-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
janos666
#15965
üzenetére
"ez valamiért nem akaródzik működni wireless bridge-en keresztül, hiába lenne meg a szintetikus mérések szerint a szükséges sávszélesség többszöröse is és mindhiába játszogatok már a beállításokkal napok óta."
Többszöröse? Csak tisztán az adatforgalom 32 + 32 = 64 Mbps. A wifi stickek jellemzően 150MBps módban kapcsolódnak, aminek a valós sebessége jó ha 70Mbps körül van. Ha 20 helyett 40MHz-es sávszélességű a wifi és úgy is kapcsolódik, akkor valóban feljebb mehet, akár duplájára, de még könnyebben zavarják egymást a közeli wifi hálózatok. Elég necces. Még a 100as lanon is előfordulhat, hogy ingadozik annyit a sebesség, ami már fennakadást okozhatna.
Wifi bridge alatt mit értessz? Ha hatótáv kiterjesztés, akkor ugyanazon a csatornán történő adatforgalom szépen lefelezi a sebességet. Múltkor próbáltam, hogy az ap ellentétjeként a másik oldalon egy router a wifi kapcsolatot bridgeli a lan portjaira és az is lefelezte a sebességet, bár ez lehet a router procilimitje volt, nem mentem jobban utána.
Közben újra elolvasva rájöttem, hogy lehet a pi nem wifin át dolgozna. Csak a wifis streameléssel tapasztalsz problémát. Ha nem multicasttal tolod a videót, akkor minden kapcsolódónak külön-külön megy a forgalom, 2-3 csatlakozó már több, mint a sávszél.
Új hozzászólás Aktív témák
- Shure Podcast mikrofon
- Bontatlan iPhone 16 (256 GB) (rendelhető)
- LG 32GS94UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Bomba ár! HP 15 - Intel N4000 I 4GB I 320GB I HDMI I 15,6" HD I HDMI I W11 I Cam I Garancia!
- Xiaomi 15 Ultra Silver Chrome 120 Hz WQHD+ LTPO AMOLED, Leica 1 + 200 MP periszkóp 16/512 GB
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
wassermann
