-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
iSonic
addikt
válasz
scream
#17858
üzenetére
egyáltalán nem baj, mivel az init daemon hozzárendeli a portot az alkalmazáshoz és azt bejegyzi a raspberrypi DNS címre, ha esetleg ez lenne megadva, mint gépnév. De, mivel nem secure https kapcsolat, ezért nyafog az OpenWrt.
[link] ezt a linket olvasd el és utána már httpS módba fog menni és a router sem fog vesződni vele

-
-
iSonic
addikt
válasz
scream
#17848
üzenetére
link ez alapján simán bekonfigurálod

Lejátssza a 1080p-s minőséget. Annyi a lényeg, hogy ha nagyon durva 1080p-s filmet játszol le, akkor azt max 2-3 készüléken tudod nézni egyszerre, mert utána elkezd szaggatni. Ja és minimum kábeles megoldásba gondolkozz, wifi modullal ez 1080p halott dolog.
Amit linkeltem plexmediaserver az pont erre való, médiaszerver, ahogy a képen is látod webcim:port/web/index.html és ha ezt bármilyen készüléken megnyitod akkor nézheted is, mivel html5 kódolású.
-
iSonic
addikt
válasz
azbest
#17842
üzenetére
Az edimax-ossal nincs is baj, mivel annak legalább van leírása, mi lelhető benne. De ezek a noname wifi modulok kétséges, hogy képesek 150Mbit/sec-re. Mondjuk tény a TP-Link WN725N is tud csinálni anomáliákat
Cisco router mellett fél centire az antennától leesik random 10Mbit/sec-es átviteli sebességre, tény plex media server futása közben nem okozz hibát, csak érdekes. -
-
-
iSonic
addikt
válasz
SomaSom551
#17429
üzenetére
Amikor formáztad az SD kártyát FORMAT SIZE ADJ-et ON-ra állítottad? Mert ilyenkor lezárja a memóriát és nem engedi dinamikusan növekedni a tárhelyet, ezért látod ilyen kevésnek. Használd a linkelt programot és F.S.A esetén válaszd az ON beállítást.
SDFormatter 4.0 (ha esetleg nem ezt használtad volna)

[link] videós segítség, ha elakadnál

-
iSonic
addikt
válasz
Psycho12
#17417
üzenetére
df -h parancsnál látja a meghajtót a rendszer? Ha igen akkor nézd meg, hogy nem e a mount szállt el.
Esetleg próbálkozz meg egy unmount és egy mount paranccsal, hátha csak annyi a probléma, illetve hogy elérhető az a mappa ahová bemountoltad a HDD-t.
ls /dev/ -l paranccsal is letudod kérdezni az elérhető könyvtárakat (plusz a jogokat is kiírja szépen, hátha az változott)
-
iSonic
addikt
-
iSonic
addikt
válasz
zichie
#17393
üzenetére
Alapjába véve magától nem fog shutdown-ni (poweroff), mivel meg kell szakítani az áramellátást ahhoz. Így a powerbank-nek az energiáját tovább fogja szipojozni, míg az le nem merül vagy ki nem húzod.
1000mAh-es powerbank esetén low cpu profile-ra ha beállítod szerintem kibír simán 15 percet, bár ez attól függ, hogy milyen programokat futtatsz és azoknak mekkora az erőforrás igényük

Mi lenne a script amit futtatnál, ha szabad kérdeznem?
-
iSonic
addikt
-
iSonic
addikt
Srácok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy plexmedia server mellé milyen külső HDD dukál (kell e neki 16MB cache-s vagy esetleg az olcsóbb 8MB cache/5200rpm elég? Próbaként egy 8MB cache-s WD-vel próbáltam azt szerette, csak a biztonság kedvéért, jobban kezeli e a nagyon cache/rpm rátát)? Illetve volt e már valakinek olyan problémája, hogy a 1080p/720p-s mkv filmeket simán elindítom, de az ezekből konvertált avi-knál kiírja, hogy hello, nem elég a gép kapacitása. Próbáltam lejjebb venni a bitráta lejátszás értékét, de akkor sem volt hajlandó (talán xvid codec miatt?). H264-et még nem nagyon próbáltam. 1080p esetén MPEG-4 MVC/ x264 [DXVA] code-cet simán megeszi. Illetve torrent kliens esetén a legbízhatóbb a transmission?
-
iSonic
addikt
válasz
dugesz77
#16955
üzenetére
Nincs semmi ezen túlpörgetve, csak attól függetlenül az ember nem akar fölösleges pénzt kidobni egy ARM procis lapért, ami 0-24-be menni fog, különböző szerveroldali feladatokat végezz a kliensek felé és ezek a feladatok terhelik a processzort, sőt egy-kettő még a GPU-t is. A hőelvezetés szerencsére nem drága dolog, ehhez a konstrukcióhoz, ezáltal csak jót teszel vele ha bevezetsz a rendszerbe valamiféle hűtési megoldást, plusz így az életciklusát is megnöveled, ezáltal egy hibalehetőség, melyet kiküszöböltél. Ha számodra ez elhanyagolható, azzal nincs baj, de valakinek ez fontos és 500-600Ft-ból meg lehet valósítani, akkor azzal sincs baj.
-
iSonic
addikt
válasz
Pulsar
#16951
üzenetére
na igen a nyár az érdekes lesz, bár légkondis szobába lesz, tény nem 0-24-be, de nagyrészt abba

cooler kapcsolatban linkek: [link] itt a srác rámokolt egy sensort és úgy kötötte rá a GPIO-ra. [link] itt pedig az 3.3V és a GND-re kötötte rá simán és megy is
és ha nézed az értékeket brutál letolta a temperature-t.Szerk.: [link] neki meg sikerült borda + cooler kombot megcsinálnia

-
iSonic
addikt
-
iSonic
addikt
válasz
Pulsar
#16933
üzenetére
Néztem is egyébként, hogy a 4 negatív értékelés abból fakad, hogy nem ment el a posta vagy rossz adaptert küldött ennyi.
Mellesleg én külön rendelgettem az SD kártya + ventis ház + 16x2-es LCD panel, stb. kiegészitők, mert úgy olcsóbban jöttem ki plusz azok már meg is érkeztek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Projektor topic
- Futás, futópályák
- MWC 2026: Kezünkben a minden tekintetben európai okostelefon
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AliExpress tapasztalatok
- League of Legends
- BestBuy topik
- Google Pixel topik
- Mikrotik routerek
- További aktív témák...
- Dell Optiplex 3050 SFF,i3-6100,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- HP ProLiant DL360e G8 8xSFF 1U 2xE5-2450L (16 mag/32 szál), 144GB DDR3, iLO4, B120i, P410 1GB BBU
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone R7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP EliteDesk 800 G3 (USDT), i5-6500T, 8GB DDR4,128GB SSD,WIN11
- Apple iPhone 15 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 86%
- HP ProDesk 600 G5 i5-9500 16GB 512GB 1 év garancia
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- Acer Chromebase All-in-One PC 23.8" Touchscreen
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone R7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Cisco router mellett fél centire az antennától leesik random 10Mbit/sec-es átviteli sebességre, tény plex media server futása közben nem okozz hibát, csak érdekes.



wassermann