-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
stellaz
veterán
Ha 18-ra neveztek volna, akkor meg már előttük járnának.
-
Aryon87
félisten
Családban marad talán, akit kb nem érdekel a frissítés, és csak akkor tud róla ha a telefon jelez. Bár a legutóbbi 3 régi telóm még most is megvan, és használom is őket fotózáskor, mind más-más móddal. (Huawei P40Pro, Mate50Pro és Xiaomi 12X)
-
Atomgeszi
nagyúr
Nem nem veszem a fáradságot hogy megbizonyosodjak mit loptak el pár hónappal az értelmes megjelenés előtt a kínaiak, amivel bibibí végighaknizzák a fogékony pistiknek a netet.
De ha neked ez kielégülés ám legyen , az apple lop a kínai meg kreatív
Nagyon jól alszok ígyis úgyis 
ui. Pont az ilyesmi alucsákós userek miatt néz betateszternek a legtöbb gyártó.
mindegy hogy hogy, csak elsőként dobjuk piacra az új hw-t vagy szoftvert.
Na, ide figyelj. Jó lenne, ha befejeznéd a személyeskedést!
Értelmes ember módjára le lett írva, hogy nézz utána mielőtt valamiről posztolsz, de te csak sértődsz, meg sértegetsz. Ez egy szakmai fórum, ha nem tudod megütni a szakmai szintet, csak a sértődést, akkor lehet, hogy rossz oldalra írogatsz.
A következő posztod már a modiknak fogom küldeni, és akkor írhatsz nyugodtan, hogy besúgó vagyok, nem érdekel.Innentől tényleg elengedem a témát.
-
LurkerSheik
senior tag
Én csak azért válaszoltam erre, mert "Ez is olyan sztori lehet mint a goophone i5,"
Magyarán még csak a fáradtságot sem vetted, hogy utána nézz, csak jöttél a báncsák az applet dologgal.
Mindenki másol mindenkiről, ezzel semmi probléma nincs. Azzal van probléma, amikor valaki állít valamit úgy, hogy nem néz utána, hogy mi a valóság mögötte.
De még jó, hogy helyetted megtette már több ezer user, hogy utána nézett a dolgoknak. Az nem az ő hibájuk, hogy te egy utánanézéssel és igazolással párhuzamot vonsz a balatontagadókkal...
Én ezután is úgy fogok írni, hogy utána nézek valaminek, és nem az alusapkások között.
Részemről lezárva, mert abszolút off, használd egészséggel azt a terméket, amit arra érdemesnek találsz.Nem nem veszem a fáradságot hogy megbizonyosodjak mit loptak el pár hónappal az értelmes megjelenés előtt a kínaiak, amivel bibibí végighaknizzák a fogékony pistiknek a netet.
De ha neked ez kielégülés ám legyen , az apple lop a kínai meg kreatív
Nagyon jól alszok ígyis úgyis 
ui. Pont az ilyesmi alucsákós userek miatt néz betateszternek a legtöbb gyártó.
mindegy hogy hogy, csak elsőként dobjuk piacra az új hw-t vagy szoftvert.
-
Atomgeszi
nagyúr
Nekem aztán nem fáj, hogy nem vagyok különleges csak azt kéne megérteni az egyszeri geeknek, hogy a user telibesz@rja ki csinálta meg elsőre a dolgot, ha szarul működik.
Engem pl nem érdekel hogy a samsung vagy huawei és x noname évek óta hajlítós telefonozik amíg vastag és ott az árok középen.Én apple fan
Viszont amit megcsinálnak az általánosan kijelenthető hogy működik és úgy hogy nem kell hozzá végigtúrni a netet.
A világ meg nem fekete és fehér
Teljesen felesleges behozni a szemellenzőt, hangos geek kissebségen és a marketingeseken túl senkinek nem merevedik arra ki volt az első aki kitalálta a DI-t az érintős telót vagy geekbenchben mennyit pakol oda a szajré.
Engem mint general usert az érdekel ki csinálja meg annyira jól hogy a mindennapokban közel kompromisszummentesen használni lehessen. Ha meg nem megy elsőre, akkor legyen alternatíva.
pl jack lack és airpods esete.
Elég ha megkérdezel egy valódi nőt mi a fontos egy telóban neki, a szín közte lesz a többit meg oldják meg mert nem ért hozzá.Az már csak a feltaláló kínaiak szegénységi bizonyítványa hogy kitaláltak valamit aminek nem tudtak funkciót adni
Lehet csak félig voltak meg a leak doksik
Én csak azért válaszoltam erre, mert "Ez is olyan sztori lehet mint a goophone i5,"
Magyarán még csak a fáradtságot sem vetted, hogy utána nézz, csak jöttél a báncsák az applet dologgal.
Mindenki másol mindenkiről, ezzel semmi probléma nincs. Azzal van probléma, amikor valaki állít valamit úgy, hogy nem néz utána, hogy mi a valóság mögötte.
De még jó, hogy helyetted megtette már több ezer user, hogy utána nézett a dolgoknak. Az nem az ő hibájuk, hogy te egy utánanézéssel és igazolással párhuzamot vonsz a balatontagadókkal...
Én ezután is úgy fogok írni, hogy utána nézek valaminek, és nem az alusapkások között.
Részemről lezárva, mert abszolút off, használd egészséggel azt a terméket, amit arra érdemesnek találsz. -
LurkerSheik
senior tag
Nyugodtan keress rá dátum szerint, hogy miben volt először notch, miben volt először dinamyc island, vagy pedig a glass material you téma...
Az egy dolog, hogy az iPhone miatt lett sok dolog közismertebb, de attól még ők is csak lopták az ötletet.
Értem, hogyha fáj valakinek, hogy iphoneal nem érezheti magát különlegesnek vagy forradalminak.
Amúgy meg kvara leszarom, hogy mi miben volt először meg hogy néz ki, de a nyilvánvaló hajlítás és szemellenző nem túl előremutató.
De bírtam azt is, amiior iPhoneos exeim jöttek, hogy ez meg az az újdonság, én meg röhögtem, hogy a miui már évekkel ezelőtt tudta azokat, amik a nagy újítások.
Nekem aztán nem fáj, hogy nem vagyok különleges csak azt kéne megérteni az egyszeri geeknek, hogy a user telibesz@rja ki csinálta meg elsőre a dolgot, ha szarul működik.
Engem pl nem érdekel hogy a samsung vagy huawei és x noname évek óta hajlítós telefonozik amíg vastag és ott az árok középen.Én apple fan
Viszont amit megcsinálnak az általánosan kijelenthető hogy működik és úgy hogy nem kell hozzá végigtúrni a netet.
A világ meg nem fekete és fehér
Teljesen felesleges behozni a szemellenzőt, hangos geek kissebségen és a marketingeseken túl senkinek nem merevedik arra ki volt az első aki kitalálta a DI-t az érintős telót vagy geekbenchben mennyit pakol oda a szajré.
Engem mint general usert az érdekel ki csinálja meg annyira jól hogy a mindennapokban közel kompromisszummentesen használni lehessen. Ha meg nem megy elsőre, akkor legyen alternatíva.
pl jack lack és airpods esete.
Elég ha megkérdezel egy valódi nőt mi a fontos egy telóban neki, a szín közte lesz a többit meg oldják meg mert nem ért hozzá.Az már csak a feltaláló kínaiak szegénységi bizonyítványa hogy kitaláltak valamit aminek nem tudtak funkciót adni
Lehet csak félig voltak meg a leak doksik
-
Atomgeszi
nagyúr
Ez is olyan sztori lehet mint a goophone i5,
amit az apple lekoppintott, hiszen az iphone csak ezután jelent meg.
Nyilvánvaló ha a fórumon ki lett valami tárgyalva akkor az úgy is van!!!!444!!!
A balatontagadók csoportjában is sokan vannak!
Nyugodtan keress rá dátum szerint, hogy miben volt először notch, miben volt először dinamyc island, vagy pedig a glass material you téma...
Az egy dolog, hogy az iPhone miatt lett sok dolog közismertebb, de attól még ők is csak lopták az ötletet.
Értem, hogyha fáj valakinek, hogy iphoneal nem érezheti magát különlegesnek vagy forradalminak.
Amúgy meg kvara leszarom, hogy mi miben volt először meg hogy néz ki, de a nyilvánvaló hajlítás és szemellenző nem túl előremutató.
De bírtam azt is, amiior iPhoneos exeim jöttek, hogy ez meg az az újdonság, én meg röhögtem, hogy a miui már évekkel ezelőtt tudta azokat, amik a nagy újítások.
-
LurkerSheik
senior tag
"Számos szerelmeslevelet írtak a kínai mobilgyártók az Apple-nek az évek folyamán, melyek során az iOS és az iPhone számos dizájneleme jelent meg valamiféle átiratban"
Már a szigetes téma alatt is ki lett vesézve, hogy ezeket a dolgokat mind az Apple lopta a kínai gyártóktól és eladta, mint hudenagy fejlesztés. Valahogy mind új, hatalmas fejlesztésről különböző fórumokon kiderült, hogy annak kínai megfelelője már jóval előbb volt, és aztán másolta át az iphone.
Ez is olyan sztori lehet mint a goophone i5,
amit az apple lekoppintott, hiszen az iphone csak ezután jelent meg.
Nyilvánvaló ha a fórumon ki lett valami tárgyalva akkor az úgy is van!!!!444!!!
A balatontagadók csoportjában is sokan vannak!
-
Atomgeszi
nagyúr
Ez ilyen. A win11 ellen is harcol mindenki, aztán igazából ugyanaz az is, mint eddig. Abszolút nem láttam eddig semmi hátrányt. Az igaz, hogy nem day1 buildet próbáltam.
