-
Fototrend
Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.
Új hozzászólás Aktív témák
-
g0n21
senior tag
válasz
fagyalllo
#203172
üzenetére
Én kedvellek téged, és a vérfanatizmusodat is a maga módján, de nem értem miért kell előadni a szentet, komolyan... Pont azért lett a topikszakadás is -többek között -, mert az egész topik szét volt spamelve,
mondhatni tele volt fosva, elsősorban általad tengernyi seikoval, és egy értelmes gondolatmenetet nem lehetett végig vinni anélkül, hogy ne lett volna teletolva a Seiko által naponta kiokádott új modelekkel a topik. Amivel semmi baj nem lett volna, ha végén már nem szinte csak erről szólt volna.
És nem fogok linkelni neked - de csak egy apró példa 1, 2 , mert sok éve vagyunk tagjai mindketten ennek a topiknak, és mindketten pontosan tudjuk, hogy miről beszélek.
És igen, a mentalitás (!) ebben a topikban olyan, hogy ha valaki szidja a szejkót, akkor nem lesz objektív fogadtatása.
Nem lehet leírni - fizikailag le lehet, de isten kegyelmezzen annak, aki megteszi -, hogy a 7s26 egy egy idejmúlt, gyenge werk, amit 40ezer forintnál olcsóbb órák érdemelnek max, és kár ajánlani.
Az is csak egy elfogadott tabu, hogy a Seiko annyira belesz.rik a vásárlókba, hogy egyáltalán nem érdekli őket, hogy egy nyomorult chapter ringet nem tudnak pontosan illeszteni, a lümepöttyök félferdén vannak benyomva a helyükre és még sorolhatnánk. De mi a válasz ezekre? Hogy túl nagyok az igények, és egyébként is, ennyiért nincs jobb, és egy köcsög aki ezt leírja. -
tuki2200
senior tag
válasz
Deskdiver
#203193
üzenetére
Le is volt akciózva ráadásul, ennyiért ajándék.
Már csak arra is jó lesz, hogy kiteszem a displaybe és 15-20 év mulva majd kacagva mutatom a fiamnak, hogy ilyen is volt! 
Slussz poén és a legszebb az egészben, hogy mutattam nem órás haveroknak, annyira tetszett nekik, hogy 2-en rendeltek is
Amúgy tényleg fotogén:
-
b4zsi-
őstag
válasz
g0n21
#203107
üzenetére
Nekem az a véleményem, hogy nem annyira a körítés számit, hanem amit bemutattok óra és az ahhoz adott információk. Én régen a MA TV-t is szerettem, pedig “csak” egy kanapén ülve beszéltek a telefonokról, tabletekről. Mondjuk azok a videók régebben készültek és nem vagyok nagy vlogger követő, így lehet megköveteli már a piac a stúdiót és egyéb kiegészítő elemeket.
-
gipsztigris
addikt
Sziasztok!
Új vagyok itt, és érdeklődni szeretnék, hogy melyik órát tartjátok legjobbnak,..... és miért pont a Seikot?

-
Deskdiver
senior tag
válasz
Mamuska
#203177
üzenetére
Gondolod a te kommentjeid kevésbé sértőek?

Én valamiért nem érzem úgy ,hogy "Seiko vérfanatikusok" vennének itt körül. Szinte minden márka szóba kerül ebben a topikban. Azt se felejtsük el ,hogy a Seiko miért van annyit emlegetve. Egyszerűen kiváló ár/érték arányú órákat készítenek minden árkategóriában. (Mondjuk ez mostanában változóban van az áremelések miatt...) -
Mamuska
őstag
válasz
Sungoo
#203180
üzenetére
Te nem látod a gondokat a topikban? Ha valaki rosszat mer írni a Seikoról akkor azt az embert oldalakon keresztül szétcincálják itt páran. De ugyan ez igaz bármelyik japán márkára. Amikor a kronométeres srác rosszat mert mondani a japán brandekről akkor idegbeteg, majom meg hasonló vulgáris jelzőkkel van illetve és oldalakon keresztül pocskondiázva van. Más topikban az ilyen embereket akár hónapokra is kidobnák akik részt vesznek benne.
-
fagyalllo
őstag
-
5-ös kezelő
senior tag
Szerintem itt nincsenek "vérfanatikusok". Seiko órák között is vannak bűn rondák / kevésbé tetszetősek / és nagyon szépek is. Széles modellpaletta, mindenki találhat kedvére valót benne. Ár/érték arányban sem rosszak általában. A csoport nem Seiko-csoport, inkább a tudatos óravásárlók baráti köre. Nem kéne egymást froclizni csak azért, mert műszakilag jobbnak ítél meg egy japán kvarcot mint egy svájcit vagy fordítva. Kinek mi jön be, mire van kerete, mire van szüksége. Ennyi.
-
fagyalllo
őstag
válasz
djeperto
#203171
üzenetére
Nem én állítottam, hogy "fórumtársak többsége úgy tartja, hogy a Seikoról jót vagy semmit". Én ezt nem tapasztaltam, ezért is kértem, hogy próbáld ezt valamivel alátámasztani. Ez nem lehet nehéz feladat, ha szerinted a fórumozók többségére jellemző.
üdvözlettel:
a szánalamasan fanatikus fagyalllo
-
-
fagyalllo
őstag
válasz
djeperto
#203162
üzenetére
Állítottál valamit, amit nagyon egyszerűen lehetne bizonyítani, ha linkelsz pár hozzászólást, amiből ezt szűrted le a többségről, de erre már képtelen vagy?
Predator2: hosszan nyomva a bal alsó gombot a központi mp. mutató beáll az aktuálisan beállított időzónára. Ezután a bal oldali gombok nyomogatásával be tudod állítani a földrajzi pozíciódnak megfelelőt (PAR), ezután próbálkozz a szinkronizálással.
-
Spet
addikt
Rozsdamentes csatról szeretném eltávolítani házilag a deskdiving/mindennapi viselet során keletkezett karcokat. Honnan lehet beszerezni hozzá megfelelő eszközöket? (csiszolópapír, polírkészlet stb. mi ajánlott?)
-
fakekorom
tag
válasz
Predator2
#203163
üzenetére
egy analóg citizent állítottam korábban. ott úgy volt, hogy először a német toronyhoz LON, PAR, ATH közül kellett választani a megfelelőt (értelemszerűen PAR-t választottam), nem UTC +1, +2 satöbbit (ha jól értem, nálad ez van). és igen, mindezt manuálisan. amit nem tudok, hogy ha nem jól állítod be a zónát, akkor egyáltalán nem vesz jelet, vagy q pontos, csak egész órákkal eltolódva
sok sikert! -
dzsi23
addikt
válasz
nebancsa
#203158
üzenetére
Nem mondtam, hogy nem lehet. Sok kínai órám volt (van is még 1-2), köztük homage-ok is, semmi bajom velük. Nyilván egyik sem hozta az eredeti minőségét, és nem is vártam el. De azt elvártam, hogy ami rajta van, az működjön, és úgy működjön, ahogy kell. A Sinobi Joker ennek nem felel meg. Kb. olyan, mint egy 5 dolláros, kamu segédszámlapos "álkronográf". Nem kellene az eredeti minőségét hoznia, csak legyen elég 1 korona az idő beállításához, takarják el a tengelyt a szemek közepén (ne legyen átlátszó), legyen funkciója a nyelvnek (mondjuk az említett day-night), és ha még a tok is acél lenne, akkor meg is érné a 30 dollárt, vagy még 40et is.

