-
Fototrend

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
jj67
csendes tag
Hello! Hogyan lehet az egér érzékenységét beállítani? Az alap menüben csak a touchpadot lehet, az egér viszont így túl érzékeny.
-
jj67
csendes tag
Na maris nehany problemaba utkoztem, szoval a segitsegeteket szeretnem kerni.

Az elso: Ubuntu Softwarebol nem tudok alkalmazasokat telepiteni, egy VLC-t sikerult, de GIMP-et es Rawtherapeet mar nem, orokke Waiting to install felirat van rajtuk.
Egy reboot utan teljesen meghalt a rendszer, lila kepernyo fogadott es ujra kellett inditanom. Ekkor egy menuben kivalasztottam egy regebbi kernelt, es csak igy hajlando felallni a gep. Ez minek lehet koszonheto? -
jj67
csendes tag
válasz
nemurea
#30016
üzenetére
Értem, mindenképp próbálkozni fogok.

Azt vettem észre, hogy Live USB-n kicsit jobban pörgette, most, hogy feltelepítettem talán egy kicsit jobb a helyzet. Érdekes, hogy ha monitorozom a CPU használatot, nem látszik, hogy magasabban lenne a használati érték mint Win-en.szerk.: az egér érzékenységét hol tudom állítani? A mouse and touchpad menü alatt csak a touchpad érzékenységét befolyásolja.
-
jj67
csendes tag
Hello! A Kezdo linuxos topikban mar megkerdeztem, de azert itt is feltennem a kerdest:
Az a helyzet, hogy szeretnek Win 10-rol Ubuntura valtani. Live USB-n kiprobaltam, minden tokeletesen mukodik es nagyon tetszik a rendszer, viszont mindekozben sokkal tobbszor porgeti a ventiket a gep, tobbet kell hutenie Ubuntu alatt mint a Windows eseteben. Ez csak azert zavaro, mert egyebkent amikor csak netezgetek vagy nem tul eroforrasigenyes programokat hasznalok, akkor a gepem teljesen hangtalan, en pedig szeretem a teljes csendet.
Ez Ubuntut hasznalva maximum az asztalt bamulva van igy.
Maga a kerdes pedig, hogy ezen lehet szerintetek valahogyan valtoztatni? Mert igy annyira nem akarok valtani, hogy sokkal jobban porog a gep.szerk.: egy Dell Latitude E6230-as laposrol van szo. 16GB ram, 250GB SSD es I5-3320m proci van benne + az integralt intel kartya.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Google Pixel topik
- Diablo II: Classic és Resurrected
- Autós topik
- Elemlámpa, zseblámpa
- Tőzsde és gazdaság
- Tesla topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Kuponkunyeráló
- További aktív témák...
- Fallout 4 Pip-Boy Edition eladó
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Új Lenovo 14 Slim5 WUXGA OLED 620nit Ryzen7 7730U 4.5Ghz 16GB 1TB SSD Radeon RX Vega8 Win11 Garancia
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- iking.hu Apple MacBook Pro 16 (2021) 16GB / 512GB használt, szép állapot 82% akku 353 ciklus
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X13 G1- i7-10610U I 16GB I 512SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 64GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




