-
Fototrend
Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
J.Pinkman
tag
bajtokarpi:
Rögtön frissítés után kezdtünk el filmet nézni SmartShare-en keresztül, de nem volt semmi gond. (LG LB650 tv, BubbleUPnP app, mkv fájl) -
bajtokarpi
őstag
Sziasztok!
Én bizony türelmetlen voltam, és befrissítettem 9-re a készülékemet (rádió miatt)! Nekem nem jelentkezik a 4G bug, de van más amire tegnap este bukkantam rá. Mégpedig a tartalomátküldés (telefonról tv-re), nálam valami katasztrofális lett. Akad az egész, 1mp-ig lejátsza, majd megakad, és újra így tovább. Wifi jelerősség rendben van. Másik telefonnal kipróbálva kifogástalan. Nálatok is tapasztalható ez a hiba, vagy működik rendesen a tartalomátküldés?
Komolyan mondom vicc ez a cég, hogy megint megcsinálta, hogy rendes tesztelés nélkül kiadja a 9-et, majd visszavonják. 8-asnál is ugyanezt csinálták. Lehet, hogy nem kéne "havonta" kiadni új készülékeket, hanem a meglévőkre jobban-alaposabban rákoncentrálni. -
-
eninek
tag
Sziasztok. Sokan írjak hogy felraktak a gyári android pie.t. szeretném megkérdezni hogy hogyan sikerült? Milyen ország alá kell VPN.ezni? Nekem ugyanis akárhányszor nézem a szoftverfrissítés menü alatt azt írja hogy a legfrisebb novemberi verzió van fenn. Kérlek segítsetek, szeretném én is felrakni a pie t köszönöm, boldog karacsonyt
-
Fall-N
veterán
-
eclipse19
senior tag
Jól látom, hogy már nem elérhető a frissítés?
Akkor ezek szerint tényleg voltak komoly bajok vele, ha már vissza is vonták...
-
soldi3r
veterán
Szevasztok! A voice-to-speech-et hogy lehet bekapcsolni?
-
Mákdaráló
tag
Több helyen is látom, hogy a gcam autofókusza elszállt. Ezáltal a telefon számomra legfontosabb funkciója megszűnt létezni. Most nézem, hogy nem lehetséges a downgrade. Vagy mégis?
-
Fall-N
veterán
válasz
darvinya #22864 üzenetére
Idiótaságokat hordasz megint össze, bizonyíték nélkül.
Az A2 lite frissítése 1002,8 MB, az A1-é 1069,1. Baromira ugyanaz. Bizonyíték: kép link
Egyébként sem egy időben készült a két ROM, a béta teszt is előbb volt A2 lite telefonnál.
Az audio korlátozás is bullshit. Jó lenne ha nem találnál ki több marhaságot.
-
bexinho23
őstag
Szepen mukoduk a pite, ket dolog van amit eddig eszrevettem:
1. pioneer bluetooth autoradio zenevaltasa nem mukodik (fejlesztoiben 1.6ra allitottam 1.4rol. elvileg ez megoldja a gondod)
2. Telekom 4g szepen megy, viszont van olyan hely, ahol parom huawei p9 teloja 4gt mutat, nekem Edget. Ezt nem tudom hiva tenni... halozati beallitas ugyanaz. Korabban jo volt.
-
-
hzx0
aktív tag
válasz
MaxxDamage #22858 üzenetére
Esetleg. Névjegyek/ három csík/ minden névjegy?
-
darvinya
titán
válasz
HoaryFox #22862 üzenetére
Akkor ismétlem magam.
Ez nem A1 fw, hanem A2 Lite.-Van azonkívül több bug is, mert érintő vezérlő rezgés nem működik.
Virtuális gombnak semmi értelme, mivel nem tűnik el.
-Kicsöngéskor összevissza erős a hangja
-Zene lejátszó tényleg minősíthetettlen, mert lekorlátozták 128kbps/41kHz-re.Szóval kaptuk egy gumicsontot, hogy vegyél új készüléket.
-
HoaryFox
őstag
1 napja tettem fel kb. az pitét, eddig semmi anomáliát nem tapasztalok, Voda 4G tökéletesen működik, 3 zavaró dolgot találtam csak:
- A status bar-on átkerült bal oldalra az óra, nem is lehet változatni
- FM rádióban nincs RDS
- Olyan a status bar, mintha azt hinné a szoftver, hogy notch van, ha 4-nél több ikon van kint bal oldalt, egy ponttal jelzi, hogy van több is, -
-
Mákdaráló
tag
Sziasztok!
Feltettem a 9.0 frissítést (gyári). Amellett, hogy egy applikációnál kis teljesítménycsökkenést fedeztem fel, a Google camera software rosszul kezeli a fókuszt. Nem tudok közeli tárgyakra élességet állítani.
Másnak is előfordult ilyen? -
Asszonynál az Update után a névjegyzékbe a nevek eltűntek és a számok maradtak.
A szinkronizálás hogyan érhető oldható meg SIM-ről? (elvileg SIM-be benne vannak a nevek+számok)
Sajnos nem vagyok a közelbe és nem tudom megcsinálni így.Közben látom már van róla szó.
Ez addig jó, hogy amikor megcsinálja, és a névjegyzékből kilép, akkor újra belépve megint nincsenek nevek... -
Wagner60
lelkes újonc
Sziasztok!
Kipróbáltam az skvalex féle hívásrögzítőt és prímán működik a Pie alatt is. Köszönöm, hogy felhívta rá a figyelmemet egy fórumtárs! -
Smiro
senior tag
Szasztok, segítséget érek: lányom telóján frissítettem Pie-ra. Névjegyei eltűntek
Telefonszámok SIM-en. Nem mókolt a telója, még a kijelzővédő is rajta van
Nem látja, hol lehet SIM-ről olvastatni, vagy átmásolni. Én sem 1000 km- ről távolabb
Szóval help
-
darvinya
titán
Szuper jó ez az intelligens fényerőszabályozás, csak éppen nem működik.
Még nappal is 20%-ra veszi vissza.
Ha kikapcsolom, akkor, meg fix értékre lehet beállítani.(#22848) colomb2
Ezt hogy érted?
Kinézet változáshoz mindig is root kellett.
Az elfedőknél is pillanatra bejön.az eredeti. -
BE4GLE
aktív tag
Nekem, a 9-es frissítés után, a Telenor hálózatán van 4G. Nem csak Budapesten, hanem vidéken is. Szerintem a telenorosok nyugodtan frissíthetnek.
-
aicon
senior tag
a 9-s droiddal a felső sávban bal oldalra került nekem az óra, hogy lehet visszatenni a jobb oldalra?
Nova launchert használok.
meg ahogy elnézem a hívásfelvételnek is annyi, legfeljebb kihangosítva, mikrofonból ...
(tilos meg hasonló dolgokkal kíméljen aki késztetést érez) -
-
Fall-N
veterán
válasz
st3v3np3t3r #22837 üzenetére
Attól még visszavonhatták. Az Oreoval is ez volt ha visszaemlékszel, és januárban kapott egy hotfixet.
-
már az XDA is megírta,hogy az A1 megkapta az Pie-t link
-
válasz
Is-tee #22830 üzenetére
van ott userdata erase utasítás is, ha fastboot felülírja a fent lévő partíciókat,tehát újrarakja.
ha meghagyod a userdata szekciót,akkor csak frissít(de csak nyitott bootloaderrel), de mivel a bootloader nyitás és/vagy zárás már gyalulja automatikusan a usetdata-t, így elég a flash.bat és felülírja a fentlévő rendszert, mind2 partíció caoporton -
APippo
tag
válasz
Fall-N #22831 üzenetére
Nekem pl. nem logikusabb, ugyanis teljesen vegyes, hogy mikor hogyan kell használnom a telefont. Egyszer úgy, hogy hangos legyen pl. tömegközlekedve, egyszer csendes csörgés pl. irodában, otthon rezgő stbstb. Eddig csak nyomkodtam a hangerő gombot és bumm kész, semmi plusz app. Értem amit mondasz, tudom, hogy ez is megoldás mint ahogyan a legtöbb dologra van megoldás, egyszerűen csak feleslegesen van megbonyolítva.
Ami pedig az FP-t illeti. Nem gondolom, hogy igazad lenne mert Oreo alatt egy jól bevált és működő, nem cheetahapp 2020 kategóriás appot használtam erre a célra. Mint ahogy észrevettem most az update után sem ilyenek után kerestem, de érdekes mód 5/5 app amit feltettem aktiváltam meg mindent, a jobbra-balra-fel-le swipe nem működött egyiken sem. (Tudom erre is van megoldás, mint ahogy találtam is nem FP-st)
Ezek mind kényelmi funkciók, tisztában vagyok vele. Az LTE és tsa. fontosabb és klasszikusabb fórum téma mint az egyéni szoc. problémák mint az enyém is, de azt gondolom, hogy ez is egy tapasztalat, ezért is osztottam meg.
-
Obyboy
addikt
Szerintem is vissza lett vonva. Feleségem MiA1-ére is kint volt tegnap este az új csomag. Az aksi 25% alatt járt így már nem szántam rá az időt a töltésre és a frissítésre. Ma délelőtt mire feltöltött a teló már nem ajánlja fel a frissítést. Biztos nem ok nélkül lett visszavonva.
Android One ide-oda mikor megvettem a telót nem hittem volna, hogy ilyen lassan kapja majd meg az új official ROM-okat. -
freeknight
őstag
Menetrend szerint már vissza is vonták a frissítést
Hihetetlen dilettáns ez a csapat. Én most várok a frissítéssel 1-2 hónapot, nekem kell az LTE 100%-ban. -
Fall-N
veterán
válasz
APippo #22828 üzenetére
Nem baj, hogy a média hangerőt állítja, mivel ez a logikusabb. Aki csengő hangerőt cseszteti állandóan az használjon profilozó alkalmazást. Ott van például a Volume+ (Easy Control). Vagy Tasker, E-Robot stb. Én is ezt teszem. Fényerőt is a Taskerrel profilozom. Értesítési sávról kapcsolom.
Arról nem a Google tehet, hogy az általad használt FP gesture alkalmazás készítője lusta a Pie-ra átírni az alkalmazását. A legtöbb normális fejlesztő már rég felkészítette az Android 9 kiadása után az alkalmazását az új API-kra és funkciókra. Ezért kell normális fejlesztőktől, normális alkalmazásokat használni/venni.
-
Is-tee
aktív tag
Van működő gcam pie-ra? Nekem mindegyik leáll, és el sem indul
st3v3np3t3r: Csak egy észrevétel... A fastboot-os image-ek, csak frissítik a rendszert, nem rakja újra. Aztán lehet én csináltam valamit rosszul, de a _flash_.bat-ot indítottam!
-
Nerd
aktív tag
Tenyleg a media hangerot allitjak a gombok, akkor lehet jol latni ha bemesz az audio beallitasokba...
Battery usage appokra lebontva megint elveszett, ha jol remlik Oreoval ugyanez volt
LTE issuekkal meg tele van XDA (ujabb hozzaszolasok mar nem a forceolt updates esetek) meg mi forum az uj verzioval is, amit nem VPN-nel forceolva raktak fel emberek...
Az a fura, hogy nekem Telenor B20-ra nem ment fel elso indulasnal csak 3G es H+ volt, majd ujraindiottam es azota van 4G, B20 Telenor halozaton...
-
APippo
tag
válasz
petipetya #22824 üzenetére
Világos, tudom, már lement ez a kör a fórumon, az FR mindenre megoldás... A fingerprint gestures, az ami benne van alapból a telefonban az megy (lehúzni az értesítésekért) de külön app (pl. bármelyik fingerprint gestures) az nem.
A hangerőre bármelyik button remapper jó lehet amelyikben ingyen elérhető ez a feature, akkor egymás mellett jelenik meg a ringer és a media hangereje, csak hát ez is egy plusz app.. pl ez pöpec. Azért kíváncsi lennék, mit ad isten csak FR nélkül fut ebbe bele az ember vagy sem. (Ahogy olvasgattam a megoldást keresve, ez egy ilyen feature a 9-en szóval nem tudom mi lehet, nem vagyok zseni de alapból csak a média hangerőt állítja bizisten és nem a csengőt mint 8.1-en) -
Rimuru
veterán
válasz
petipetya #22824 üzenetére
Nem is a gyari gesture-rol beszelt.
Nekem is a media hangerejet allitja ugy hogy semmi sincs nyitva csak a launcher.
De pl quick settings is butabb lett, nincs almenu, csak ki/be kapcsolo gombok lettek (+ hosszan nyomva ugyan ugy mukodik mint eddig).
Ora bal oldalt borzalmas. csunyabb lett az egesz (nem ertem a google-t hogy miert kotelezo mindig valtoztatni az ui-n..) -
Ramo
tag
Sziasztok! Szerintem visszavonták a frissítést,mert tegnap még felajánlotta a telefon de ma reggel már nem... Lehet hogy tényleg gond van vele... Boldog karácsonyt mindenkinek!
-
Krisz0418
őstag
Mindenkinek mashogy mukodik vagy nem mukodik. Ezert kar volt kiadni...
-
petipetya
nagyúr
válasz
APippo #22823 üzenetére
Nálam a hangerő gombok a csengőhangot állítják, ha nincs megnyitva média. Az ujjlenyomatolvasóval ugyanúgy le tudom húzni az értesítési sávot, ahogyan eddig is. A legutoljára megnyitott appok listája nem tűnik el. Nálam volt gyári beállítások visszaállatása, nálad nem volt.
-
APippo
tag
B20 voda megy alföld közepén. De fiúklányok ez a pite milyen már
Tudom, hogy nem a telefon hibája de olyan logikátlanságok vannak benne:
- A hangerő +/- csak média hangerőt változtat akkor is ha nincs megnyitva zene, csengőhangerőt nem mint a 8.1 alatt... És tényleg, ha a menüből állítom akkor le kell játszania milyen hangos lesz, rly??? (nice feature.)
- Ujjlenyomat gestures nem megy. (Nem az alap, külön appom volt, hogy jobb simít menjen vissza, balra simít főoldal stb. Tök praktikus volt mondjuk egykezes módnál)
- Random eltűnik néha a recents listám, ez másnál is előjött? (Tegnap este frissítettem FR nélkül (nem, nem is akartam FR-t))Egyéni szoc. probléma az amit a pite hozott, de ezért kár volt frissíteni.
-
Jabby
őstag
Appok működnek rendesen Pie alatt?
-
buca84
őstag
nálam nem működött frissítés után a led fény értesítéseknél.
ez segített: beállításoknál beírtam, hogy egyéni korlátozások. itt kivettem a pipát a "Ha a képernyő ki van kapcsolva - Ne kapcsoljon be a képernyő" . most működik. -
Fall-N
veterán
válasz
gkrisz78 #22818 üzenetére
Lehet pár downgrade majd upgrade ROM-olás helyre teszi a modem firmwaret.
Igazság szerint nem tudom miért olyan bonyolult a 8.1-en működő modem sw-t átültetni a 9 alá. Főleg hogy azért jött ki a 82 MB-os hotfix az első 9-es OTA-ra hogy orvosolja a problémát.
Ilyenkor látszik, hogy meg lehet cseszni az indiai béta tesztereket, amikor mindig valami bug marad az első OTA főverzió frissítésben, amikor kiadják.
-
Fall-N
veterán
válasz
petipetya #22817 üzenetére
Az az igazság, hogy hivatalosan nem támogatta a Xiaomi a VoLTE-t, azért is kellett hozzá szervíz menüből aktiválni. Az összekapkodott Pie kiadás miatt gondolom kihagyták most és esetleg később visszakerül az opció majd.
De addig is csesztessétek a Mi fórumon őket, az FM rádió is csak bekerült a nép akaratával.
-
gkrisz78
tag
kép link
Nálam már van. Én holland vpn-el raktam fel a 9-t, utánna eltűnt, a mostani frissítés sem orvosolta, így visszamentem 8-ra, majd onnan indultam a frissitésekkel, és amikor felment a Pie egy gyári visszaállítást még végeztem, így lett a képen látható eredmény. Vodafone a szolgáltató. -
Fall-N
veterán
válasz
st3v3np3t3r #22811 üzenetére
Igaz, B7 lesz az.
-
változtak a fastbootos pités fw linkjei, itt elérhetőek link
-
-
Krisz0418
őstag
Melyik orszagban van meg b20? Csak nalunk? Érdeklődöm.
-
-
Fall-N
veterán
válasz
yusukee #22801 üzenetére
Sajnos sejtettem, hogy a B20 hibázhat*. Én meg benéztem itt Baján B3-as sáv van Telenornál, ami 1800 MHz.
Akkor sajnos földrajzi helytől függ, ahol B20 van ott nincs 4G. Kéne írni a Xiaominak. Bár lehet sejtik, hogy hibádzik valami, de kiadták gyors Karácsony előtt még a Pie-t. Eredeti ütemterv szerint valamikor 2019 első negyedévben adták volna ki.
* Nincs még B20 Kínában, Indiában sem gondolom ha az indiai béta teszterek nem vették észre.
-
Fall-N
veterán
válasz
Krisz0418 #22799 üzenetére
LTE Discovery kiírja, hogy hány MHz.
-
válasz
andHermann #22780 üzenetére
+1. Respect.
Nálam is Telekom és minden OK.
Új hozzászólás Aktív témák
ma Csatlakozott a Xiaomi az érintetlen operációs rendszert kínáló Android One mozgalomhoz, és egy küllemben ismerős, ám kitűnő dupla kamerás phablettel nyit nyugat felé, verhetetlen áron.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest