Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz zax #43 üzenetére

    Kedves (#43) zax!

    Kérdezed:
    ''Mitől rontaná ez a ''mindent egybe'' megoldás a rendszer rugalmasságát? Vagy miért lenne a Via megoldása rugalmas?''
    Ha csak az északi híd CPU specifikus, és a déli híd felé egy szabványos nagysebességű kapcsolat van, akkor bármelyik procihoz illeszthető korszerű déli híd (lásd VIA fronton az Athlon, a P4 és az Athol64/Opteron eseteit, amelyek mindegyikéhez jó a VT8237), amikor pedig a déli híd upgrade-je válik esedékessé, akkor az az északi híd bolygatása nélkül is megtehető.
    Ha egybe van integrálva az északi és a déli híd, akkor bármelyik alegység elavulása, vagy hibája esetén az egész elavult, vagy rossz.

    Írod:
    ''Az ok, hogy a Via így mindig tud újabb déli hídat kihozni, na de abból te nem profitálsz, ha már megvetted az alaplapot. Vagy talán cserélhető lesz a déli híd az alaplapon?''
    A haszon azoknál a vevőknél jelentkezik, akik éppen akkor vesznek új alaplapot, amikor már arra az újabb részegységet szerelik.

    Írod:
    ''Az nVidia megoldása azért tetszik jobban, mert így az északi és déli ''híd'' közvetlenül kommunikálhat egymással, nem kell mindenféle V-Link, amik lassítják a rendszert.''
    Integrált megoldásnál természetesen könnyebb nagyobb belső sebességet elérni. De vajon mekkora sebességre van igény? Míg pl. az Intel legjobb chipset-ei vagy 256 kByte/s-ot biztosítanak, a VIA V-link 1 GByte/s fölöttit. Szóval egyelőre aligha kevés a bő 1 GByte/s.

    *******
    Kedves (#44) Den!

    A VIA-nál biztosan V-Link van, vagyis az Opteron HT-je csak a VIA északi hídig megy. (Később lehet, hogy csinál olyan déli hidat is a VIA, amelyik a HT-re illeszkedik.)

Aktív témák