-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
A támogatott operációs rendszerek azért vannak felsorolva, mert automatikusan felismerik mint kártyaolvasót, és a benne levő kártya tartalmát (a felvett videókat) egyszerűen átmásolhatod a számítógépre.
Ilyenre ne költsél feleslegesen+ a linkelt készülék sem a jobbfajta kamerák listáját gyarapítja. -
azbest
félisten
"Az 5v átmegy a 13m-s toldott kábelen, lemértem, 4,97V-t mértem, tehát az áramerősségel lesz gond szerintem."
gondolom terheletlenül mérted, nem használat közben. Úgy persze, hogy megvan az 5V. De amikor terhelés is kerül rá, akkor lehet leesik 4 alá a kábel ellenállása miatt.
Az utp kábelek többsége manapság nem rézből készül, hanem aluminium van futtatva rézzel. A hálózati forgalom magasfrekvenciás jele szépen elboldogul a futtatott rézen, de a dc feszültség sokat esik az alumíniumon. Ezzel a problémával szoktak szembesülni a power-over-ethernet-et használók is, amikor kiderül, hogy bóvli kábel lett beépítve
(#25796) rento
p zero w + pi kamera modul egy pi zero kamerás házzal nem opció? Wifin keresztül tudna kapcsolódni és vállalható képe van. Létezik infra szűrő nélküli változat is ("noir" fekete nyákos). És akkor a központi pi usb limitációval sem kell foglalkozni.
3 perctől [link]Annyi, hogy egyszerre csak 1 zero-t lehet rendelni, szóval 3 külön rendeléssel kell, ami a szállítási költségnél jelentkezik.
A pimoroninál
- csupasz pi zero w, 9.6 gbp [link]
- zero w kamerás ház + kábel az 4.8 gbp [link]
- noir kamera modul 29 gbp [link]
- szállítás 4-5 gbp körül szokott lenni.Ha lan kell, akkor 4.8 gbp -ért ha még van sima zero [link] + usb-lan adapter [példa kínából] (asix AX8872B chipset, microusb) és árban kb ugyanott van így, mint a wifis w.
és ez fullhd h264 streamet is tud 30 fps-sel akár.
Fixed focus lens on-board
8 megapixel native resolution sensor-capable of 3280 x 2464 pixel static images
Supports 1080p30, 720p60 and 640x480p90 videoegy microsd kell még, táp neki és kész. 20 ezer körül van egy ilyen összeállítás, ha jól számolom.
-
cigam
titán
Biztosan szükség lesz rá, hiszen az USB szabvány max. 5m hosszúságú kábelt enged meg.
De ez nem ad képet USB-n keresztül, csak a tápellátást fogadja onnan. Persze van amelyik tud kameraként működni, de azt menüben kell mindég átállítani, kiválasztani minden bekapcsoláskor. Biztos jó ötlet ez?
-
Csicsóka
őstag
Ha kameránként +8 dodi költség nem lenne gond, akkor én egy NanoPi NEO-t tennék közvetlenül a kamera után, ubuntu alatt bármi megvalósítható. Talán távolról is lehetne táplálni utp-n keresztül (PoE). Ha kell a gigabit akkor NEO2
Egyébként, ha az USB meghosszabbítás összejön, és a rpi egyetlen USB host-ja lenne a probléma, akkor lehet tenni egy próbát a NEO-val, mert az Allwinner H3-ban egy otg, és három USB 2 host van . -
azbest
félisten
hirtelen ezt az idevágó témát találtam
How to limit the USB bandwidth a device can allocate on Linux"The uvcvideo kernel module can be set to ignore the requested bandwidth, and to calculate the right bandwidth"
Aztán vagy sikerül vagy nem. De necces.
-
rento
őstag
Első körbe kudarc. Fogtam egy 60cm-s usb hosszabbítót, szétvágtam középen és rákötöttem a link alapján az utp 1-1 végére. Viszont mivel a melóhelyen nem volt forrasztó pálka és zsugorcső, így csak összesordortam a drótokat és szigszalaggal árnyékoltam. Ismeretlen eszközként látta a windows csak. Kicsit később lesz pálkám és zsugorcsövem, akkor teszek még egy próbát.
azbest: Elvileg ezekkel az eszközökkel egy srác egy kisebb kávézó kamera rendszerét működteti, tehát menni kell a dolognak.
-
vargalex
félisten
Mindenképpen kíváncsi vagyok az eredményre.
A terhelhetőség az összes porta együttesen vonatkozik, de ez Pi3 esetén 1200 mA. (Pi 2-nél config-ból emelhető 1200 mA-re). Ettől függetlenül 4 kamerát én már inkább aktív USB HUB-ra kötnék. Persze egy próbát megérhet közvetlen csatlakozással is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Nintendo Switch 2
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- GeForce RTX 5050 kártyák az MSI portfóliójából
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Vigneau interaktív lokálblogja
- További aktív témák...
- Gamer-Pc, Core i5, RTX 4060 Ti, Wi-Fi, 750W, vízhűtés ELADVA!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB SilentiumPC Signum SG1V TT 500W
- Gamer PC - i5 12400f, RTX 3080 és 16gb DDR5 + GARANCIA
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új RYZEN 5 4500-5600X +GTX 1660 SUPER +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari!
- MSI CreatorPro Z16P - i7-12700H, RTX A5500, értintőkijelző
- Samsung Flip 2.0 PRO 65" WM65R + Connectivity tray + Gurulós állvány
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest