Új hozzászólás Aktív témák
-
Freddy TNT
őstag
-
Freddy TNT
őstag
A bootolás és a fájlműveletek lassulnak be. Meg-megáll utánna szöszölve folytatja, majd mint az állat úgy tölt a RAID0. A másolással még nem volna baj,mert a 20GB-s quantumon nem lassít be semmit a mobile rack.
Egyszerűen érthetetlen, hogy még csak nem is egy vezérlő kezeli őket mégis belassul.
Bár fontolgatom a szoftveres RAID-et XP-vel,csak még azt nem tudom, hogy a meglévő kötetet át tudja-e venni a win, bár kétlem....nekem meg nincs kedvem most felbontani és telepítgetni
u.i:hogy értetted azt,hogy vigyázzak a Sil kártyára,mert azt tárolja az infót ? Elméletileg semmi oka elfüstölni nem ? De ha mégis akkor nem lehet egy ugyan ilyen kártyával ugyan ilyen beállításokkal folytatni ?
[Szerkesztve] -
Freddy TNT
őstag
Hi !
Kössz a segítséget. A bios-ban be lehet állítani, hogy SCSI vagy RAID-ről bootoljon,de a gyakorlatban semmi haszna nincs.
Az auto detect-et nem lehetett letiltani,csak entert nyomni rá és kész. Azonban a primary master-t le lehetett tiltani ( None ) Aztán bejött a win és látja a vincsit.
Kössz a tippet !
-
Freddy TNT
őstag
Kössz a segítséget

Na, szóval:Van egy silicon image karim. Kábelenként 1 vincsi. Alaplapra 2 cd-rom van kötve. A mobile rack pedig a primary kábel masterére. Próbáltam a secondary kábelre is kötni,de tök ugyan az.
Megfordult a fejemben, hogy talán fel kéne másolni a rack-ben lévő vincsire rendszerindító file-okat pl: ami a jelenlegi c:\ -n van ( c:\win98, d:\winxp )
És belövöm, hogy az e:\-n keresse az oprendszert. (mert szerintem a rackben lévő szeretne a c: lenni)
A gond szerintem csak az, hogy a meghajtójelek felcserélgetésével borulna az egész rendszer. (nem találná a d:\ ***** kezdetű dolgokat)
Vagy rosszul gondolom ?

-
Freddy TNT
őstag
Nekem egy ASUS A7N8X-E DELUXE alaplapom van. Jelenleg nincs pénzem (és nem is egy elavult darab) egy új lapra áldozni
Na meg akkor új proci is kellene meg stb....
A cahce-ről már hallottam asszem legalább 16Mb-s kell. Na de milyen ? Egyáltalán miért kell rögtön hardveresre gondolni ?
-
Freddy TNT
őstag
Nos egen. A Sil elég szarnak mondható
Bár eredetileg a plussz 4 IDE csati miadt ruháztam bele. Aztán kiadta az eszem , hogy próbáljuk ki. (na meg nem is igazán +4, inkább csak +2 IDE
)
A sebesség mérhető és 104 MB/s max, valamint 56MB/sec minimum között a konfigom. Szerintem nem is olyan rossz egy ilyen low-end karitól
Persze erősen ingadozik.
Érezni nem mindenhol lehet. De mikor a haver gépét idehoztuk és LAN-ban kezdtünk el játszani akkor bizony volt pár másodperc előnyöm
A SWAP file is fürgébben dolgozik.A konfig közel azonos és korábban szinte egyszerre töltöttek be. De persze van egyébb tényező ami befolyásolja mindezt.
De látom benne vagytok a témában. Milyen RAID vezérlőt ajánlanátok RAID0-hoz ami megfizethető áron van,de jobb(két vincsihez). (tudom, a SIL-től minden jobb
) Elmehetnénk mondjuk a hardveresig is 
A backup vincsivel nem lesz bajom, hogy betellik. A haldokló maxtorom miadt vettem és gondolva a jövőre egy 200GB-s Samsungot vettem.
u.i: ''A kártyán rögzíti a raid infot.'' => melyik nem ?
[Szerkesztve] -
Freddy TNT
őstag
Nem igazán értem, hogy miért riogat itt mindenki mindenkit a RAID0-tól ?
50%-al nagyobb az esély, hogy elszáll mineden. Ez igaz. NA és ha csak 1 vincsit használsz ? Akkor is. Kivéve persze, ha egy másikat is tartasz mellette,de nem RAID-céljából.
Például: ha valakinek a sebesség a fontos és hajlandó rá X ezret költeni két vincsire(pl:2*80GB), akkor tegye. Hiszen ha egy darab nagyobb vincsit vesz(1*160) akkor ugyan akkora a kockázat. (csak az előző esetben megmarad egy vincsid)
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Mit tehetsz jogilag, ha átvertek, megkárosítottak a Hardveraprón?
- LEGO klub
- iPhone topik
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Andras-G: #Kószagondolat - eMag tapasztalatok 2026-ban
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Autós kamerák
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Villanyszerelés
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- magyar billentyűzet - 151 - Lenovo LOQ (15IAX9) - Intel Core i5-12450HX, RTX 4060 (ELKELT)
- LG 55QNED823RE / QNED / 55" - 140 cm / 4K UHD / 120Hz & 4ms / HDR Dolby Vision / FreeSync + HDMI 2.1
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akksi
- Honor X7b 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






Na meg akkor új proci is kellene meg stb....
Persze erősen ingadozik.
) Elmehetnénk mondjuk a hardveresig is

