-
Fototrend
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
WZP
aktív tag
válasz
BullKoxa
#79872
üzenetére
A kép közepétől picit jobbra-fel van az a fekete géptető ütköző. Na azt kell kivenni, és ott a lyukon keresztül tudod állítani egy hosszú imbusszal. Javaslom hogy hozzáértőkkel csináltatsd. 5 perc alatt végeznek és általában egy ezredesért beállítják. Ahogy tudom sajnos a TYC és a DEPO időnként annyira nem méretpontos hogy nem lehet teljesen jól beállítani

Közben lassan nálam is épül szépül az autó

Megérkezett a lefújószelep és lassan beépítésre kerül.
DRL nálam is bekerült. 3in1 elvileg, ködlámpa, DRL, kanyarfény. Kicsit buta egyik másik funkció, pl nem kormányszöget figyel a kanyarfény... de a gyári ködlámpa helyére ment. Az a lényeg.
Fogyasztáshoz ennyit tudok hozzászólni
450 kilóméter eddig a rekordom egy tankkal. -
WZP
aktív tag
válasz
trassher
#78510
üzenetére
Ilyenkor kell kivakuzni a retináját
És ezért is szoktam kapcsolni tompítottat, annak ellenére hogy ha van menetfényed akkor elméletileg nem kötelező pályán. (bár az OPC-ben meg már nincsen menetfényem, szóval itt nem fenyeget ilyesmi, kapcsolok és kész
) Amúgy tervezek is egy ilyen aranyost, mert OPC-n már nem szeretném megfuratni a drága lököst [link]Ez egyben ködlámpa, DRL, és kanyarfény.
Akku téma: Exide EA612. Most egy éves, eddig hibátlan. Forexnél nemrég mértek rá. Nagyobb indítóáramot tudott mint ami rá van írva

Amúgy egy ilyen mobil bikán azért gondolkozom. Használható power banknak is telefonnak pl... de váratlan indítási nehézségnél meg életet menthet. https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=18406
-
WZP
aktív tag
válasz
Szada85
#78501
üzenetére
A tompított folyamatos égetése 120Watt lenne. A nappali menetfény lényege, hogy például alacsonyan szembe sütő napnál is lássad a szembejövőt, sötét alagútban ne váljon láthatatlanná behajtás után az összes autó, stb. Es megoldja ezt a feladatot kb 30Wattból, ami felszorozva sokszázezer autóra már a benzinfogyasztáson is erősen meglátszik. Külön jó, hogy még az emeltfényű H7 élettartama se megy el arra hogy nappal égesd.
Hátulról gondolom azért nincs, mert egyrészt akivel egy irányba mész, azzal nincsen akkora sebességkülönbséged. Másrészt gondolom ha erős piros lenne, akkor a féklámpával lehetne összetéveszteni könnyen, ha erős fehér, akkor azt hinnéd hogy jön, nem pedig megy.
Autópályán meg kötelező a tompított, ha esik, ha nem.
-
WZP
aktív tag
válasz
Luck Dragon
#78480
üzenetére
Nem kell rögtön szerelőhöz rohanni
de szerintem otthon egy multiméteres rámérést azért megérhet hogy ne kelljen potenciálisan 1 év múlva újabb 20k-t kidobni. nagy hiba kibukik egy 2 perces méréssel. -
WZP
aktív tag
válasz
Luck Dragon
#78450
üzenetére
Bár a meghibásodás leírásából úgy tűnik, hogy a konkrét darab volt defektes, azért én utánanéznék az autó töltési rendszerének is. Én éppen most szívok vele... Nézd meg hogy járó motornál 13.8 és 14.4 Volt között van a töltés, illetve hogy álló autónál, nyugalmi állapotban nincs-e parazitikus terhelés az akkun. 30mA-körül kéne legyen az autó fogyasztása ilyenkor normális esetben... mert aztán a következő akkuval is így járhatsz, hogy 1 év alatt elköszön.
-
WZP
aktív tag
válasz
zolikaDB
#77821
üzenetére
72-eset egyébként tényleg csak akkor javasolok ha nagyon sokat égeted valami miatt a tompítottat, hallgatsz rádiót(esetleg mélyládával), töltesz telefont/notebookot álló autónál és/vagy nagyon sokat mész nagyon rövid utakat városban, és nincs lehetőséged otthon rátölteni néha konnektorból az akkura, mert amúgy szerintem erős overkill.
-
WZP
aktív tag
válasz
zolikaDB
#77813
üzenetére
Tuti hogy motortér kialakítástól függ, mert nekem a Z14XEP mellé legfeljebb 61Ah-s Exide Premium EA612 fért. Ez 242mm hosszú. De ebbe az autóba ugye gyárilag 44Ah-s van azthiszem...
Ellenben az OPC2-ben meg valami Varta van, ami nem tudom hány mm, de azt tudom hogy 72Ah-s... szóval ebben tuti nagyobb a tálca.
Indítóáram meg azért a nagyobb a jobb, mert ez mutatja mennyire hamar tudja leadni az akku a benne lévő kakaót. Főleg hogy nagy hidegben nem is tudja azt ami rá van írva. De amennyire tudom mint a kapacitásnál is, itt is inkább a nagyköbcentis benzin és dízel motoroknál van jelentősége(főleg dízelnél az izzítás miatt) mert ilyen kisköbcentis benzineseket kb minden beindít.
De majd a kollégák kijavítanak ha tévedek.

