Új hozzászólás Aktív témák
-
peet137
tag
Közben tettem egy próbát, elkezdte a "frissítést", de aztán közben kiírta, hogy update aborted. Semmi technikai info, semmmi, csak ennyit. Elvileg rootolt a telcsi, legalábbis a "gyári" superuser app ezt mondja róla, ha esetleg ez számít valamit.
Az "install update from sdcard" opcióval próbáltam amúgy!
Esetleg valami ötlet erre? -
peet137
tag
Nah, ezt nem tudtam... Magyarul akkor a gyári recoveryvel is fel tudom tenni a MIUI-t? Belenéztem amúgy a zip-be, abban van boot.img.
Így akkor a kernel kérdés is megoldódott, mert az is megy fel a rommal együtt.
Gyári recovery van, ezért akartam ezt cserélni az általad összerakott CWM + kernel - re.
A driverrel pontosan az volt, amit gondoltál te is, Flashtool, hibaüzi.. A VCOM driver volt a ludas. Leszedtem vagy 20 verziót, de egyik se működött.
Köszönöm a segítséget! És igyekszem pontosabban fogalmazni!

-
A kerneleket a romok boot.img-je tartalmazza.
Tehát bármelyik A820T-s rom-ban a boot.img lesz a neked megfelelő.A MIUI-ból van 820t-s verzió, de azt nem szeretném rátenni a stock kernelre.
Ha komplett romot teszel fel, és van benne boot.img, akkor cseréli a kernelt is, csak ez miatt ne aggódj.Ráadásul a stock recoveryt is cserélni kellene...
Miért baj, ha lecseréled a stock kernelt?Elolvastam a tutorialt, amit írtál, sőt le is mentettem a kernelt a CWM-el, de ezek szerint az sem lesz jó nekem.
Most akkor gyári recovery van vagy CWM?
Miért nem jó neked a lementtett kernel? (itt gondolom a boot.img-re gondolsz.)Nem működött amúgy a preloader driver eddig, azért nem próbáltam a kernelt, ezek szerint ez az egy szerencsém
Ezt nem egészen értem...
A preloadernek semmi köze a kernelhez. Egy picit pontosabban kellene megfogalmaznod a mondíndódat.
(hacsak azt nem feltételezem, hogy flashtool-lal akartál rátenni egy nem rá való boot.img-t, és azért nem sikerült, mert a vcom driver nem működött/nem volt telepítve) -
peet137
tag
Szia!
Ezesetben tudnál esetleg segíteni, hogy hol találok A820T kernelt? Mert eddig nem sikerült. A MIUI-ból van 820t-s verzió, de azt nem szeretném rátenni a stock kernelre. Ráadásul a stock recoveryt is cserélni kellene...
Elolvastam a tutorialt, amit írtál, sőt le is mentettem a kernelt a CWM-el, de ezek szerint az sem lesz jó nekem.
Nem működött amúgy a preloader driver eddig, azért nem próbáltam a kernelt, ezek szerint ez az egy szerencsém
üdv:
-
peet137
tag
Sziasztok!
Van itt nekem egy Lenovo A820t telcsim, amin lecserélném a romot kernelestül vmi használhatóra, mert a gyári egy katasztrófa akksikezelésben... Ha jól néztem, az A820t a simához képest csak a GPU órajelében tér el... Feltehetem rá az A820 romot + kernelt? MIUI-ban gondolkoztam amúgy!
köszi előre is!
-
hogy nincs belső SD kártya boot után, és nem látja a külső sd kártyát sem. Így vissza sem tudok állni a (CWM) mentésből.
A CWM kezeli az sd kártyát (kezelnie kellene), így onnan le tudod futtatni a belső sd letiltót.Adb-n keresztül is megoldható, de a cwm módszer egyszerűbb.
Vagy ha cp5.3 van fent, akkor azt is meg tudod csinálni, hogy telepíted CWM-ből a romot, és úgy teszed fel, hogy a data-t nem formázod.
Bár ha volt factory reset, akkor simán tedd fel a cp5.3-at, az majd beállít minent. -
hackac
újonc
Sziasztok!
Cappa féle ROM-ot használok A820-hoz. Át szerettem volna partícionálni a belső tárhelyet. A leírás szerint futtattam a data_repart scriptet, megvolt a factory reset és wipe cache is.
Az oprendszer elindul. Jelenlegi állapot az, hogy nincs belső SD kártya boot után, és nem látja a külső sd kártyát sem. Így vissza sem tudok állni a (CWM) mentésből.Amire már rájöttem, hogy elmaradt a belső SD letiltő script futtatása. Mit javasoltok, hogyan tovább? Meg lehet oldani pl. ADB-n keresztül?
Hackac
-
cajos
csendes tag
A TWRP 2.4.4.0 viszont látja az SD card-ot, tudom böngészni. Tehát csak szoftveres gubanc van, amiért ez a ROM nem látja. ...
SIKERÜLT! Átmásoltam recovery-ben az általad megadott void.fstab-ot a /system/etc-be és láss csodát! Van SD kártya! Nagyon köszönöm! Újra működik a telefon!

Kísértésbe estem, hogy keressek egy újabb Android ROM-ot (4.4? 5.1?). Van valakinek ajánlása?
-
A visszaállító szkript a blogomban található (A820 új témaösszefoglaló címmel)
csak az SD kártyát nem látja
Ez alatt mit értesz?
A fényképező nem látja, vagy a fájlkezelő sem?
A beállítások menüben a tárhelynél van olyan opció, hogy alapértelmezett íráslemez?(magát a romot nem ismerem, amit feltettél)
-
cajos
csendes tag
-
cajos
csendes tag
Sziasztok! Segítségeteket kérném, mert elakadtam az A820 újraparticionálása után. Beragad a telefon a bootolásba.
Fogtam a Meteost és átparticionáltam a telefont, előtte persze csináltam mentést az SD kártyára a telefonról. Wipe-olás megvolt utána. Most már nem bootol a telefon, bentragad az animációba.
Hogy tudom megmenteni a telefont? Sejtem, egy apró lépés még hiányzik, de nem találom.
Előre is köszönöm a segítségeteket!cajos
-
kenny01
csendes tag
Sziasztok! Átirányított ide Cappa, ezért megosztom veletek is a problémámat.
Adott egy Lenovo A820 telefon, amin a tárhelyet át akartam particionálni. Ahogy kell, először MTK droidTools mentést csináltam, majd felraktam egy cwm-et, rootoltam, minden működött eddig. Ezután a telefon blogjában leirt módon Meteos.apk-t használtam, factory reset, majd futtattam a cwm szkriptet, data restore és újraindítottam. A folyamat nem sikerült, a Lenovo felirattól nem jutott tovább. Semmi baj - gondoltam -, a droidos mentésből flashtool, majd vissza flesheltem a mentést, de akkor meg bootlopba került. Visszaraktam a CWM-et, lefuttattam egy particiókat visszaállító szkriptet, most ott tartok, hogy a lenovo felirat bejön, majd az animált lenovo felirat is, de itt megáll.
A CWM mentést sem tudom visszarakni, hibaüzenetet ír, ezt mellékelem, hátha valakinek mond valamit.
Nem tudom mi lehet a baj. Valakinek van építő jellegű ötlete?
-
BuGa9
újonc
Sziasztok,
Az MTK Droid-ban ezt a hibaüzenetet kapom:
--->>> Connect to device <<<---
ATTENTION! File /system/recovery-from-boot.p which restore factory recovery in case of phone switching on in a normal mode Is Found!Lenovo A820 készülékről van szó. A sajátomat sikerült gond nélkül rootolni, és mindent megtudtam rajta csinálni amit akartam, viszont ezt a másik készüléket a gazdája frissítette és persze nem tetszik neki hogy kínaiul ír ki szinte mindent és megkért hogy rakjak rá romot, de előtte még próbálta megoldani a és valamit elronthatott de nem tudom mit.
Ráadásul Recovery módban nem hajlandó elindulni a hangerő és a power gombok megnyomásával.
Phone infót képként csatoltam.
kérlek segítsetek
-
marci1250
tag
Arra is gondoltam, mint kezdő, hogy a mounts and storage menüpontban, lehet formázni a rendszert, sd kártyát meg mindent, és ha ezt megcsinálnám, akkor utána lehet beolvasná a kártyát és mehetne rá újra a ROM. Arra gondolok, hogy a particionálásnál feltelepített sd kártyára vonatkozó zip okozhat galibát

-
marci1250
tag
Szia Cappa!
Kezdő vagyok a témában, van egy lenovo a 820-asom és cekk hozzászólása alapján telepítettem a ROM-ot és partícionáltam a memóriát és az sd kártyás dolgot is megcsináltam. Az történt, hogy telefon ment és egyszer csak elvesztette a kapcsolatot az sd kártyával. Próbáltam újra indítani is hátha, de sajnos nem. Gondoltam egy facrory wipe és egy cach wipe segít, de nem segített, hanem oda jutottam, hogy a telefonom nem bootol be. A CWM-et elérem, de az sd-kártyát nem olvassa be. A 6.0.4.0 s150 es cwm-em van, a ROM- pegid [Link] ezeket telepítettem. Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv Marci!

-
janez
aktív tag
Csak szólok, hogy az általad linkelt .zip egy TWRP recovery van csomagolva, ha nem tévedek. Azért nézz utána te is. egyébként megoldotta ugyanazt a problémát nekem is, mint amit hillversum fórumtárs is birtokolt. ezzel tudtam futtatni a belső sd letiltó szkriptet és minden OK.
köszi a munkádat!
-
válasz
hillversum
#10
üzenetére
viszont ne ítélj el elsőre a kérdésem miatt :-)
Miért tennék ilyet? Semmi okom nincs előítéletekre.
Másfél éve még nekem is új volt minden.
CWM cserére mindjárt (röpke pár óra) készítek módosított recovery-ből telepíthető recovery cserélőt. -
hillversum
csendes tag
Köszi Cappa,
viszont ne ítélj el elsőre a kérdésem miatt :-), ha megkérdem, mivel tényleg minden új itt nekem, a recovery a CWM recovery-jéát jelenti ugye? Találtam ezt Lenovo-A820-CWM-6040-recovery-S150-by-Cappa72.img, mint a legújabbat. Viszont hogyan tudom feltelepíteni, ha pont magát a CWM-et kellene frissíteni? CWM-ből kell? Csak simán rendes install? mert ugye csak cwm-ből tudom elérni a külső sd kártyát. Hogy nem látja a külső sd kártyát, az is ennek tulajdonítható?
köszi a választ.
-
válasz
hillversum
#8
üzenetére
Rossz a recovery, amit használsz.
Ezt innen lehet tudni:
assert failed : getprop("ro.product.model") == LEnovo A820
Nem a Lenovo A820-hoz való a recovery. -
hillversum
csendes tag
Kedves Cappa, és a hozzáértők,
köszönöm e hosszú leírást, de belefutottam egy rossz dologba, és kérem tanácsotokat, mi tévő legyek?
Teljesen kezdő vagyok ebben a témában, nem csináltam még ilyet. Telepítettem a leírások szerint a Lambda verziót (http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/), minden ment, majd a partícionálással folytattam. Van két verzió hozzá, a ..9.2.1-es és ..9.2.2-es pont alatt. A kezdeteket elvégeztem DJGABI (http://logout.hu/tema/re_cappa72_lenovo_a820_belepo_szintu_4_magos/hsz_651-651.html) szerint, és a Factory reset-ig eljutottam. A belső Sd kártyát leformázta (reset factorynál bent volt a külső SD, az adatok rajta vannak). Viszont ezután át akartam másolni a vold.fstab filet a külső sd kártyára, a telefont a géphez kapcsoltam, de már nem ismerte fel a gép a külső SD kártyát, (telefon nélkül sem) ami telefonban van. A telefon rendszere sem ismeri fel, viszont a CWM igen, és onnan akartam volna az sd kártya letiltását (A820_JB_disable_internal_sdcard-v2.zip) telepíteni a másik módszer szerint, de ezt a hibaüzenetet kaptam:
Finding update package...
Opening update package..
Installing update..
assert failed : getprop("ro.product.model") == LEnovo A820
E: Error in /sdcard/...(install helye)
(Status7)
Installation abortedE: Can't mount /emmc/
Szinte teljesen eltűnt a mobil elöl a kártya. Először a belső sd kártya letiltásával akarom folytatni, de se letölteni nem tudom a megadott file-t a mobilon (SD kártya nincs hibaüzenettel), se átmásolni a PC-vel.
Találkoztatok ilyennel, ha igen, mi lenne a megoldás rá?
előre is köszönöm.üdv.
-
hesszan
aktív tag
Lenovo A820 Driverek windows alá, xp és win7 alatt tesztelve nálam
A cdc serial nálam ismeretlen eszköz marad, de megy szépen az MTKDroid tool[L:http://mobilarena.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/hsz_751-751.html]MTK driverek[/L]
[L:http://data.hu/get/7153355/Lenovo_USB_drivers.7z]Lenovo Driver[/L] -
hesszan
aktív tag
Szia.
amit én írtam ma, azért programkódba, hogy a linkek is megmaradjanak

- Megjött a csomag rajta volt, volt egy rootolt S135 (amire felment a Gapps meg szép is lett volna csak ugye a kijelző hülyéskedett)
- Felraktam XP alá a drivereket (a cdc serial még mindig ismertlen eszköz de megy ettől Mtk droid tool felismeri a telót) fontos, hogy factory módban is, és csak simán rádugva is felismerje a progi a telót
- Csináltam egy biztonsági mentést MTKDroidTools-al (blokktérképről kép, scatter file + full backup NV rammal együtt) felraktam mindent amit ajánlott. (CWM, super SU + Mobiluncle, kigyalultam a kínai programokat stb) 2,3gb 1gbre tömörítve
- (szerinte kihagyható lépés) - engedtem frissíteni a felajánlott Lenovo frimwate-t OTA-n keresztül S150-re. Ezzel ment rendesen a kijelző, használta feleségem pár órát (mondjuk az aksi csak 15%ot merült úgyhogy nem nagyon)
- (szerintem kihagyható lépés) az S150-ről MTK Droid tool-al csináltam biztonsági mentés + routoltam + felpakoltam CWM-et stb mint a S135-nél dettó. 1gb 0,6-ra tömörítve
- CWM-mel a DroidTool-os CWM-et (5.xx) frissítettem Cappa féle 6.0.1.2-s CWM-re
- CWM-mel ismét backup (s150-ről SD-re)
- CMW-mel minden törlése (data, apps, dalwick, cache) amit találtam CWM-mel reset/delete azt mindent megcsináltam
- CWM-mel felraktam a Cappa CP 4.2 V1es romot. (nem ment a kijelző kikapcs után)
- CWM-mel felraktam a Cappa CP 4.2 V2-es frisstést (nem ment a kijelző kikapcs után)
- CWM-mel felraktam a Cappa kernel-changer-to-s150.zip - (Hurrá megy a kijelző kikapcs után is)
- CWM-mel felraktam a gapps -okat. (Play gmail -- többit már palyen keresztül lehet)
- Bemásoltam a GPS file-t ahova kellett.(mert nálam ez hiányzott, bár a leírás szerint )
- még akarom nyomkodni, mert pár dolog nem tetszett/nem tudtam hogyan kell:
* EPO ( A: dat file-t hova kell rakni? B: mivel nem tudja letölteni, hol mit kell jogosultságokkal ellátni)
* egy tesztvideó készült abban volt zöld csík a visszanézésnél
* a particionáláson még gondolkozok h akarom-e, kell-e nekem
* amikor "késznek" gondolom egy friss backup. (felrakott progikkal végleges rommal stb.)
Minden lépésnél újraindítás, telefon nyomkodása ellenőrzés stb. illetve a CWM-el telepítendő cuccokat én egyesével másoltam fel és flasheltem fel (wifi total commander lan plugin) de a végén ott volt mind az internal sd-n :) Nem tudom lehet-e az v1, v2, kernel.Ch, gapps -ot egyszerre reboot nélkül feltolni. (egy-egy reboot nem sok idő, én javaslom baj nem lehet belőle sztem. A sorrend viszont nyilván fontos.)
Számítógépre feltenni / letölteni:
* driverek [szívtam vele]
* [L:http://mobilarena.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/hsz_751-751.html]ezt biztos[/L]
* Lenovo gyári soft, ezt én is google-ről szedtem [ha kell este/éjszaka otthonról majd felrakom amit találtam ]
[L:http://logout.hu/bejegyzes/cappa72/mtk6577_root_es_backup_mtkdroidtools_segitsegevel.html]innen[/L]
* MTKDroidTools 2.4.8b
[L:http://logout.hu/bejegyzes/cappa72/a820_temaosszegolalo.html]innen[/L]
* Módosított recovery-ből telepíthető CWM recovery-re cserélő szkript.
[L:http://logout.hu/bejegyzes/cappa72/lenovo_a820_belepo_szintu_4_magos.html]innen[/L] :
* CP4.2 - V1 - [4shared link]
* CP4.2 V2 - [link]
* gapps pedig - [link]
[L:http://itcafe.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/hsz_5352-5352.html]innen[/L]
* [kernel-changer-to-s150.zip]
[L:http://mobilarena.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/index.html]innen[/L]
* Töltsd le a a820-EU-gps.con -
cekkk
veterán
Ezt írtam össze most. Majd a linkeket szépen megcsinálom. Ez így eléggé részletes és végül is kiterjed mindenre.
Valamit kihagytam szerinted?

Lenovo A820 kezdeti lépések
A célom, hogy egy kis segítséget nyújtsak ahhoz, ha valaki nem tudja, hogy hogyan is fogjon neki az új telefonjának.Első lépésként érdemes el olvasni ezen két oldalt:
http://logout.hu/bejegyzes/cappa72/lenovo_a820_belepo_szintu_4_magos/hsz_1-50.html
http://prohardver.hu/tema/re_lenovo_a820_kinai_kvartett/hsz_1-50.htmlMásodik lépés során ellenőrizni kell, hogy működik-e mind a kettő sim kártya hely valamint az micro sd kártya hely.
Én javaslom, hogy a következő műveleteket, csak teljesen feltöltött telefon mellett végezzük el.
Akkor kezdjünk neki
Javaslom, hogy olvasd el figyelmesen akár többször is a leírást, majd megnevezett zippeket előre töltsd le és másold át a sd kártyára.Töltsük le a Mobileuncle MTK Tools alkalmazást a playből. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox
Ehhez root jogra van szükség. Ha a telefon rootolva érkezik akkor betöltődéskor a bal felső sarokban zölden ROOT lesz ki írva, ha nem akkor az első linken található módok segítségével lehet rootolni a telefont.
Rootolt telefon esetén elkel menteni a Imei Backup Restore (MTK) menüpont, backup IMEI SDCARD és a SDCARD2 re is. Így elmentjük az imei számainkat. Ezek fontosak ezt a lépést nem ajánlott kihagyni!!!Még mindig a programban vagyunk és a Recovery Update menüpontban a A820-CWM6012-recovery-S138-by-Cappa72.img kell elindítani. http://data.hu/get/6570292/A820-CWM6012-recovery-S138-wo-internalsd-by-Cappa72.img
Most, hogy újra indult a telefon fel fogjuk telepíteni az új romot.
Előtte viszont mentést kell csinálni a jelenlegi rendszerünkről a biztonság kedvérét.
Átállítjuk, hogy tömörítve mentse el a mentést IDEKELL? HOGY HOLLLLRecoveryben Backup and restore majd backup. Külső sd kártyára
Ha kész akkor Install zip from sdcard. és kiválasztjuk a lenovo-a820-update-cp4.2-by-cappa72-v1.zip és install. http://www.4shared.com/zip/pqc2Vh6f/lenovo-a820-update-cp42-by-cap.html
Ha ez készen van akkor a telefon újra indít, majd újra belépünk a recoverybe.
Telefon kikapcsol majd:
Recovery mode: VOLUME DOWN + VOLUME UP + POWERMegint telepítünk most pedig a Gappokat. http://minicm.googlecode.com/files/gapps-jb-20120813-signed.zip innen letölt.
Könnyen lehet, hogy a telefon nem fog elindulni, ilyen kor érdemes a wipe data és factory reset megcsinálni.
Készen is lennénk nagyjából most jön az, hogy össze vonjuk-e a belső memóriát, ha igen akkor a Lenovo-A820_data-repart-to-2.7GB.zip fájlra van szükségünk. Lefuttatjuk cwmből.
http://data.hu/get/6578802/Lenovo-A820_data-repart-to-2.7GB.zipA cwmbe belépéshez nem szükséges mindig a fentebb leírt módszerrel belépni én a Quick Boot (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot ) alkalmazást használom, ami újraindítja a telefont egyből recovery módban.
Ha lefuttattuk, akkor megint lehet hibába ütközünk mégpedig abba, hogy a sd kártyánkat nem látja a rendszer. Ebben az esetben újra belépünk a recoverybe majd pedig A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip-et (http://data.hu/get/6650181/A820_JB_disable_internal_sdcard-v3.zip ) lefuttatjuk.
Utolsó lépésként, most újra elmentjük a romunkat a fentebb írt módszerrel a külső sd kártyára.
A leírás nem jöhetett volna létre: cappa72, osztraksajt és vegyszer kollégák nélkül.
Köszönet nekik. -
[LOLDMA]
csendes tag
Üdv!
Nekem a linkek nem működnek, egyszerűen nem linkek!
Egyébként írás!

-
beg
veterán
Építő jellegű tippek:
Egy mobileuncle gyorstalpaló, hiszen egy recovery feltétel, nvram, imei mentés vele életmentő lehet.
Ugyancsak m.u.t. alól gps conf-on kívül az epo bekapcsolása:[link] pl. Infrared romban alapból nem volt engedélyezve.
Tmallból twrp-vel küldik, az sem az ördögtől való, mindent meg lehet vele csinálni, amit cwm-ből, mégis mindenhol cwm-re van hivatkozás, sokan csak ezért cserélik le.
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux Mint
- Máris frissítette az ipari felhasználásra szánt Ryzen Embedded szériáját az AMD
- Mégis meglepi egy új GeForce-szal a rajongókat az NVIDIA?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Synology NAS
- Gyúrósok ide!
- iPhone topik
- Dark Souls sorozat
- 18. helyet ért a Samsung Galaxy S26 Ultra kamerarendszere a DxOMarknál
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- P14s Gen5 14.5" 3K IPS Ultra 7 165H RTX 500 Ada 32GB 512GB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam gar
- DJI Mini 3 RC drón szett - újszerű állapotban, táskával
- Asztali PC , i7 9700 , RX 6600 XT , 16GB DDR4 , 512GB NVME , 1TB HDD
- Microsoft Xbox Series X 1TB Játékkonzol 2 konti (kiegészítőkkel)
- ZBook Fury 17 G7 17.3" FHD IPS i7-10850H RTX 3000 32GB 512GB NVMe ujjolv IR kam gar
- Samsung Galaxy A17 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 Max 36GB RAM 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Lenovo T490S i5 8365U, 16GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Orionix 32 GB (2 x16 GB) DDR4 3600MHz CL18 ram kit
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






