-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
No, ez érdekes. A pi4 már az amlogic 922x szintje körül lehet.
Eddig az olvasottak alapján a benyomásaim:
pro:
- 4k támogatás
- h265 4k@60Hz dekódolás
- a videocore 6 (5 + pár mod médialejátszás terén) és a mesa driver használata, amivel desktop felületen is lehet hw gyorsított rajzolás. Ha jól értem, ezzel már tényleg lehet böngészőben is teljes képernyőn youtube videót nézni és nem fog akadni.
- nagyobb ram opciók, aki desktopolni akar vele, annak must have. 1GB rammal már a böngészők is szenvednek. Plusz durvább szoftvereket lehet headless módban is futtatni
- igazi gigabit lan
- usb3
- sd kárta gyorsabb üzemmódot is támogat, így a mai modern kártyákkal gyorsulhat
- a type-c tápcsati egyben közvetlenül kivezetett usb2 port a soc-ból, nem csak áram bevitelre jó. Így, a régi pi zerokhoz hasonlóan usb gadget módot is támogat.
- érdekesség képpen az usb3 egy 4 portos chipből jön, ami pci express2.0 buszon ül. Azért van két usb2, mert tán az usb3 plusz 8 adatvezetékét nem tudták volan elhelyezni. A pcie érdekes lesz, ha valamikor esetleg kijön kompaktabb változat a chip és portok nélkül, megvan a lehetősége, hogy egy pcie buszt tegyenek rá, péládul ha egyszer lesz compute module változat.
- plusz 2 i2c, 4 uart, az analóg hangnak külön pwmkontra:
- mpeg2 és vc1 codec hadveres támogatása kikerült, nem lehet aktiválni sem tán. Így azokat proci erőből fogja. A gyorsabb proci valsz elboldogul vele, szóval legfeljebb annak bosszantó, aki ilyen videók nézése mellett a háttérben is futtatna prociigényes dolgokat
- vp9, nem esik szó róla, hogy támogatja-e. Youtube-on a nagyobb felbontásúak így vannak.
- h264 4k nincs, fullhd dekódolás a max
Új hozzászólás Aktív témák
- Borderlands 4
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- NVIDIA® driverek topikja
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- ÚJ HP All in One 24-cr1234na PC - 24"FHD IPS - Ultra 5 125U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- Asztali PC , i7 6700K , 1660 Ti , 16GB DDR4 , 512GB SSD
- Asztali PC , i7 9700 , RX 6600 XT , 16GB DDR4 , 512GB m.2 , 1TB HDD
- Asztali PC , R7 5700 , RTX 4060 , 16GB RAM , 512TB NVME , 1TB HDD
- ASUS TUF Gaming F17 GAMING LAPTOP!
- Apple iMac 27" 5K 2015 Late / 16GB DDR3 / 512 GB SSD / Bill+Egér 6 hó garancia, számlával!
- DDR5 8GB / 16GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4066, 94% AKKSI
- Dell Precision 5530 15,6" FHD, i7 8850H, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, 512GB SSD, jó akku, számla, gar
- Dell Latitude 5490 14", HD,i5-8350U,8GB,256GB SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann