Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mac-max

    csendes tag

    válasz akom #58 üzenetére

    Nagyon szívesen!

    Felraktam egy Haiku-nak nevezett rendszert is egy C1100-ra, pendrive-on (2GB): http://www.haiku-os.org/.
    Billentyűzet és egér csak egy usb hub közbeiktatásával működött. Persze a grafikus hardver gyorsítást nem használja (úgy tűnik) és a hálózatot nem állítottam be, de érdekességnek jó :) És meglepően fürge egyébként.

    Januárban többféle előretelepített rendszer lesz elérhető (instant szerverek) a gépekhez.

    További szép napot!

  • mac-max

    csendes tag

    válasz akom #56 üzenetére

    Kedves Akom,

    A szétszedés nagyjából abban kimerül, hogy a merevlemez öböl fedelét le tudod csavarozni. Természetesen olyan merevlemezt teszel bele, amilyet akarsz (és amilyen belefér :), a garancia nem sérül, 24 hónap.

    A router-em csak 100 megás, a Wifi-m 54, míg a fit-pc2-be beépített ethernet 1 gigás. Így direktbe összekötöttem két Fit-PC2-t egy itt talált vezetékkel (Cat5e van ráírva) és csináltam egy gyors másolást:

    ftp> put "|dd if=/dev/zero bs=1M count=300" /var/lock/test.txt
    local: |dd if=/dev/zero bs=1M count=300 remote: /var/lock/test.txt
    200 PORT command successful
    150 Opening BINARY mode data connection for /var/lock/test.txt
    300+0 beolvasott rekord
    300+0 kiírt rekord
    314572800 bájt (315 MB) másolva, 9,11159 mp, 34,5 MB/mp
    226 Transfer complete
    314572800 bytes sent in 8.95 secs (34342.6 kB/s)

    C1600-asról (Kiwi 9.04, 160GB HDD, 5400rpm) ment egy C1100-ra (2GB-os usb2 pendrive, Ubuntu 8.04 LAMPP szerver). Az olvasás a /dev/zero-ból, azaz nem fájlból történt, a mentés pedig egy tmpfs-re (memóriába).

    A HDD paraméterei (5400rpm):

    hdparm -tT /dev/sda
    /dev/sda:
    Timing cached reads: 740 MB in 2.00 seconds = 370.04 MB/sec
    Timing buffered disk reads: 70 MB in 3.01 seconds = 23.22 MB/sec

    A C1100-asban csak a pendrive van, onnan fut a LAMP szerver. Abszolút csendes :)

    Arra kérlek titeket, úgy gondolkodjatok, hogy minimum 5-10 évig kell üzemeltetni egy ilyen gépet. Tudom, PC-ben szokatlan :)

    Remélem segítettem, többre nem volt most időm.

  • mac-max

    csendes tag

    Sziasztok,

    Olvastam a hozzászólásaitokat és sokatoknak igaza van, ez a kis gép nem alkalmas mindenre.
    Én már több, mint 2 hónapja használom a C1600-H-W-XPC-t, Kiwi linux 9.04-et tettem mellé Én a kiwi-vel használom, a windows xp a bemutatók miatt van fent rajta. A böngészős flash lejátszást a windows jobban viszi, mint a linux. Youtube-ot linux alatt a Totemmel nézek.

    Valóban szánalmas a 3D teljesítménye, a Max Payne 2-t mondjuk elég jól viszi, 640x480-ban. Bár kicsit bután néz ki a 22"-os monitoron :) Közelről :)

    Itt egy HD teszt, amit magam műveltem egy itteni teszt alapján.

    Közben innen is letöltöttem filmeket, hogy megnézzem, működik-e. Működött mind. Ez az a legendás Birds movie. A prohardveren lévő teszten nem tudom, miért hasalt el Fit-PC2, szerintem valami nem oké a fájllal. Most megint megnéztem a 42-est linux alatt, kis szüttyögés után lejátszotta az Mplayer, bár látszik, hogy ha csak filmet akarok nézni, érdemes a programok zömét becsukni, hogy ne karattyoljon a merevlemez.

    Ha gondoljátok, majd valamikor összejöhetünk egy élő bemutatóra valahol Budapesten napközben egy olyan helyen, ahol ingyenesen össze lehet jönni sokan.

    De ha felajánlom, örülnék, ha el is jönnének a kíváncsiak, mert azt tapasztaltam, hogy megy az okosság kifelé a szájakon, ha meg mondom, hogy jöjjön megnézni, nem jön senki. Ezt a részét nem értem.

    Mindegy.

    A melegedésre visszatérve: akkor van néha gond, ha a gyártás során a hővezető elmozdul/rosszul kerül fel a processzorra. Ilyenkor csere. Szerencsére ez nagyon ritkán fordul elő, ezért is növeltük meg a garanciaidőt 2 évre.

    Srácok, kérdezzetek, ha lesz szabadidőm, válaszolok!

Új hozzászólás Aktív témák