-
fakekorom
tag
küldöm mindenkinek, aki szereti
-
nebancsa
senior tag
válasz
dzsi23
#203147
üzenetére
Sinobi nem is 13000 dollár, hanem 30-ért árulták
Én nem értek vele egyet, ha rolex- nek lehet homage-je, akkor miért ne lehetne jokernek is? Az hogy rosszabb minőség, az ára is mutatja. A rolex submarine-t se lehet összehasonlítani egyik homage-val sem, mindegyik alacsonyabb minőségű. -
Predator2
addikt
Sajnos nem beszélek angolul. Így ezt a magyar leírást használtam, de eredmény elég érdekes lett.
UTC1-re állítottam az órát, de akárhova rakom, akárhol próbálom nincs rádió jel. -
razzorr
őstag
Szerintetek egy Orient (Mako III.) vagy egy Citizen (BN0200 fényevős) legyen a befutó? 100ezres kategória mindkettő.
Mint korábban is írtam,kicsit félek az automata kevésbé pontos járásától,de az Orientben meg tetszik hogy zafír. -
@mriya@
őstag
-
fagyalllo
őstag
válasz
Predator2
#203153
üzenetére
A használati útmutatóban leírt minden beállítás megfelelő?
Próbálkozz, menni fog. Napközben nem mindig talál jelet, éjszakára rakd ki a lakás különböző ablakpárkányaira, valamelyiknél csak sikerülni fog.gonger: 7002 búvárt ne vegyél, ha 100% eredeti Seiko órát akarsz, azok ugyanis régi, lepukkant órák hamisítvány/utángyártott alkatrészekkel kikozmetikázva.
-
motocoder
aktív tag
Ez jó árnak tünik.[link]
-
gonger
senior tag
Sziasztok,
elkapott a gépszíj és van még egy hely az órás dobozomban. A mindennapi öltönyös óráim és az eddig használt Tissot chrono mellé el tudnék képzelni egy hétvégi búvárórát. Seiko modelleket keresgettem, jó állapotú használtakat sem zárnám ki, szép modokról találni képeket is, de az árakban nagy szórást tapasztalok.
Ebay-en nézelődve új skx009K2 van pl 220 EUR-ért is Olaszországból. Elgondolkodtató de ezekkel mi lehet a baj?
Tekintettel az alkalmi felhasználásra árban 40-50-ig mennék el, ebbe a 7002-es pepsik férnek bele itthon. Milyen problémába futhatok bele az utóbbiaknál? Érdemes még ezeket választani?
Esetleg egyéb ajánlott modell ebben a kategóriában? -
syler123
veterán
Sziasztok!
Testvéremnek rendeltünk kb fél éve egy Seiko Solar órát. Ami kb 1 hete volt először hogy megállt. Azt hittük lemerült, de nem, kitettük a napra kb 5 órára, ment mikor megmozdítottam a tekerőjét, de később megint megállt, pedig napon volt. Megmozdítom, akkor elindul.
Jól gondolom hogy garis probléma? Ennyire hulladék minőségűek a Seiko órák? Mert a hulladék kínai 5eFt-os óra sem áll meg ennyi használat után. -
dzsi23
addikt
válasz
g0n21
#203123
üzenetére
Fel vagyok iratkozva pár youtube csatornára (vagy 15-20-ra), de jelenleg a kronometer.hu az egyetlen, ahol várom az új videókat, a többit meg csak hébe-hóba nézegetem. Megértem, hogy egyeseknek (főleg az idősebb korosztályban) nem jön be annyira Dávid stílusa, de szerintem beleillik a műsorba.
A Sinobi "Joker"-ről is osztom a véleményét, az az óra nem érdemel egy jó szót, abszolút jogos a kiborulása. Ha jól emlékszem, az nem hangzott el a videóban, hogy még arra sem képes az a Sinobi, hogy együtt mozogjon, a perc- és az óramutató; két külön szerkezet hajtja, egymástól teljesen függetlenül, és az egyik korona az órát állítja, a másik korona a percet.
A nyelv meg természetesen csak dísz, nem day/night. -
Empsepo
senior tag
válasz
vadászcsiga
#203142
üzenetére
Köszönöm a felvilágosítást.
Okosabb lettem általad.
-
Megülte a gyomrotokat a vasárnapi ebéd? Én csak válaszoltam Viktornak, miért mell azonnal harapni. Az meg, hogy a nickem hány napos, hónapos nem hiszem, hogy azt jelenti nem olvashattam volna vissza az összeset, vagy egy pár nap, hónap vagy év után újból csatlakoztam. Ennyi. Semmi háttérszándék, gonoszkodás
-
Empsepo
senior tag
válasz
vadászcsiga
#203135
üzenetére
Akkor valamikor hazugság áldozata lettem.
-
@mriya@
őstag
válasz
vadászcsiga
#203135
üzenetére

-
fagyalllo
őstag
válasz
Redwoodtree
#203119
üzenetére
Kevered az órákat, a fekete GW-5000-ről van szó.
-
-
@mriya@
őstag
Eddig sem néztem az "órás" műsorokat, de ezután sem fogom, az már biztos!

-
Vasárnap, vagyis már ma - órabörze a Bencúr hotelban.
10-15-ig. -
g0n21
senior tag
válasz
djeperto
#203122
üzenetére

Tényleg szar a nemzetközi PR-ja a japán cégeknek, ezen nincs mit szépíteni.
Attól, hogy valami JDM, nyugodtan fent lehet a nemzetközi weboldalon.
A butik edisönöket is felteszik a weboldalra megmutizni, pedig csak a hongkongi butikban lehet majd kapni (néhány svájci márka).
Szóval az, hogy csak a japán oldalán lehet megtalálni, az egyszerűen gáz... (nem az acélról, hanem a másikról van szó)(#203119) Redwoodtree Nem szegi kedvünk, mert félünk, hogy ha mi nem csináljuk, akkor ez se lesz. Ahogy eddig se volt.
-
válasz
tuki2200
#203109
üzenetére
Az S.... nevű márka és egyéb "szar" ferdeszemű többszörös kijelentésre gondolsz? 😎
g0n21: Szerintem, mivel órákról van szó, vegyetek fel egy részt ahol sakkórával próbáljátok beosztani az idöt. Mindkét félnek legyen 15 perce megnyilvánulni és amikor a másik közbevág, lecsapod az órát 😁 muris is lenne! Hajrá! Győzzön a jobbik
-
Redwoodtree
csendes tag
válasz
Tsebacsi
#203120
üzenetére
Lehet, hogy így van, de egyrészt sejthető volt, lesz iránta némi kereslet, másrészt ha csak nem ebayről szerezték be a japánon kívüli kereskedők, a JDM inkább egy marketingfogásnak tűnik. Vagy egyszerűen csak nem értem, ahogy japán gondolkodás beavászkodott az értékesítési stratégiába, ami egy teljesen valószínű lehetőség

-
válasz
Redwoodtree
#203119
üzenetére
Azt mondták, hogy itthon nem volt, csak rendelésre tudtak szerezni az eladók más országokból. Valószínűleg annyira keveset terveztek Japánon kívül eladni, hogy nem akartak neki külön weblapot csinálni.
-
Redwoodtree
csendes tag
válasz
fagyalllo
#203084
üzenetére
A videóban a srácok azt mondták, hogy az óra elérhető volt a magyar viszonteladóknál és egyéb országokban is. Ha ez így van, akkor akkor nem teljesen értem a JDM-ség lényegét. De újoncként mindent információnak örülök!

