Új hozzászólás Aktív témák
-
Polacheck
HÁZIGAZDA
No, megvan az első sikerélményem:


-
viharhozo
addikt
válasz
adalbert1
#4093
üzenetére
Valamennyire azért a játék rovására is megy szerintem, hogy ennyire népszerű lett a póker manapság, ezek a példák is azt illusztrálják.
En ezt nem tapasztalom, ertelmes a jatek mar NL25-on is. Idiotak nyilvan mindenhol vannak, nemelyikuk egesz vicces dolgokat csinal vagy csak rosszul ertekel.

Persze a fagyi neha visszanyal.
-
Gambit
őstag
válasz
adalbert1
#4093
üzenetére
Abszolút a játék rovására megy, lassan már úgy érzem, csak idióták ellen játszom. Megadnak bármekkora emelést 6-4-el preflop. Nyilván mert érzik, hogy lejön a fulljuk. És tényleg.
Ez a T6 póker amúgy tényleg vicces. Egy sng-n belül 2x kapok AA-t, viszont az A9-emet simán veri egy A8. Most azt akarják, hogy ott játszak, vagy azt, hogy ne?

-
viharhozo
addikt
válasz
L|zsidoboz
#4088
üzenetére
Ezután azt jászotta, hogy minden lappal all-in.
Tegnap velem is szembejott egy ilyen. Felment 2 beulore, aztan vmit bemakoltak ellene, tiltre kerult, es innentol minden handben preflop allin ment. Az elso negyet nem fogadta senki, az otodikre beneveztem, mert ugye +ev, meg kockazat nelkul nincs gyozelem.

-
adalbert1
veterán
Érdekes lehetett az is... Valamennyire azért a játék rovására is megy szerintem, hogy ennyire népszerű lett a póker manapság, ezek a példák is azt illusztrálják.
Online már én se kezdek igazán meglepődni. A napokban játszottam kicsit nl25-ön és régebbi emlékeim szerint itt azért már 1 fokkal komolyabb játékosok ültek, mint nl10-en. Hát a lóf*szt!
Full table-en a 6 bb-os emelésemet 7-en callolták. Vagy J66 flopon QQ-val all in megyek JQ ellen, river J. Vagy amikor egy 5 dolláros potra floppolt nut sorral ráhúzom az all int valahonnan hátulról (ismét csak le akartam zárni a partit, 8 limpelőnél nem nagyon akartam turnt meg rivert látni) és 2 flush draw is megadja, persze mindkettőnek lejön.
Szóval mintha az 1 évvel ezelőtti állapotokhoz képest esett volna egy nagyot a színvonal... -
wilkyx
tag
válasz
L|zsidoboz
#4088
üzenetére
Sajnos sok ilyen "tuskó" hiszi azt hoyg jól játszik mert egyszer végig makkolt egy mezőnyt....
-
wilkyx
tag
válasz
L|zsidoboz
#4086
üzenetére
Ez semmi, élő játék: 35ből 4hely fizet... 4en vagyunk nekem kb 150ezres csippem volt, elsőnek kb 200k, volt egy 80ezresünk, meg egy 120-130asunk is SB/BB:10000/20000 kapok nagy vakba egy AQ suitedot, első beszélő emel asszem talán 50ig vagy 60ig(130ezres barátunk)(eddig is így játszott akár egy offsuit A6ra is..)dobás, dobás, gondolkozom mi lehet... aztán arra jutottam hoyg egy magasabb lappal ahoyg eddig játszott tuti all int ment volna már, így hát részemről reraise all-in(hozzáteszem utálom a coinflippet, ráadásul az AQval is szkeptikus vagyok néha..) csávó rövid "gondolkozás??" után call.. mutatás ott offsuit K 9 ugye nálam AQ suited(nem játszom megérzésekre de ott éreztem hoyg sanyi...) persze turnon jött a 9ese nekem egy nagy nulla... nem kcisit voltam ideges... ott ahol minden hely 20e-vel több pénzt jelent már mi a *szt keres all in be egy K9 offsuittal...? no mind1 ott egy kicsit elgem lett, hüJe makkolós majmok.....(sry me
) aztáán cashen: limpelő AQ(első beszélőből, volt rá valakitől miniraise is(200/400nál aszem kb 1000ig...) ő semmi csak call.. flop: Qd; Jh; 8d , nálam 9, 10 off suit elsőbeszélőből checkeltem, uis belehívnak az tuti...AQ emel 3kig utána dobások, én reraise all in...-(kb 14k) A Q persze call(bár azért az se természetes ezen a floppon egy sima AQval... azért ott volt a flushdraw(bár arra csak nem hivnak all int..) a sor(na erer ugye lehetett meg szerintem kellett is..) vagy csak egy buta QJ amire bejöttek a miniraisere, de az is all in hívó lap, bár az talán nem checkkel vakból, no mind1 100szónak is egy a vége: turn Q river J,, leesett a *tt fullja, röhej, kiszámoltam a halvány backdoor flush chanceával együtt is ha 5%a volt akkor sokat mondok... az már csak hab a tortán hoyg nexthand KK, tőlem ksi raise 1600ig, utánam reraise 4800ig majd utána levő srác all in...(pont előte jutott eszembehoyg még sose szívtam KKval AA ellen...) KK val lecalloltam, utánam srác dob(10;10), mutatás, persze ott AA aztán oylan pici flop,turn, river, hoyg csak na.. itt egy picit elegem lett és eljöttem... -
L|zsidoboz
őstag
válasz
adalbert1
#4087
üzenetére
Ja, igen, a másik díszpinty.
5k volt a nevezési díj.
Csávó késve jött, mert tartott valami freeroll verseny is, amin még játékban volt.
Vége lett, és jött az asztalunkhoz. Mivel a vakját folyamatosan nyerték el, így 1000 zsetonból maradt neki kb. 9500.
Ezután azt jászotta, hogy minden lappal all-in.
Amint elfogadták, ki is esett.
Vigyorgott, aztán várta a 20k nevezési díjú versenyt.Volt régebben, hogy ellenem 10A-val jött végig, úgy hogy a legnagyobb lap az asztalon egy 7es volt. River persze 10.
Az egy dolog, hogy valaki tele van pénzzel, de ha egyáltalán nem tud pokerezni, akkor miért játszik?
Mert nem hiszem, hogy az ilyen játék nagy élvezetet nyújtana bárkinek is. -
adalbert1
veterán
válasz
L|zsidoboz
#4086
üzenetére
Hát élő játékban lehet nagy lámákkal találkozni.

A kedvencem az olyanok, mikor K7 offra megadott valaki olyan 15 bb-ot preflop (nl 20k cash game), vagy mikor ugyanott a 25 bb-os emelést négyen callolták preflop.... Na velük 2-szer ültem le játszani, egyik alkalommal annyit nyertem, mint amennyit vesztettem a következő alkalommal. Egyszerűen nem jó az, mikor sok idióta van az asztalnál, előbb-utóbb valamelyik úgyis lemákol.
Viszont a rendszeres otthoni nl5k cash game is megérne egy misét, vannak érdekes játékok ott is (szerencsére mostanában ritkábban vagyok otthon hétvégén, így ritkábban is játszok velük).
-
L|zsidoboz
őstag
válasz
viharhozo
#4081
üzenetére
Nézd el, hogy akkor keltem. Máskor ilyenkor szoktam lefeküdni aludni.
Na, most megnéztem mégegyszer. Meg voltam győződve, hogy csak ketten vagytok, azért írtam, amit.
Így, hogy 4-en, természetesen más a leányzó fekvése.
Így viszont totál idióta játék ebből a pozícióból.
Mikor anno voltam pokerklubban játszani, ott az egyik kulák csávó mondta, hogy AA-val mindig csak megad, hogy minél több ember bejöjjön.
Na, és ő a fizetős helyek egyikén végzett, ott hagytam rá inkább az élő pokert.
A másik fizetős helyen pedig olyan valaki végzett, aki AJo-val 400-as vakszintnél preflop megadott egy 8000-es all int. -
darnellsmith
senior tag
nemtudom figyeltétek-e Aussie Millions, Event #9, $100,000 Hold'em-en ott volt Demján Sándor!

-
wilkyx
tag
válasz
L|zsidoboz
#4079
üzenetére
rainbow floppon, lehet,(szerk: látom már, nem az te is irtad..) de az nem azt jelenti hoyg 3 különböző szín? Gyuri bácsival meg ne sértegess
a preflop call oké(bár azért SBből nem reraiselni AAra...hát szerintem faxság hacsak nem headsup van de az már més game), azt én is írtam, viszont azon a floppon.. hááát.... ott már volt színhúzó.. btw aki ilyen magas téten színhúzóra ekkora all int megad az meg is érdemli hogy a százalékok megegyék.. ezek alapján lehet, hoyg turnon nem lehetett volna már dobatni vele de az AA-t nem nagyon lehet rosszabbul megjátszani mint itt...(max egy egylapos flush sansz ellen adni az all int...) ezt a kordagyurit nem bocsájtom meg...

-
darnellsmith
senior tag
Sport1
18:00
Póker
Womens Poker Open, 8/2. rész
-
viharhozo
addikt
válasz
L|zsidoboz
#4079
üzenetére
Sztem meg borzasztoan gyenge jatek volt kisvakbol csak megadni. Boritekolhato, h az MP is tartani fog, megeshet, h a nagyvak is, te meg ott allsz teljesen oop, es ~50%, h mar most tulhuztak, a pot meg marha nagy.
Nem lehet minden AA-val teljes beulot nyerni, itten ez sima raise, es orulunk a 14BB-nek.
-
L|zsidoboz
őstag
válasz
L|zsidoboz
#4079
üzenetére
Nem rainbow a flop, ezt benéztem, korán van.

-
L|zsidoboz
őstag
Látom te is olyan vagy, mint Korda Gyuri: ha látod az ellenfél lapjait, akkor nagyon tudod, hogy mit kell csinálni.

1v1-ben AA-val teljesen korrekt játék preflop a call, a 3 5 K rainbow flop az maga az álom, lehet adni egy szabad lapot. Turnön meg miután viharhozonak top párja és flushhúzója van, úgysem dobott volna, ismerve a stílusát. Igaz, attól ráhúzhatták volna az all int, de a végeredmény ugyanez lett volna.
-
wilkyx
tag
válasz
viharhozo
#4074
üzenetére
Hát én az AA helyébe biztos re-re raiseltem volna floppon megvédvén az AAmat egy flush húzótól, de legkésőbb ott all int mentem volna ahol nem jött le a 3.szín riveren... hülyén tettem volna?
KK az uis bejön flop előtt is, ha kis setet vagy 2párt találtam az ellennél akkor meg már uis mind1 de azt lejavulhatom...(na jó a maga minipercentjével, de le
) , én mindig röhögök amikor a limpelő highpairek megszivják:d néha jó de ha már uis all int megy miért várja meg hoyg a másik feljavuljon...?
jó persze kell valamennyi lét nyerni, de azért mégicsak egy nem túl javulékony lapunk van vagy mi... Nem játszom túl rég még én sem, viszont szívom be a tapasztaltokat, és már kiborít ha lemákolnak(huuu pedig a kezdetek kezdetén én is miket játszottam meg
de pár élő cashgame és tournament megneveli az embert
) -
viharhozo
addikt
-
Gambit
őstag
válasz
Makaveli
#4071
üzenetére
Ez megint kb. annyira értelmes, mint a múltkori kérdésed.
Viszont most próbálgatom ezt az új T6 pókert. Nem rossz, viszont vannak érdekes leosztások. Volt olyan, hogy egyik körben a gyerek AA-val kiesett JJ ellen, következő leosztásban én estem ki AA-val 99 ellen. Meg amúgy is, kb. minden harmadik lapom PP. Ezen kívül már volt 2 pókerem, és láttam egy royalt. Mindezt 2 nap alatt pár sng-n és freerollon. Furcsa.
-
Makaveli
senior tag
Flopra szép leosztást kaptam. Két kilenc volt kézbe. Flop:992. Természetesen nyomták az all-inokat a full-jaikra

-
Pá
addikt
válasz
viharhozo
#4068
üzenetére
Biztos, hogy +EV másodszor is visszaemelni flopon total airrel?
A két blöffödre értem. Főleg az első tűnik meggodnolatlannak, ott nyilvánvaló, hogy dobatni nem fogsz tudni. Vagy value bet volt?
De szerintem a második is bőven dobható lett volna. Miért call? Mondjuk én nem játszom NL100-on, ha ott az ilyeneket komolyan veszik és 10-ből 8x dobják, akkor nem szóltam. -
viharhozo
addikt
válasz
adalbert1
#4067
üzenetére
Lejatszottam 1500 handet NL100-on. Vannak kulonbsegek, agresszivabbak a nepek, de a szopas itt is szopas.

Preflop allin. Sikeres bloff. Meg sikeresebb bloff (mindig ezt csinalta, gondoltam, most elkapom). Wp,ty,bye. Tulertekelt lap.
Az 1500 handben hetszer volt coinflip helyzet (foles SS-ek ellen), ebbol hatot buktam. Most lejatszottam 3 fpp sngt, amikben ismet harombol harom bukta (-600 dollart jelent, ez azert faj).
-
adalbert1
veterán
válasz
viharhozo
#4046
üzenetére
Kösz!
Engem igazából az zavar, hogy nl10-25-ön sokszor nagyon átlátszó megoldásokkal operálnak, és semmiért se tennének le handeket... Meg az is, hogy néha olyan idióta hülyeségekkel képesek végig jönni, hogy csak nézek. Persze ez mind jó addig, ha nem jön nekik az a pár out.
Meg amivel még zavarba tudnak hozni, ha egy continueation betre csak callolnak, egy fold vagy reraise nagyban megkönnyítené sokszor a helyzetet.A flush chaserekkel is csak az a gond, hogy többször jön le nekik mostanában mint nem. Persze mikor flopon nut flush draw-val belemegyek egy 4-es all inbe
(na jó, ilyen csak 1-szer volt) úgy hogy senki nem fogja a drawmat, akkor persze nem tud lejönni. -
concret_hp
addikt
PT+HUD használatról értelmezésről hol lehet a legfaszább infókat fellelni, lehetőleg magyarul?
ophus cikkekkel nem igazán érzem kisegítve magam

-
regent
aktív tag
Igen, az ongame ilyen. De miért zavar, hogy dolgozik a winchester? Ez a dolga nem? Ha zavar a hangja hallgass mellette zenét. Nálam 7-8 asztalon megy a póker, na, ott tényleg dolgozik a vinyó, még az után is hosszú percekig, hogy kiléptem az utolsó asztaltól. Ilyenkor még nem szabad kilépni a kliensből, amíg tekeri a vinyót, különben elvesznek az utolsó handek.
A PT (PokerTracker) a leginkább elterjedt program, nagyon sokan használják, és számtalan ráépülő egyébb programot találhatsz. Arra szolgál, hogy a kliens által a gépedre mentett nyers Hand historyk-ból értelmes, és értelmezhető adatokat csináljon (olvashatóak a hand historyk PT nélkül is, csak marhára nehézkes a dolog). Azaz lesz egy PT adatbázisod, amiből sok hasznos információt szűrhetsz le a játékodról, és az ellenfelek játékáról is. Saját játékról már 5-10 ezer lejátszott hand után lehet jó véleményt mondani, az ellenfelekről meg minél több annál jobb. Legalább 50-100 hand azért minimum kell, de van olyan érték amihez több ezer hand az ideális.
-
concret_hp
addikt
ipoker network durván megőrjít.
nyitok egy asztalt nl20, beülök 20 dodival. a másik 9 playa hozott összesen 44 dodit az asztalhoz...
-
L|zsidoboz
őstag
válasz
viharhozo
#4062
üzenetére
Nem baj, nem adom fel.
Igazából a full tilten lévő 500 dollaromat beáldozom tornákon, ha más nem rutinszerzés céljából.
Máshol majd összekaparom cash gameben és rakebackből.Igazából az idegesít benne, hogy veszem a könyveket, olvasom a cikkeket, sztem nagyon baj nincs is a játékommal, mégis lemaradok.
A legnagyobb szánalom idióták meg állandóan leaderek.
BosXx: Igazából azt akartam vele mondani, hogy a 30k-s all in kisebb erőt mutat, mint a 20k-s emelés.
-
viharhozo
addikt
válasz
L|zsidoboz
#4053
üzenetére
Egyszer kéne odaérnem.
En ennek szellemeben vesztettem tavaly a PS-en MTT-ken ~1000 dollart.
Ha egyszer odaertem volna, nem lenne gond, de nem ertem oda. Sok dolognak kellett volna klappolni, h odaerjek.
Egyetlen fogadalmam van idenre, ennek a mintajara: nincs tobb MTT! (kiveve az ophus HORSE, de azt majdnem meg is nyertem
) -
Pá
addikt
ongamét nem ismerem, statok mentése alatt nem tudom mit értesz.
a PT(igen, poker tracker) meg az összes hasonló program a hand histroykból dolgozik, azokat kell beletölteni. Ha most rakod fel a PT-t csak attól fogg függeni az adatbázis, hogy mennyi hand historyt töltesz bele. Ongamén nem tudom, hogy megy ez a dolog.Minél több az adat, annál megbízhatóbb a stat, vannak egyszerűbbek, amik viszonylag hamar beállnak, meg komplexek is, amihez akár több 100 hand is kevés. De abba már nem megyek bele, hogy melyik stat milyen mert messzire vezetne, meg amúgy is rengeteg cikk van erről a neten.
A poker-edge.com-hoz semmi köze ezeknek a programoknak. Hogy is lenne? -
R
senior tag
köcce,
PT, mint poker tracker lehet,
ezeket a
szoftvereket
nem ismerem,
Ongame-n pl. beállítottam a stat.mentést, de minden egyes hand után akkora winchester 'dolgozást' lehetett élvezni, hogy inkább kikapcsoltam...
Ezeket az adatokat milyen adatbázisból szedik
, ha most rakom fel frissen valamelyiket? Mennyit kell játszani, hogy használható adatokat kapjak az ellenfelek (nickek)-ről? Ha használok ilyen szoftvert akkor felkerülök a poker-edge.com-ra? -
R
senior tag
köcce,
PT, mint poker tracker lehet,
ezeket a szoftvereket nem ismerem,
ongame-n pl. beállítottam a stat.mentést, de minden egyes hand után akkora winchester 'dolgozást' lehetett élvezni, hogy inkább kikapcsoltam...
Ezeket az adatokat miből mutatják, ha most rakom fel frissen valamelyiket? Mennyit kell játszani, hogy használható adatokat kapjak atz ellenfelek (nickek)-ről? Ha használok ilyen szoftvert akkor felkerülök a poker-edge.com-ra? -
Pá
addikt
PTBB/100: Ehhez tudni kell mi a BB/100 --> azt adja meg, hogy átlagosan 100 handenként hány nagyvakot nyersz. Tehát ha 1000 hand alatt nyersz monjduk 10 dolcsit, 10 centes vakokkal, akkor 1000 hand alatt 100 vakot nyertél, tehát 10 a BB/100-ad. a PTBB-d ennek a fele, vagyis 5 PTBB/100-ad van, mert itt az alapegység 2 nagyvak.
SD: lehet a showdown rövidítése, de a kolléga itt szerintem a Sklansky Dollárra gondolt. Ezt most nem fejtem ki, röviden annyi a lényege, hogy ha minden az esélyek szerint alakult volna, akkor ennyit nyert volna.
PAHUD valóban egy szoftver, a PT adatbázisából dolgozva kiírja az ellenfelek legfontosabb infoit a nevük/avatarjuk mellé, így segít a döntések meghozásánál elleneük.
fold cbet: milyen gyakran dob az ellenfél a cont betekre (nehhogy megkérezd mi az a cont bet
) TAG: total agression factor, ez is egy mutató, azt hivatott mutatni, hogy mennyire agro az ellen. Minél többet emel és minél kevesebbet callol annál nagyobbregular: azok a játékosok akik napi sok órát tolják egyszerre sok asztalon, általában ebből élnek, de ha nem akkor is elég komolyan veszik a pokert ahhoz, hogy mi is komolyan vegyük őket, amikor ellenük játszunk

Remélem kielégítő volt. További rövidítésekért katt ide
szerk: most jut eszembe az SD még akár straight-draw is lehet

-
R
senior tag
válasz
viharhozo
#4046
üzenetére
Ez erdekes dolog. NL25-on ugy 80k hand utan megvolt stabilan az 5-6 PTBB/100, es minimalis szopasfaktor.
NL50-en mar majdnem ketszer annyi SD-m van, mint rendes, ami alapvetoen nem rossz, csak dogoljon meg a terem!
-PTBB,
-SD,
-Pahud, a 'fold cbet' a TAG-ek legfontosabb mutatoja (ez valami szoftver lehet)
és a
-regular kifejezések mit takarnak?
-
BosXx
aktív tag
válasz
L|zsidoboz
#4053
üzenetére
megmondom őszintén, nem igazán értem, mit akartál a tudtomra adni

4+1k verseny, 4x fős, első 3 hely fizetős
-
L|zsidoboz
őstag
Ha valaki ez alapján belövi, hogy a short stack all-innél ilyen erős kezed van, annak minden elismerésem. Ilyen vakszinteknél gyakorlatilag minden második kézzel all-in kellene lenned...
De ez tényleg elég komolytalan játék sztem.
Mekkora pénzdíjas verseny volt?Viharhozó: Azért játszok rebuy+add-onos tornákat, mert abban van a nagy pénz.
Egyszer kéne odaérnem.
Amúgy később felküzdöttem és mákoltam magam 13k zsetonra.
Majd 8k körüli a limpelők vakját el akartam lopni dealerből, all-in, 1010 adta és nyert.
Egyszer azért kíváncsi lennék, hogy milyen érzés AK-val nyerni egy pp ellen.
-
BosXx
aktív tag
azt akartam elérni, h ne legyen nyilvánvaló, hogy erős kezem van. ha allint mondok, lehet mindenki bedobja, de a 20k-nál elgondolkodhatnak a sokpénzesek a megadáson, hiszen az h nem mondtam allint, jelentheti azt h nem vagyok biztos a kezemben. a legtöbbet akartam kihozni az AA-ból...
-
Pá
addikt
Mi értelme 20k-t emelni, amikor összesen 30-ad van?
Akkor már sokkal jobb az allin szerintem. Flopon úgyis mindenképp be kell tedd és sztem egy 20k-s emelésnél sokkal nyilvánvalóbb, hogy tényleg jó handed van, mintha csak simán benyomod az allint, ami szinte akármi lehet.Ez mondjuk a konkrét helyzetben majdnem mindegy lett volna, inkább csak úgy általánosságban mondtam.
-
BosXx
aktív tag
válasz
viharhozo
#4046
üzenetére
élő verseny, nálam kb 30k, ellenfélnél kb 90k.
kézben AA, hívok rá 20k-t, mindenki dobja, kiv a 90k-s játékos, call.
Flop: Q4K, allint mondok, megadja, gondolom magamban királyra adott, mutatás Q4 kézben... de a végére persze jött még egy Q, hogy teljes legyen a mák... -
viharhozo
addikt
válasz
adalbert1
#4045
üzenetére
Erre nem tudok egzakt valaszt adni. Nagy kulonbseg semmikepp sincs az NL25 es NL50 kozott, lejjebb meg en sose jatszottam.
Jonehany helyzetben lehet pontosan readelni, ez egyertelmu. Ehhez sztem nagy segitseget ad a Pahud, a 'fold cbet' a TAG-ek legfontosabb mutatoja, nagyon ra lehet jatszani. A flush chaserekkel semmit nem tudsz tenni, barmekkorat emelsz, tartani fognak, evvan.
A regularoktol altalaban nehez sokat nyerni, maradnak a laputkozesek, meg az imak. A betevedo idiotak viszont sok penzt hajlamosak neked adni (pl. a PS-en magyar ido szerint reggel van egy csomo nyugati-parti amerikai, na ok nagyon hulyek).Igazabol annyit tehetsz, h kerulod a multiway necces helyzeteket, bevallalod a hulyek ellen a 70-30-akat, es remenykedsz, h keves coolert kapsz. Ja, es sokat kell dobni AA/KK-t, mert tenyleg ott van naluk a set.

Piszok regen makoltam le vkit ugy igazan, mar nagyon kellett ez a hand.
Kuldok is magamnak egy notat.Na meg is van a lé, este lovok egyet NL100-on, meglassuk, hogy megy a szeker.
-
adalbert1
veterán
válasz
viharhozo
#4032
üzenetére
Grat. Azt akarom ezzel kapcsolatban kérdezni, hogy te melyik limiten láttad a legjobbnak játékosállomány szempontjából?
Pl.: téged mennyire readeltek le, illetve te mennyire tudtad lereadelni az enemyket?
Ill. mennyire lehetett kiemelni az ellenfeleket, ha nem volt nut lapjuk, mennyire lehetett az ő gyengeségeiket megjátszani, és ők mennyire játszottak a te gyengeségeidre ( mostanában újabban ezért is irritál az nl10
, mert hiába readelek le valakit, dobatni akkor se tudok vele, na meg azért is, mert egy akármilyen flush draw automatice call bet nagyságától függően.) -
viharhozo
addikt
válasz
L|zsidoboz
#4038
üzenetére
Ha ez zavar, akkor hanyagold a rebujos tornakat, azok mindig ilyenek.
-
adalbert1
veterán
válasz
L|zsidoboz
#4040
üzenetére
Bosson én is vagy több asztalos sng-ket játszok, vagyok pays 4 places-t. Habár kár hogy több asztalosból is 3 asztalos a legnagyobb, a 2 asztalos meg nem igazán szeretem (ott is csak 4 ember fizet, ha jól emlékszem).
-
R
senior tag
válasz
L|zsidoboz
#4031
üzenetére
pont uígy estem ki
2. Final table, első 6 hely fizet, hetedikként estem ki.
KKmat itt egy AK verte le -
concret_hp
addikt
válasz
L|zsidoboz
#4038
üzenetére
fulltilten ahogy levágtam kessgémben mindenki várja a tutit, sng-n emg tornán meg 60-80% teljesen fogalmatlan idióta.
-
SLYM
veterán
válasz
L|zsidoboz
#4038
üzenetére
sng-k? akkor ezekszerint ha feljebblépek ott se sokkal jobbak a játékosok? mert ilyen 2$-os kis sng-ken elég jól megy. már 120$-om van 50$-ból. nem sok, de ilyen kis téttel nehéz többet nyerni. lehet meg is próbálom az 5$-osat majd holnap
szerk: ja látom nem sng
-
L|zsidoboz
őstag
Most már azt mondom, hogy a full tilt tehet egy szívesseget, es elmehet a rohadt anyjába.
Az összes amerikai jatekosaval együtt:
1. handEgy raise-reraise után mit gondol az ilyen hülye balf**z, mim lehet.
6-os vagy K. Végülis van 2 outja, miért ne jatszana arra?
Hogy akadna a torkán a gilette.Erre jön a következő leosztás:
[link]
Persze, itt kenhetem a hajamra a flopolt setet.Komolyan nem tudom hogy hol lehet normálisan tornát játszani, mert ami itt folyik az már undorító.
És ezt nem a mai nap alapján mondom...
És ezek 10+1 és 24+2 dolláros tornákon történnek, ahol elvileg már kéne tudni játszani az ellenfeleknek. Csak kéne. -
concret_hp
addikt
volt ma egy elég mókás hand, csak sajnos én nem tudtam nevetni.
asztalon turnnél: QQQQ
a gond csak az volt, hogy nem én vigyorogtam, merthogy bizony el kellett dobnom a TT-met
-
Pá
addikt
válasz
concret_hp
#4035
üzenetére
Én meg azt ha 85%+.