De HOS1 elsőként kaptam meg, és abszolút semmi negatív érzésem nem volt, pedig aztán én is mindenbe bele tudok kötni.
-
BoB
veterán
14Ultrám van, kapom a frissítéseket ahogy kell. Én 2 évente cserélem a telefonokat. Szal nekem nem lényeges a 7 év ígéret. De ez én vagyok, nyílván van aki erre izgul. Illetve akkor opció ez, ha a telefon megy tovább a családban, vagy valaki megveszi használtan. Ott értelemszerűen még jó.
Mit csinálsz a régi telefonnal?
Én el szoktam adni, és egyáltalán nem mindegy hogy a támogatás pont lejárt, vagy van még 5 év ra.
Ez nem erre izgulás, hanem érték növelés.
-
janeszgol
félisten
-
Atomgeszi
nagyúr
-
janeszgol
félisten
Ugyan miért fagyna le az arcomról a mosoly? mi 9t, mi 10, 13 most 15 van és az ég világon semmi bajom a felülettel. Feleségemnek Samsung S22 van, szóval van is viszonyítási alapom.
Van igazság benne. A HOS 1-nél sok ember, még kimondottan Xiaomi fan is megvált a márkától. Áron alul mentek a Xiaomik.
-
cs.zs.
veterán
A Xiaomi telefonokról sokan mondják, hogy a külcsín, a minőségérzet, az összerakottság nagyon jó, ezzel biztosan benne van a top 3 telefongyártó között.
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Mondok egy példát. Automata váltós autót nagyon sokan vezetnek, természetesen teljesen készségszinten megy nekik.
De amikor megkérdezed tőlük, hogy miért van az, hogy ha egy automata váltós autót előremenő fokozatba akarsz tenni akkor a váltókart miért hátrafelé kell húzni (a hátrameneti fokozatba kapcsoláshoz pedig miért előre kell tolni a váltókart), arra nem tudnak válaszolni, csak hangoztatják, hogy milyen jó az automata váltó
Jó, persze, de ha logikusabb lenne a működtetése, akkor még jobb lenne. Na, pont ilyen a HyperOS is, jó az, de könnyen lehetne még jobb
Szia,
a váltós problémád nonszensz
Nekem van ilyen is-olyan is, és a céges autóink is automaták.
A váltóbot technikai megoldásának lényege, hogy nem lehet véletlenül hátramenetbe és P-be tenni, csak fék és retesz együttes használatával.
A telefonok rendszereiről nekem az a véleményem, hogy ki miben szocializálódott, azt ismeri/kedveli meg. Nem vagyunk egyformák, kinek-mi.
Nekem nincs gondom a Samsunggal sem és a Redmivel sem, de mindkettőtől jobb a Vivo.
Van Lenovo és Honor tabletünk, nekem a Honor tablet az, ami valahogy "idegen".
-
Aryon87
félisten
Nézd.... lehet a 11T után már más a szisztéma reklámok terén a os -el, ebben az esetben ezt nézd el nekem. Fenntartom a tévedés jogát. Utoljára 11T pro-t használtam évekkel ezelőtt xiaomitol.
Ettől függetlenül.... extra gáznak tartom azt, hogy még az ultra esetben is ( ami nem 200 ezer forint
) nem olyan betonbiztos a frissítések ütemezése, mint például egy Samsung vagy iPhone esetében. Lehet habogni ide vagy oda, de egy bizonyos ársáv felett ez elvi kérdés részemről.
Az már csak szubjektív része a dolgoknak, hogy a xiaomi és vele együtt a többi himi -humi kínai gyártó is tanulhatna a pixel és Samsung frissítésekhez való hozzáállásából
Azért a 7 év fő verzió frissítése sokaknál érv a vásárlás mellett. Nem mindenki cseréli évente a telefonját pusztán a fomo érzése miatt
14Ultrám van, kapom a frissítéseket ahogy kell. Én 2 évente cserélem a telefonokat. Szal nekem nem lényeges a 7 év ígéret. De ez én vagyok, nyílván van aki erre izgul. Illetve akkor opció ez, ha a telefon megy tovább a családban, vagy valaki megveszi használtan. Ott értelemszerűen még jó.
-
Ricardo
titán
Én elolvastam az eredeti Lu Weibing féle Weibo bejesgyzést (Kínairól Angolra fordítva). Nekem ez a kölemény úgy jött le, hogy az iPhone 17 széria készüléknevek használata egy célzott marketing stratégia, aminek üzenete, hogy Xiaomi most már a legnagyobb konkurencia szintjére pozícionálja készülékeit párhuzamot vonva a 3 különböző készülékvariáns között és egymással szembe állítva őket a megmérettetésnél.
Így még nagyobbat fog szólni, hogy az Apple alul marad a versenyben!
"Így még nagyobbat fog szólni, hogy az Apple alul marad a versenyben!"
Azért az egy darabig csak álom marad.
Amíg az Apple után mennek (amit ez a átnevezés is jól mutat), addig mögöttük lesznek. -
Karavik
veterán
Én elolvastam az eredeti Lu Weibing féle Weibo bejesgyzést (Kínairól Angolra fordítva). Nekem ez a kölemény úgy jött le, hogy az iPhone 17 széria készüléknevek használata egy célzott marketing stratégia, aminek üzenete, hogy Xiaomi most már a legnagyobb konkurencia szintjére pozícionálja készülékeit párhuzamot vonva a 3 különböző készülékvariáns között és egymással szembe állítva őket a megmérettetésnél.
Így még nagyobbat fog szólni, hogy az Apple alul marad a versenyben!
-
Barthezz2
nagyúr
De ez megint a kinek mi. Én pl Apple cuccot nem akarok, de a kinézet tetszik, szóval nyertem vele.
Másolás meg hát.. Ez van. Kínától nem kell meglepődni rajta. Amíg nekem megfelel, meg engem se érdekel, kinél volt előbb, vagy kinél nem. -
joey04
titán
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Logikátlan hülyeséget mindegyikbe találsz szvsz. De ha olyan lenne mint a OneUI, akkor meg az lenne a baj..
Pont az a topik témája, hogy utánozzák az Apple-t, erre most már ott tartunk, hogy az is baj, ha más
Pont abban tér el a többi droid skintől, hogy majmolja az ios-t. A rossz dolgokat is.

-
paatrick
őstag
A Xiaomi telefonokról sokan mondják, hogy a külcsín, a minőségérzet, az összerakottság nagyon jó, ezzel biztosan benne van a top 3 telefongyártó között.
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Mondok egy példát. Automata váltós autót nagyon sokan vezetnek, természetesen teljesen készségszinten megy nekik.
De amikor megkérdezed tőlük, hogy miért van az, hogy ha egy automata váltós autót előremenő fokozatba akarsz tenni akkor a váltókart miért hátrafelé kell húzni (a hátrameneti fokozatba kapcsoláshoz pedig miért előre kell tolni a váltókart), arra nem tudnak válaszolni, csak hangoztatják, hogy milyen jó az automata váltó
Jó, persze, de ha logikusabb lenne a működtetése, akkor még jobb lenne. Na, pont ilyen a HyperOS is, jó az, de könnyen lehetne még jobb
Ez a váltós példa teljesen rossz. Az én kocsim manuális,
(volkswagen) bal1 előre - egyes, bal1 lenyomva előre - tolatás,
amin tanultam (suzuki) bal1 előre - egyes, bal1 felhúzva előre - tolatás,
egyik barátnőmé (peugeot) bal1 előre - egyes, jobb hátra az 5-ös alatt - tolatás
Amúgy az új kijelzővezérelt teslákban azt hiszem már előre felé kell nyomni hogy előre menjél, és hátra ha hátra.Szerintem a PRND Amerikából jön, mert ott sokkal régebben vannak automata váltós kocsik, de a régiek mind kormány mögött állítottak. És ott magad felé húzva raktad be előre menésbe. Gondolom innen jött át a mai modern autókba, ott is magad felé húzod tehát hátra ahhoz hogy elindulj.
-
Barthezz2
nagyúr
A Xiaomi telefonokról sokan mondják, hogy a külcsín, a minőségérzet, az összerakottság nagyon jó, ezzel biztosan benne van a top 3 telefongyártó között.
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Mondok egy példát. Automata váltós autót nagyon sokan vezetnek, természetesen teljesen készségszinten megy nekik.
De amikor megkérdezed tőlük, hogy miért van az, hogy ha egy automata váltós autót előremenő fokozatba akarsz tenni akkor a váltókart miért hátrafelé kell húzni (a hátrameneti fokozatba kapcsoláshoz pedig miért előre kell tolni a váltókart), arra nem tudnak válaszolni, csak hangoztatják, hogy milyen jó az automata váltó
Jó, persze, de ha logikusabb lenne a működtetése, akkor még jobb lenne. Na, pont ilyen a HyperOS is, jó az, de könnyen lehetne még jobb
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Logikátlan hülyeséget mindegyikbe találsz szvsz. De ha olyan lenne mint a OneUI, akkor meg az lenne a baj..
Pont az a topik témája, hogy utánozzák az Apple-t, erre most már ott tartunk, hogy az is baj, ha más
-
Atomgeszi
nagyúr
A Xiaomi telefonokról sokan mondják, hogy a külcsín, a minőségérzet, az összerakottság nagyon jó, ezzel biztosan benne van a top 3 telefongyártó között.
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Mondok egy példát. Automata váltós autót nagyon sokan vezetnek, természetesen teljesen készségszinten megy nekik.
De amikor megkérdezed tőlük, hogy miért van az, hogy ha egy automata váltós autót előremenő fokozatba akarsz tenni akkor a váltókart miért hátrafelé kell húzni (a hátrameneti fokozatba kapcsoláshoz pedig miért előre kell tolni a váltókart), arra nem tudnak válaszolni, csak hangoztatják, hogy milyen jó az automata váltó
Jó, persze, de ha logikusabb lenne a működtetése, akkor még jobb lenne. Na, pont ilyen a HyperOS is, jó az, de könnyen lehetne még jobb
No offense, de igazából nem tudtunk meg ebből semmit, amit konkrétan a kolléga kérdezett

Az automataváltós példát meg végképp nem értem, de biztos velem van a baj.
Annyival ki tudom egészíteni, hogy a javítása rohadt drága.
-
pusszycat
nagyúr
Pedig kb. semmi extra bonyolult nincs benne. Egyszer beállítod ahogy neked tetszik és használod. Van itthon Xiaomi, Honor, Samsung és HMD telefon is. Egyikre sem mondanám hogy bonyolult lenne. Van ami több lehetőséget kínál(Samsung Bixby) Van ami puritán(HMD Fusion) de mindegyik egyszerűen használható.
Nekem a samsung telefonból csak a knox hiányzik más telefonokon az a plusz védelem vagy van máshol is más néven?
-
novinyul
veterán
A Xiaomi telefonokról sokan mondják, hogy a külcsín, a minőségérzet, az összerakottság nagyon jó, ezzel biztosan benne van a top 3 telefongyártó között.
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Mondok egy példát. Automata váltós autót nagyon sokan vezetnek, természetesen teljesen készségszinten megy nekik.
De amikor megkérdezed tőlük, hogy miért van az, hogy ha egy automata váltós autót előremenő fokozatba akarsz tenni akkor a váltókart miért hátrafelé kell húzni (a hátrameneti fokozatba kapcsoláshoz pedig miért előre kell tolni a váltókart), arra nem tudnak válaszolni, csak hangoztatják, hogy milyen jó az automata váltó
Jó, persze, de ha logikusabb lenne a működtetése, akkor még jobb lenne. Na, pont ilyen a HyperOS is, jó az, de könnyen lehetne még jobb
Pedig kb. semmi extra bonyolult nincs benne. Egyszer beállítod ahogy neked tetszik és használod. Van itthon Xiaomi, Honor, Samsung és HMD telefon is. Egyikre sem mondanám hogy bonyolult lenne. Van ami több lehetőséget kínál(Samsung Bixby) Van ami puritán(HMD Fusion) de mindegyik egyszerűen használható.
-
joey04
titán
A Xiaomi telefonokról sokan mondják, hogy a külcsín, a minőségérzet, az összerakottság nagyon jó, ezzel biztosan benne van a top 3 telefongyártó között.
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Mondok egy példát. Automata váltós autót nagyon sokan vezetnek, természetesen teljesen készségszinten megy nekik.
De amikor megkérdezed tőlük, hogy miért van az, hogy ha egy automata váltós autót előremenő fokozatba akarsz tenni akkor a váltókart miért hátrafelé kell húzni (a hátrameneti fokozatba kapcsoláshoz pedig miért előre kell tolni a váltókart), arra nem tudnak válaszolni, csak hangoztatják, hogy milyen jó az automata váltó
Jó, persze, de ha logikusabb lenne a működtetése, akkor még jobb lenne. Na, pont ilyen a HyperOS is, jó az, de könnyen lehetne még jobb
szerintem ha már android, akkor a One UI-ban sokkal jobban érvényesül a testreszabhatóság, nem mellesleg kevesebb a bug is. más kérdés, hogy kamerában meg bucira veri a samut a xiaomi, és azonos kategóriában szvsz a kijelző is szebb.
-
Donki Hóte
veterán
Ezzel nem válaszoltál, hogy mi az amivel pl egy OneUI annyival csúcsszuperebb, hogy lefagyna a mosoly az arcomról. Használtam az S22-t is, nem éreztem semmivel felsőbbrendűnek.
A Xiaomi telefonokról sokan mondják, hogy a külcsín, a minőségérzet, az összerakottság nagyon jó, ezzel biztosan benne van a top 3 telefongyártó között.
Viszont a HyperOS erősen megosztó, minden kicsit másképpen van benne, mint az elterjedtebb UI-kban. Nem azt mondom, hogy a OneUI jobb, csak azt, hogy az másmilyen, de közelebb van ahhoz, amit az UI-k logikus működéséről képzel az ember.
Mondok egy példát. Automata váltós autót nagyon sokan vezetnek, természetesen teljesen készségszinten megy nekik.
De amikor megkérdezed tőlük, hogy miért van az, hogy ha egy automata váltós autót előremenő fokozatba akarsz tenni akkor a váltókart miért hátrafelé kell húzni (a hátrameneti fokozatba kapcsoláshoz pedig miért előre kell tolni a váltókart), arra nem tudnak válaszolni, csak hangoztatják, hogy milyen jó az automata váltó
Jó, persze, de ha logikusabb lenne a működtetése, akkor még jobb lenne. Na, pont ilyen a HyperOS is, jó az, de könnyen lehetne még jobb
-
PowerBuldog
veterán
Ja, a negyedik MIUI/HyperOS telefon után megszokja az ember a szoft különcségeit, sőt, természetesnek veszi
Ezzel nem válaszoltál, hogy mi az amivel pl egy OneUI annyival csúcsszuperebb, hogy lefagyna a mosoly az arcomról. Használtam az S22-t is, nem éreztem semmivel felsőbbrendűnek.
-
Donki Hóte
veterán
Ugyan miért fagyna le az arcomról a mosoly? mi 9t, mi 10, 13 most 15 van és az ég világon semmi bajom a felülettel. Feleségemnek Samsung S22 van, szóval van is viszonyítási alapom.
Ja, a negyedik MIUI/HyperOS telefon után megszokja az ember a szoft különcségeit, sőt, természetesnek veszi
-
PowerBuldog
veterán
Egy mobiltelefonnak nemcsak addig kell jónak lenni, amíg a kezébe veszi az ember.
A Xiaomi addig tényleg az "azta" érzést váltja ki, de amikor az ember bekapcsolja és használini kezdi a miau/hiperos oprendszert, akkor lefagy az arcáról a mosoly.
Ebben pl. a Samsung, vagy a Pixel sokkal jobb, mint a Xiaomi, illetve majd jön Vence kolléga, ő is tud egy márkát, amelyik jó oprendszert dobott össze

Ugyan miért fagyna le az arcomról a mosoly? mi 9t, mi 10, 13 most 15 van és az ég világon semmi bajom a felülettel. Feleségemnek Samsung S22 van, szóval van is viszonyítási alapom.
-
Atomgeszi
nagyúr
Egy mobiltelefonnak nemcsak addig kell jónak lenni, amíg a kezébe veszi az ember.
A Xiaomi addig tényleg az "azta" érzést váltja ki, de amikor az ember bekapcsolja és használini kezdi a miau/hiperos oprendszert, akkor lefagy az arcáról a mosoly.
Ebben pl. a Samsung, vagy a Pixel sokkal jobb, mint a Xiaomi, illetve majd jön Vence kolléga, ő is tud egy márkát, amelyik jó oprendszert dobott össze

Nekem pl akkor fagy le az arcomról a mosoly, ha egy Samsung vagy Apple rendszert kell használnom, nem vagyunk egyformák.
-
Donki Hóte
veterán
Oké régen nem volt friss OP/Oppo a kezemben. De építési minőségre, anyaghasználatra... nem is. Csak úgy kézbe fogva a mobilt érzésre valóban a Xiaomi fő sorozata hajaz legjobban az iPhone-ra. Van S21, S21U, meg S22, S22U, meg s23, meg S23U...mégis amikor megmarkoltam a Xiaomi 13-at, elhagyta egy "azta" a számat. Mint egy iPhone 16-nál vagy 15 Plusnál, 14-nél.
Egy mobiltelefonnak nemcsak addig kell jónak lenni, amíg a kezébe veszi az ember.
A Xiaomi addig tényleg az "azta" érzést váltja ki, de amikor az ember bekapcsolja és használini kezdi a miau/hiperos oprendszert, akkor lefagy az arcáról a mosoly.
Ebben pl. a Samsung, vagy a Pixel sokkal jobb, mint a Xiaomi, illetve majd jön Vence kolléga, ő is tud egy márkát, amelyik jó oprendszert dobott össze

-
pusszycat
nagyúr
Az hogy a jobbik felét akarja mutatni, nem azt jelenti, hogy olyan akar llenni mint valaki más.
De ha valaki teljesen olyanná akar válni, mint a példakép (xioaami vs iphone) AZ már más kategória.
Mint néhány lány aki mindent megtesz, hogy pont úgy nézzen ki mint barbie. Nem eszik, milliókat költ plasztikára....stb. Mert ő nem XY akar lenni hanem barbie.
Ott már nincs minden rendben fejben. De ez az én véleményem.Én sem szeretem a mű nőket, festi magát, cigizik, affektálva beszél, beképzelt és a pénzre hajt. Elég ha cigizik, nem kell.
Mikor meglátok az úton egy rúzsos csikket brrr, fújj undorító.
-
Ricardo
titán
-
Ricardo
titán
Az hogy a jobbik felét akarja mutatni, nem azt jelenti, hogy olyan akar llenni mint valaki más.
De ha valaki teljesen olyanná akar válni, mint a példakép (xioaami vs iphone) AZ már más kategória.
Mint néhány lány aki mindent megtesz, hogy pont úgy nézzen ki mint barbie. Nem eszik, milliókat költ plasztikára....stb. Mert ő nem XY akar lenni hanem barbie.
Ott már nincs minden rendben fejben. De ez az én véleményem. -
NGA
addikt
Szerintem meg tök mindegy. Nem ettől vesz iphone helyett xiaomi-t.
-
cs.zs.
veterán
-
pusszycat
nagyúr
"...és másnak akar látszani, mint aki valójában..." - pedig ez a tipikus egy kapcsolat elején, mindkét részről aztán majd kiderül hogy - Jé, te nem lány vagy? - Na és, te sem vagy fiú...
-
Ricardo
titán
Olyat nem választottam volna akinek nincs saját egyénisége, és mindenáron másra akar hasonlítani, és másnak akar látszani, mint aki valójában. Az önértékelési zavar nem a hosszútávú kapcsolat kulcsa.
-
grizlisandor
veterán
Micimackó elvtárs kiadta az ukázt, hogy neki Xiaomi 17 Pro Max kell, hát de nagyvezír?! Na ő többet nem kérdezett vissza és lett is 17 Pro Max.
-
yanna
addikt
Bocsi.
Nagyon szerettem a MIUI-t de nagyot csalódtam benne. Azóta sem sikerült rábeszélnem magam hogy újra vegyek. Elveszett a bizalom. A cikk tartalma sem azt erősíti hogy jó az irány. A világ 3. legnagyobb gyártója, de mégis olyan dolgai vannak (most pl a 16 kihagyása, hogy hasonlítson az iphone-ra) mint egy ZS kategóriás cégnek
Ideje lenne levetkőzni ezt a megfelelési kényszert és a saját útjukat járni.
Ezek engem elriasztanak a gyártótól.
Lehet a jövőben ez változni fog, mert régen szerettem a szoftverüket is, a vas amit adnak most is bejön.
Majd kiderül.Feleséget is úgy vátasz/tasz/tottál, hogy X nevű az soha semmikor sem, mert szomszédét is úgy hívják?
-
Barthezz2
nagyúr
Bocsi.
Nagyon szerettem a MIUI-t de nagyot csalódtam benne. Azóta sem sikerült rábeszélnem magam hogy újra vegyek. Elveszett a bizalom. A cikk tartalma sem azt erősíti hogy jó az irány. A világ 3. legnagyobb gyártója, de mégis olyan dolgai vannak (most pl a 16 kihagyása, hogy hasonlítson az iphone-ra) mint egy ZS kategóriás cégnek
Ideje lenne levetkőzni ezt a megfelelési kényszert és a saját útjukat járni.
Ezek engem elriasztanak a gyártótól.
Lehet a jövőben ez változni fog, mert régen szerettem a szoftverüket is, a vas amit adnak most is bejön.
Majd kiderül.Vegyél egy Xiaomi 15 Ultrát. Ne Redmit.
Drága? Hja.. Mert egy csúcs iPhone nem, mi? Ne almát, körtéhez hasonlítsunk. Az Appel nyomokbam sem forgalmaz Redmi szintű készüléket.Ez a neves mizéri szerintem is gáz. De ebben a topikban nagyon nem arról megy a diskurzus már..
-
I
tag
Ha már beismerték az ötletcsenést és ezért váltanak 16 helyett egyből a 17-es szériára az iPhone-hoz hasonlóan, akkor miért nem inkább Xiaomi 18? Úgy dicsekedhettek volna, hogy le is hagyták őket
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
BoB
veterán
-
SamiCsillag
senior tag
Beszarok. Erre épp most jött egy augusztusi biztonsági frissítés...
2.0.204.0.VNPMIXM pont ez. -
janeszgol
félisten
Öt éve indítottuk prémium terméksorozatunkat legnagyobb versenytársunktól, az Apple-től tanulva, az iPhone-t használva mérceként.
Mekkora duma már ez
Oké régen nem volt friss OP/Oppo a kezemben. De építési minőségre, anyaghasználatra... nem is. Csak úgy kézbe fogva a mobilt érzésre valóban a Xiaomi fő sorozata hajaz legjobban az iPhone-ra. Van S21, S21U, meg S22, S22U, meg s23, meg S23U...mégis amikor megmarkoltam a Xiaomi 13-at, elhagyta egy "azta" a számat. Mint egy iPhone 16-nál vagy 15 Plusnál, 14-nél.
-
Ricardo
titán
Ne keverjük ide a Redmit, mert teljesen más. Plusz most utána néztem az EEA rommal nincs probléma, a globallal igen...
Leírták a tesztben is, hogy rá kell menni az értesítés elrejtésre és megszűnik a gond. Nem értem, hogy miért kell ezt tovább forcírozni azzal, hogy "nem vagyok benne biztos, hogy teljesen kiirthato" miközben százan leírtuk már, hogy Mi vonalon nincs gond.
Bocsi.
Nagyon szerettem a MIUI-t de nagyot csalódtam benne. Azóta sem sikerült rábeszélnem magam hogy újra vegyek. Elveszett a bizalom. A cikk tartalma sem azt erősíti hogy jó az irány. A világ 3. legnagyobb gyártója, de mégis olyan dolgai vannak (most pl a 16 kihagyása, hogy hasonlítson az iphone-ra) mint egy ZS kategóriás cégnek
Ideje lenne levetkőzni ezt a megfelelési kényszert és a saját útjukat járni.
Ezek engem elriasztanak a gyártótól.
Lehet a jövőben ez változni fog, mert régen szerettem a szoftverüket is, a vas amit adnak most is bejön.
Majd kiderül. -
Donki Hóte
veterán
Öt éve indítottuk prémium terméksorozatunkat legnagyobb versenytársunktól, az Apple-től tanulva, az iPhone-t használva mérceként.
Mekkora duma már ez
-
Atomgeszi
nagyúr
instagram,facebook, viber, messenger, százával tolják a reklámot.
Ehhez képest egyetlen egy értesítést app ajánlatra, amit örökre lehet offolni, hát nem tudom. Abszolút vállalható. -
Atomgeszi
nagyúr
Egyetlen egyszer találkoztam vele, a Mi videó felhozta egyetlen egyszer valami ajánlót, amit tud funckióban, reflexből kioffoltam az értesítést, azóta sem jött fel, és konkrétan el is felejtettem.
Na kb. ekkora probléma ez.
Bolhából elefántot csinálni, kákán is csomót keresni.
-
janeszgol
félisten
Még soha nem rendeltem a TEMU-ról, de már hányok tőle. Pláne, amikor a Viberben egy csomagküldő cég elküldi a kódot. Rámegyek, hogy szeretném megnézni és hopp az ujjam alá kerül a TEMU reklám, mert minden lejjebb ment.
-
Ricardo
titán
A Samsung is ilyen lett sajnos. A múltkor is írtam, hogy az alapbeállításnál eddig 6 választható app volt, most ebből hármat kötelezően felrak a szoftver (a kibaszott Temut, meg két játékot). Aztán bejutsz a menübe, addig 2x is megkérni, nem szeretnél-e Samsung accot regisztrálni. Aztán megvan a főképernyő, majd még fejezd be a beállítást, hopp még 18 app. Rohadtul gagyi és rohadtul elegem lett ebből.
Kezdek úgy átszokni iPhone-ra, hogy 13 év után dobni fogom az androidot. (Oké ott a Pixel. Az jó. Honornak az a baj a szoftverével, hogy idejétmúltan ronda, ocsmány. Nothing ok, Oppo/OP elmegy.)
Sajnos egyre nehezebb reklámmentes szoftverrel szerelt telefont találni.
-
Ricardo
titán
Ezt azóta átbeszéltük
Ott "csak" a kéretlen alkalmatzásértesítések vannak.
-
Atomgeszi
nagyúr
Nálam a probléma az, hogy nem akarok ezzel szöszölni. Ha muszáj lenne akkor ok, de ha van alternatíva ahol nem kell nekem kipucolnom a sallangot (más márka) inkább azt veszek.
Plusz nem vagyok benne biztos, hogy teljesen kiírtható. nekem a note 9 en nem sikerült, Nem az agy hiányával volt gond. Végigcsináltam mindent. Még egy videót is végignéztem, véletlenül sem maradjon ki semmi.
Plusz ha sikerül , a frissítések után ki tudja mivel lepnek meg.Mondjuk végül sikerült reklámmentessé tenni
Miui leradíroz, egy (pixel experience rom rátelepít, és máris tisztább szárazabb érzés.
Ne keverjük ide a Redmit, mert teljesen más. Plusz most utána néztem az EEA rommal nincs probléma, a globallal igen...
Leírták a tesztben is, hogy rá kell menni az értesítés elrejtésre és megszűnik a gond. Nem értem, hogy miért kell ezt tovább forcírozni azzal, hogy "nem vagyok benne biztos, hogy teljesen kiirthato" miközben százan leírtuk már, hogy Mi vonalon nincs gond.
-
Barthezz2
nagyúr
Nálam a probléma az, hogy nem akarok ezzel szöszölni. Ha muszáj lenne akkor ok, de ha van alternatíva ahol nem kell nekem kipucolnom a sallangot (más márka) inkább azt veszek.
Plusz nem vagyok benne biztos, hogy teljesen kiírtható. nekem a note 9 en nem sikerült, Nem az agy hiányával volt gond. Végigcsináltam mindent. Még egy videót is végignéztem, véletlenül sem maradjon ki semmi.
Plusz ha sikerül , a frissítések után ki tudja mivel lepnek meg.Mondjuk végül sikerült reklámmentessé tenni
Miui leradíroz, egy (pixel experience rom rátelepít, és máris tisztább szárazabb érzés.
De még mindig ne keverd a Redmi szériát a fősodorral. Redmin van reklám. A "Mi" telefonokon nincs.
Az nem reklám, hogy egy gyári apptól kapsz egy értesítést, hogy ezt meg azt lehet vele. Bemutatás, vagy akárminek lehetne hívni és ha nem érdekel, kikapcsolod, aztán kész.
Basszus, még Windows alatt az MS appok vagy bármi más is képes saját magáról "bemutatót" nyomni. Ne ezen akadjunk már fel. Ez nem reklám. Annak szól, aki mondjuk először használ életében MIUI/HyperOS-t kb.. -
janeszgol
félisten
"Igen, sajnos bármit tölt le az ember play áruházból, azok ontják magukból a reklámokat, ha valaki nem fizetős verziót szed le..."
