-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140855 üzenetére
Ja, értem, akkor hogy most az UEFI/GPT szerinti telepítésnél a partíciókról leírt téves állításod - arra vonatkozott ugye eredetileg a nincs mindig úgy állításod - meg lett cáfolva, akkor most jön jobb híján a BIOS-frissítés, hátha azt sikerül eltalálni.
Csak ugye az szintén nem feltétlen úgy van, mármint ha pont a "resetelődést" firtatod, pláne hogy saját magad írtad le nemrég, hogy "csinalt maganak bios frissitest es kesobb elallitotta a bios beallitasokat".
Azt eddig is tudtuk, olvastuk, hogy 3x futottál neki a funkciófrissítésnek illetve in-place upgrade-nek, ellenben az 1x sem lett leírva, hogy mi volt a hibakód, mi miatt lett sikertelen az upgrade...
Ha eleve a gépház Windows Update menüből volt indítva a funkciófrissítés (in-place upgrade) egy újabb Windows 10-verzióra, akkor a BIOS-frissítés is nyilván max. a Windows Update-en keresztül települhetett, nem a Windows 10 telepítője által, az utóbbinál max. akkor, ha manuálisan van futtatva és a screenshoton lévő "Most nem" opció helyett ott be van jelölve a frissítések letöltése.
-
King Unique
titán
válasz
Tomi_78 #140852 üzenetére
Másik SATA porton, másik SATA adat- és tápkábellel ki lett próbálva a régi SSD, BIOS-ban megjelenik a régi SSD, Windows 10 alatt a tárolóhelyeknél megjelenik a régi SSD, gyorsindítás előtte ki lett kapcsolva és úgy leállítva a két W10, maga a régi SSD jó egyáltalán, a SATA1 jelölésű portra azt bekötve működik, pendrive-ról bootolva a Windows 10 telepítőjét / HBCD PE / Linux Live rendszer ott megjelenik a régi SSD?
Miért Enterprise kiadás lett telepítve a home user szinten reális és legális Home / Pro kiadás helyett, talán van az előbbihez megfelelő licenc, meg honnan lett letöltve hozzá az ISO, microsoftos forrásból vagy valamilyen torrentes tákolmány, microsoftos forrásból letöltött Home / Pro kiadás telepítésénél mi a helyzet?
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140845 üzenetére
Mi nincs mindig úgy?
Az UEFI/GPT szerinti telepítésnél azok a partíciók vannak amik abban a leírásban szerepelnek, ahol nem újdonság, hogy a 16 MB-os MSR a lemezkezelőben nem látszik, ellenben parancssorban igen (példa). Szóval úgy van az, az viszont más dolog, hogy számodra többek között ez sem volt érthető hiába lett linkelve a leírás, ami világosan szemlélteti milyen partíciók vannak.Le lett írva az előző válaszban világosan, hogy a gyárilag Windowszal előtelepített PC-knél a hardvergyártó recovery partíciója az előbbiektől függetlenül jön létre +ban a visszaállításhoz, azt a gyártó állítja be, nem a Windows 10 telepítője kreálja alapértelmezetten...
Ahogyan az is le lett írva világosan már korábban és legutóbb is, hogy nem muszáj a visszaállítással és utána az upgeade-del vacakolni, hanem mehet akár egyből a clean install is a 21H2 verzióval, azt hittem ez az infó már átment, de ezek szerint csak most utólag... Ez a "mas meretu hdd-re athelyezessel" meg nem világos hogyan kapcsolódik az előbbiekhez, de mindegy.Igen, le lett írva sok érdekesség, lásd "BIOS-ba be van programozva az MS egyedi azonosito és helyreállítás", most "benne van a win telepito" és társai, valóban logikusan adta magát elsőre a 1703-as verzió.
De, tisztázva lett a lényeg, le lett írva világosan hogy nyilván nem kell ahhoz a gyártó recovery partíciója és arról a "gyári" Windows 10 visszaállítása ahhoz, hogy Windows 10-et lehessen telepíteni arra a laptopba, mivel nyilván megoldható Windows 10 clean install formájában is, az hogy neked nem sikerült ezt akkor megérteni hanem csak utólag esett le, az már egyéni probléma.
Nem, nem újdonság, hogy egy már meglévő, belakott Windows 10-et upgrade-elve a Windows.old mappa mérete akár több 10 GB (vagy nagyobb) is lehet, meg nagyobb mint clean install esetében a "szűz", üres Windows 10 mérete. Az pedig már ugye többször le lett írva világosan, hogy amennyit idő elmegy az in-place upgrade-del, meg pláne ha sikertelen és többször kell újrapróbálni, az idő alatt már kész lenne a clean install, ez sem újdonság.
Itt ugye más dolog, amikor megmutatják különféle útmutatókkal hogyan lehet upgrade-elni a Windows 10-et, valamint megint más, amikor ez valakinél xy okok miatt nem jön össze, ahol a részletek (többek között a hibakód sem) ugye nem lettek leírva miért lett sikertelen, meg most utólag derült ki az is, hogy közben BIOS-frissítés is történt, pont ezért nincs miről beszélni a "nem mondanam" vonatkozásában.
Az meg ugye szintén nem újdonság, hogy egy BIOS-frissítésnél resetelődhetnek bizonyos beállítások, beleértve pl. a bootolás is, nem kell ehhez semmilyen rossz szellem, na de azt utána újra be lehet állítani és kész. -
King Unique
titán
válasz
csixy #140835 üzenetére
Azt értelemszerűen neked kellene tudni, eldönteni, hogy most Windows 10-et vagy Windows 11-et akarsz használni. Ha az utóbbit, akkor mehet az in-place upgrade Windows Update-en keresztül - ha megjelenik ott ez a lehetőség és megfelel a PC a követelményeknek - , vagy manuális módon (és trükközéssel nem támogatott hardverkonfiguráción), viszont az már értelemszerűen inkább a Windows 11 topik témája.
-
King Unique
titán
válasz
csixy #140830 üzenetére
Az Ubuntu és származékai, beleértve a Linux Mint is, eleve Secure Boot kompatibilisek már egynéhány éve, nálam is bekapcsolt Secure Boot mellett van UEFI/GPT telepítésnél Windows 10 és Linux Mint dual boot.
Amiről írsz, az a Mint telepítésénél az egyes 3rd party multimedia codec cuccok opcionális telepítése, akkor kell átmenetileg kikapcsolni a Secure Boot funkciót majd telepítés után vissza, vagy eljátszani az alábbi leírásban lévő procedúrát. -
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140829 üzenetére
Azok felhasználók, kérdezők esetében akik a kérdés alapján láthatóan nem feltétlen vannak tisztában bizonyos dolgokkal, szükséges az érdekükben egyes kifejezéseket, lépéseket screenshotokkal, leírásokkal szemlélteti, hogy számukra is világos és egyértelmű legyen ami számomra és mások számára itt az, meg akkor megspórolhatók a felesleges körök.
Ahol az alaphelyzetbe állításra és a tiszta telepítésre vonatkozó komplett leírások szvsz kellően egyértelműek és átfogóan szemléltetik pontról-pontra a lépéseket, meg akiknél megvannak a szükséges alapismeretek, ők ezek alapján meg tudják oldani, az hogy esetedben nem, vagy csak nehezen sikerült értelmezni és megvalósítani, az már egyéni probléma.
Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített laptop és a gyári recovery partíción 1703-as verzió van, akkor az igen, magyarázza miért 1703-as verziójú Windows 10 van rajta, bár ez is ugye csak utólag lett jobban kifejtve, eredetileg nem lett pontosan leírva, meg ez a "BIOS-ba be van programozva az MS egyedi azonosito és helyreállítás" sem volt elsőre teljesen egyértelmű...
Az már előzőleg is világosan le lett írva, hogy nyilván nemcsak a gyári recovery partícióról történő helyreállítással lehet Windows 10-et telepíteni arra a laptopra, hanem a Windows 10 telepítőjét pendrive-ról bootolva tiszta telepítés formájában, nem újdonság.
Mert az eleve nem is volt kérdés, de amúgy lásd BIOS/MBR és UEFI/GPT séma szerinti telepítés illetve partícióelrendezés, ahol nem újdonság, sőt elég alap dolog a rendszer számára létrehozott kicsi partíciók, előtelepített PC-knél a gyártó recovery partíciója az előbbiektől független.
Az sem újdonság és nincsen benne semmi meglepő, hogy egy teljes (nem enablement package) in-place upgrade után lesz egy nagy méretű Windows.old mappa a C-n, ami 10 nap után automatikusan törlődik, de előtte is bármikor törölhető manuálisan.Igen, végül szerencsére csak sikerült, meg most már legalább tudod hogyan kell Windows 10-et upgrade-elni, alaphelyzetbe állítani, tisztán telepíteni, mi a BIOS/UEFI OEM Key és hogy annak az aktiváláshoz van köze, mi Windowszal előtelepített PC-knél a hardvergyártó recovery partíciója és annak meg a gyári alapállapotba történő visszaállításhoz van köze, hogyan lehet egy teljes in-place upgrade után a Windows.old mappát törölni, stb.
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
fgeth #140824 üzenetére
A kék képernyőt adnak okának megállapításához értelemszerűen nem ártana leírni, hogy pontosan milyen BSOD-ról van szó.
Ha a külső meghajtó csatlakoztatásánál, bekapcsolásánál lefagy a Windows, akkor az lehet többek között pl. adatkapcsolati (kábel, port) és meghajtóhiba miatt, ahol a másik topikban már említve lett, hogy kérdés a HDD-k állapota (HDS) is. -
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140816 üzenetére
Arról én nem tehetek, hogy esetedben vannak bizonyos hiányosságok a témában, meg ha leírják a tévesre a helyes információt akkor utána sem feltétlen világos, valamint leírják, linkelik mit kellene megnézni + csinálni az adott probléma megoldására, akkor te valamiért nem feltétlen ennek megfelelően teszel, félreértelmezed és a másikra mutogatsz, jön a felesleges offolás, stb.
"az elado kozolte, hogy a bios-bol telepitette ujra a rajta levo eredeti gyari rejtett particiokrol, ugyhogy felesleges engem vadolnod kalozkodassal, plane, hogy torrentnek meg a kozelebe se megyek."
A BIOS OEM Key és a recovery partíció kérdésre előzőleg már le lettek írva a szükséges információk, az imént a torrentes ISO csak azért lett említve, mert nem világos hogyan lehet azon a gépen 1703-as verzió használatban, ami már rég nem támogatott és már rég frissítenie kellett volna a Windows Update-nek. + Az is hogy ha ennyire nem akar menni az upgrade, akkor adott a 21H2 clean install lehetősége is, ami az előző válasz megírása óta akár már kész is lehetne.
Egyébként meg nagyon egyszerű, ha a kapott információk után továbbra sem megy ez, akkor nem muszáj szenvedni vele, hanem inkább meg kellene kérni valakit aki jártasabb a témában és majd ő megoldja, vagy bevinni egy PC szervizbe és majd ott hozzáértők megcsinálják amit kell, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140803 üzenetére
Normál esetben a Windows Update vagy opcionálisan felkínálja és felhasználói megerősítésre telepíti az új funkciófrissítést, vagy automatikusan ha az adott Windows 10-verzió már a támogatása végéhez közeledik. Ahol az ugye az előző válaszban már lett írva, hogy esetedben a 1703-as verzió támogatása már rég megszűnt és ennek okán már rég telepíteni kellett volna a Windows Update-nek egy újabb verziót. Persze ha megvan buherálva a Windows Update működése és évek óta nem volt frissítve a rendszer, vagy valami 3rd party torrentről lehúzott tákolmány szemét ISO-val lett most telepítve a W10, akkor annyira nem meglepő a dolog, mert amúgy rejtély miért 1703-as verzió van esetedben...
Igen, megoldható az upgrade újabb Windows 10-verzióra akár manuálisan is.
• How to Update to Latest Version of Windows 10 using Windows 10 Update Assistant
• How to Upgrade to Windows 10Persze ha egyes felhasználóknál nagyon szét van cseszve a rendszer, meg eleve valami tákolt ISO-val lett telepítve és azért nem fut le az in-place upgrade, akkor lehet célszerűbb ez esetben inkább a clean install az aktuális verzióval (21H2)...
-
King Unique
titán
válasz
Mbazsika #140813 üzenetére
Windows 10 alól alapesetben csak az általános termékkulcsot lehet kiolvasni, valamint Windowszal előtelepített PC-knél az UEFI OEM Key-t, de az utóbbit csak azoknál, ami nemrég lett itt n+1-edik alkalommal újra elmagyarázva.
Ha van egy másik HDD/SSD és azon W8.1 ami nem bootol, akkor annál megoldható a termékkulcs kiolvasása akár offline állapotban is, lásd a "How to Recover Product Keys Offline from Unbootable Windows PC" leírást. De ha UEFI OEM Key megoldás van, akkor nyilván nem kell kiolvasni, mert automatikusan aktiválódni fog W8.1, W10, W11 egyaránt, ha külön lett megvásárolva a W8.1, akkor ott meg normál esetben tudni szokta a felhasználó a termékkulcsot.Szóval esetedben akkor most pontosan mi is van?
-
King Unique
titán
válasz
t72killer #140796 üzenetére
Elég mesebeli ez a történet, ilyentől normál esetben nem szokott csak úgy "kipusztulni" az ESP, max. a másik Windows indítóbejegyzése kerülhet első helyre az UEFI boot menüben és az bootol, de azt a megfelelő boot sorrend beállítása megoldja, illetve UEFI szerinti telepítésnél a megfelelő Windows Boot Manager bejegyzés beállítása 1. boot opcióként...
Ha a boot sorrend beállítása nem oldja meg és megvan még a Windows 10-es rendszermeghajtón az ESP, akkor a rendszerindítás javításának UEFI esetén megvan a szakszerű módja és nyilván nemcsak egybootrec /fixboot
parancsból áll, lásd az alábbi leírásokat.• How to Repair EFI/GPT Bootloader on Windows 10? (+ infó)
• How to repair the EFI bootloader on a GPT HDD for Windows 7, 8, 8.1 and 10+ Ha van kéznél pendrive-ról bootolható Macrium Reflect WinPE / WinRE - ami pl. innen is letölthető kész ISO-fájlként - , akkor ott a "Fix Windows boot problems" opcióval automatikusan javítható a Windowsok rendszerindítási problémája.
"fájlok lementése céljából betettem egy régi winyót"
A gyorsindítást meg előtte gondolom kikapcsoltad, vagy Shift + leállítás módszerrel, máskülönben az lesz mint másnál.
Nem feltétlen kellene azt kipróbálni...
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140793 üzenetére
• How to Find Windows 10 Version Number
• How to Find Windows 10 Build Number
• How to See which Edition of Windows 10 you have InstalledA 15063-as build a 1703-as verzió, aminek a támogatása már rég megszűnt, érdekes lenne ha arra azt írná a Windows Update, hogy minden a legújabb és naprakész.
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140787 üzenetére
1. A digitális licencnek a hardverazonosító alapján a Windows 10 aktivált állapotához van köze, ami információ a Microsoft aktiválószerverén tárolódik és nem a BIOS-ban. Az utóbbi, vagyis a BIOS/UEFI OEM Key kizárólag csak gyárilag Windows 8.x, 10, 11 rendszerekkel előtelepített PC-knél, laptopoknál van és annak megint az aktiváláshoz van köze, nem a visszaállításhoz.
2. Amiről írsz, az a gyárilag Windowszal előtelepített PC-knél, laptopnál a gyártó által kreált recovery partíció, annak megléténél az alaphelyzetbe állításnál a restore factory settings opciót választva visszaállítható a gyári alapállapotba a laptop.
A kipróbálás előtt, ha megtörténik az előző válasz 0. lépéseként említett rendszermentés, akkor utána 1:1-ben visszaállítható abból az eredeti állapot, ezért sem világos miért téma ez még mindig.
Ha már nincsen meg a gyári recovery partíció és mentés sem készült az eredeti állapotról, attól még lehet clean install formájában Windows 10-et telepíteni, ahol ugyanazon Home/Pro kiadást telepítve az később automatikusan be is aktiválódik, stb.3. Még az itteni téma összefoglalóban is világosan le van írva az alábbi.
"Frissítenék Win7/8/8.1-ről, mi, meg hogy van ingyen licence-témában?Július 29-ig ha egyszer elvégzed a frissítést, akkor az a gép hardverazonosítója eltárolásra kerül a Microsoftnál, azaz onnantól:
- bármikor újratelepítheted a Win10-et a korábbi Windowsod licence-ével, és telepítőkulcsával (sőt, utóbbira nem is lesz szükség, élő internetkapcsolat esetén automatikusa aktiválni fogja magát a HW ID alapján)
- bármikor visszatelepítheted a korábbi Windows verziódat
- bármikor újra frissítheted a korábbi Windows verziódat."Az, hogy egyesek nem tudnak egy Windowst megfelelően feltelepíteni, nem tudják a megfelelő kiadást kiválasztani a telepítésnél, vagy külön vásárolt termékkulcs esetén közben érvénytelen lett az 1500 forintos termékkulcsuk, az nyilván nem keverendő azzal, hogy ténylegesen mit lehet és mi működik...
Tehát lásd az előző válasz 0. lépését és akkor nyilván nincs miről beszélni meg amúgy sem, + az "A" és "B" opciók használata esetén hozzá sem kell nyúlni a jelenleg telepített Windows 10-hez, sőt a "C" esetén is van 10 napig közvetlen visszaállási lehetőség Windows 11-ről Windows 10-re, stb.
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140780 üzenetére
Nem világos mit értesz "a bios-os visszallitas kilovese nincs" alatt, meg ugyanez a másik hozzászólásodban, de szvsz keversz valamit.
Itt visszaállítás alatt lásd az előző válasz 0.lépésében és a C. pontnál leírtakat, amik nyilván a BIOS beállításaitól függetlenül működnek, alkalmazhatók.
-
King Unique
titán
válasz
blizzrd #140783 üzenetére
Ha W7
—►
W10 in-place upgrade a cél, akkor az megoldható adatvesztés nélkül, a W10 ingyen beaktiválódik digitális licenccel, stb., lásd egy másik válaszban leírtakat. -
King Unique
titán
"Ezután a külső vinyót szépen leválasztottam, kihúztam a gépből, átdugtam a másik - szintén Win 10-es"
Mármint pontosan hogyan? Ha az éppen futó Windows 10 alatt a biztonságos eltávolítást használva történt az USB-s meghajtó leválasztása, akkor nem kellett volna gondnak lenni. Ellenben ha bekapcsolt gyorsindítás mellett lett leállítva a Windows 10, majd utána eltávolítva a külső meghajtó és úgy csatlakoztatva másik PC-n futó Windows 10-hez, akkor nem meglepő a tapasztalt jelenség, lásd más esetét.
-
King Unique
titán
válasz
blizzrd #140771 üzenetére
Például a Microsofttól, már ha biztosan jogtiszta és működő licenc, termékkulcs kell.
Egyébként meg ott van a topik keresője, rengetegszer ki lett már tárgyalva ez a téma itt, legutóbb pl. ennél az esetnél.Az aktiválásnak nem világos mi köze az adatvesztés nélküli upgrade-hez, de ha a Home
—►
Pro upgrade-re célzol, akkor az igen, megoldható újratelepítés nélkül másik termékkulcs megadásával, valamint Microsoft Store-on keresztül is. -
King Unique
titán
válasz
viperabácsi #140762 üzenetére
"A win 10 x64 frissen telepítve"
Akkor talán először meg kellene várni, amíg naprakészre frissíti magát a rendszer + a Microsoft Store is, vagy ha az már megtörtént a screenshoton lévő buildszám alapján, akkor míg lefutnak a háttérben az egyes karbantartási műveletek, Defender átvizsgálja a meghajtót, stb., majd utána újraindítani. Ellenkező esetben viszont nincs min csodálkozni, mármint hogy épp zajlanak az előbbiek és emiatt jobban pörög a CPU, stb.
-
King Unique
titán
válasz
venom8888 #140770 üzenetére
Más ha a meghajtó írásvédett és azért nem lehet rá másolni, valamint megint más a hibaüzenet is ha pl. a FAT32 fájlrendszer 4 GB-os korlátja miatt lehet rá annál nagyobb méretű fájlokat másolni, ilyenkor lett volna jó egy screenshot, ha már pontosan leírni nem sikerült mi a gond...
-
King Unique
titán
válasz
Kbali #140753 üzenetére
Ha ez a "win10-es gépben volt egyetlen meghajtóként" azt akarja jelenteni, hogy most is W10 van rajta és rendszermeghajtó, akkor esetlegesen belezavarhat a bootolásba, szükség esetén BIOS/UEFI szinten újra be kell állítani a megfelelő sorrendet, stb. Meg nem derült ki, hogy arról is bootolva lenne a rajta lévő W10, vagy micsoda, mert akkor pl. z IDE/RAID/AHCI valamint Legacy/UEFI, stb. beállításoknak is stimmelnie kell.
+ Nem árthat előtte a gyorsindítást kikapcsolni W10 és W11 esetén is majd úgy leállítani, mert amiatt dual boot esetén lehet bootolási és lemezinkonzisztencia, valamint pl. fájlmásolási probléma is (példa). -
King Unique
titán
válasz
Gézengúz #140743 üzenetére
Lásd épp nemrég más hasonló esetét, ahol már le lett írva a lényeg, meg hogy ha a gyors SSD helyett egy lassú HDD a rendszermeghajtó, akkor amúgy sincs min csodálkozni, mármint ha lassú a rendszer működése.
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140737 üzenetére
0. lépés: mentés készítése a jelenleg telepített W10-ról, amit később 1:1-ben vissza lehet állítani.
• How to Create a System Image in Windows 10
• Lemezkép biztonsági mentése
• How to Create and Restore a System Image Backup with Macrium Reflect
• Operációs rendszer mentése, visszaállítása a Macrium Reflect Free program használatávalA. W11 telepítése és kipróbálása virtuális gépen.
• How to Try Out Windows 11 Without UpgradingB. Windows To Go: W11 telepítése és futtatása USB-s meghajtóról.
• Windows To Go: How to Install and Run Windows 10 from a USB Drive
• How to Run Windows 11 on a USB Drive (and Take it With You)C. W10
—►
W11 in-place upgrade, ami után 10 napig van lehetőség visszaállni W10-re, vagy a 0. lépésben elkészített mentést visszaállítani.
• Upgrade to Windows 11
• How to Uninstall Windows 11 and Roll Back to Windows 10D. W10 & W11 dual boot, W11 VHD boot
• Create Windows 11 Virtual Hard Disk (VHDX) at Boot to Native Boot
• Native Boot Windows 11 Virtual Hard Disk (VHDX)E. W10 & W11 standard dual boot
• Dual Boot Windows 11 with Windows 10Egyébként miért nem a Windows 11 topikban kérdezed, ha a Windows 11-et akarod kipróbálni?
Ahol azon topik témája az is, hogy megfelel-e egyáltalán a követelményeknek a PC-d vagy sem, attól függően kell-e trükközni (clean install esetén a V1-es ISO-nál már nem kell) a telepítéshez vagy sem, stb. -
King Unique
titán
válasz
Atomgeszi #140732 üzenetére
• Akkor értelemszerűen beállítod a biztonság fülön HTPC-n esetén újra, hozzáadod az ottani felhasználói csoportotad teljes hozzáféréssel, stb., mivel jelenleg a másik PC-n lévő W10 felhasználói csoportja a meghajtó tulajdonosa, nem véletlenül lettek előzőleg linkelve ehhez az útmutatók.
• Ez a "mégsem tudom megnyitni a tartalmát" probléma egyébként nem lett teljesen tisztázva, amit előzőleg linkeltél, annak pont semmi köze a hozzáférési engedélyekhez és kb. értelmezhetetlen hozzáférési probléma szempontjából, az utóbbinál ilyen és ilyen üzenet van, max. feltételezve lett, hogy vsz az lehet a gond. Ha esetedben nem, akkor leszel szíves megfelelő screenshotot mutatni a problémáról...
• Másik opció az exFAT fájlrendszer használata, ami egy külső meghajtónál még elmegy, meg azoknak jöhet jól, akik nem tudják megfelelően beállítani az NTFS hozzáférési engedélyeket. -
King Unique
titán
válasz
DrDobos #140729 üzenetére
Le lett már írva az előző válaszban és világosan szemlélteti a linkelt útmutató, hogy az is lényegében egy újratelepítés, meg pláne ha a minden elem törlése opcióval fut és nem kell semmit megtartani, mert le lettek mentve a személyes fájlok.
-
King Unique
titán
válasz
Gabesz87 #140724 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, ha drivert hiányol a Windows 10 telepítője és nem jelenit meg semmilyen meghajtót. Aztán azt már értelemszerűen neked kellene megnézni és kipróbálni, hogy a linkelt módszerek megoldják-e, vagy neked is le kell tölteni és be kell tallózni külön az IRST drivert mint más eseténél ugyancsak egy HP laptopnál, már ha BIOS/UEFI szinten nem lehet kikapcsolni az IRST illetve Intel Optane funkciót.
"Ugyanazzal a (frissen leszedett Windows) telepítő"
Aztán az egész pontosan honnan is lett letöltve? Csak mert volt olyan eset is, ahol a 3rd party tárkolt ISO volt a probléma forrása (példa)...
-
King Unique
titán
válasz
arnyekxxx #140714 üzenetére
How to Fix Corrupted Recycle Bin in Windows
Nem letiltani kell, hanem értelemszerűen leokézni, vagy ha az nem használ, akkor a linkelt útmutatóban lévő parancssoros módszerrel törölni a tartalmát és ennyi, nem kell semmi egyéb hókuszpókusz.
-
King Unique
titán
válasz
DrDobos #140710 üzenetére
• Mi a rendszermeghajtó abban a laptopban, 5400-as HDD vagy SSD? Ha az előbbi, akkor eleve nincs miről beszélni és nem csoda ha lassú a rendszer működése, meg ott egy reinstall sem feltétlen fog csodát tenni... Sőt, ez esetben az újratelepítés helyett inkább a HDD
—►
SSD upgrade lenne a megoldás.
• Milyen a szoftverkörnyezet, vírusellenőrzés futtatva lett? Ha összevissza lett telepítve mindenféle program és mind egyszerre fut a háttérben és/vagy össze lett vírusozva a rendszer, akkor megint nem meglepő ha belassult a működése... Ez esetben a felesleges programok eltávolítása és a vírusirtás, vagy másik opcióként a Windows újratelepítése segíthet. Viszont ha utána újra reprodukálja a user ezt az állapotot, akkor nyilván nem sokat ér majd, ez esetben inkább a felhasználói szokásokon kellene változtatni.
• Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt ezen / ezen útmutatókat a honnan letöltve és hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni, pendrive-ról bootolva telepíteni a Windows10-et kérdésre, ami nem újdonság és számos alkalommal ki lett már tárgyalva itt. Vagy másik opció a gépházban az alaphelyzetbe állítás használata, ami szintén lényegében egy újratelepítés, meg azoknak jöhet jól akiknek nem megy az előbbi módon az újratelepítés.
• Attól nem veszti érvényét a Windows 10 jogtisztasága, hogy újra lesz telepítve, meg ugye ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon a PC-n a Windows 10 adott Home / Pro / egyéb kiadása, akkor már megvan ahhoz a digitális licenc és akkor ugyanazon kiadás újratelepítésénél a termékkulcsot sem kell újra megadni, amit világosan leír a telepítő is az aktiválásnál és szintén nem újdonság. -
King Unique
titán
válasz
Atomgeszi #140707 üzenetére
Attól hogy kéri a Windows 10 a jelszót, még be lehet állítani utána az automatikus bejelentkezést, ahol a linkelt módszerek szvsz kellően világosan szemléltetve lettek és többször ki lettek próbálva több Windows 10-verziónál is, valamint helyi- és Microsoft-fióknál egyaránt, szóval azt nem lehet mondani hogy nem működnek, max. az adott user nem tudja beállítani ha nem megfelelőn csinálja.
Az utóbbi esetekre meg igen, ott van az Autologon program.
A másik "problémára" vonatkozóan lásd hozzáférési engedélyek NTFS fájlrendszernél, szükség esetén a másik Windowson az ott lévő felhasználói csoportnak megfelelő hozzáférési engedélyeket kell beállítani - mivel nem az a mappa / meghajtó eredeti létrehozó tulajdonosa, hanem a másik PC a másik Windowsban lévő felhasználói csoport - az adott mappára / teljes meghajtóra vonatkozóan. A screenshoton lévő ablak meg gondolom csak példa akar lenni és nem a külső HDD-n van a Program FIles mappa vagy oda irányítva, ahol a hozzáférési engedélyek vonatkozásában a biztonság tab az érdekes. Egyébként meg lásd az alábbi leírást a témában.
How To Fix “You Don’t Have Permission To Open This File” Error In Windows 10
-
King Unique
titán
válasz
Atomgeszi #140700 üzenetére
De hisz meg lehet oldani egyszerűen, ott a kapcsoló illetve a jelölőnégyzet, lásd a screenshoton.
Valamint ha telepítésnél helyi fiók létrehozásánál nincsen megadva jelszó, akkor utána is automatikus bejelentkezés lesz.
Már akinek annyira létszükséglet az autologin, mert ugye normál esetben szokás és javasolt a felhasználói fiók létrehozásánál, illetve a felhasználói fiókba történő bejelentkezéshez jelszót / képjelszót / PIN-kódot / egyebet megadni, nem véletlenül ez az alapértelmezett. -
King Unique
titán
válasz
Chuck Norris #140684 üzenetére
Ha UEFI szerinti telepítés, akkor ott a rendszerindítás javításának megvan a szakszerű módja (+ infó), nem feltétlen csak szimplán az egyes BootRec parancsokat kell kiadni.
A Windows 10-ről rendszermentés készítésénél és visszaállításánál normál esetben minden szükséges partíció értendő és nem szimplán csak a C, meg ugye BIOS/MBR és UEFI/GPT szerinti telepítésnél is eleve több partíció van.A tanulság az, hogy mielőtt belevágunk a rendszerlemezen a partíciók átméretezésébe, vagy a lemez ilyen-olyan konvertálásába, stb., készítsünk előtte mentést a rendszerről és akkor gond esetén utólag könnyen visszaállítható az eredeti állapot, amit esetedben értelemszerűen még a dinamikus lemezzé konvertálás előtt kellett volna megejteni.
Vagy másik opcióként hagyni dinamikus lemezként a rendszermeghajtót - arra a Windows 10 is tud adatvesztés nélkül konvertálni és boot képes marad utána is - és nem visszakonvertálni alaplemezzé, amely utóbbi már problémásabb lehet, azt adatvesztés nélkül a Windows 10 beépített eszközei nem is támogatják, max. 3rd party programok, de az utóbbiaknál is elsődlegesen maga az átkonvertálás a lényeg adatvesztés nélkül, nem feltétlen a bootolási képesség megtartása.
-
King Unique
titán
válasz
Atomgeszi #140687 üzenetére
• How to Add a Language in Windows 10
• How to Change Display Language in Windows 10
• How to See System Default UI Language of Windows 10Megoldható ez, csak pontosan a leírások szerint kell csinálni, + ahol kéri ki/be jelentkezni + újraindítani a Windows 10-et, stb.
Vagy másik opció a magyar nyelvű Windows 10 clean install."Azt hol lehet beállítani, hogy boot után egyből az asztalt mutassa, ne kelljen külön a profil képre kattintani? "
Mármint ha az autologin a cél, akkor az nem olyan régen n+1-edik alkalommal újra el lett magyarázva itt, lásd más hasonló kérdésére a választ.
-
King Unique
titán
válasz
rainman85 #140694 üzenetére
• How to Turn On or Off Automatic Device Driver Installation in Windows 10
• How to Enable or Disable Including Driver Updates in Windows Update in Windows 10
• How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10A 1809-es verzió támogatása egyébként már megszűnt és rég újabb verzióra kellett volna váltani...
-
King Unique
titán
válasz
sith7 #140675 üzenetére
A Fényképek alkalmazás az alap Windows 10-telepítés része, legalábbis az általános használatra szánt kiadásoknál.
Say No to Long Term Servicing Channel (LTSC)
Otthoni, általános célra nem javasolt Enterprise LTSC kiadást telepíteni és használni, ebben alapértelmezetten még Microsoft Store sincsen és úgy nem meglepő ha nem lehet onnan telepíteni a Fényképek alkalmazást, meg pláne hogy home user szinten jogtiszta licenc sem feltétlen vásárolható ehhez...
Ha gond van ezen kiadásnál, akkor sebaj, lehet fordulni a szervezet rendszergazdájához, prémium Microsoft supporthoz, stb.Másik opció vagy a már említett 3rd party képmegjelenítő alkalmazásokat használni, vagy home user szinten reális Windows 10-kiadást (pl. Home / Pro) telepíteni és használni, abban alapértelmezetten a telepítés része a microsoftos Fényképek alkalmazás.
-
King Unique
titán
válasz
MostaPista #140666 üzenetére
Persze hogy nem találtál, mert ez nem a Microsoft Office és Office 365 topic, az ügyben értelemszerűen az utóbbi topikban kellene érdeklődni.
Egyébként a kérdésre a webes kereső is megmondja ám a választ + választ...
• A teljes Office megvásárlása
• Az Office eltávolítása PC-ről -
King Unique
titán
válasz
King Unique #140660 üzenetére
Figyeltem és pont azért írtam, hogy ha a BIOS-ban esetedben nem lehet beállítani, akkor megoldható Windowson belül is registry szinten.
Ha közben az IRST driver telepítése megoldotta, akkor oké. -
-
King Unique
titán
válasz
Beni2360 #140640 üzenetére
Ez a kérdés nemrég a Flash SSD topikban már meg lett járatva és ott válaszokat is kaptál, meg oda akartam írni az imént, nem világos itt miért kellett még1x feltenni, meg pláne ha a külső ház / USB-kábel / SSD a probléma forrása és nem feltétlen az OS (W10)...
Technikailag nyilván megoldható, sőt WinPE alapon pl. egy HBCD PE még talán még jobb választás is ilyen célra, viszont ha az előbb említettek a probléma forrása, akkor sok értelme és eredménye nyilván nem lesz.
-
King Unique
titán
válasz
GAbre #140638 üzenetére
Ha rákeresel a klónozás / klónozni kifejezésre, akkor láthatod hogy pl. Macrium Reflect + a hogyant is, sőt ezt a webes kereső is megmondja.
Mit?
Ha a topikban és a webes keresésre, valamint a klónozásra célzol az említett és egyéb programmal, akkor azokat értelemszerűen igen. Meg a Macrium Reflect is nyilván jól működik, max. akkor nem szokott, ha a kedves user pl. túl régi programverziót használ, vagy adatkapcsolati hiba / lemezhiba van - amihez nyilván semmi köze a programnak és nem annak a kibája - , lásd mások eseteit. -
King Unique
titán
válasz
Chuck Norris #140635 üzenetére
Normál esetben alaplemez (basic disk) a rendszermeghajtó, dinamikusnak max. akkor van értelme, ha pl. több HDD/SSD megléténél tükrözés (szoftveres RAID) van beállítva, egyéb esetben viszont teljesen felesleges, sőt butaság volna arra konvertálni...
Az AOMEI Partiton Assintant, illetve annak fizetős változata valóban tud dinamikus lemezt alaplemezzé konvertálni nem destruktív módon (adatvesztés nélkül), ellenben a rendszermeghajtó utána nem feltétlen marad boot képes, pláne ha a lemez elején a BIOS/MBR és UEFI/GPT szerinti telepítési módtól függően törlődnek a konvertálás során a kicsi rendszerpartíciók. Sőt, ez esetben nem meglepő ha utána nem bootol a Windows és egy Startup Repair sem használ... Meg jó lett volna / lenne mutatni erről illetve a jelenleg meglévő partíciókról egy lemezkezelős screenshotot, ott világosan látszana mi a helyzet.
"vagy ott el tudom indítani a diskpart-ot és akkor convert basic?"
Elindítani el tudod pl. Shift + F10 billentyűkombinációval, de a DiskPart és azzal a dinamikus lemez
—►
alaplemezzé konvertálása eleve destruktív, vagyis törli a lemezt, azaz azt nyilván kellene erőltetni, hacsak nem a törlés a cél. -
King Unique
titán
válasz
svgyula #140624 üzenetére
Parancsolsz? Arról én nem tehetek, hogy egyesek olyan témákat ragoznak itt újra és újra, ami már kb. 100x ki lett tárgyalva és nem képesek visszaolvasni, rákeresni, hanem újra el kell itt magyarázni.