Meg én ideveszem a tipikus szopóhelyzeteket is, amikor ugyan már esélyem sem volt amikor beraktam a pénzt, mégsem érzem hibásnak magam.
KK vs AA, set vs over set, floppolt flush vs még nagyobb flush stb Nekem igazából ezek viszik a pénzt, de 1-1 ilyen szinte minden sessionben van. Azért nem értem, hogy más hogy kerüli ki őket. -
Pá
addikt
válasz
concret_hp
#4033
üzenetére
Én meg azt nem értem, hogy lehet valakiknek ilyen hosszan tartó mákmentes időszaka.
Nekem szinte minden sessionra jut valami csúnya lemák, azok már fel sem tűnnek. Onnantól badbeat ha mondjuk fél órán belül jön 3.
ja, ma megdőlt a legnagyobb potom: Valami 77 dolcsis volt, pontos számot nem tudok mondani, épp most tölti a PT a handeket
Meg is van -
viharhozo
addikt
válasz
concret_hp
#4030
üzenetére
Ez erdekes dolog. NL25-on ugy 80k hand utan megvolt stabilan az 5-6 PTBB/100, es minimalis szopasfaktor.
NL50-en mar majdnem ketszer annyi SD-m van, mint rendes, ami alapvetoen nem rossz, csak dogoljon meg a terem!
Azert nagyon nem panaszkodom, ha nem lesz katasztroka, a jovo hettol johet az NL100, most mar az en nagyon konzervativ bankrollmenedzsmentem is ezt mondja.
-
L|zsidoboz
őstag
Én cash gamben libikókázok, de csak kis kilengéssel.
Amiket viszont szívok tornákon, az már kezd idegesíteni.Tegnap 3 tornán voltam:
1. Végig visszahúzódóan játszottam. 1010zel betoltam az all inemet 100-200as vakszintnél, AJo lecallozta, nyert is.
Ez még nem idegesített, mert az ilyen szitukat rendre elbukom.2. Final table, első 6 hely fizet, hetedikként estem ki.
KKmat itt egy AK verte le.
Ezt is még elviseltem, de azért rossz szájízzel.
Főleg, hogy nem A jött le, hanem egy runner-runner sor.
De preflop all in volt, nem volt mit tenni.Ezután jött az a torna, ami felidegelt:
10+1 dolláros turbo, 3000GRD torna a ladbrokersen.
Ominózus party: q8h-t kaptam kisvakba, kb. 4en limpeltek előttem, én csak egészítettem.
Flop: Q 9 8 rainbow. Első beszélőként emeltem majdnem egy potnyit, egy ember call, másik reraise all in.
Itt kikértem az időmet (120s). A callozótól igazából nem féltem, gondoltam hogy nem slowplayezik valami erős kezet.
Végül úgy kalkuláltam, hogy J10zel csak megadott volna, q9cel nem játszik az ember asztal közepén, ha meg 99-e van, akkor így jártam.
Így megadtam, Q-t sejtve magasabb kísérővel.
Showdown: Q7. Ááá, mondom megvan. Dealer nem így gondolta, turn 6, river 10...És ez már kezd tendencia lenni.
-
concret_hp
addikt
válasz
viharhozo
#4029
üzenetére
te azért hosszú távon nyerni is szoktál, vagy mindig szívsz?

Adalbert: olyan 200$ körül van a minusz nl20-25ön, de mind2re 20$-al szoktam leültni, ugyhogy mondjuk 10 bájin.
igazából egyrészt nem jönnek a húzólapok, másrészt, meg az esélyesebb lapokkal is rendre bukok. és ehhez képest kb. 2* mákoltam vagy max 3*.
-
viharhozo
addikt
válasz
concret_hp
#4020
üzenetére
Az elmult 7-8 nap eleg nagy szopas volt.

