Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
dehecked
#12092
üzenetére
https://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platform
Linkeltem már, a mobil Sandy Bridges processzorok között a legmagasabb órajelűek amiket Te keresel. 2magosok közül az i7 2620M, 2640M
4magosok közül meg a táblázat felső mezője. 26××QM, 27××QM, 28××QM.
Ahogy látod, van amiben az L3 gyorsítótár még több.
Szerintem az 55W-os TDP-jű Extreme szériát nem vinné, a BIOS mikrokódok között sincs bent valószínűleg.Kérdés, h ezeket az i7-eseket hol lehet beszerezni.
Ár/érték arányban azt javaslom, i5-öst keress hozzá, azokat 10ezer alatt is szoktam látni az aprón, de i7-esek 20-25ezerről indulnak. Nem hiszem, h megéri. Úgy fogalmaznék, h ha van pénz lóvéra, még akkor se vennék bele 25ezerért i7-est, mert akkor se éri meg.
Mondjuk ha olyan programokat akarsz majd futtatni vele, amik igénylik a 4 magot, akkor jól jönnek a natív 4 magos i7-es QM-re végződő processzorok, de ár/érték arányban nagyon értelmetlen beruházás.
Ja és igen, a gépet szerelték ugye gyárilag i7-es 4magossal is, de nem 100%, h az összes ilyen processzort el is fogadja, keresgettem fórumokban, h mivel mehet, de nagyon nem találtam semmi használhatót, gyárilag amikkel szerelték, azzal biztos megy, és nagy eséllyel a többi QM-est is viszi.
Hogy gyárilag mik voltak benne, azt meg a manualja nem írja. :/
A legjobb, ha bele is tudod próbálni, mielőtt kifizeted.Vannak gépek amiket ismerünk, vannak leírásai, egyértelmű, h visz mindent, de ezt a gépet nem ismerem, és a leírásai se egyértelműek, csak Googleval lehet róla összeszedni információkat, ezért nem tudok 100%-os bizonyossággal ajánlani hozzá cuccot.
Új hozzászólás Aktív témák
- droidic: [Memory Leak] Az agy defragmentálása
- Autós topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Filmvilág
- Facebook és Messenger
- Jövedelem
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- HP EliteBook 850 G7 (15.6") i7-10610U - Garancia, Akció!
- 153 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i5-13450HX, RTX 4060
- KÉSZLETKISÖPRÉSI KARÁCSONYI ULTRAAKCIÓ! - MacBook Air M4 16GB 256GB Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 5 825GB SSD digital konzol garanciával hibátlan működéssel
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 16GB 256GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

Pyttawrx