Ui
kicsit azért szomorú ez a sok ítélkezés, remélem a készítők nem vesztik kedvüket -
Milu_PH
csendes tag
válasz
g0n21
#203113
üzenetére
Nekem eddig bejön. Marketing szempontból, hogy 2 különböző karaktert hoztok az hibátlan. Látszik,hogy van benne munkaóra. Még lesz ez jobb úgy érzem, mindenestre jó az irány.
Akik még annyit sem értenek a médiához mint én kérem gondolják át egy percig, hogy a többszereplős műsorokban mindig különböző karakterek vannak /vajon miért?/, hogy legyen a műsornak lendülete. Plusz a műsorokban nem magukat mutatják be hanem az órákat, ebből levonni messzemenő következtetést egy másik emberről elég felszínes. -
ricsik
őstag
válasz
g0n21
#203113
üzenetére
Én szeretem a műsorokat, szerinte hazai viszonylatban hiánypótló. A társad szerintem teljesen rendben van, kicsit túl van pörögve, de ez nem baj. Olyan mintha 2-3 mondattal fejben már előre járna. Én sokszor azt érzem, hogy van egy irány, hogy miről lesz szó, de nem vagytok kellően felkészülve. Forog a kamera, tessék. Jön ahogy jön. Lehet hogy ez a koncepció, de profibb hatása lenne, ha be lenne töltve minden weblap előre, minden adat, szám le lenne írva, nem élőben kellene utána járni néhány információnak laptopon. Vagy pl. a replikás adásnál akkor gondoltátok ki élőben, kinek melyik szó mit is jelent, hogy értelmezi pontosan.
Amúgy hajrá! -
g0n21
senior tag
válasz
gipsztigris
#203114
üzenetére

-
g0n21
senior tag
válasz
gipsztigris
#203110
üzenetére
Nem azt mondtam hogy csak az szól belőled, mondtam hogy értékelek es szívesen fogadok minden véleményt, azt is ha valami nem tetszik. Csak a majmozast erősnek érzem.
Régebben is mondtam, hogy mi különböző irányból nézzük az órákat, mások vagyunk, más tapasztalattal. Van hogy o beszél többet, van hogy én. Ha egyformàk lennénk, unalmas lenne. Így viszont ez ad szint, és ettől, ha a végére fel is bosszantod magad, még mindig jobb, mintha leszarnád amit lattal
-
Tussky
tag
Citizen BM8475-26E illetve BM8476-07EE között mi a különbség? Amit találtam leírást az alapján a két óra azonos vagy csak valami elkerülte a figyelmem?
-
tuki2200
senior tag
válasz
g0n21
#203107
üzenetére
Egyébként meg szerintem nem baj, hogy beszédesebb, harsányabb a munkatársad (gondolom akkor te vagy az idosebbnek kinéző, "nagyobb darab" srác
) jól kiegészítitek egymást, ha 2 unalmas embert akarnék nézni, ahogy beszélgetnek, akkor parlamenti közvetítést néznék
Így viszont van egy józanabb, felnőttesebb hang (te), meg egy szórakoztatóbb figura aki úgy lelkesedik mint a kamasz énem. 
(Van a mostani Casio-s videoban 2 mondat, szerintem amiatt kapja az ívet szegény, de szóba se merem hozni inkabb én sem..)
-
g0n21
senior tag
válasz
Tsebacsi
#203106
üzenetére
A nézőszám, és annak növekedése, a kommentek azt mutatják, hogy érdemes csinálni, és belefektetni reszenkent nagyjából 20 munkaórát (+ha az eszkoz és helyszín berlest, és minden egyebet hozzászamolunk, még ha van is olyan, a legtöbb dolog, amit szívességből kapunk, vagy sajátunk- nagyjából 100-150e forintot)
-
Én is inkább azzal jellemezném, hogy kicsit hirtelen, kicsit hangos, kicsit harsány. Tényleg ilyen sok fiatal, de régen is és most is. Biztos hogy kompenzál valamit, mindenki kompenzál valamit, ki így, ki úgy.
Véleményem szerint ha építő jellegűbb kritikát kapna többször, lehet kicsit tudna változtatni. De majd kinövi véleményem szerint, több ismerősöm is kinőtte a fiatalkori "hebrencs" magatartását, ma nem ismernék rájuk ha tudnám hogy ők azok.
Valamint biztos, hogy annyira szenvedélyes ember, hogy egyszerűen így jönnek ki belőle a dolgok. Azért ír (szerintem), mert ott ennyire nem lehet "elborulni", a kamera előtt pedig mindenki más lesz. Nekem is furcsa volt a homage-replika témánál a "kiborulása" de az is a szenvedélye része már rájöttem, egyszerűen ő ilyen. Ettől lesz a műsor igazi, ahogy a címe is mutatja, Őszintén... Majd az idő és a nézőszám megmutatja, hogy ez így jó vagy nem jó (Szerintem JÓ!!!)
A műsor nagyon jó, visszafelé is nézem a részeket és csorog a nyálam egy-egy szebb órára.
-
g0n21
senior tag
válasz
gipsztigris
#203103
üzenetére
Értékelem az építő jellegű velemenyeiteket, kevésbé az üres, gyűlölködő hozzászólásokat.
Nekünk is idő kell ahhoz, hogy kialakuljon egyfajta egyensúly, ami ah eleje óta azért sokat változott.
Egyébként ha elvonatkoztatok a majmozastól, akkor nem tudom nem figyelembe venni, hogy nem egy standupossal szeretném csinálni a műsort, hanem egy olyan valakivel, akinek tisztelem a tudását, tapasztalatát az órák világában, és az pedig tény, hogy talán nincs Magyarországon ~5 olyan ember, akinek legalabb ekkora rálátása lenne erre a világra. Az, hogy én emberként is kedvelem az más téma.
Minőségi, szakmailag megalapozott tartalmat szeretnènk nyújtani elsősorban, nem pedig végig vicces f.st. Arra ott a Dancsó és a többiek.Szóval ha valakinek nem szimpatikus, azt elfogadom, a majmozast nem, főleg, ha a én sem lövöm el a szőrős p.r.szt jelzőt, mert ennél engem jobban nevelt anyám.

-
apuc
őstag
válasz
gipsztigris
#203103
üzenetére
Szerintem meg nem idiótán viselkedik, hanem picit vicces, picit meg ilyenek a mai budai fiatalok.
De zárjuk ezt le.
(Amúgy jó amit előad. 😉☺ ) -
gipsztigris
addikt
Hidd el, hogy olyan magasra nem tudsz felnézni, amilyen magasról teszek arra, hogy mennyit ért az órákhoz!

Ha idiótán viselkedik valaki és ezt nem ismeri fel az első-második-harmadik videója visszanézésekor akkor nem számít, hogy a való világban milyen ember.
Egy médiaszereplőről vajon mi a t.köm alapján kellene véleményt mondani?
Hogy te ismered az a te bajod (vagy szerencséd) de nekünk maradnak a látottak és az alapján alkotunk véleményt. 
De szerintem lépjünk túl a dolgon! Nem ér annyit.....
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos hozzászólásokban hirdetni!
Használjátok Hardveraprót erre!
A hirdetések linkjének megosztása is tilos!
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Pánik a memóriapiacon
- Elektromos autók - motorok
- Nagyrobogósok baráti topikja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Diablo IV
- Direct One (műholdas és online TV)
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450 R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 750W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 TI 16GB Rampage SHIVA A-Data 650W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Airpods Max fülpárna, gyári Apple
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

Tegnap érkezett:

Már csak arra is jó lesz, hogy kiteszem a displaybe és 15-20 év mulva majd kacagva mutatom a fiamnak, hogy ilyen is volt!


Én nem értek vele egyet, ha rolex- nek lehet homage-je, akkor miért ne lehetne jokernek is? Az hogy rosszabb minőség, az ára is mutatja. A rolex submarine-t se lehet összehasonlítani egyik homage-val sem, mindegyik alacsonyabb minőségű.







