-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bucihost
senior tag
Sziasztok!
Adott egy (Kkmoon?) Wifis HD IP kamera és jön majd mellé még egy. Eddig az volt tervben, hogy a rögzítés egy távoli szerverre fog történni FFMPEG-el.
A rögzítés ment is a mai napig, amíg a T-h**** be nem intett, és "eltűnt" az internet feltöltési sebessége (a garantált 0,2 mbit).Ebből adódóan arra jutottunk, hogy helyben oldjuk meg a rögzítést, és az később kerül csak letöltésre.
A kamerák csak 32gb-ig bővíthetőek, viszont ez elég karcsú.Szóval arra gondoltam, hogy talán egy raspberry megoldás lenne.
Első kérdésem az lenne, hogy egyáltalán elegendő "erővel" rendelkezik a rapsberry, hogy 2 db wifin/lanon lógó kamera 0-24-es rögzítését megoldja? Ha igen, akkor van e valami kimondottan ilyen célra szánt program / rendszer rá?
Az alap elképzelés / elvárás ennyi:
- 2 kamerát figyel és rögzít egy 250-es USB HDD-re.
- egy külső script letölti (vagy épp a PI tölti fel) róla a felvételeket minden nap 22 óra után (ekkor már nincs nagy mozgás, terhelhető a net)
- lehessen nézni a kamera képeket távolról.köszi

Új hozzászólás Aktív témák
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Assetto Corsa EVO
- Formula-1
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Gitáros topic
- Dacia topic
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Gamer Pc, csere gamer laptopra is akár
- Gamer Gép - MSI B760M, Intel I9 14900K, 24GB DDR5, RX 6900 XT 16GB, 2 TB M.2 SSD, 750W
- HP EliteDesk 800 G3 PC, I5-7500, 8GB DDR4, 256GB SSD, Win 11, Számla, garancia ( olvasd végig)
- HP EliteDesk 800 G3 MT, PC, I7-7700, 8GB DDR4, 256GB SSD, Win 11, Számla, garancia ( olvasd végig)
- Samsung M393B2G70QH0 4x16GB PC3-10600 DDR3L 1333MHz ECC Registered DIMM 40e
- AKCIÓ! Dell XPS 13 9305 13 FHD üzleti notebook -i5 1135G7 8GB DDR4 512GB SSD Intel IRIS XE W11
- Samsung Galaxy A50 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- Frissen pasztázva! Playstation 4 Pro 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

wassermann