Az saját döntés, de Sajnos a gyári alkalmazások csinálják.Idézet az itteni Xiaomi 14 tesztből
"Viszont örömmel jelentem, hogy egy fia reklámmal sem találkoztam még a gyári alkalmazásokat használva sem (Mi Video, Zene, Galéria, Témák), viszont az továbbra is a júzer dolga lesz, hogy a random az arcába nyomott segítő szándékú értesítéseket blokkolja (ezt állítsd be, azt töltsd le, ezt használd, ez ilyen frankó).""Egyébként asszonynak rendeltünk egy Redmi Note 14-et. Nagyon kíváncsi vagyok ezekre a reklámokra, hogy jönnek -e, lesznek-e.. kikapcsolható-e. Ha nem, akkor megy vissza 14 napon belül, és marad a Mi széria."
Lesz vele meló
Idézet az itteni tesztjéből
"A Redmi Note 14 Pro+ 5G tesztjében szó volt arról, hogy milyen mennyiségben van bloatware előre telepítve, ez az alapmodell esetén sincs másként, játékok, Booking, Facebook, TikTok, LinkedIN, Spotify, Netflix, Xiaomi Community, Xiaomi Home, Mi Böngésző, Mi Videó, zenelejátszó, témaáruház, App Mall alkalmazás áruház, és egy rakás egyéb program ott van előre feltéve. És sajnos itt is jönnek a nem kívánt értesítések a Mi Videótól vagy a Témaáruháztól egyből a telefon bekapcsolása után úgy is, hogy még meg sem nyitottuk az adott appot. De említhetném azt is, hogy a Biztonság nevet viselő telefonkezelő megnyitásakor öt másodpercig egész képernyős reklámot nyom az arcomba a mobil. Ki lehet őket kapcsolni, ha az ember rászánja az időt, de jó lenne ezen már túllépnie a Xiaominak."
[link]A Samsung is ilyen lett sajnos. A múltkor is írtam, hogy az alapbeállításnál eddig 6 választható app volt, most ebből hármat kötelezően felrak a szoftver (a kibaszott Temut, meg két játékot). Aztán bejutsz a menübe, addig 2x is megkérni, nem szeretnél-e Samsung accot regisztrálni. Aztán megvan a főképernyő, majd még fejezd be a beállítást, hopp még 18 app. Rohadtul gagyi és rohadtul elegem lett ebből.
Kezdek úgy átszokni iPhone-ra, hogy 13 év után dobni fogom az androidot. (Oké ott a Pixel. Az jó. Honornak az a baj a szoftverével, hogy idejétmúltan ronda, ocsmány. Nothing ok, Oppo/OP elmegy.)
-
Barthezz2
nagyúr
"Nem ahhoz igazították, hanem az egyre inkább butuló emberhez, aki lassan csak címszavakat ért meg. Bonyolultabb dolgoknak már végképp nem is néz utána. Ezt elkerülendő az utca emberét megkérdezve azt gondolná, hogy a Xiaomi 16 egy évvel korábbi modell, mint az iphone 17.
Xiaomi STOP. 16 STOP. .. szóval kb itt tart az agyi szint."
A Samsung meg 25-nél, mégsem csökken az iPhone telefonok eladása. pedig a 25 nagyobb mint a 17. Régebben szerettem a márkát, de nem bánom, hogy elengedtem. Reméltem visszatérnek, de egyre inkább gyorsítanak az ellenkező irányba.
A kínai gyártók között a jobbak között volt, de mára azok közül is lelépi már pár. Huawei (még a tiltások ellenére is), és a Vivo sokkal élhetőbb. A reklámok, és blotware tekintetében (még ha jó részük irtható is) egyre jobban hasonlítanak egy Zs kategóriás gyártóhoz. De nem lepődöm meg, hiszen most ez nagy divat arrafelé. Még a wc is tolja a reklámokat.
Kínában már sz*rni se lehet nyugodtan – Reklámokat kell nézned a WC-papírértEzt azért is bánom, mert vasban nem rosszak, Sőt! Egy egy készülékük kimondottan jó (15 ultra, és a 15 ), de szoftverben a már említett dolgok miatt jelenleg számomra "elhetetlen"
Remélhetőleg a már említett gyártók nem ülnek fel erre a vonatra, mert akkor tényleg el lehet felejteni a kínai vonalat.Használtál már 15 Utrát, amit épp szidsz? Mert nekem az van és egy rohadt reklámot nem láttam még sehol. Se előtte a Xiaomi 13-on több mint 2 évig..
És igen. Ex Redmi telefonján agyfaszt kaptam tőle. De a fő szérián egy reklámmal nem találkoztam még..
-
laci1892
őstag
Nálam a probléma az, hogy nem akarok ezzel szöszölni. Ha muszáj lenne akkor ok, de ha van alternatíva ahol nem kell nekem kipucolnom a sallangot (más márka) inkább azt veszek.
Plusz nem vagyok benne biztos, hogy teljesen kiírtható. nekem a note 9 en nem sikerült, Nem az agy hiányával volt gond. Végigcsináltam mindent. Még egy videót is végignéztem, véletlenül sem maradjon ki semmi.
Plusz ha sikerül , a frissítések után ki tudja mivel lepnek meg.Mondjuk végül sikerült reklámmentessé tenni
Miui leradíroz, egy (pixel experience rom rátelepít, és máris tisztább szárazabb érzés.
Pontosan erről van szó

Illetve .... Mint említettem a tévedés jogát fenntartom a dolgokkal kapcsolatban. De momentán az én céges xiaomi 13-am pár havonta kap frissítést csak🥲
Szerintem az újkori árát tekintve... Gáz. Legalábbis engem marhára zavarna, ha nekem kellett volna kp-ra leteríteni az asztalra az árát. De továbbra is: ez csak az én szubjektív véleményem. Mindenki saját belátása szerint választ.
-
Ricardo
titán
"(Mi Video, Zene, Galéria, Témák), viszont az továbbra is a júzer dolga lesz, hogy a random az arcába nyomott segítő szándékú értesítéseket blokkolja (ezt állítsd be, azt töltsd le, ezt használd, ez ilyen frankó).""
Tehát az értesítésen rajta tartod az ujjad, értesítés blokkolás.
Kb ennyiből tart akkor kikapcsolni ezt.
Aki szerintem egy facebookot meg egy messengert fel tud telepíteni, az erre is képes.
A probléma inkább azzal van, hogy senki sem akarja használni az agyát.
Okostelefon de mindenki buta hozzá.
Mindenki csak pörgetni tudja a social mediat, amitől teljesen elkényelmesedik az agy, nem kell gondolkodni... aztán innen vannak a problémák, hogy az emberek egy beállítások menüben elvesznek, mert nem a szokásos 1 perc alatt 40 új infó jön szembe, hanem basszus, beállítások menü, jézusom hol találhatom meg a képernyőzár idő átállítást... de még arra is szerencsétlen a juzerek nagy része, hogy a beállításokban lévő keresőt használják.
Haverom rendszergazda egy cégnél, mindenki megy hozzá a céges telefonnal, amiket szokott mesélni, én már megöltem volna magam. Hihetetlen hülyék az emberek a legalapvetőbb problémák megoldásában is.Persze értem én, hogy ajánlás nélkül még jobb lenne.. de tényleg 2 kattintás akkor ezek szerint azt offolni az értesítésekből.
Akinek ez nehézséget okoz.. hát.
Nálam a probléma az, hogy nem akarok ezzel szöszölni. Ha muszáj lenne akkor ok, de ha van alternatíva ahol nem kell nekem kipucolnom a sallangot (más márka) inkább azt veszek.
Plusz nem vagyok benne biztos, hogy teljesen kiírtható. nekem a note 9 en nem sikerült, Nem az agy hiányával volt gond. Végigcsináltam mindent. Még egy videót is végignéztem, véletlenül sem maradjon ki semmi.
Plusz ha sikerül , a frissítések után ki tudja mivel lepnek meg.Mondjuk végül sikerült reklámmentessé tenni
Miui leradíroz, egy (pixel experience rom rátelepít, és máris tisztább szárazabb érzés.
-
szkaroly
őstag
"(Mi Video, Zene, Galéria, Témák), viszont az továbbra is a júzer dolga lesz, hogy a random az arcába nyomott segítő szándékú értesítéseket blokkolja (ezt állítsd be, azt töltsd le, ezt használd, ez ilyen frankó).""
Tehát az értesítésen rajta tartod az ujjad, értesítés blokkolás.
Kb ennyiből tart akkor kikapcsolni ezt.
Aki szerintem egy facebookot meg egy messengert fel tud telepíteni, az erre is képes.
A probléma inkább azzal van, hogy senki sem akarja használni az agyát.
Okostelefon de mindenki buta hozzá.
Mindenki csak pörgetni tudja a social mediat, amitől teljesen elkényelmesedik az agy, nem kell gondolkodni... aztán innen vannak a problémák, hogy az emberek egy beállítások menüben elvesznek, mert nem a szokásos 1 perc alatt 40 új infó jön szembe, hanem basszus, beállítások menü, jézusom hol találhatom meg a képernyőzár idő átállítást... de még arra is szerencsétlen a juzerek nagy része, hogy a beállításokban lévő keresőt használják.
Haverom rendszergazda egy cégnél, mindenki megy hozzá a céges telefonnal, amiket szokott mesélni, én már megöltem volna magam. Hihetetlen hülyék az emberek a legalapvetőbb problémák megoldásában is.Persze értem én, hogy ajánlás nélkül még jobb lenne.. de tényleg 2 kattintás akkor ezek szerint azt offolni az értesítésekből.
Akinek ez nehézséget okoz.. hát.
Nekem volt számtechtanár kollégám aki tőlem kérdezte meg hol lehet a Paint-et elindítani. (jópár éve volt, de...)
-
Atomgeszi
nagyúr
"Igen, sajnos bármit tölt le az ember play áruházból, azok ontják magukból a reklámokat, ha valaki nem fizetős verziót szed le..."
Az saját döntés, de Sajnos a gyári alkalmazások csinálják.Idézet az itteni Xiaomi 14 tesztből
"Viszont örömmel jelentem, hogy egy fia reklámmal sem találkoztam még a gyári alkalmazásokat használva sem (Mi Video, Zene, Galéria, Témák), viszont az továbbra is a júzer dolga lesz, hogy a random az arcába nyomott segítő szándékú értesítéseket blokkolja (ezt állítsd be, azt töltsd le, ezt használd, ez ilyen frankó).""Egyébként asszonynak rendeltünk egy Redmi Note 14-et. Nagyon kíváncsi vagyok ezekre a reklámokra, hogy jönnek -e, lesznek-e.. kikapcsolható-e. Ha nem, akkor megy vissza 14 napon belül, és marad a Mi széria."
Lesz vele meló
Idézet az itteni tesztjéből
"A Redmi Note 14 Pro+ 5G tesztjében szó volt arról, hogy milyen mennyiségben van bloatware előre telepítve, ez az alapmodell esetén sincs másként, játékok, Booking, Facebook, TikTok, LinkedIN, Spotify, Netflix, Xiaomi Community, Xiaomi Home, Mi Böngésző, Mi Videó, zenelejátszó, témaáruház, App Mall alkalmazás áruház, és egy rakás egyéb program ott van előre feltéve. És sajnos itt is jönnek a nem kívánt értesítések a Mi Videótól vagy a Témaáruháztól egyből a telefon bekapcsolása után úgy is, hogy még meg sem nyitottuk az adott appot. De említhetném azt is, hogy a Biztonság nevet viselő telefonkezelő megnyitásakor öt másodpercig egész képernyős reklámot nyom az arcomba a mobil. Ki lehet őket kapcsolni, ha az ember rászánja az időt, de jó lenne ezen már túllépnie a Xiaominak."
[link]"(Mi Video, Zene, Galéria, Témák), viszont az továbbra is a júzer dolga lesz, hogy a random az arcába nyomott segítő szándékú értesítéseket blokkolja (ezt állítsd be, azt töltsd le, ezt használd, ez ilyen frankó).""
Tehát az értesítésen rajta tartod az ujjad, értesítés blokkolás.
Kb ennyiből tart akkor kikapcsolni ezt.
Aki szerintem egy facebookot meg egy messengert fel tud telepíteni, az erre is képes.
A probléma inkább azzal van, hogy senki sem akarja használni az agyát.
Okostelefon de mindenki buta hozzá.
Mindenki csak pörgetni tudja a social mediat, amitől teljesen elkényelmesedik az agy, nem kell gondolkodni... aztán innen vannak a problémák, hogy az emberek egy beállítások menüben elvesznek, mert nem a szokásos 1 perc alatt 40 új infó jön szembe, hanem basszus, beállítások menü, jézusom hol találhatom meg a képernyőzár idő átállítást... de még arra is szerencsétlen a juzerek nagy része, hogy a beállításokban lévő keresőt használják.
Haverom rendszergazda egy cégnél, mindenki megy hozzá a céges telefonnal, amiket szokott mesélni, én már megöltem volna magam. Hihetetlen hülyék az emberek a legalapvetőbb problémák megoldásában is.Persze értem én, hogy ajánlás nélkül még jobb lenne.. de tényleg 2 kattintás akkor ezek szerint azt offolni az értesítésekből.
Akinek ez nehézséget okoz.. hát.
-
szkaroly
őstag
Havonta? Nekem is van egy Poco F6, de alig jön rá frissítés.
Global ROM-os készülékem van. Tavaly augusztusban vettem a CoolMobile-ban. Azóta folyamatosan jön a frissítés OTA-n, még régiót se kell állítanom (ami azért még az X3 Pro idején rendszeres volt). Most 2.0.204.0.VNPMIXM van, múlt hónap vége.
-
Ricardo
titán
Igen, sajnos bármit tölt le az ember play áruházból, azok ontják magukból a reklámokat, ha valaki nem fizetős verziót szed le...
Egyébként asszonynak rendeltünk egy Redmi Note 14-et. Nagyon kíváncsi vagyok ezekre a reklámokra, hogy jönnek -e, lesznek-e.. kikapcsolható-e. Ha nem, akkor megy vissza 14 napon belül, és marad a Mi széria.
"Igen, sajnos bármit tölt le az ember play áruházból, azok ontják magukból a reklámokat, ha valaki nem fizetős verziót szed le..."
Az saját döntés, de Sajnos a gyári alkalmazások csinálják.Idézet az itteni Xiaomi 14 tesztből
"Viszont örömmel jelentem, hogy egy fia reklámmal sem találkoztam még a gyári alkalmazásokat használva sem (Mi Video, Zene, Galéria, Témák), viszont az továbbra is a júzer dolga lesz, hogy a random az arcába nyomott segítő szándékú értesítéseket blokkolja (ezt állítsd be, azt töltsd le, ezt használd, ez ilyen frankó).""Egyébként asszonynak rendeltünk egy Redmi Note 14-et. Nagyon kíváncsi vagyok ezekre a reklámokra, hogy jönnek -e, lesznek-e.. kikapcsolható-e. Ha nem, akkor megy vissza 14 napon belül, és marad a Mi széria."
Lesz vele meló
Idézet az itteni tesztjéből
"A Redmi Note 14 Pro+ 5G tesztjében szó volt arról, hogy milyen mennyiségben van bloatware előre telepítve, ez az alapmodell esetén sincs másként, játékok, Booking, Facebook, TikTok, LinkedIN, Spotify, Netflix, Xiaomi Community, Xiaomi Home, Mi Böngésző, Mi Videó, zenelejátszó, témaáruház, App Mall alkalmazás áruház, és egy rakás egyéb program ott van előre feltéve. És sajnos itt is jönnek a nem kívánt értesítések a Mi Videótól vagy a Témaáruháztól egyből a telefon bekapcsolása után úgy is, hogy még meg sem nyitottuk az adott appot. De említhetném azt is, hogy a Biztonság nevet viselő telefonkezelő megnyitásakor öt másodpercig egész képernyős reklámot nyom az arcomba a mobil. Ki lehet őket kapcsolni, ha az ember rászánja az időt, de jó lenne ezen már túllépnie a Xiaominak."
[link] -
Atomgeszi
nagyúr
-
Atomgeszi
nagyúr
Igen, sajnos bármit tölt le az ember play áruházból, azok ontják magukból a reklámokat, ha valaki nem fizetős verziót szed le...
Egyébként asszonynak rendeltünk egy Redmi Note 14-et. Nagyon kíváncsi vagyok ezekre a reklámokra, hogy jönnek -e, lesznek-e.. kikapcsolható-e. Ha nem, akkor megy vissza 14 napon belül, és marad a Mi széria.
-
Noukoum
veterán
-
Ricardo
titán
-
Ricardo
titán
-
janeszgol
félisten
-
Atomgeszi
nagyúr
Nézd.... lehet a 11T után már más a szisztéma reklámok terén a os -el, ebben az esetben ezt nézd el nekem. Fenntartom a tévedés jogát. Utoljára 11T pro-t használtam évekkel ezelőtt xiaomitol.
Ettől függetlenül.... extra gáznak tartom azt, hogy még az ultra esetben is ( ami nem 200 ezer forint
) nem olyan betonbiztos a frissítések ütemezése, mint például egy Samsung vagy iPhone esetében. Lehet habogni ide vagy oda, de egy bizonyos ársáv felett ez elvi kérdés részemről.
Az már csak szubjektív része a dolgoknak, hogy a xiaomi és vele együtt a többi himi -humi kínai gyártó is tanulhatna a pixel és Samsung frissítésekhez való hozzáállásából
Azért a 7 év fő verzió frissítése sokaknál érv a vásárlás mellett. Nem mindenki cseréli évente a telefonját pusztán a fomo érzése miatt
Havonta jön frissítés.
-
laci1892
őstag
Nekem semmi gond a szoftverrel és nem is volt. Reklám? Az mi? Az appok jobban fossák a reklámokat, mint a rendszer. Mi5-6-8 (mindegyik mentes volt), X11Lite (3 éves, anyóséknál megy, semmi reklám), X12X (3 éves, reklámmentes), X14Ultra (1 éves múlt, szintén reklámmentes). Ja és a friss X15-ről megfeledkeztem, igaz vár a karácsonyra, hogy megkapja édesanyám, azon se jött fel semmi szemét.
A cikkhez: A számozás kicsit vicces, de engem nem érdekel, míg remek telefont adnak ki.
Ultra is lesz?Nézd.... lehet a 11T után már más a szisztéma reklámok terén a os -el, ebben az esetben ezt nézd el nekem. Fenntartom a tévedés jogát. Utoljára 11T pro-t használtam évekkel ezelőtt xiaomitol.
Ettől függetlenül.... extra gáznak tartom azt, hogy még az ultra esetben is ( ami nem 200 ezer forint
) nem olyan betonbiztos a frissítések ütemezése, mint például egy Samsung vagy iPhone esetében. Lehet habogni ide vagy oda, de egy bizonyos ársáv felett ez elvi kérdés részemről.
Az már csak szubjektív része a dolgoknak, hogy a xiaomi és vele együtt a többi himi -humi kínai gyártó is tanulhatna a pixel és Samsung frissítésekhez való hozzáállásából
Azért a 7 év fő verzió frissítése sokaknál érv a vásárlás mellett. Nem mindenki cseréli évente a telefonját pusztán a fomo érzése miatt
-
Atomgeszi
nagyúr
Redmi != Xiaomi....
Xiaomin nincs
Azért egy rendes Mi szériát ne hasonlítsunk a legolcsósított Redmi szériához.
-
SamiCsillag
senior tag
-
Ricardo
titán
Én azt nem értem, hogy a Xiaomi miért gondolja azt, hogy az Apple a követendő példa, hiszen az ottani újdonságok évek óta elérhetőek, illetve az egyéb "értékteremtő" újítások is inkább elvesznek a felhasználótól (Samsung is ilyen). Amúgy az Apple féle 26-os is egy baromság, minek másolni az ilyeneket.
-Mert ők a legnépszerűbbek.
-
hankock
tag
Én azt nem értem, hogy a Xiaomi miért gondolja azt, hogy az Apple a követendő példa, hiszen az ottani újdonságok évek óta elérhetőek, illetve az egyéb "értékteremtő" újítások is inkább elvesznek a felhasználótól (Samsung is ilyen). Amúgy az Apple féle 26-os is egy baromság, minek másolni az ilyeneket.
-
Ricardo
titán
Ezek szerint Bogék is tévednek, amikor megemklítik a tesztekben.

"Ezt valaki egyszer elkezdte és azóta is mindenki hivatkozik erre, hogy valahol valaki írt ilyet."
A Redmi note 9-emen belefutottam. Ezért is kellett mennie.
-
Atomgeszi
nagyúr
Nekem semmi gond a szoftverrel és nem is volt. Reklám? Az mi? Az appok jobban fossák a reklámokat, mint a rendszer. Mi5-6-8 (mindegyik mentes volt), X11Lite (3 éves, anyóséknál megy, semmi reklám), X12X (3 éves, reklámmentes), X14Ultra (1 éves múlt, szintén reklámmentes). Ja és a friss X15-ről megfeledkeztem, igaz vár a karácsonyra, hogy megkapja édesanyám, azon se jött fel semmi szemét.
A cikkhez: A számozás kicsit vicces, de engem nem érdekel, míg remek telefont adnak ki.
Ultra is lesz?Biztos lesz, de az később lesz bejelentve.. Február környékén.
-
Aryon87
félisten
Egyébiránt addig a pontig ameddig futószalagon fossák egymásnyakára az új modelleket a húzottszemű xiaomiék..... Mindezt úgy, hogy akkor érkezik szoftverfrissítés az eszközeikre btw, amikor eszükbe jut éppen a fejlesztőknek, valamint egy rakás reklám fogadja a felhasználót out of box a telefonon nehezen lehet komolyan venni egy Samsung vagy iPhone mellett hosszútávon. Elismerem a 15 ultra brutál jó. Márami a hardvert illeti. De szoftveresen....
Nekem semmi gond a szoftverrel és nem is volt. Reklám? Az mi? Az appok jobban fossák a reklámokat, mint a rendszer. Mi5-6-8 (mindegyik mentes volt), X11Lite (3 éves, anyóséknál megy, semmi reklám), X12X (3 éves, reklámmentes), X14Ultra (1 éves múlt, szintén reklámmentes). Ja és a friss X15-ről megfeledkeztem, igaz vár a karácsonyra, hogy megkapja édesanyám, azon se jött fel semmi szemét.
A cikkhez: A számozás kicsit vicces, de engem nem érdekel, míg remek telefont adnak ki.
Ultra is lesz? -
pusszycat
nagyúr
Nahát a GPT szerint lesz idén Xiaomi 16.
Kicsit le lehet maradva. Bár átböngészte a netet.
-
Atomgeszi
nagyúr
"Nem ahhoz igazították, hanem az egyre inkább butuló emberhez, aki lassan csak címszavakat ért meg. Bonyolultabb dolgoknak már végképp nem is néz utána. Ezt elkerülendő az utca emberét megkérdezve azt gondolná, hogy a Xiaomi 16 egy évvel korábbi modell, mint az iphone 17.
Xiaomi STOP. 16 STOP. .. szóval kb itt tart az agyi szint."
A Samsung meg 25-nél, mégsem csökken az iPhone telefonok eladása. pedig a 25 nagyobb mint a 17. Régebben szerettem a márkát, de nem bánom, hogy elengedtem. Reméltem visszatérnek, de egyre inkább gyorsítanak az ellenkező irányba.
A kínai gyártók között a jobbak között volt, de mára azok közül is lelépi már pár. Huawei (még a tiltások ellenére is), és a Vivo sokkal élhetőbb. A reklámok, és blotware tekintetében (még ha jó részük irtható is) egyre jobban hasonlítanak egy Zs kategóriás gyártóhoz. De nem lepődöm meg, hiszen most ez nagy divat arrafelé. Még a wc is tolja a reklámokat.
Kínában már sz*rni se lehet nyugodtan – Reklámokat kell nézned a WC-papírértEzt azért is bánom, mert vasban nem rosszak, Sőt! Egy egy készülékük kimondottan jó (15 ultra, és a 15 ), de szoftverben a már említett dolgok miatt jelenleg számomra "elhetetlen"
Remélhetőleg a már említett gyártók nem ülnek fel erre a vonatra, mert akkor tényleg el lehet felejteni a kínai vonalat.Nem találkoztam az általad említett reklámokkal, sem bloatware-vel.

Ezt valaki egyszer elkezdte és azóta is mindenki hivatkozik erre, hogy valahol valaki írt ilyet. -
Ricardo
titán
Nem ahhoz igazították, hanem az egyre inkább butuló emberhez, aki lassan csak címszavakat ért meg. Bonyolultabb dolgoknak már végképp nem is néz utána. Ezt elkerülendő az utca emberét megkérdezve azt gondolná, hogy a Xiaomi 16 egy évvel korábbi modell, mint az iphone 17.
Xiaomi STOP. 16 STOP. .. szóval kb itt tart az agyi szint."Nem ahhoz igazították, hanem az egyre inkább butuló emberhez, aki lassan csak címszavakat ért meg. Bonyolultabb dolgoknak már végképp nem is néz utána. Ezt elkerülendő az utca emberét megkérdezve azt gondolná, hogy a Xiaomi 16 egy évvel korábbi modell, mint az iphone 17.
Xiaomi STOP. 16 STOP. .. szóval kb itt tart az agyi szint."
A Samsung meg 25-nél, mégsem csökken az iPhone telefonok eladása. pedig a 25 nagyobb mint a 17. Régebben szerettem a márkát, de nem bánom, hogy elengedtem. Reméltem visszatérnek, de egyre inkább gyorsítanak az ellenkező irányba.
A kínai gyártók között a jobbak között volt, de mára azok közül is lelépi már pár. Huawei (még a tiltások ellenére is), és a Vivo sokkal élhetőbb. A reklámok, és blotware tekintetében (még ha jó részük irtható is) egyre jobban hasonlítanak egy Zs kategóriás gyártóhoz. De nem lepődöm meg, hiszen most ez nagy divat arrafelé. Még a wc is tolja a reklámokat.
Kínában már sz*rni se lehet nyugodtan – Reklámokat kell nézned a WC-papírértEzt azért is bánom, mert vasban nem rosszak, Sőt! Egy egy készülékük kimondottan jó (15 ultra, és a 15 ), de szoftverben a már említett dolgok miatt jelenleg számomra "elhetetlen"
Remélhetőleg a már említett gyártók nem ülnek fel erre a vonatra, mert akkor tényleg el lehet felejteni a kínai vonalat. -
Graphics
Jómunkásember
Egyébiránt addig a pontig ameddig futószalagon fossák egymásnyakára az új modelleket a húzottszemű xiaomiék..... Mindezt úgy, hogy akkor érkezik szoftverfrissítés az eszközeikre btw, amikor eszükbe jut éppen a fejlesztőknek, valamint egy rakás reklám fogadja a felhasználót out of box a telefonon nehezen lehet komolyan venni egy Samsung vagy iPhone mellett hosszútávon. Elismerem a 15 ultra brutál jó. Márami a hardvert illeti. De szoftveresen....
Hát én egy Xiaomi modellnél nem találkoztam még reklámmal...
A Redmi és Poco vonalon igen, ott van, de minden letiltható.. De a felső polcos cuccokon nincs...
Ez pedig egy felső polcos telefon híre.15 Ultrán van reklám?
-
szkaroly
őstag
Egyébiránt addig a pontig ameddig futószalagon fossák egymásnyakára az új modelleket a húzottszemű xiaomiék..... Mindezt úgy, hogy akkor érkezik szoftverfrissítés az eszközeikre btw, amikor eszükbe jut éppen a fejlesztőknek, valamint egy rakás reklám fogadja a felhasználót out of box a telefonon nehezen lehet komolyan venni egy Samsung vagy iPhone mellett hosszútávon. Elismerem a 15 ultra brutál jó. Márami a hardvert illeti. De szoftveresen....
Tavaly augusztusban vett Poco F6-ra eddig egy kivételével (verziófrissítés késett 2-3 hetet) havonta jött frissítés. Pedig csak középkategória.
-
cs.zs.
veterán
A samsung ezt csinálja.
S25 a 2025ös széria.Ez részben igaz, de mostanság eléggé szétcsúsztak.
2023 év végén jelent meg az A25,
most 2025-ben épp megjelent az A17...
-
joey04
titán
-
Karavik
veterán
Mit számít az elnevezés vagy számozás?! Senki nem ez alapján mérlegel! A műszaki tartalom, technikai megoldások, megjelenés, minőség a lényeg, ebben pedig nem lesz kivetnivaló.
-
joey04
titán
-
Noukoum
veterán
A samsung ezt csinálja.
