-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Keem1
veterán
válasz
quigon
#41358
üzenetére
Nem, azt nem mondom hogy felejtős, hisz végső soron szinte bármi megvalósítható egy Pi-vel is, voltaképp elsődlegesen ez egy fejlesztői eszköz.
Inkább arra céloztam, hogy én nem törném magam rajta, ha egy régi telefon/tablet 0 utánajárással, ingyen megoldja out-of-the-box.Amúgy amellett, hogy adott egy már létező megoldás, kísérletezési célból gyakran próbálom ki Pi-vel is, pusztán szórakozásból/kíváncsiságból.
Pl. kipróbáltam a Pi-t médialejátszóként is. Működött, de az Android TV rendszeremet nem cserélném le rá. Stabilabb, kényelmesebb, direkt erre a célra van tervezve, ráadásul adott a BT-s távirányító (ráadásul a tévém saját BT-s távirányítójával is tudok kezelni = 2 eszköz, 1 távirányító). Röccenésmentesen megy a 4K, HDR, van HBO Go/Netflix DRM kulcs, stb-stb.Ne értsd félre, semmiképp se beszélnélek le róla, sőt, ha belevágsz, érdekelne hogy mire jutottál. Én csak arra céloztam, hogy ha nem a kísérletezés az elsődleges, én ezt alkalmasabb eszközzel oldanám meg a mindennapokra.
-
Keem1
veterán
válasz
quigon
#41355
üzenetére
Én is agyaltam rajta korábban, de sokkal jobb ötletnek tartottam a régi, már nem használt tabletemet

Főleg, mivel Gmaps párti vagyok és szerintem egy Pi+Chrome+Gmaps-nál az Androidos app mérföldekkel gördülékenyebb.Ráadásul felbontásban, kijelző minőségben a 8 éves tablet megeszi reggelire (sajnos) a Pi-hez kapható kijelzők többségét.... IPS 1920x1200.
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- PlayStation 5
- Haditechnika, harcászat
- Milyen autót vegyek?
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- LG LCD és LED TV-k
- Hardcore pizza és kenyér topik
- További aktív témák...
- Professzionális gamer pc...!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B560M i5 11400 64GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB ZALMAN S2 TG CHIEFTEC 750W
- BESZÁMÍTÁS! AsRock H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070 8GB Zalman T3 Plus Chieftec 500W
- FÉLKONFIG KIVÁLÓ ÁRON!!! 14. gen, 32GB DDR5, B760
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB Rampage SHIVA Adata 600W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S21/Samsung Galaxy S21+/Samsung Galaxy S21 Ultra
- Bomba ár! HP Elite X2 G4 - i5-8G I 16GB I 256SSD I 13" 3K Touch I Cam I W11 I Garancia!
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Keresünk iPhone 12/ 12 Mini/ 12 Pro/12 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

wassermann