlakozik, a másikat meg valamelyik olyanba, ahová egy fekete vastag drót csatlakozik. Ha elindul a táp ventilátora, akkor legalább működik."Persze úgy hogy semmi más nincs rákötve.
    Ha nem működik garancia.

Új hozzászólás Aktív témák