-
Fototrend
TP-Link WR1043ND - N450 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Lacics25
#57749
üzenetére
Szia!
A UPC HGW-k IP címe gyárilag 192.168.1.1, még az OpenWrt-s TP-link-eké szintén 192.168.1.1, ami nem jó! Tehát vagy bridge módba állítod a HGW-t és használod úgy (kell mennie, szerintem a fórumon is van több UPC-s Ubee-s, 1043ND-s ember) vagy pedig valamelyik eszközt átállítod másik tartományba, mondjuk 192.168.2.x-be.
-
siddis
őstag
válasz
Lacics25
#57749
üzenetére
A 80-as portot továbbítsd annak a gépnek amelyiknek akarod..
Asszem a port továbbítás vagy port-forward fülön kell beállítani, és elég bénán, az Ő értelmezésükben a 80-80 ( 80-tól a 80-ig tartó?! ) külső portot kell továbbítani a 80-80 belső portra és a megadott IP-re..
És ezt az IP-t fix-re kéne még állítani is valamelyik menüpontban.. Ha jól emlékszem van benne uPNP-is, azt kilőheted nyugodtan..
Tegnap még így torrent-eztem Miskolcon egy ilyen csodán.. -
-
-
-
-
cimp
senior tag
válasz
Lacics25
#46576
üzenetére
A mappák tulajdonosait ellenőrizd meg a jogokat. Ha simán sambán vagy ftn hoztad létre akkor jónak kellene lenni.
Belépsz ssh-n. de ha még nem írkáltál eddig olyat, hogy
cd /mntmeg ls -la
ez nem lesz egyszerű.
Próbálkozz az mc vel beírod mc enter (ezt neírd hanem nyomd meg) olyan mint a totalcommander nagypapája.
Ott a file nenü chmos chown pontjaiban lehet beállítani a jogokat meg tulajdonviszonyokat. -
krealon
veterán
válasz
Lacics25
#45746
üzenetére
Nem kell a PC felhasznaloneve es jelszava. (Illetve lehet hasznalni, ezzel egyszerusitve a csatlakozasi muveletet.)
Tetszoleges 2 felhasznalot letrehozhatsz a routeren, majd a megosztasoakt ezekkel a nevekkel hasznalhatod akarmelyik PC-rol.
Parancssorbol igy megy a megosztas csatolasa egy betujelhez a PC-n:net use * \\<router IP>\<elsomegosztas> * /user:<router IP>\<elsofelhasznalo a routeren>
-
krealon
veterán
válasz
Lacics25
#45743
üzenetére
Mivel te SMB megosztasrol irsz, a jelszot nem megosztashoz, hanem feljhasznalonevhez lehet rendelni.
Egy gephez csak egy nevvel tudsz kapcsolodni, igy ha ezt beallitod, akkor egyszerre csak az egyik megosztas lesz elerheto egy adott kliensgeprol. A tobbit mar konnyen kilogikazhatod. -
-
vargalex
Topikgazda
válasz
Lacics25
#45648
üzenetére
Szia!
Biztos, hogy olyan sorrendben indítod az eszközöket, ahogy írtam?
Ugyanis az alap probléma az, hogy ha egy valamilyen MAC címmel rendelkező eszköz kapott IP-t a modemen keresztül, akkor modern újraindításig másik MAC című eszköz nem fog. OpenWrt alatt pedig a WAN-LAN MAC címek fel vannak cserélve (igazából csak 1 MAC címe van az eszköznek, a másik számított).
-
siddis
őstag
válasz
Lacics25
#45644
üzenetére
Német firmware-s módszer esetleg.?.? Csak felrakod mint gyárit aztán mehet vissza az Alex-é...
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 12 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:86%
- Hordozható napelem 3 Watt / 12 hó jótállás
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3240, 100% Akksi
- iKing - Apple iPhone 15 Pro Natural Titanium ProMotion 120 Hz, A17 Pro, USB-C 128 GB
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3693, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
vargalex
