-
Fototrend
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petrónius
aktív tag
válasz
Kornel1212
#52120
üzenetére
"RAM Modul vagy pedig a RAM "foglalat" hibás?"
A kiszedett ram-ot tedd abba a foglalatba amiben a másik működik. És mindjárt kiderül. -
Petrónius
aktív tag
válasz
Top cat
#52052
üzenetére
Már elengedtem a lapot. Szervizbe semmiképp nem viszem. Egy kétes kimenetelű "javítás" már nem éri meg nekem. Azt a pénzt inkább beleteszem egy AM5-ös lapba, a processzort pedig eladom. Vagy lehet hogy nézek a procihoz egy másik lapot. Még nem tudom.
"Még azt kipróbálnám, hogy felraknám a legelső BIOS-t, ami támogatja ezt a procit, 7C84v17, hátha alapon. Meg kicserélném a CMOS elemet."
Mindkettő megtörtént, nekem is eszembe jutott. Csak ide nem írtam le. -
Petrónius
aktív tag
válasz
RVR400
#52049
üzenetére
Nem láttam működni. És mivelhogy belepiszkáltam a bios frissítéssel és a processzor foglalat tetejének leszedésével így semmilyen alapom sincs reklamálni és gyanúsítgatni. Hozzáteszem hogy szerintem nagyon pici az esélye hogy én rontottam el.
A processzort haver gépében kipróbáltuk, annak semmi baja. Öröm az ürömben.Top cat: Igen levettem róla a műanyag "kupakot"
-
Petrónius
aktív tag
Sziasztok
Adott egy MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI alaplap és egy AMD Ryzen 5 5600G processzor. A processzor bontatlan dobozban volt, az alaplap előéletéről csak annyit tudok hogy működött. Amikor összeszereltem és elindítottam a gépet a ventilátorok felpörögtek de a debug cpu led folyamatosan világított. Ezen kívül semmi nem történt. Gondoltam régebbi bios van rajta, leszedtem mindent az alaplapról. Flash bios button segítségével frissítettem. A frissítés látszólag rendben lefutott, az alaplap újraindult. Viszont semmi változás. A cpu led ugyan úgy folyamatosan világít és nem megy tovább.
Kérdésem az hogy tudnátok tanácsot adni, hogyan tovább?
Köszönöm
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux kezdőknek
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Elektromos autók - motorok
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Akciókamerák
- Anime filmek és sorozatok
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen légkondit a lakásba?
- Világrekordot ünnepel az ASRock
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- További aktív témák...
- 196 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10) - Intel Core U7 255HX, RTX 5070 (ELKELT)
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 66921Ft+ÁFA
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! I5 6500 / GTX 1050Ti / 8GB DDR4 / 240GB SSD
- HP Elitebook 850 G8 15,6" i5 1135 G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Xbox One S 512 GB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
