-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
vpleft
tag
válasz
Márton #37847 üzenetére
Csatold be valahova az SD kártyát.
lsblk #Kilistázza az elérhető particiokat.
Itt megkeresed az SD kártyád particióját pl. mmcblk1p1
Később majd úgy hivatkozhatsz rá, hogy elé írsz majd egy '/dev/'-et pl. /dev/mmcblk1p1sudo mkdir /media/sdcard #Létrehozol egy mappát a csatolási pontnak
sudo mount -o uid=$UID /dev/mmcblk1p1 /media/sdcard
Így pedig becsatolod az előbb létrehozott mappába az SD-t a saját felhasználódnak($UID), mert különben root-nak csatolná és nem tudnál módosítani rajta semmit. (Persze ha minden utasításod elé sudo-t írsz majd, akkor tudsz módosítani mindent ugyanúgy. Mondjuk ennél a scriptnél ez a '-o uid=$UID' rész tökre elhanyagolható lehet, mert a script maga úgyis root-ként fut majd, de azért érdemes lehet megjegyezni.)Utána csak odanavigálsz a mappába:
cd /media/sdcard
ls #Kilistázod a fájlokat/mappákat
és voilá, a scriptnek elvileg ott kell lennie.chmod +x ./script_neve.sh #Futtathatóvá teszed a scriptet
sudo ./script_neve.sh #Root-ként lefuttatod
Aztán ha végzett, lecsatolod a kártyát:
cd ~ #A home könyvtáradba navigálsz
sudo umount /media/sdcard
vagy:sudo umount /dev/mmcblk1p1
Új hozzászólás Aktív témák
- BestBuy topik
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- AliExpress tapasztalatok
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Hardcore café
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- OpenMediaVault
- iPhone topik
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál...
- További aktív témák...
- Új Gamer PC Ryzen 7 5800X/RTX 3080 + 12 Féle VGA/16-32Gb DDR4/500-1Tb SSD/600-850W 2-4Év gari
- Asztali PC , i7 10700 , RX 5700 XT , 16GB DDR4 , 512GB NVME , 500 GB HDD
- Új DDR5 Gamer PC i5-12-14400F -ig/RTX 3080 10Gb + 12 Féle VGA/500Gb - 2Tb SSD/16-32Gb Ram 2-4Év Gar
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 8400F / RX 6800 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Intel Core i7 10700/RTX3060/16Gb ram/256Gb SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest