-
Fototrend
Wise díjak [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
vnorbi
aktív tag
Tényleg át lehetne menni a Revolut topicra, de mivel a TW-ra is érvényes, azért megemlítem, hogy vásárláskor abban a pénznemben megy a terhelés, amit a terminál küld. A terminálok pedig tudják, hogy mi a kártya elszámoló pénzneme, és ha nem figyelsz oda, akkor az eredeti pénznemről átváltja rossz árfolyamon a kártya pénznemére, ami Revolut esetén HUF, TW esetén pedig GBP.
Így lehet olyan, hogy neked van EUR egyenleged, Szlovákiában vásárolsz, a terminál észreveszi, hogy a kártyád alap pénzneme HUF, a terminál kezelője helyetted elfogadja, hogy forintban menjen a terhelés, a terminál átváltja a saját árfolyamán forintra a terhelendő eurót, megérkezik a forint terhelés a Revolut kártyára, az pedig az eurós egyenlegedből vált forintot, és abból fizeti a vásárlást.
Megtörtént eset, Revolut topic, talán most pénteken dobta be valaki.
-
aujjobba
addikt
Nyitsz CZK zsebet, EUR zsebet meg forintost.
Mind mögött ugyanaz az iban száma van.
Arra a zsebre írja jóvá konverzio nélkül, amilyen pénznemben utalsz rá.Ellenben forintot nem érdemes oda utalni, mert nemzetközi utalás, magyar cég nem fogja oda utalni - ingyen - a fizetést.
Ha viszont már van rendes itthoni forint számlád, akkor a hozza tartozó kártyával ingyen fel tudod tölteni a HUF zsebet.Ha kártyával fizetsz, akkor alapesetben azt a zsebet terheli, amilyen pénznemű a költés.
Konverzio ott csak akkor van, ha többet akarsz fizetni mint ami az adott zsebben van, például a CZK egyenleged 100 CZK de te 101-et akarsz fizetni. Ilyenkor abból vesz le, amelyiken rendelkezése áll az összeg, mondjuk az EUR zsebből ha ott van sok pénz.Ha itthon fizetsz akkor a HUF zseb fogy (ha van rajta annyi egyenleg).
A CZK zseb nem magától nyílik, ezt itt hibásan gondolod. Nyitsz CZK zsebet, és ezután várd oda a CZK utalást. Máskülönben nem megnyílik a zseb, hanem konvertal egy másikra.
#960: igaz, OFF, bocsi
Új hozzászólás Aktív témák
- Úgy állhat le a 16 GB-os GeForce RTX 5060 Ti gyártása, hogy közben nem áll le
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Synology NAS
- Intel Core i7 9xx "Bloomfield" (LGA 1366)
- TCL LCD és LED TV-k
- OpenMediaVault
- Yettel topik
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- Keresünk dokkolókat
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G6 - i7-8GEN I 16GB I 512GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Vállalom Xianomi Okos kamerák, szoftveres javíttását
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

