-
Fototrend
TCL LCD és LED TV topic téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
ρσгτσ
addikt
válasz
madgie #27371 üzenetére
Ha van mellette egy VA és megfelelő a vitt anyag, akkor azért szerintem boltban is látszik. De mint írtam, ez az én saját véleményem. Mert azért látom itt a fórumon is, hogy egészen mások vagyunk.
Van aki erős fény mellett egy IPS Mini LED -et is fantasztikusnak fog látni egy OLED demóval. Van akinek a Columbo is zavaró lesz IPS -en.
Nyilván TV -nél mindig az a legjobb, ha otthoni körülmények között teszteli az ember.
-
ρσгτσ
addikt
válasz
madgie #27369 üzenetére
A kontraszt lehet nem tűnik fel mindenkinek, ezt én nem tudhatom. De amit írtam, az VA után akkor is észrevehető lehet, ha hiperszuper Mini LED IPS -re vált.
Használtam például elégedetten QN90A -t, de azért felismertem az IPS gyengeségét, és nem kellett hozzá OLED demót nézni.
Nyilván ezt mindenkinek egyénileg kell eldönteni. Erre jó a 14 napos elállás. Úgy legalább látszik, hogy otthoni környezetben, illetve a felhasználói szokásához mennyire illeszkedik az adott TV.
Szerk.:
Meg persze kipróbálható ez az üzletben is, ha talál valahol egy kiállított 65 colos modellt, és visz pendrive -on saját anyagot. -
Swami
senior tag
válasz
madgie #26634 üzenetére
Ez egyébként így van.
Egyszer a személyzet egyik tagja mondta nekem:
"Séf, te nagyon jól főzöl, de valami mégiscsak hiányzik a kajákból!"
Mondanom sem kell, hogy bosszantott, hiszen szívvel-lélekkel, meg farm-to-table, meg comfort food, stb. Elmeséltem egy haveromnak, aki nemes egyszerűséggel azt mondta, hogy "hát b@sszál bele vegetát".
Vettem is egy kis zacskóval és legközelebb a személyzeti pörköltbe bele is suhantottam egy kanállal. Volt nagy ováció és vastaps és azonnali hatállyal tiszteletbeli Michelin csillagot kaptam, mindjárt hármat. 😄
Na attól a naptól kezdve nem főzök a személyzetnek. Ha vegetát akarnak, adja meg nekik más.
Szóval mondhatjuk, hogy a túlszaturált dinamikus mód az átlagnéző vegetája. 😄 -
szkutyi
addikt
válasz
madgie #19346 üzenetére
Félre erted!
A youtube video, és itt egy kettő kép úgy néz ki mi tha totál eltunnének a csillagok!mert ha totál eltűnik az gáz...nem amikor bejön az űrhajó...hanem amikor még meg sem jelenik....
És márpedig ha el tűnik, akkor az rengeteg sötét tartalomnál részlet veszik!
De ha ott vannak a csillagok, csak nem annyi és nem.ooyan fényes mint oleden, le van tojva, nekem is ott van a 835on...legalább blooming nincs!EZ ITT A KERDES!!!! -
rumkola
nagyúr
válasz
madgie #18024 üzenetére
Nekem ez az egész HDR olyan vakításnak tűnik, mint anno a 3D. A DV nagyon sötét akárhogy állítgatom.
PC-t használok, próbálgattam a HDR-t. Kb olyan, mintha szétgammáznám meg kontrasztoznám a képet, kissé feljebb tolt saturationnal, vagy csak besőtíteném. Amikor meg visszaállítom sima RGB-re megnyukszik a szemem, mert sokkal jobbnak tűnik a kép és a színek. Ehhez a HDR--hez szerintem oled kell, nekem led, qled semmi érdekeset nem mutat, sőt rosszabb mint a sima 8bit rgb.
Az is lehet, csak szar a TV ehhez vagy rossz a szemem. -
gianni85
veterán
válasz
madgie #17760 üzenetére
Hát ez se vált be. Gondolom valami a dolby atmos dekódolással lehet, mert minden originals cuccnál dolby vision és atmos jelenik meg. De se az apple app, se a tv beállításai között nem találok releváns lehetőségeket. Ja nem, van egy dolby atmos kapcsoló a hangbeállítások között ami semmit se változtat esetemben
szerk. Nekem 839 van, nem 835, és v474
-
Saccco
nagyúr
válasz
madgie #17513 üzenetére
El tudom képzelni, hogy kényszerített frissítés volt, valamilyen okból. Az új tv-k a 474-gyel jönnek, egyelőre.
Az 523-at ne akard feltenni, az a C645-re való, illetve pár egyéb készülékre.
Az 503 kell neked, ha frissíteni szeretnél. Korábban linkeltem.Mindig ellenőrizni kell a szoftver verzió elejét is, az mutatja, hogy melyik készülékre való.
Ezt a csempe formát a C725 és C728 is megkapta.
-
FJC
senior tag
válasz
madgie #17353 üzenetére
Én sem használom, csak megjegyeztem, hogy focihoz, teniszhez jó lehet...
Igen, lehet egy kis villódzás - valamit, valamiért. Persze a fényerő is csökken, de azt bőven lehet ellnsúlyozni.
A lényeg, hogy akik csak problémákat találnak, először talán tanulmányozzák a lehetőségeket!
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Okos Otthon / Smart Home
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- BestBuy topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- LG LCD és LED TV-k
- Windows 11
- További aktív témák...
- Samsung QE50Q80D 50" QLED 4K Dolby Atmos Smart TV / AirSlim dizájn
- Samsung QE65Q80TATXXH (4K-120Hz HD) Hibátlan állapotban!
- LG 65QNED86T3A / QNED / 65" - 164 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- TCL 55C805 - 55 col 4K QD-MiniLED 144hz
- TCL 85'' C735 QLED 4K 120Hz VRR DolbyAtmos/Vision, HDR10+,
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- BESZÁMÍTÁS! MSI PRO X670-P R5 7600X 32GB DDR5 1TB SSD RX 6900 XT 16GB ZALMAN Z1 Plus Asus 1000W
- HPE Aruba switch, 48G PoE+, 4SFP+, L3, Smart managed
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Bomba ár! Dell Latitude E5520 - i5-2520M I 4GB I 250GB I HDMI I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest