Aktív témák
-
kymco
veterán
Egyre betegebb vagyok :((
-
kymco
veterán
Nemrég költöztünk új lakásba :), de a lakcím változtatás az okmányokon rémálom.....
Pár hét nyugalom után döbbenten vettem észre, hogy a kocsi forgalmijában nincs átírva a lakcím... Átírni csak a hiteltnyújtó bank engedélyével
1. telefon a banknak (0. nap)
2 fax a banknak a lakcím kártyával.... (0. nap+2 óra)
3. várakozás az engedélyre
......
4. Rátelefonálás a bankra (30. nap)
5. Kérelemírás, lakcímkártya faxolás (30. nap+ 2óra) /elfelejtették közölni, hogy kérelmet is kell írni
6. Várakozás
7. Megjött a felhatalmazás a banktól (40. nap) (felszólítás, hogy kell még 4 e Ft okmánybélyeg + adataim...)
8. Irány a posta (45. nap)
9. iszonyat sorban állás után az okmánybélyeggel irány az okmányiroda (45 nap+25 perc)
10. iszonyat sorban állás az okmányirodában (65-70 perc) Eredmény: Nem okmánybélyeg, hanem csekken befizetett 1500 Ft kell
11. okmánybélyeg elad, irány a posta, ahol sorbanállás ( + 20 perc)
12 irány az okmányiroda, sor kikerül lincselés megakadályoz irat lead, megkap (+20 perc)
És most nyugodtan hátradőlök, megiszom a Coldrexet, és arra gondolok, hogy egy adatmódosítás hány embernek ad munkát..... -
kymco
veterán
Kerestem a cikkekben, mert úgy emlékszem, hogy értesíteni köteles a kereskedelmi bank a hiányos adatú ügyfelet. Kitartás hiányában egy Népszava cikk részletét emelném be, igaz ez csak az OTP Bankra igaz:
''Az OTP Bank két alkalommal, 2003 októberében és 2004 március elején küldött névre szóló levelet azoknak az ügyfeleknek, akiknek az adatai nem feleltek meg a törvényi előírásoknak - tájékoztatta lapunkat a pénzintézet sajtóosztálya. Az adategyeztetési kötelezettség a legnagyobb hazai banknál több százezer ügyfelet érintett. Idén február végéig az érintett ügyfelek négyötöde kereste fel a bankot, a második felszólítás ugyan a pénzintézet szerint felgyorsította az adatkiegészítési folyamatot, információink szerint azonban így is 60-80 ezer egyeztetést kell még a legnagyobb kereskedelmi banknak elvégeznie.
'' -
kymco
veterán
Megbetegedtem + a feleségem is beteg + a kislányom is..... :(
-
kymco
veterán
válasz
Panther
#1261
üzenetére
Én úgy tudom, ha nem kaptál értesítésst, akkor nem kell menni. Annak idején lehetett úgy folyószámlát nyitni, hogy nem volt meg minden szükséges adat. Elvileg a bankok ezeket átnézve kiértesítették már az ügyfeleket. Ha nem, akkor jó reménységgel lehetsz, hogy neked megvan minden adatod.
-
kymco
veterán
válasz
.:InnoMan:.
#526
üzenetére
Köszi!
-
kymco
veterán
Hurrá! Van otthon is netem!!! Rádiós net és elég gyors. :) :) :)
Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire B650M R7 8700F 32GB DDR5 1TB SSD RX 9070 XT 16GB CM MasterBox 5 fehér 750W
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire B650M R5 7500F 32GB DDR5 1TB SSD RTX 3080 10GB Lian LI LANCOOL 207 FSP 750W
- ZTE MF289D nagysebességű 4G / 4G+ LTE Cat12/13 Sim kártyás WIFI router hotspot modem - FÜGGETLEN
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Z790 i9 13900K 32GB DDR5 1TB SSD RX 7900 XTX 24GB Lian LI LANCOOL 207 ROG 750W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Z390 i7 9700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 7600 8GB Kolink VOID ADATA 600W
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 8700K / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- Samsung Galaxy Watch 6 40mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