-
WZP
aktív tag
-
WZP
aktív tag
válasz
Szada85
#77612
üzenetére
Egész ismerős a leírt jelenség. Nekem is egyre inkább az az érzésem hogy kuplung bajom lesz. Nagyobb fokozatokban, mondjuk 5.-ben, 2000 környékén ha lepadlózom akkor miután megjön a turbónyomás érdekes kis rángatást ad elő az autó. Nem olyan mintha egy az egyben elcsúszna a kuplung, csak mintha meg-meg csúszkálna nagyon piciket... kíváncsi leszek majd mit mondasz személyesen

-
WZP
aktív tag
Nem kötelező amennyire tudom. Nem akarok nagy hülyeséget mondani... a többiek majd kijavítanak ha tévedek... de azthiszem úgy van hogy főleg régebbi évjáratoknál szeret megkotlani a pumpa, mert nagyon feszíti az ékszíj a tengelyét, és a legegyszerűbb akkor cserélni amikor a vezérlés is van cserélve, mert akkor nem kell újra szétborítani a motort később.
Többiek: köszi a neveket. Megnézem mit lehet tenni

-
WZP
aktív tag
válasz
AMD Power
#77264
üzenetére
Poénból rákattintottam a linkedre és nézelődtem, erre mit találok ?
https://joautok.hu/hasznaltauto/opel/astra/astra-cabrio-18-16v/egv6z9a/
Azthiszem a tizedik parkoláson lőttem. Eladósorba került úgytűnik.

#77267 _seth_: Nahát. Be lett rakva valahova ? Feltűnt hogy sok megtekintés lett rajta.
#77276 kaszaking: [link]

Azóta tudtam meg dolgokat az autóról. A legérdekesebb hogy XEV vezérműtengelyek lettek belerakva, de nem biztos hogy teljesen okés lett a beépítés... ezzel majd kezdenem kell valamit, de még nem tudom mit.
-
WZP
aktív tag
Nem tudom ki van itt... de, megy a mesterkurzus, aztán lehetne valamit csinálni. Már ha olvassa ezt valaki

-
WZP
aktív tag
válasz
N.Ferry
#77200
üzenetére
Ha kurblis, akkor annak a tekerője alatt van egy zégergyűrű szerűség, azt kitolod valami vékony csavarhúzóval, és lehúzod a kurblit.(nem egyszerű eltalálni) Műanyag kis csavartakarókat kiszeded, csavarokat kicsavarod, aztán meg csak körbe szépen ki kell pattintgatni a patentokat.
-
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#77174
üzenetére
Akkor ez a kérdés is megoldódott.

#77178 beg: eskü nem én voltam
amúgy eddig úgytűnik 11 literben megáll az étvágya. Z14XEP 7,5 literjéhez képest nem vészes szerintem.#77179 Petyyyyy: mi ez a lurdy házas dolog ? amióta megvan az autó már megálltak egyszer mellettem és hívtak oda. mi ez a társaság ?
#77183 trassher: faszbookos bmw-s csoportban láttam embereket tárcsát+betétet keresni

-
WZP
aktív tag
válasz
Szada85
#77134
üzenetére
Szép jövőkép. Az enyém ugye 262000km, és nem tudok róla hogy valaha lett volna már csiga cserélve
bár még nagyon alaposan nem néztem át a nézet szervízkönyvet. Az tűnt fel csak benne hogy kb 15k-s olajcsereperiódust tartottak vele. Z14XEP max 10k-s ajánlottja után kicsit soknak tűnik nekem.A helyzetjelzős trükköt én nem tudtam működésre bírni. Akáthogy próbáltam index karra nem reagált a helyzetjelző. Ha a kapcsolóval felkapcsoltam akkor meg kapcsolódott mindkét oldalt. G Astrán működött ez már valakinek ? Lehet ez veki exkluzív.
-
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#77074
üzenetére
Apropó: tudnak olyat az opelek, hogy út szélén való parkoláshoz éjszaka csak a jobb, illetve baloldali helyzetjelzőket gyújtják ki ?
Az indexkapcsolót azóta kicseréltem. Egy 15 perces művelet igazából. A 3700 forintos utángyártott szépen teszi a dolgát, és amennyire láttam a gyári is menthető, mert nem kopás baja van, hanem durva koszolódási.
Váltóhoz a feljebb linkelt alkatrész állítólag nem jó, merthogy ez teljesen másmilyen mint az F18 és társai. Állítólag az F23 csak bowdenesként létezik, és egy 16k-s teljes felújítókészlet van hozzá csergőben. Majd szétkapom a borítást aztán megnézem közelebbről...
Ezekre a gyári OPC "snowflake" felnikre amúgy milyen méretű gumik mennek fel ?
-
WZP
aktív tag
Köszi a tippeket. Megpróbálkozom velük.
-
WZP
aktív tag
Tanulságos első pár napom volt az OPC-vel.
Az első amit észrevettem már első nap, hogy a sima Astra G-hez képest szörnyű a fordulóköre. Mélygarázsban ahol eddig gond nélkül elfértem minden kanyarban, most nagyon neccesen, vagy tolatgatva kell rámennem a rámpákra. Gondolom majd megszokom.
Másik: F23 váltó még erősen újdonság nekem. Őszintén szólva nem tudom valaha meg tudom-e majd szokni hogy a hátramenet jobbra lent van. Valahogy nem áll kézre hogy gyűrű+jobbra le. De együtt lehet élni ezzel is.
Majd a váltókar lötyögésével kell kezdenem valamit, mert most vagy 1,5-2 centis holtjátéka van üresben. Gondolom ott valami műanyagokat kell cserélgetni alul. Plusz 1-es és 2-es kicsit nehezen kapcsolható. De ez gondolom egyrészt a holtjáték számlájára is írható, meg ahogy olvasom az F23-as váltó egyszerűen ilyen és kész.
Ami még eléggé zavar, hogy az indexkar sokszor nem tér vissza az alappozícióba kanyarodás után. Gondolom valami el van kopva belül. Ilyenkor mit kell cserélni ? Elég a kart vagy valami komolyabbat is kell ?
ParkolóParádéra ki jön ?

-
WZP
aktív tag
Sziasztok!
Éppen jókor csatlakozom be a beszélgetésbe

Szada85 kollégának ez már nem lesz meglepetés, de szombat óta bővült a család, és a Z14XEP Astra G mellé köszöntöttünk egy Z20LET Astra G OPC-t.
Amennyiben a topicgazda látja ezt, kérném szépen hozzáadni az összefoglalóba őt:
262400km Z20LET Turbo
Köszi

-
WZP
aktív tag
válasz
Petyyyyy
#75422
üzenetére
Így néz ki egy gyári xenon ? Én halogén lámpatestet vettem a halogén helyére induló mattulás miatt(foncsor is sérült volt). Nézegettem a füstöset is, de valami kétszer annyiba került. Szóval gondoltam elmennek a francba
Xenonnál is így van ?Más: dudagomb javítás kulturáltan G Astrában ? A kormány is kezd kopni, lehet hogy érdemesebb lenne együtt cserélni ? Van valami nem veszettül drága aftermarket kormány légzsákkal ? Köszi!
-
-
WZP
aktív tag
válasz
AMD Power
#72414
üzenetére
Amikor olvastam, hogy megvették a franciák és "költséghatékonyítani" akarnak, az első gondolatom az volt hogy el fogják cseszni a családi napokat.
Hát sajnos igazam lett. Kopaszi gáton kb semminek és senkinek nincsen hely, autós programok kizárva. Megközelíthetőség, parkolás is kérdéses eléggé... hát ez van sajna. Meglátjuk milyen lesz...
Mindenesetre idén már biztosan nem vonulok fel a Hungaroringen

-
WZP
aktív tag
válasz
#81556480
#71971
üzenetére
http://totalcar.hu/magazin/technika/2014/11/22/a_tuz_csodakra_kepes/
Mindenkinek aki a fakuló műanyagok miatt aggódik

-
WZP
aktív tag
válasz
SeatZola
#71651
üzenetére
Senkit nem érhet nagy meglepetésként sajnos.
Kár, hogy az időseknek eszükbe sem jut megkérdezni egy hozzáértőt, illetve fiatalabbat, és beleszaladnak ilyenekbe.
-
WZP
aktív tag
random kérdés, hátha valaki tudja.
Z16SE motor bowdenes vagy villany gázpedálos ? Én úgy tudom a motorkód elején a Z vagy az X jelöli ezt, de a tulaj állítja, hogy bowdenes. 8 szelepes SOHC szóval nem mai konstrukció, így nem is elképzelhetetlen...
2003-as G astra az alany.
-
WZP
aktív tag
válasz
Luck Dragon
#70861
üzenetére
Z14XEP mindenhonnan kimarad szegény

De feltételezem hogy arra is a 10év/150k km áll. Akkor valóban megérett már a gép a vezérléscserére, mert még eredetivel megy. (2006-os)
-
WZP
aktív tag
válasz
AMD Power
#70575
üzenetére
Szerintem teljesen korrekt a belseje is a G-nek. Még így hogy az első szériások már lassan 20 évesek, nem láttam még széthullott, repedezett belsőt. És még nem is kopogós kemény műanyag a műszerfal. Az ülések is amennyit én láttam nagyon jól tartják magukat(bár abból még láttam kiszakadtat).
Plusz még nem is visz csődbe
https://www.spritmonitor.de/en/detail/787529.html -
WZP
aktív tag
-
WZP
aktív tag
válasz
javorszky
#70074
üzenetére
Szia!
Amíg nem érkezik valaki okosabb addig gondoltam megírom mit tudok én.
Ha minden igaz az a twinport machinátora, ami annyit csinál, hogy részterhelésen nem nyitja mindkét szívó szelepet, csak az egyiket. Ezzel elméletileg fogyasztást javítva. Amennyire én tudom nem a világ vége ha nem működik. Bár az lehet hogy más tészta, hogy kettő igen kettő nem... A következményeiről nem tudok pontosat, csak tippelek hogy legrosszabb esetben mondjuk minimális krafttól esel el. És azért bontanék bele másik rudazatot.
Ha már fogyasztás! Aktualizáltam az adatokat. https://www.spritmonitor.de/en/detail/787529.html
Vezet még valaki ilyet ?

-
WZP
aktív tag
Éééés ennyi. Ahogy jött a hang, úgy ment is. Ma reggeli indításnál már semmi nyoma nem volt. Ahogy semmi nyoma nem volt az előtt hogy hirtelen megjelent volna. Ilyenkor vattafak ? A feszítő haldoklik, vagy nem volt olajnyomás ? De jó hogy kispórolták ezekből az olajnyomás műszert

-
WZP
aktív tag
Amikor ilyen hangok jönnek gyanúsan a lánc felől, az sok jót nem jelent. Nem igaz ?

https://drive.google.com/open?id=0B_Wf-BeGgNyxVk1WaV8zR0ZhUlZZU0FkMEV1bmd0R2k2WEUw
-
WZP
aktív tag
Óbudán vagy a közelében tudna valaki jó (Opel) szervizt javasolni, ahol mondjuk meg is lehet várni a beavatkozást, illetve meg lehet tekinteni ? OPC-ig is egyben kéne tartani a gépet

-
-
WZP
aktív tag
válasz
Petyyyyy
#69713
üzenetére
Az OPC1 meg OPC2 itt mit takar ? Mindkettő G ? Amit én néztem az 2000-es 2 lityós 160 lovas a X20XER motorral.
Egy ilyen nem túl pontos keresés szerint azért elfogadhatóak a fogyasztásadatok. Így is lemegy a torkán 8 az 1.4-nek...
Az említett fórumtársnak utánanézek, köszönöm.
-
WZP
aktív tag
Sziasztok!
G Astra OPC 2.0-ról vannak valami vélemények tapasztalatok ?
1.4 16V-ben ülök most, és évjáratban downgrade lenne az OPC (2000 vs 2006), de +70 ló, és a gyönyörű kékség csábító

Amikor először megláttam elfogott a "must have" érzés.
-
WZP
aktív tag
válasz
urban racer
#68026
üzenetére
Ja.... Ha adsz hátsókerekes autót szívesen csúszkálok vele
Addig marad az öreg Astra -
WZP
aktív tag
válasz
urban racer
#68024
üzenetére
Hát a futóművet szerintem nem arra tervezték, hogy oldalirányú behatás ellen tartsa a kerekeket. A kormányszervó, kézifék, motor, mind fokozott igénybevételnek van ilyenkor kitéve szerintem.
Tréningnek hívni meg talán persze valóban túlzás. 70% fun, 30% tréning. Nem árt szerintem, ha az ember alatt életében először nem közúton csúszik meg az autó, mert akkor lenni meglepetés, meg baleset...@zolikaDB: Az én csekély tapasztalatom szerint kb annyi hogy hirtelen kitekered a kormányt, közben rántasz egy kéziféket és már megy is a segge. Itt már mehet is vissza a kézifék. Ami nálam is fent fog most sajnos, de volt már ez olyan is, hogy negyedik kattanásnál már nem tudtam feljebb húzni. Jövőhét kedden megyek beállíttatni aztán meglátjuk.
-
WZP
aktív tag
válasz
diablo1984
#67997
üzenetére
Nyugi, olyan is volt

-
WZP
aktív tag
Jól teljesített ma a gép a hóban

sajnálom szegényt így kínozni, de szerencsére eddig jól bírja
olcsó vezetéstechnikai tréning -
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#67368
üzenetére
3 különböző helyen cserélték a 3 tömítést. Nem tudom garantálni hogy 8Nm-re lettek lehúzva a csavarok, de azt tudom, hogy használtak minden cserekor valami kenőcsöt, és a kanyarokba rakták, meg ahol nem sík a hengerfej, hanem van benne ilyen U bemélyedés. Hogy előre került-e.... jó kérdés. A tömítések amúgy mind3 esetben eredeti GM darabok voltak. De egy szelepfedél tömítés csere csak nem annyira bonyolult, hogy 3 magát autószerelőnek hívó is elbaltázná... nem ? Mit javasolsz ? Még egy csere ? Hol ? Én már mindenre kész vagyok, csak tűnjön már el ez az idegesítő hiba.
Viszont erről jut eszembe, hogy akinek Z14XEP motorja van, és még nem tette, akkor csekkoltassa a vezérműtengelyek lefogató csészécskéit. Az egyik tömítéscserénél véletlenül vették észre, hogy nincsenek a csavarok rendesen meghúzva. konkrétan kézzel mozgathatóak voltak, a csavarok meg kézzel kitekerhetőek. Azóta utánaolvastam és kiderült hogy ez gyakorlatilag szériahiba

-
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#67215
üzenetére
-
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#67192
üzenetére
Na csavarhúzóval sikerült finomal letolni a csövet. Belefújtam, és víz jött belőle. Nemtudom ez okozhatta-e az olaj izzadást a szelepfedélnél. Kifújtam a csövet, meg a motort is lecsapattam picit féktisztítóval. Most megyek párszáz kilómétert és meglátjuk visszajönnek-e az olajnyomok. Köszi mégegyszer.
-
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#67123
üzenetére
Ó, rajta volt/van az. A kép szerelés közben készült.
Az olajfogyasztás zavar... mert 2 éve még nem volt, de együtt tudnék élni vele, ha legalább a külvilág felé nem pumpálná

Kapcsolódó hülye kérdés: az említett szelepfedélházról jövő keskenyebb visszavezető cső másik végét nem tudom leházmozni a szívósorról, pedig azt aztán tényleg nem fogja semmi látható bilincs. Húzzam feszegessem, aztán majd lejön ? Nem nagyon mertem erővel nekimenni, mert féltem hogy valamit eltörök vagy leszakítok. Így néz ki. Köszi!
-
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#67106
üzenetére
Köszönöm, mindenképpen így fogok eljárni.
1-2 plusz érdekesség, amire már nem is emléleztem, csak most a régebbi képek nézegetésénél találtam:
olaj a pillangószelepház tetején
a motor állapota ránézésre nem utal arra hogy hanyagolták volna az olajcserét
-
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#67103
üzenetére
A nagyobb csövet le tudtam már venni korábban, az tiszta volt. A kicsi gyanús nekem. A hátsó végét le se tudom húzni akárhova is csatlakozzon az valahova a pillangószelep ház alá. Rángattam rángattam de nem jött... pedig bilincs sincs rajta
-
WZP
aktív tag
válasz
mohabá 007
#67101
üzenetére
Semmi ilyesmi. 6-9 között fogyaszt, pedig nyomom neki. Motorféknél is teljesen rendeltetésszerűen működik. Ha nem nyitnám fel a géptetőt, nem tudnám hogy bármi probléma van. Hangra, viselkedésre tökéletes.
-
WZP
aktív tag
Az autó 3 évesen került hozzánk 93ezer kilóméterrel magánszemélytől, szóval elég biztos a futás

Mire gondolsz amúgy ?
@(#67080) diablo1984: végét járja ? Mire gondolunk itt ? Mit kéne tennem ? Kompressziómérés ? Vastagabb olaj ? Egér, pcv szelepek tisztítása, visszavezető csövek cseréje ?
-
WZP
aktív tag
válasz
diablo1984
#67077
üzenetére
123ezer van a motorban. 99%

