Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • engineer024

    újonc

    Sziasztok!

    Az LG G3 és G4 VESA felfogatásai között van különbség? Vagy az alábbi pozíció az újabb modellre is érvényes? Első blikkre ugyanott van, de inkább megkérdem.

  • engineer024

    újonc

    válasz eL Geri #106423 üzenetére

    HomeByMe-n csináltam. Regisztrálni kell, de 5 projektig ingyenes. Vannak fizetős csomagok, de casual usernek felesleges.

  • engineer024

    újonc

    Sziasztok!

    Alapvetően vegyes használatra gondoltam egy LG G4-et, de vannak beégéssel kapcsolatos aggályaim.

    Szezonban sok kerékpárversenyt nézek, az összes három hetest is (Tour, Giro, Vuelta), ami azért jelenthet 6 egymást követő nap ~5-7 óra adást (egy nap ugye pihenő minden héten), három héten keresztül. Ezen kívül még ami megterhelő lehet OLED szempontból az hosszútávú autó- és motorverseny. 24 órát nem nézek végig, de nem példátlan, hogy 12 óra összejött 2-3 órás szakaszokban.

    Ezeken kívül sorozatok, filmek, sport, játékok mennének PC-ről, desktop használat max. elvétve. Előbbiek ~2-3 óra egyszerre.

    A lakás nyugati, enyhén délnyugati fekvésű, így azért oda tud sütni a nap. Függöny, redőny van/lesz, így tudom védeni a TV-t, de azért nem akarnék mindig besötétíteni (még akkor is ha nincs bekapcsolva a cucc). Szemléltető kép lejjebb, sajnos nincs valódi képem, ami a legrosszabb fényviszonyokat szemlélteti. Ablakok csak azon az oldalon vannak.

    Lényeg: vállalható lenne egy LG G4 ilyen felhasználás mellett vagy csak gereblyébe lépnék? Írtátok ti is, hogy ez már azért jól mitigálja a beégést, illetve, hogy jó az LG garanciális ügyintézése, ezért nem vetettem még el teljesen.

    Illetve azért sem, mert minden más, LCD opciónak is megvannak a maga hibái: Sony X90L-nél olvastam rossz élményeket PC-re kötéssel, Bravia 7/9 nagy és drága (55" játszana nekem 2 méterről nézve), Samsung QN90/95D-nél nincs Dolby Vision csak HDR 10+, ami nem elterjedt (ha már ennyit fizetek maxoljuk ki amit lehet), TCL/Hisense kecsegtető, de tartok a minőségtől/megbízhatóságtól akár HW akár SW terén, Phillips/Panasonic tévékben annyira nem merültem még el.

    Bocs ha redundáns a kérdés. Visszaolvastam valameddig, illetve kerestem, de vagy nem volt, ami teljesen lefedné a use casem vagy nem tudtam alkalmazni az én esetemre.

    Előre is köszi ha van meglátásotok! :)

Új hozzászólás Aktív témák