-
adalbert1
veterán
válasz
concret_hp
#4026
üzenetére
Szerintem tarts pár nap szünetet, ha ennyire nem akar menni, esetleg próbálkozz alacsonyabb limiteken, vagy más játékokkal. Eddig mennyi buy in minusz?
-
Gambit
őstag
válasz
concret_hp
#4026
üzenetére
Jaaa, az más. Azt hittem, egymás után. Mondjuk akkor sem lehet mást tenni szerintem, mint eljönni, ha nagyon szopsz.
-
adalbert1
veterán
válasz
concret_hp
#4023
üzenetére
Nekem tegnap a 66 volt az egyik ultimate winning hand. Persze ellenem is...
Nyerek egy potot sh-n 66-tal, következő osztásban 88. Emelek 4 vakig, short stack gyerek olyan 12 vakkal all in. Call, végül 66-tal ver, úgy hogy jön a 6-os. Utána még egyszer duplázott rajtam a KK-m ellen, szintén 66-tal. -
Gambit
őstag
válasz
concret_hp
#4023
üzenetére
Nekem is sikerült többen is, de semmi gond, van azért elég terem.
-
adalbert1
veterán
válasz
concret_hp
#4020
üzenetére
Nekem szerintem ilyen 1-2 nap... Habár volt olyan is, hogy 1 hónapig az ment, hogy 1-ik nap nyerek, másik nap elbukom, a hónap vége csak a rakeback miatt lett pluszban.
Ahol meg ennél nagyobb szívás volt, onnan én is eljöttem. -
Gambit
őstag
válasz
concret_hp
#4020
üzenetére
Nekem mindig addig, amíg ott nem hagytam az adott termet, és nem mentem máshova próbálkozni.
-
concret_hp
addikt
nektek meddig tartott a leghosszabb szopószériátok?
2.a óta szívok amivel csak lehet szinte.
nemtom hány hand lehet, de olyan 5-6 000-nél biztos több. -
Gambit
őstag
válasz
adalbert1
#4018
üzenetére
Hát, úgy látszik, mások a tapasztalataink. Én viszonylag kevés river blöfföt látok azért. Úgy látom, hogy alacsonyabb limiten, ha valaki izmozik a riveren, akkor van is valamije. És ez persze fordítva is igaz, tehát ha valakinek van valamije, az meg is adja a river emelést, "ha már odáig elment". Ez persze a busted draw-kra nem igaz.
-
adalbert1
veterán
Ja, viszont a turnon az overbet simán tünhetett blöffnek is, így ha lecheckeltem volna még mindig elhihette volna, hogy az ő lapja az erősebb.
Ugyanaz csak full table-en.
Itt viszont szerintem hiba volt riveren az emelés...
Másik hand. Itt is riveren nem tudom hogy hiba volt-e nem emelni és utána csak callolni, de elég tight tabel image-e volt a srácnak.
-
Gambit
őstag
válasz
adalbert1
#4015
üzenetére
Szerintem nem AK-ra tett, hanem mondjuk KQ-ra, vagy KJ-re. Ha egyáltalán tett valamire, és nem csak a saját lapját játszotta.
Szerk: Ok, hát ez végülis stílus kérdése. Én inkább flopon és turn-ön szeretem felépíteni a potot, riveren meg még megpróbálom behúzni amit sikerül. Mondjuk én agresszív vagyok, és mivel általában emelek minden utcában, ezért gyanús lenne, ha riveren hirtelen lecsekkelném. Nem hiszem, hogy meg mernék húzni a river blöfföt.
-
adalbert1
veterán
De ha úgy gondolkozik, hogy AK-m van, akkor miért nem emeltem vissza preflop, ill miért nem emeltem flopon?
Persze gondolhatta azt is, hogy esetleg valami combó drawra emelek, mondjuk AsJs, a turn nem talált el, ezért akarom inkább kiemelni?Szerk.: mondjuk pont ezen a limiten sokszor nagyon jól lehet check raiselni, ha csak ketten vagytok potban, riveren sokszor megpróbálnak kiemelni (legalább is az agresszívabban játszók biztosan). Viszont itt az emelés jóval pot felett volt, ebből ha úgy readel le lehet azt is szűrni, hogy blöff az egész.
-
Gambit
őstag
válasz
adalbert1
#4012
üzenetére
Egy szettel szerintem turn-ön visszaemelt volna. Hiszen akkor kell potot építeni. Szerintem ezt sokan megadnák ám ezen a limiten 2 párral, és nem is biztos, hogy -EV lenne belőle.
Szerk: Riveren szerintem ezen a szinten kockázatos check-raise-t játszani. A legjobb emelni, szerintem többet lehet vele kaszálni. Az emelés mértéke meg azért nagyon sok mindentől függ. Stack méretek, hand addigi lefolyása, ki mennyit rakott bele, mennyi bent a "halott pénz", read az ellenfél lapjáról, read az ellenfélről, stb.
-
adalbert1
veterán
Én is ezen gondolkoztam, vagy azon, hogy turnre esett be neki a set a 9-esel... Mondjuk sorra lehet hogy nem is tett, mert elég nagy overbet volt, és azért sh-n sokan szeretik eljátszani valami draw-ra, hogy a kellő lap náluk van hozzá.
Szerk.: még azon gondolkoztam, hogy hiba volt-e a végén a hívás. Jó, így hogy megadta nem
, de ilyen helyzetben ebből a pozícióból mi lehet a jobb megjátszás (persze ez is read és ellenfél függő) : - check (itt az a jó, ha ki akar blöffölni, és mehet a raise utána)
-potnál alacsonyabb raise
-potnyi raise
-esetleg all in? -
adalbert1
veterán
Itt vajon mit nem tudott elengedni az ellenfél?
A vicc az, hogy egyszerre több asztalon is játszottam vele, és eddig a pontig úgy tünt, hogy jól játszott... Vajon settje volt, és 2 párra tett, esetleg 2 párja volt és csak AK-ra tett? -
adalbert1
veterán
válasz
Polacheck
#4001
üzenetére
Ez teljesen jó dobás volt, valószínleg mindenkinél magasabb pár van a tiednél (akár kézben, akár a boardról), innen kezdve meg kb. 5 százalék esélyed van nyerni (ha valakinek már nem magasabb drillje van, akkor már tényleg csak az segíthetett, hogy lejön mindkét 2-es).
-
Gambit
őstag
válasz
Makaveli
#4004
üzenetére
Ennek a kérdésnek így nincs semmi értelme. Az összes póker kliens ingyenesen letölthető. És szerintem nincs olyan, hogy "legjobb". Egyiknek talán jobb a bónusza, másik jobb tornákat rendez, harmadiknak nagyobb a játékosállománya, stb. Meg még szubjektív is, hogy kinek melyik jön be hosszútávon.
De ha "ingyen", vagyis play money-ban akarsz játszani, akkor tökmindegy. Pláne, ha még a grafika sem számít.
Makaveli: Márpedig rossz kérdést tettél fel sajnos.
-
regent
aktív tag
válasz
Makaveli
#4004
üzenetére
Minden ilyen szoftver ingyenes (azt írtam először, hogy szopftver, Freudi elírás
). Letöltöd, regisztrálsz egy usert, "account"-ot (ez is ingyenes). Azt hiszem a legtöbbnél (vagy mindegyiknél) lehetőség van play money, és real money account regisztrálására. Neked egy play money kell, azzal kapsz általában 1000$ játékpénzt, és a játékpénzes asztalokon játszhatsz vele. Ha elfogy újratöltheted (némelyik site-on naponta csak korlátozot számban).
ha már úgy érzed jól megy, regelhetsz egy play money accountot, és befizethetsz. Néha elég, ha a play money accountodra valódi pénzt fizetsz, és az átvált real money accountra. -
regent
aktív tag
válasz
Polacheck
#4001
üzenetére
Sok-sok partit kell lejátszani, mire kiderül, hogy mennyire jó az ember. Tegnap fél órát nyomtam SSS-t 9 allinből 8-at buktam, pedig majdnem mindíg én voltam a favorit. hirtelen elment 40$ pillanatok alatt. Ma meg találkoztam egy mákos állattal. 50NL-en ült bent 230$-al, lehetett vagy 70/40-es statja. egyszer QQ-mat verte le 68s-el (flösse lett), egyszer meg Ak-omat 57s-el (két párja lett), pedig törnben ott volt a K. Az ilyen partik tudnak kiborítani. Mikor egy telesen esélytelen lap lever. Ráadásul valami super user lehetett a tag, mert volt hogy dobta a nagyvakját mikor KJ-val egyértelműen lopás céljából emeltem. Aztán máskor meg ugye röhögve adta UTG+1 limp után 57s-el. Esküszöm látta a lapokat, és tudta azt is mi fog jönni a boardra.
-
Makaveli
senior tag
Melyik ingyenes póker szoftver-t ajánljátok? PokerStars, VC Poker, 888? Nem muszáj ezek közül, hanem ami szerintetek e legjobb... Nem a grafika számít.
-
Vandit.
addikt
Bwin-en 500.000 dolcsis torna lesz.
Buy in:220+15,de sit&go-n is be lehet jutni. -
-
Polacheck
HÁZIGAZDA
Alap. Nem is érzem úgy, hogy iszonyat penge vagyok. Egyelőre tanulok és figyelem, hogy miket cseszek el.
Tegnap egy meccset játszottam, és volt egy olyan szitu, ami után vertem a fejem a falba. Kettes párt kaptam handre, majd 3 számomra teljesen érdektelen lap lett a flop (7, B, A), de mégis született 3 all in, ezért eldobtam a kezemet. Turn és river is 2-es lett, úgyhogy vertem a fejem az asztalba rendesen.

Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Autós topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Két 8 GB-os VGA-ra teszi fel ezt a negyedévet az NVIDIA?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Call of Duty: Black Ops 7
- Arc Raiders
- Napelem
- Házimozi belépő szinten
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- További aktív témák...
- Samsung 860 Pro 256GB V-NAND SSD
- HIBÁTLAN iPhone 12 128GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4477,92% Akksi
- Eladó iPhone 15 Rózsaszín / 256 GB újszerű, 6 hó bolti garival
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple - 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4279
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs




modnjuk én ezt már szívtam meg fordítva is , detto tilten lévő ember ellen amikor kivételesen tényleg jó lapja volt....(az a 9es azért neked is kellett turnon
) aztáán cashen: limpelő AQ(első beszélőből, volt rá valakitől miniraise is(200/400nál aszem kb 1000ig...) ő semmi csak call.. flop: Qd; Jh; 8d , nálam 9, 10 off suit elsőbeszélőből checkeltem, uis belehívnak az tuti...AQ emel 3kig utána dobások, én reraise all in...-(kb 14k) A Q persze call(bár azért az se természetes ezen a floppon egy sima AQval... azért ott volt a flushdraw(bár arra csak nem hivnak all int..) a sor(na erer ugye lehetett meg szerintem kellett is..) vagy csak egy buta QJ amire bejöttek a miniraisere, de az is all in hívó lap, bár az talán nem checkkel vakból, no mind1 100szónak is egy a vége: turn Q river J,, leesett a *tt fullja, röhej, kiszámoltam a halvány backdoor flush chanceával együtt is ha 5%a volt akkor sokat mondok... az már csak hab a tortán hoyg nexthand KK, tőlem ksi raise 1600ig, utánam reraise 4800ig majd utána levő srác all in...(pont előte jutott eszembehoyg még sose szívtam KKval AA ellen...) KK val lecalloltam, utánam srác dob(10;10), mutatás, persze ott AA aztán oylan pici flop,turn, river, hoyg csak na.. itt egy picit elegem lett és eljöttem...

jó persze kell valamennyi lét nyerni, de azért mégicsak egy nem túl javulékony lapunk van vagy mi... Nem játszom túl rég még én sem, viszont szívom be a tapasztaltokat, és már kiborít ha lemákolnak(huuu pedig a kezdetek kezdetén én is miket játszottam meg
de pár élő cashgame és tournament megneveli az embert