április óta 11ezer ment bele
a GM agyrémet ismerem, miszerint 0.6liter/1000km a hátérérték, DE
ennyinél ne legyen már kopott egy modern motor, és ne egye az olajat szerintem
-
WZP
aktív tag
Sziasztok!
Először is boldog karácsonyt mindekinek!
Aztán: A segítségeteket szeretném kérni. Olajat fogyaszt a motor. Nem keveset, valamint izzad is, végig a szelepfedél tömítésnél, és az olajbetöltő sapkánál is. Szelepfedél tömítés 3x volt, szelepfedél csere 1x, betöltő kupak 2x. A helyzet ugyanaz. Április óta 2 liter ment bele legalább. ÍGY néz ki a dolog. A legújabb felvetés, hogy túlzott kartergáz nyomás ténye áll fenn, és emiatt dolgozza ki az olajat, de nem tudom mit kéne tenni, ha így is van. A gép 2006-os G Astra Z14XEP motorkóddal.
Más: Fényszórót cseréltem a gép 10. születésnapja alkalmából. Ég és föld... HELLA lámpatestet, és Osram Nightbreaker Laser izzókat kapott. Az eredményt itt lehet megtekinteni
https://youtu.be/aOdAu5C0PUshttps://goo.gl/photos/zxvuk7vsA1mLBgJg7
Köszi!
Szerk: 5W30-at kap.
-
WZP
aktív tag
válasz
zolikaDB
#64109
üzenetére
A klímát egyébként is ajánlatos időnként megjáratni legalább egy kicsit, hogy a gáztöltethez adott olajok körbejárhassanak a rendszerben, mivel kenő (kompresszor) és tömítő (minden csatlakozás) funkciókat látnak el. Egy teljesen klímátlan téli szezon után csodálkozva tapasztalhatja az ember, hogy elszökött a gáz a rendszerből... Egyébként tudom miről beszélsz... siralmasan megy bekapcsolt klímával a gép...
cserébe nekem például nem tudok róla, hogy lett volna a 10 éves gépben töltve a gáz( legalábbis 7 éve tuti nem), és még mindig hideget fúj fél percen belül bekapcsolás után -
WZP
aktív tag
Sziasztok!
Megvannak valakinek a pdf-ek, amik a részletes extratáblázatot, illetve részletes technikai adatokat tartalmazzák ? G Astráról lenne szó, 2006-os egészpontosan, de gondolom nagyjából megegyeznek a kérdéses dokumentumok az eredeti szériás G-sekkel. Amúgy bekerült a gép tc-n heti merítésbe, egymás után kétszer is
klikk avagy egészpontosan.Referenciának... ilyenre gondolok egyébként:
Opel Magyarországnak nincsenek már meg "a jármű korából adódóan"

Köszi!
-
WZP
aktív tag
válasz
samu76
#61815
üzenetére
Hát köszönöm a válaszokat. Bár okosabb nem lettem. Akkor végülis érkezett egy-egy negatív, és egy-egy pozitív szavazat a DEPO-ra és a TYC-re, és 1 szavazat a HELLA szettre, ami meg 130k
akkor inkább sárguljon.ha felpolírozzák, akkor tolnak rá valami UV védős réteget, vagy visszasárgul 1 év alatt ? 50K-t nem akarnék elkísérletezni egy depo szettre ami vagy jó vagy nem.

-
WZP
aktív tag
Sziasztok!
Idén lett 10 éves szeretett G astrám, és bekövetkezett aminek be kell... egyrészt kiszakadt a duda gomb, másrészt megindult a fényszórók sárgulása

A duda gomb is zavar... de most másodlagos.
Lámpatestekről szeretném kikérni a véleményeteket. Úgy vagyok vele, hogy nem akarom megvárni amíg botrányosan bemattul/besárgul, és cserélnék inkább... de akkor meg már valami extrábbat kéne

A lényeg: nézegettem a fekete színezésű lámpatesteket, de ahogy látom a következő az ábra:
-TYC - kb mindenhol anyázzák
-DEPO - kb mindenhol anyázzák
-HELLA - dicsérik, de alaphangon 2x annyiba kerül mint az előző kettőMi a megoldás ? A tajvaniak tényleg annyira szemetek ? A hellát rossz helyen néztem, vagy tényleg ennyivel drágább ?
Van egyéb megoldás, ami értelmesebb áron, (mondjuk 60/szett) van, de legalább úgy világít mint a gyári ?
Az ilyen angel-eye szintű telepi tuningot kerülném, mert minősége is kérdéses, de cserébe a nyakamat tenném rá hogy fényterítésben botrányosan rossz, és sokat megyek éjszaka.... szóval szemét lámpa nem játszik...
Előre is köszi.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új Alienware 16X Aurora QHD+ 240Hz G-Sync Ultra9 275HX 24mag 32GB 1TB Nvidia RTX 5070 Win11 Garancia
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 i5-1145G7 16GB 512GB FHD+ HunVillBill- 1 év garancia
- Friss készlet! MacBook Pro 14" M1 16GB RAM 27%-os áfás számla (238)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






Xenonnál is így van ?



