-
Fototrend
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
warcat
veterán
Ezen a ponton érdemes figyelmen kívül hagyni a strixek árazását, spanyoloknál a 3080 Strix 899.90€-ért lett listázva, miközben az MSI Gaming X Trio 799.89 (Ventus 719.9) és van egy rakás alapmodell a 719-759 sávban.
Vagy az Asusnál gurult el teljesen a gyógyszer (bocs, de hülye vagy ha 200 eurót kiadsz érte pluszban FE-hez képest) vagy eleve a kereskedők ugrottak rá mint elsődleges lehúzós jelöltre. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Ez nem függ az AMD-től. A probléma az, hogy jelenleg az 1 GB-os GDDR6 memóriák sokkal olcsóbbak, mint a 2 GB-osok, míg GDDR6X-ből keveset gyárt a Micron. Utóbbinál abba gondolj bele, hogy ha 20 GB-tal jönne a 3080, akkor fele annyi VGA-t tudnának előállítani.
Az AMD csak azért hoz 12 és 16 GB-ot, mert a memóriabuszukra így jön ki az olcsó 1 GB-os GDDR6-tal a kapacitás. Itt mindenki az olcsóságra megy rá, és az adott konfigurációra kiépíthető minimumot adják. Többre jelenleg nincs lehetőség, vagy azért mert nincs 2 GB-os GDDR6X, vagy azért, mert a 2 GB-os GDDR6 sokkal drágább az 1 GB-os verziónál.
Ez jövőre megváltozhat, ha a Micron már nagyobb mennyiségben gyártja a GDDR6X-et, akkor jöhet a 20 GB-os verzió, és azzal kaphat egy 16 GB-ost a 3070. De amíg a Micron nem zárkózik fel az igényekhez, addig nehéz mozogni.
-
carl18
addikt
Igen a 3090 a csúcs, és fölé nem fog jönni semmi. De az Nvidia meg is kéri vastagon az árán a legjobb teljesitménynek!

Amúgy miért irom kevés a 8 giga a 3070-nek? A 4 éves GTX 1070 is 8 gigát kapott. Igy hogy zsinorban 3 generáció is azonos Vram mennyiséggel jön nem a legjobb eredmény.
Azért nézzük már úgy hogy ennek a generációnak 2022-ig ki kell tartania, 2 év folyamán még lazán jöhetnek újabb cimek amik kocra kihasználják azt a 8-10 gigát.
Elég csak az RTX 2080/2080Ti viszonyát nézve VRAM különbségben.
De a Pascal 1080TI is 4 éve 11 gigát kapott.CME
A Playstation 5 konzolt ne keverjük ide, teljesen más a felépitése mint egy számitógépnek. A Playstation 5-nek nincs ilyen hogy Vram, van 16 giga memóriája és ezt használ mindenre. Ram és videóram egyben, amit a fejlesztők egyénre tudnak szabni. -
warcat
veterán
Ha valakinek kell egy konkrét példa is, MSI RTX 2080 Ti amcsiknál 1250 dollárért jött ki, és idehaza vihető volt a 340 környéki forinton számolt euró megfelelőjéért. 1250x 345= 432 250 Ft. Kisker ár.
Ha elsők között akarod elvinni idehaza, nyilván több lesz (meg nem is lehetséges, mert aki hozzéfér a nagyker készlethez,válogat előtted) de amint stabil készlet van, várhatóan a jelzett $=€ ár lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az NVIDIA éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- Ingatlanos topic!
- Robotporszívók
- Elkészült az SMIC 5 nm-es node-ja, de a kínaiaknak haszna nincs rajta
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Call of Duty: Black Ops 7
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Fapados Biostar alaplap érkezett
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- A Retro Games feltámaszt egy legendát
- World of Tanks - OFF topic
- További aktív témák...
- BONTATLAN ASUS Prime Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 OC Edition
- MSI GeForce RTX 3060 Ventus 2X OC 12GB használt videókártya számlával és garanciával eladó!
- EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING 10GB
- ELADÓ: Sapphire PULSE Radeon RX 7800XT Gaming 16G - Garanciával
- ASUS RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X TUF GAMING OC Eladó!
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2020 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3920
- Apple iPhone 16 - Black - 128GB - Akku: 100% - ÚJ - BONTATLAN - 1 ÉV APPLE JÓTÁLLÁS - FÜGGETLEN
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3527
- 2x16 GB-os DDR5 5600 MHz memória - PCX garanciával
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook S761 - i5-2520M I 4GB I 320GB I DVDRW I 13,3" HD I HDMI I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

altalaban szokott lenni highend highhighend meg highhighhighend. Ezert kerulnek a mainstream procik 750 euroba.