Mármint azt akartad írni, hogy a tied lehet az és neked lehet olyan kényszered, ha már egyre többször olvasni itt esetedben szakmai tévedésekkel, pontatlanságokkal teli hsz-eket, mint pl. a legutóbbi is licencelés-aktiválás témában, + most a telepítési azonosító fogalmának hiánya meg hogy nyilván helyi fióknál is lehet digitális licenc... -
King Unique
titán
Akár törölték, akár csak engedélyezték +ban a másikon is, a jelen kérdésnél kb. mindegy, ha az új PC-n is eleve megoldható az újraaktiválás.
Amúgy érdekes ez a digitális licenc, nálam Home kiadás is beaktiválódik azzal, holott azon a PC-n korábban csak Pro kiadás lett telepítve és aktiválva. -
King Unique
titán
válasz
Doky586 #140618 üzenetére
Ha linkelve van egy konkrét példa, ami világosan szemlélteti hogy kérésre megszüntetik, ha ez eredetit tulaj kéri akié a licenc és ismeri a termékkulcsot, akkor nem világos mit értetlenkedsz még mindig.
Ha valaki megvásárolta az adott Windowst, akkor normál esetben nyilván tudja a termékkulcsot is, elő tudja szedni azt a cetlit, dobozt, emailt, UEFI OEM Key esetén kiolvasni, stb. Ha valaki nem, az már egyéni probléma.
Szerintem le lett írva az előbb is világosan, hogy pl. megadja a telepítésazonosítót / az eredeti termékkulcsot az ügyfélszolgálatnak és akkor azt ellenőrzik, az hogy neked valamiért nem sikerült ezt (sem) megértened, az szintén egyéni probléma.
Egyébként mi lenne, ha ténylegesen kipróbálnád és legközelebb majd akkor írnál ide ez ügyben, ha aktiválási probléma van és nem sikerült megoldani, nem tudott segíteni az ügyfélszolgálat sem? -
King Unique
titán
válasz
King Unique #140616 üzenetére
+ Abban a válaszban még egy példa is direkt linkelve lett, ami szemlélteti simán meg lehet ezt oldani az ügyfélszolgálaton keresztül, mármint hardvermódosítás után az újraaktiválást, régiről törlik és az újnál beaktiválják stb., ami szvsz megint kellően egyértelmű, ezért sem világos minek itt feleslegesen ragozni...
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #140614 üzenetére
Én elolvastam, de te ezek szerint nem és mostanra sem értetted meg, ami most legutóbb is világosan le lett írva és amúgy is kb. evidens.
Értelemszerűen annak fog hinni a Microsoft illetve pl. az ügyfélszolgálata, aki megvásárolta az adott Windows-példányt és ennek okán annak jogszerű használója, tud erről mutatni valamit, rendelkezik az eredeti (nem az általános) termékkulccsal stb., ahol ha te vagy az eredeti tulajdonos, akkor nincs miért aggódni és pont ezért felesleges ezt tovább ragozni. -
King Unique
titán
válasz
Doky586 #140610 üzenetére
Már le lett írva, linkelve - nyilván nem fogom ugyanazt sokadszorra elejétől a végéig leírni ha nem muszáj, meg ha pont nemrég újra ki lett tárgyalva, tessék visszaolvasni vagy használni a keresőt - a válasz, lásd Microsoft fiókhoz kapcsolni a digitális licencet és abba belépve a másik PC-t kiválasztani és azt aktiválni, vagy felhívni a Microsoft ügyfélszolgálatot és azon keresztül megoldani az újraaktiválást, ami szerintem kellően egyértelmű volt eddig is...
Ja, várjál, 1 sor kell, kérdezd a Microsoftot, hív fel az ügyfélszolgálatot.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #140604 üzenetére
Ez nemrég már ki lett tárgyalva itt újra és le lett írva illetve linkelve, hogy adott többek között a Microsoft ügyfélszolgálat felkeresése is ha más nem megy, felesleges tovább ragozni.
-
King Unique
titán
válasz
svgyula #140601 üzenetére
Lásd digitális licenc a hardverazonosító alapján ami a Microsoft aktiválószerverén van eltárolva és már több százszor le lett itt írva, semmi köze ahhoz amire célzol, vagyis Windowszal előtelepített PC-knél a BIOS/UEFI OEM Key megoldáshoz ami kizárólag csak az utóbbiaknál van...
-
King Unique
titán
Ez a téma már többször ki lett tárgyalva itt, meg hogy szükség esetén hogyan oldható meg hardvermódosítás után az újraaktiválás..
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
Aurig@ #140577 üzenetére
• Tippre lehet egy másik topikban leírt ok is a probléma, ha állandóan a PC-hez van csatlakoztatva a külső HDD és a Windows 10 bekapcsolt gyorsindítás mellett van leállítva, meg nem használja a kedves user előtte a biztonságos eltávolítást. Amit értelemszerűen a gyorsindítás kikapcsolása / Shift + leállítás / újraindítás módszer megoldhat, de azt is értelemszerűen még előtte kellett volna, nem utólag.
• Ha NTFS fájlrendszerű a külső meghajtó, akkor ott ugye hozzáférési engedélyek vannak, amik ha esetleg el lettek állítva, akkor értelemszerűen újra be kellene állítani, saját tulajdonba kellene venni a külső meghajtót, stb.
• Ha a fájlrendszer lett "összekuszálva" és az ellenőrzést futtatva talál a CHKDSK hibát, akkor azt egy javítás elvileg megoldhatja.
Viszont mivel rossz esetben lehet a fájlokra nézve destruktív is a művelet, ezért csak saját felelősségre javasolt futtatni + ha van a fontos fájlokról máshol biztonsági másolat! Ha nincsen és az előbbi módszerekkel nem oldódik meg a probléma, akkor marad az adatmentés arra való célprogrammal (példák) és irány az adatmentés topik, mivel az már értelemszerűen annak a témája és nem ennek.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #140575 üzenetére
Lásd sokadjára egy másik válaszban leírtakat, hogyan lehet megnézni mi és mennyit foglal a C-n és szükség esetén lemezterületet felszabadítani, + nemrég újra el lett magyarázva hogyan kell használni a lemezkarbantartót. Ahol ha 1909
—►
21H? upgrade történt, akkor lennie kell a C-n Windows.old mappának, amit ugye lehet törölni a lemezkarbantartóval és a Tárterületsegéddel is lemezterületet felszabadítva ezzel, de 10 nap eltelte után amúgy is törlődik.
