Új hozzászólás Aktív témák
-
cashback
őstag
válasz
radi8tor
#6657
üzenetére
Már vannak amik tudnak TRIM-et...
30e-től. 
Viszont ha már sikerül beszereznem egy SSD-t, ami egy laza 200-as tempót diktál sztem elég is lesz 1-2évig... még nem gyorsítják 500-1000-ig.

BackUP... passz... nekem csak rendszerre kell, nem adattárolásra. Ha gond van az os-vel akkor úgyis újra húzom. (tudod, hobbi szinten unalomból is xD )
-
cashback
őstag
válasz
HUfantom
#6655
üzenetére

Én sztem maradok a jól bevált 1+1-nél.

Natúr RAID0Tesztképpen a jelenlegi gagyi lassú 80Gb SATA vinyó mellé megpróbálok szerezni egy társat, aztán meglátom mi lesz. Ha tetszik a dolog akkor lehetséges hogy valami komolyabb felépítés is szóba jöhet. SSD RAID0?

Bár most 1db SSD-nek is örülnék, nemhogy kettőnek.
Láttam most WD Raptor 74Gb*2 15ért. Az mondjuk egy 32Gb-os SSD ára (64-eset is láttam ennyiért). Erősen fontolóban van a dolog... én sem tudom még mit is akarok.

-
cashback
őstag
-
cashback
őstag
válasz
radi8tor
#6650
üzenetére
Lehetséges... viszont sajnos egyelőre drágább is. Simán 4vinyó árát kérnek egy 32-40Gb-os SSD-ért. És akkor ez még nem is az a nagyon gyors darab.
Olcsó megoldást szeretnék mindenképp. Ez ugye kizárja hogy 100%-ban jó is legyen.

*Jól értelmezem ezt: 3db Samsung HD502HJ (F3 500GB) 60 GB-ra formázva.
1,5Tb -> 60Gb?Ebben az a jó... hogy?

-
cashback
őstag
válasz
HUfantom
#6648
üzenetére
Van mikor nekem is úgy néz ki a reggeli ébredésem délben.

Egyszerre több helyről is próbálom a pénzt befolyatni... kisebb nagyobb sikerrel. Nem modnanmám hogy van munkám és dolgozom... csak a pénzt gyűjtöm.
Én az ismereteimet önképzés alapján Wikipédián keresztül sajátítom el... nem mondom hogy minden infó helyes ami fent van, de kevés a hiba.

Raid-es olvasmány: [link]
"Ugye itt még véletlenül sem arra gondolsz hogy 2 winyót RAID 0-ba és azokat tükrözzük 1DB kétszer akkora winyóra ????"
Arra gondoltam pedig... rosszul?

Én ezt az infót látom róla...
RAID0+1
Illetve RAID1+0 vagy RAID10

radi8tor1
Nekem a sebesség lenne a lényeges... szóval RAID0-ban gondolkozom. -
cashback
őstag
válasz
HUfantom
#6645
üzenetére
Ahhh... kora hajnalban nekem legfeljebb 5percem van hogy megnézzem a leveleimet. Szóval nagyon kell néha pörögnie.

Illetve még be nem érek melóba addig a telefonjaim is ki vannak kapcsolva.
Én még teljesen alapokon vagyok RAID-ben... de nem a RAID0 a gyors, a RAID1 a biztonságos?
Illetve RAID1+0 és 0+1-hez legalább 4maghajtó szükséges?
Merthogy RAID0+1 esetében 2*RAID1 (2*2) meghajtót fűz össze RAID0-vá?
Valamint RAID1+0-nál 2*RAID0 maghajtót tükröz RAID1-be.Vagy valami ilyesmi.

A 3-4napot arra gondoltam hogy már rendelkezel a szükséges hardverekkel és már csak a megvalósítás várat magára.
Szerintem időben és munkában nem éri meg nagyon belemerülni a op rendszer megmentésbe. Ha 5-10éves rendszerről lenne szó, akkor megérteném, mert már közel lehet az AI-hoz... viszont nagyon ritka, főleg mostanában hogy 1-2évtől tovább bírná egy rendszeresen használt OP.
Vírusirtókat már naponta frissülnek néha, mert annyi féle-fajta bug van. És persze felhasználói hiba is... "Gratulálunk a te IP címedet sorsoltuk ki nyereményünkre!" És egyből KATT
Húgomnak van egy régi ThinkPad-ja... sztem 486-os...
Azon 10+éves az op.
Win95 
Nem is volt használatban az elmúlt 7-8évben. -
cashback
őstag
válasz
HUfantom
#6643
üzenetére
Hát nem tudom.
Én érzékelem ha valami nem stimmel a géppel. És extrém felhasználó vagyok.
Ha már a boot idő is több mint a megszokott, már zavar.Jól értem hogy van egy 3Tb-os RAID köteted?

Pont azon gondolkoztam hogyha 2*120Gb-os vinyót összerakok... mit kezdek akkora C' meghajtóval...
240Gb
Win7+driverek+Office+film, zene és egyéb segédprogramok... ezek összegében is csak 35Gb-ot vesznek fel. Most 100Gb-os particióm van. 65Gb hever parlagon.Én egyébként úgy vagyok az újratelepítéssel hogyha gond van... számold ki mennyi időt vesz igénybe még kitalálod a megoldást... mondjuk a te esetedben utána olvasgatsz, beszélgetsz róla fórumokon... 3-4nap alatt lehet is rá megoldás. És ha megvan akkor még jön 1-2óra még az adatokat átmókuskodod ahogy kell.
Ha reinstall mellett döntesz. Fogsz egy papírt akár és leírod mik azok a programok amiket jelenleg használsz. Beállításokról akár mentés is készíthető.
Maga az op rendszer feltelepítése 1-1,5óra. Programok és egyéb beállítások 1-2óra alatt elvégezhető. Szóval maximum 4óra alatt megoldható a dolog és 100% hogy tökéletes a folyamat.XP-nél sem volt olyan sima ha alaplap csere volt. Proci, ram, vga és egyéb hardverekkel nem foglalkozott. Alaplapra az is háklis volt.
-
cashback
őstag
válasz
radi8tor
#6641
üzenetére
Win7-et használok.
Vírusirtó AVG InternetSecurityKb 3hónapja "tönkrement" a vinyóm (Maxtor 250Gb). Aztán tettem bele egy ideigleneset (Seagate 40Gb IDE). Utána valahogy bizniszeltem egy Seagate 80Gb SATA vinyót.
A 40-es sebessége nem igazán volt elég a Win7-nek... Többször neki futottam különböző módosított rendszerrel (azon xp-t használtam, arra elég). Egy év volt mire elindult bármi változtatással.
A 80-as már jobban üzemelt... de nem volt az igazi.Most pedig kb 1hete vásároltam egy WD Blue 750Gb-os darabot. Most ő szolgáltatja a rendszernek járó sebességet.

A mostani rendszer már 1hete megy folyamatosan.
XP-nél anno havi 1 telepítés simán megvolt.
Win7 esetében már annyira nem vészes a dolog... de 2-3havonta így is kell.Edit...
Saját módosított Win7 van (+driverek, programok... stb). Szóval C' meghajtó formázását követően 1-1,5óra és üzemkész, net kész, játék kész, film kész a gépezet.
Illetve nem kell mellette lennem ez idő alatt. -
-
cashback
őstag
válasz
radi8tor
#6632
üzenetére
Azzal nincs gond... havi 1szer unalom képen is azt csinálom.

Jó csak vicc volt... de jártas vagyok a témában...
Alapvető karbantartásokat szoktam csinálni ismerősöknek, családnak. Igazából én "értek" a legjobb a géphez errefelé.
Egyébként a telepítés gondolom hasonlóképen zajlik... bios-ban belövöm a raid módot (raid0). Indítom DVD-ről... telepítem...
Vagy készüljek fel extrém dolgokra is?
Külső USB meghajtót használok, remélem az nem fogja zavarni.
-
cashback
őstag
Sziasztok.
Egyszerű, gyors kérdésem lenne... (hülye vagyok a témához, csak próbálkozom mint a kiskutya.
)Van egy ilyen lapom: AsRock A770DE+
- 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions
- 1 x ATA133 IDE connector (supports 2 x IDE devices)Nem tudom hogy IDE vezérlőn egyáltalán lehetséges-e a RAID csatolás, viszont jól értelmezem, hogyha lehetséges is akkor az én lapom ezt nem tudja?
Szóval csak SATA-t képes összefűzni?Előre is köszi és bocsi.

Van két tök egyforma Segagate ST340015A vinyóm... tudom hogy nem a leggyorsabb darabok viszont szárnypróbálgatásnak tökéletes lenne.
Új hozzászólás Aktív témák
- 2 TB-os Samsung 980 PRO M.2 SSD with heatsink - garanciával
- Xiaomi Mi 10T Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol extra fejhallgatóval garanciával
- Samsung Galaxy XCover 5 / 4/64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Apple iPhone 13 128 GB Pink 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
)




240Gb