S25 a 2025ös széria.Lásd A széria. A36, A56…
-
Atomgeszi
nagyúr
-
janeszgol
félisten
-
pusszycat
nagyúr
Azt hallottam, h az új iPhone kamera szigete nem tetszik az Apple fanoknak sem. Mint mondják úgy néz ki vele mint egy vacak androidos telefon.
-
janeszgol
félisten
Hardveresen vannak olyan jók szerintem. Szoftveresen biztosan nincsenek. (iOS26 béta egy SE2020-on röccenésmentes jobb akkuidővel, mint iOS18-on.)
-
bigmasterg
addikt
Igazabol meg lehetne mar lepni azt is, hogy a telefonok is az evszamhoz legyenek szamozva (mint az autoipar, vagy iOS 26). Autos parhuzamot az is erositi, hogy sok szerianal a "kaszni" nem nagyon valtozik evrol-evre, csak 3-4 evente van tenyleges latvanyosabb valtozas.
A samsung ezt csinálja.
S25 a 2025ös széria. -
cs.zs.
veterán
Senki sem tekinti a sómit az iPhone vetélytársának, nem is értem miért hasonlítják magukat ennyire hozzájuk.
Nem az a kérdés, hogy mások az iPhone vetélytársának tartják-e.
A lényeg az, hogy nekik szilárd meggyőződésük, hogy az ő termékük legalább olyan jó, vagy mégjobb.
Tegyük félre, hogy műszaki cikk, vagy egy fodrász-körmész (
),
ha van önbizalmad, jobban fogsz haladni.
-
Barthezz2
nagyúr
Egyébiránt addig a pontig ameddig futószalagon fossák egymásnyakára az új modelleket a húzottszemű xiaomiék..... Mindezt úgy, hogy akkor érkezik szoftverfrissítés az eszközeikre btw, amikor eszükbe jut éppen a fejlesztőknek, valamint egy rakás reklám fogadja a felhasználót out of box a telefonon nehezen lehet komolyan venni egy Samsung vagy iPhone mellett hosszútávon. Elismerem a 15 ultra brutál jó. Márami a hardvert illeti. De szoftveresen....
Ezekben a szériákban pont nemigen van reklám. 10T Pro, 13 vagy most a 15 Ultra alatt se találkoztam egyel sem. Inkább a Redmi modellekre jellemző.
A frissítési résszel egyet kell értenem..
-
Bareszotron
aktív tag
-
joey04
titán
-
klaya86
őstag
Édes faxom.. tipikus ratyi kínai hozzáállás még mindig. Pont emiatt lesznek értéktelenek az emberek szemében, pedig tudnak jó telefonokat csinálni már évek óta és a szoftver is kezd kupálódni. De ez full szánalmas.
-
Bareszotron
aktív tag
Senki sem tekinti a sómit az iPhone vetélytársának, nem is értem miért hasonlítják magukat ennyire hozzájuk.
-
attak79
tag
Esetleg lehetne iAomi... egy harapott körtés logóval
-
laci1892
őstag
Egyébiránt addig a pontig ameddig futószalagon fossák egymásnyakára az új modelleket a húzottszemű xiaomiék..... Mindezt úgy, hogy akkor érkezik szoftverfrissítés az eszközeikre btw, amikor eszükbe jut éppen a fejlesztőknek, valamint egy rakás reklám fogadja a felhasználót out of box a telefonon nehezen lehet komolyan venni egy Samsung vagy iPhone mellett hosszútávon. Elismerem a 15 ultra brutál jó. Márami a hardvert illeti. De szoftveresen....
-
Atomgeszi
nagyúr

Azért gáz amit kínaik csinálnak, mert vannak saját jó ötleteik is, és mégis mindent lemásolnak amit kihoz az apple, a szar dolgokat is. Sőt, a saját kreálmányukat is átvariálják, ha kihoz valami hasonlót az apple, hogy olyan legyen, mint az almás cég megoldása. Ezzel duplán hibáznak szvsz. Egyrészt gagyi benyomást kelt, másrészt ha valaki váltáson gondolkodna akkor azt látja, hogy pont azt fogja kapni, amiről váltani akar. Akkor meg minek... Most tegyük félre az iOS vs Android ellentétet, hogy valaki egyikről vagy másikról soha nem váltana át, mert xyz. Nekik mindegy.
Csak éppenséggel fordítva van ez a másolás...
-
Norbi.
őstag
-
SamiCsillag
senior tag
Jelenleg két mobilom van. Egy iPhone 12Pro és egy Poco F6. Nem akartam csak az előbbit cserélni, de most már lesz két 17 Pro-m idén.
-
joey04
titán
Aztán kiderül, hogy HyperOS 3 se lesz hanem rögtön 26

Azért gáz amit kínaik csinálnak, mert vannak saját jó ötleteik is, és mégis mindent lemásolnak amit kihoz az apple, a szar dolgokat is. Sőt, a saját kreálmányukat is átvariálják, ha kihoz valami hasonlót az apple, hogy olyan legyen, mint az almás cég megoldása. Ezzel duplán hibáznak szvsz. Egyrészt gagyi benyomást kelt, másrészt ha valaki váltáson gondolkodna akkor azt látja, hogy pont azt fogja kapni, amiről váltani akar. Akkor meg minek... Most tegyük félre az iOS vs Android ellentétet, hogy valaki egyikről vagy másikról soha nem váltana át, mert xyz. Nekik mindegy.
-
cs.zs.
veterán
Nagyon is tudatos náluk ez a névválasztásdi.
-
Norbi.
őstag
Amikor elkezdett itthon az atlagemberek korul is terjedni a Redmo Note szeria, olyan 7-8as szeriatol, nem egy ember hitte azt, hogy Samsung telefonja van, mert Note=Samsung, tobben ceruzat is kerestek hozza, meg, hogy hova lehet beletenni.
-
judas13
veterán
Annyira szánalom, hogy már szavakat nem találni. De tudván azt is, hogy arrafelé a jót (jól) másolni és hozzá mérni magunkat az egyenesen erény sőt büszkeség. Hivatalosan is most kijelentve mindez.
-
Atomgeszi
nagyúr
Nagyon kellemetlen, hogy még a nevet is hozzá igazították.
Nem ahhoz igazították, hanem az egyre inkább butuló emberhez, aki lassan csak címszavakat ért meg. Bonyolultabb dolgoknak már végképp nem is néz utána. Ezt elkerülendő az utca emberét megkérdezve azt gondolná, hogy a Xiaomi 16 egy évvel korábbi modell, mint az iphone 17.
Xiaomi STOP. 16 STOP. .. szóval kb itt tart az agyi szint. -
Atomgeszi
nagyúr
"Számos szerelmeslevelet írtak a kínai mobilgyártók az Apple-nek az évek folyamán, melyek során az iOS és az iPhone számos dizájneleme jelent meg valamiféle átiratban"
Már a szigetes téma alatt is ki lett vesézve, hogy ezeket a dolgokat mind az Apple lopta a kínai gyártóktól és eladta, mint hudenagy fejlesztés. Valahogy mind új, hatalmas fejlesztésről különböző fórumokon kiderült, hogy annak kínai megfelelője már jóval előbb volt, és aztán másolta át az iphone.
-
cs.zs.
veterán
Nagyon kellemetlen, hogy még a nevet is hozzá igazították.
Ha valaki "17 Pro Max"-ra keres rá, innentől kétesélyes lesz a találat. Az lenne igazán izgi, ha a név után még a külsőt is koppintanák, és akkor garantáltan ellopnának néhány figyelmetlen impulzusvásárlót
-
janeszgol
félisten
Aztán kiderül, hogy HyperOS 3 se lesz hanem rögtön 26
Tényleg. Na az full gáz lenne. Bár már megszoktuk a gyártótól.
-
PowerBuldog
veterán
Aztán kiderül, hogy HyperOS 3 se lesz hanem rögtön 26
-
Graphics
Jómunkásember
Még azért előtte egy T modell kijön.
-
Felesbandi
senior tag
Igazabol meg lehetne mar lepni azt is, hogy a telefonok is az evszamhoz legyenek szamozva (mint az autoipar, vagy iOS 26). Autos parhuzamot az is erositi, hogy sok szerianal a "kaszni" nem nagyon valtozik evrol-evre, csak 3-4 evente van tenyleges latvanyosabb valtozas.
-
Mr President
senior tag
Nagyon kellemetlen, hogy még a nevet is hozzá igazították.
-
janeszgol
félisten
Szerintem ez gáz. Én megvédtem eddig a Xiaomi számozását, mondván sorban haladtak eddig (pedig már megvádolta valaki itt a fórumon, hogy eddig is ezt másolták... nem, eddig nem másolták). Most nem védem meg.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fotók, videók mobillal
- Apple MacBook
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Látásjavító szemműtét
- Tőzsde és gazdaság
- Újabb infócsomag a Honor Win 2-vel kapcsolatban
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- EAFC 26
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro 128GB,Használt,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 13 Pro 256GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Samsung Galaxy A51 128GB szürke független
- Vivo X300 Pro 16/512gb, 1 hetes, Telephoto Kit + vivo Imaging grip, 3 év garanciával, eladó!
- Vivo X300 Ultra, 12/512gb, kínai verziós, makulátlan állapotban, 10 hónap garanciával, eladó
- REFURBISHED és ÚJ - DELL Thunderbolt Dock WD22TB4 (210-BDTD)
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- M5! KÉSZLETKISÖPRÉSI ULTRAAKCIÓ!!! SPACE BLACK MacBook Pro 14" M5!!! 10C/10G 16GB 512GB Gar!
- Új,brutális! Erazer Beast X40 i9-14900HX RTX 4090 17" 240Hz QHD+ 32GB 1TB Magyarbill - 1 év garancia
- Samsung Galaxy S20 FE / 6/128Gb / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Nagyon jól alszok ígyis úgyis 

