-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DVB-T témához: ha igazán jó tunert akartok, akkor ezt nagyon tudom ajánlani:
http://www.rtl-sdr.com/buy-rtl-sdr-dvb-t-dongles/
Ugyanolyan kínai fostalicska chipre épül mint az összes többi, de ez egy viszonylag speciális példány, mert nem csak DVB-T-re jó, hanem kb mindenre 40Mhz és 1.8Ghz között (software definied radio). Az SDR scene termelte ki magából a dolgot, és mivel profibb felhasználásra szánták, ezért nagyon jó minőségű alkatrészek vannak az rtl chip körül, illetve a panelt is újratervezték, valamint kapott TCXO oszcillátort. A méréseim alapján kb. tökéletes, gyakorlatilag 0 ppm-et téved (a TV tunernek árult szarok simán 40-100khz-t mellé tudnak menni a beállított frekinek, csupán azért mert felmelegednek üzemi hőfokra). Nálam üzemel vagy 25db, eddig egyik sem volt hibás. TV-t mondjuk csak 1db-al nézek teszt jelleggel, egy Tvheadendes PI2-őn lóg már több mint 1 hónapja, és atomstabil, újraindítva nem volt még. Vicces benne, hogy a hozzá adott kis szar antennával tökéletes vétel van nálam a lakáson belül, amire még eddig semmivel nem volt példa, valószínűleg ennyit számít a jó RF körítés meg a profi csatlakozó, stb..
Egy hátránya van: SMA csati van rajta, mivel inkább iparibb rádiós felhasználására szánták, szóval ha valakinek kevés az a két fajta antenna ami a 25 dolcsis pakkban van, akkor krimeplnie kell, de szerintem megéri a vesződséget simán.
szerk: most ugrott be, hogy a chip-el (rtl2832U) kapcsolatos ph topicban elég sok panasz van a windowsos dirverekre, szóval oda nem ajánlom, de linux alá tökély.
Új hozzászólás Aktív témák
- Elektromos autók - motorok
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Hobby elektronika
- Vége lehet a OnePlusnak? Állítólag az Oppo bezárná a márkát
- iPhone topik
- LEGO klub
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 64GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-F - i7-8565U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Apple iPhone 12 Mini 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4155,100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann
