Keresés

Aktív témák

  • mh197

    őstag

    válasz Rover623 #4387 üzenetére

    Igen, azt hiszem 73 foknál kezdi el visszavenni a teljesítményt a precott, és 75 -nél kapcsol le. Nekem meg ugye épp a határon van. Bár a 70 fokot egy nagyon meleg napon mértem, mikor a szobában is vmi 37 fok volt.
    Blokk, és a szivattyú az vszínű elég, mert adja le rendesen a meleget a radi, viszont lehet hogy egy radit még be kellene iktatni a rendszerbe. Mondjuk akkor már 3 db radi lenne a gépben. Eddig is 3 db 12 cm-es venti hűti a két radit, és még ott lenne a 3. radi, amitugyancsak hűteni kellene vmi-vel. :))

  • mh197

    őstag

    Lenne egy kérdésem : Van egy LGA775 3 Ghz-es (1M) procim. Ezt most perpill 3,9-en használom. Szerintetek lehet vmi baja hosszútávon, ha terheletlenül 48-49 fok, de ha játszok, akkor volt már mikor 70 fok is volt, de általában 65-66 fok szokott lenni. Ja, a proci D0 stepping-es, tehát a melegedőbb fajta. Fagyni nem szokott, tökéletesen megy minden tesztprogi, csak kicsit féltem ettől a melegtől a procit.
    Hűtés : Bigwater + egy 2x12 cm -es radi

  • mh197

    őstag

    Ja, és bár tudom, nem ide tartozik a téma, de hátha tud vki segíteni : csináltam már róla egy topicot is, de nem nagyon kaptam választ a kérdésre :

    Adott egy asus p4p800 SE lap . Hogy lehet benne aktiválni a PAT -et??
    Hogy lehet az tuti, mert az everest -ben is írnak PAT-et a 865pe chipsethez, de hogy hogy lehet bekapcsolni???

    Előre is kössz minden segítséget, és bocs az off -ért!

    Boldog Karácsonyt mindenkinek!

  • mh197

    őstag

    hmm :)
    Nálam is van egy 2,4 -es 800/512 proci, és 3300-on vígan műxik, pedig nemm ee, nem telekondis, meg semmi :C
    Próbáltam indítani 3400-en is, de azt alapfeszen nem nagyon viselte már. az xp felállt, de utánna kicsit később már fagyi :(
    szvsz vhol 3300 és 3400 között van a vége alapfeszen (bár 3348-on még volt egy próba, de azt nem sokáig teszteltem, mondjuk ott az xp-nek semmi gyíkja nem volt, szóval vhol 3400-hoz közel lehet a vége)
    Vagy én vagyok mázlista, vagy nem tom, de már sokan írták, hogy csak a telekondisok tudnak ilyen tuningot. Ezért meg is néztem a procim, de nem telek. szóval akkor most mégsem a kondiknak van köze a túlhajtáshoz ??

    (hh : nem is merem eladni ezt, nehogy kifogjak vmi olyan procit, ami nem megy ennyit :DD )

  • mh197

    őstag

    Most tesztelve 3:2-vel és műxik :) (2,4@3,6)
    Kössz a tippet! Bár nem hiszem, hogy így hagyom, mert így a mem csak 400-on megy :(
    Kicsit durva, hogy ennyire aszinkronban legyenek nem?
    Ja, 3,6 fölé szerintetek húzzam még, mert már nem nagyon merem! A hőmérséklet ok, terhelés alatt (Farcry) 42fok saját mérő szerint, asus szerint csak 40 :)
    De megölhetem-e a cuccot, ha 3,6 fölé megyek????? Eseteleg melegszik rajta vmi jobban, amit kívül nem lehet mérni??
    Ja : nem teli kondis, csak sima northwood Ht-s
    (Nincs nagy kedvem másikat venni :) )

  • mh197

    őstag

    Hi!

    Érdekes, elolvastam az 1622-t!
    Nem tom, nekem simán megy, semmi probléma a lappal, amúgy kétlem, hogy nálad a lap nem bírná, mivel a p4p800 se ahogy láttam biosban 400-as fsb a max, ezért gondolom csak nem olyan hülyék asus-ék, hogy tegyenek bele ilyen nagy fsb-t, ha az hazavágja a lapot!:)
    Szerintem inkább a memóriák a korlát. Olyat már hallottam, hogy a mem egy ideig ment bizonyos sebességen, és utánna fogta magát, és azt mondta, hogy tovább csak kisebb sebességen !
    Ha fagy a lapod a magas fsb-n, próbáld aszinkronban, vagy más memmel, talán úgy megy. pl : nekem is 5:4 -re van állítva, 275 fsb, 2,4@3,3 , és így a mem 440-en megy :)
    Ezzel így minden ok!
    Ja, és elég sokat megy a gép, napi 8 órát mindig, bár még 1 hónapos a lap, úgyhogy nem tom mi lesz később! Dehát mire való a garancia :)

  • mh197

    őstag

    Hi minden tuningot szerető embernek!
    Csak leírom a tapasztalataim, hátha segít vkinek :)
    Nortwood 2.4 Ghz-s (nem teli kondis) proci 275 fsb-vel, termaltake bigwater vízhűtéssel (fasza halk, szinte nem is hallom a gép hangját :) ) 3,3 -on simán megy, feszemelés nélkül!!
    Ja, 33-38 fok közti proci hőmérséklettel, ami biztosan ennyi, mert a lap is ennyit ír, plussz egy kis barkáccsal egy lcd hőmérő is (bár az ASUS lap p4p800 se 2 fokkal kevesebbet mér : 31-36 fokot ír)
    Föntebb is menne, csak a ramom nem bírja, mivel nem 500-as mem-ek, meg a fesz-t is csak 2.85V-ig tudom emelni!
    3,6-on bootol, de a mem miatt fagy, mert nem bírja ezen a feszen ezt a sebességet (magasabbon bíná, próbáltuk :) )
    Gondoltam megosztom ezt, hogy egy 2,4 Ht-s p4 proci milyen jól húzható : másfélszeres túlhajtás :)

    Most 3,3 -on megy, de tökéletes!

    Bocs mindenkitől, ha nem a témába vágott, amúgy is off :)

Aktív témák