-
Fototrend
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
KROK640
nagyúr
válasz
Truman
#47142
üzenetére
Lehet, hogy nem fog tetszeni a mit írok, de ezek a Dell Optiplex 3020 SFF gépek jellemzően 4th gen I3/I5-ösök 4-8GB RAMmal, pár száz GB HDD/SSDvel. VGA szempontból is neccses általában bővíteni. És ugye a spéci táp meg a spéci lap.
Azt mondom, szerintem szerelj ki belőle mindent amit érdemes (RAM, HDD/SSD, CPU), és vagy add el őket VAGY azokhoz képes nézzél egy normál asztali alaplapot, tápot és házat. (ha I5-ös a gép, akkor még egy jobb VGAval, 16GB RAMmal még kocagamer gép is lehet belőle, eladáskor is értéknövelő).Gondolj bele, mire megveszed a tápot, ott vagy, hogy használtan kijön egy táp, lap és talán még egy ház is.
A harmadik dolog, ha mindenképp ehhez ragaszkodsz, akkor kénytelen vagy szervízbe vinni / akár potyára megvenni a tápot (és ha nem aza rossz? és lapot nem kapsz hozzá?) de a szervíznél több ezer ft munkadíjat kifizetsz majd, mire vagy megtudják oldani, vagy nem, és ha jó is lesz, akkor ugyanaz a bővíthetetlen elavult vackod marad ami volt. -
-
jokeph
nagyúr
-
Truman
senior tag
válasz
Truman
#47043
üzenetére
Na akkor megválaszolom magamnak...
Hátha valaki egyszer majd ezzel fog küzdeni.Elég fura, de a hűtő csere oldotta meg. Korábban egy toronyhűtő volt felszerelve (Arctic Freezer 13), utána egy sima Intel stock hűtővel már nem csinálta.
Sose jöttem volna rá, ha nem szedem ki az alaplapot a teszteléshez, és utána már nem volt kedvem a torony hűtőt felszerelni. Gondolom az a hűtő nem nyomta egyenletesen a procit így kontakt hibák alakultak ki. Vagy valami már megrogyott valahol a súlytól és így állt helyre.
-
dugo_
veterán
válasz
Truman
#35546
üzenetére
Coil whine a jelenség neve. Elkezdhetsz egyesével alkatrészeket cserélni, ha nagyon zavar, de nem lesz egyszerű menet, mert nincs bevált recept a kiküszöbölésére.
Első körben talán a tápcsere a legolcsóbb és legegyszerűbb lépés. A leírásod alapján a vga cicereg, de simán lehet, hogy a táppal nem szeretik egymást és másikkal elhallgat. Vagy próbáld ki másik videókártyával is a rendszered, abból újat venni potyára drágább lenne.
Új hozzászólás Aktív témák
- KODI (ex-XBMC) Android alapokon, Androidos media-boxok
- EAFC 26
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Amazon
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Vigneau interaktív lokálblogja
- BestBuy topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- 246 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- Akció! Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B650M R7 8700F 64GB DDR5 1TB SSD RX 7800 XT 16GB LianLi VectorV100R RGB TG 750W
- 0perces DDR5 5600 vadiúj Ramaxel 2x16GB memória 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
S939-től AMD-nél ott figyelt a gyári hátlapi merevítés, sosem volt velük gond AM4-ig.