A C-n a Windows.old mappa reális "teljes" inplace upgrade után, meg ha 3rd party driverek lettek telepítve, akkor a Drivers (vagy újabban már más helyen) mappa is, de a többi fura, pont ezért nem ártott volna erről valami screenshot. -
King Unique
titán
Továbbra sem világos miért, ha a Macrium is nyilván helyre tudja állítani a saját mentését, sőt azt csak azzal lehet ahogyan más hasonló programoknál is ilyen alapon, de mindegy.
Vagy lehet a nálad telepített Windows 10 volt eleve szétcsesződve, amit az in-place upgrade úgy látszik helyretett, illetve ha enablement package módszer - bőven elég lett volna 20H2-nél a 21H2-re váltáshoz az - helyett MCT-vel lett megoldva, akkor a "teljes" in-place upgrade, ami lényegében = repair install.
-
King Unique
titán
Az 50 helyett az 500 MB még a jobbik eset, de van hogy az is kevés, újabb verzióknál már pl. 579 MB alapértelmezetten.
Tehát vagy megnöveled az SR méretét mint más is tette, vagy pl. Macrium Reflect programot használsz a mentéshez és az utóbbi jó esetben nem fog problémázni az 500 MB-os méret miatt.
Miért fogadná el? Nem, nyilván nem fogadja el, eleve más formátumot használ a kettő, de nem is világos miért kérdés ez, amikor a Macrium Reflect esetében is van, létrehozható pendrive-ról bootolható WinPE / WinRE változat a visszaállításhoz, sőt akár még a Windows boot menühöz is hozzáadható, stb. -
King Unique
titán
Volt már itt téma ez is, lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat.
Vagyis a BIOS/MBR séma (miért nem UEFI?) szerint telepített Windows 10-nél esetedben a túl kicsi méretű (50 MB?) System Reserved partíció lehet a gond, ami világosan le van írva a hibaüzenetben is, azt kellene valahogyan megnövelni, vagy másik opcióként 3rd party programot (pl. AOMEI Backupper / Macrium Reflect) használni a rendszermentéshez. -
King Unique
titán
válasz
TomMusic #140525 üzenetére
• How to Change the PIN for your Account in Windows 10
• How to Remove PIN from your Account in Windows 10A linkelt útmutatók szvsz kellően világosan szemléltetik, hogyan lehet a PIN-kódot megváltoztatni, eltávolítani, stb., ami normál esetben nyilván működni szokott. Ha esetedben nem, meg a screenshoton lévő opció kikapcsolása után sem, akkor lehet a felhasználói fiók a gond. Ahol ha szervezeti beállításról és céges / oktatási intézményes használatról van szó, meg netán Enterprise / Education kiadásról, akkor értelemszerűen a szervezet rendszergazdájánál kellene érdeklődni.
-
King Unique
titán
válasz
Don.Corleone #140513 üzenetére
Honnan lett letöltve a telepítéshez használt W10 ISO és a Rufus melyik verziójával lett kiírva a pendrive-ra, más módon pl. MCT-vel kreálva és másik pendrive-val próbálva mi a helyzet, a laptopnál nincsen esetleg valamilyen hardverhiba (pl. RAM, SSD), milyen típusú M.2 SSD és normál / OEM - utóbbinál lehet szívás, lásd ezt + ezt - változat?
-
King Unique
titán
válasz
supertrezi #140512 üzenetére
Ha az új tulaj kifejezetten kéri, hogy legyen a Windows 10 előre feltelepítve a laptopra, meg vétel előtt a már feltelepített és működő Windows 10-zel ki akarja próbálni stb., akkor az más, úgy érthető és reális miért legyen feltelepítve. Ellenkező esetben viszont szvsz totál felesleges, meg ha gyárilag sem járt hozzá semmilyen OS, vagy max. FreeDOS volt rajta, a telepítést pedig meg tudja oldani normál esetben az új tulaj is, meg pláne ha netán másik Windowst akar telepíteni és nem 10-est.
"De akkor talán az lesz a legjobb, ha eladás után, megválás előtt formázom az SSD-t, és odaadom az új tulajnak az aktiváló kódot, amit vagy felhasznál, vagy nem"
Nem formázni kell, hanem törölni, illetve SSD-knél a biztonságos és gyors adatmegsemmisítéshez pl. Secure Erase-t futtatni, lásd a korábbi válaszban linkelt információkat.
A termékkulcsot meg jóformán oda sem kell külön adni, ha van már a laptopnál az adott Windows 10-kiadáshoz tartozó digitális licenc a hardverazonosító alapján, meg ilyenkor ugyanazon kiadást újratelepítve automatikusan aktiválódni fog a Windows 10 amit a telepítő is ír az aktiválásnál, vagyis eleve megkapja ez esetben az új tulaj a már meglévő digitális licencet és fel is használja ha ugyanolyan Windows 10-kiadást telepít. -
King Unique
titán
válasz
supertrezi #140509 üzenetére
Hát ez az, hogy akkor teljesen felesleges Windows 10-et telepíteni rá, ha az új tulaj meg nem tudja feltelepíteni, az már egyéni probléma... + Ugye ez normál esetben nem úgy megy, hogy előre feltelepítünk másnak a saját felhasználói nevünkkel és jelszavunkkal létrehozott fiókkal egy Windows 10-et, aztán utána majd pepecseljen az új tulaj külön fiók létrehozásával stb., a Windows 10-zel előtelepített PC-knél is bekapcsolás után eleve az OOBE setup jön be és megadja a user a felhasználói fiók létrehozásánál a neki tetsző nevet, jelszót, egyéb beállításokat, stb.
A többet ér a laptop meg akkor reális, ha pl. van hozzá jogtiszta Windows 10 licenc illetve digitális licenc, amit bele lehet kalkulálni az árba és meg akkor sem feltétlen kötelező előre telepíteni a Windows 10-et, ha gyárilag sem olyan volt a laptop. -
King Unique
titán
válasz
supertrezi #140504 üzenetére
Miért akarod feltelepíteni, netán gyárilag Windows 10-zel előtelepített a laptop, ha igen akkor miért nem a gyári állapotba állítod vissza a restore factory settings opcióval ha megvan még a gyártó recovery partíciója, ha meg nem akkor miért telepíted fel, talán nem tud az új tulaj magának Windows 10-et telepíteni?
Illetve ha eladás / elajándékozás, akkor előtte biztonságos adattörlés, amivel kapcsolatban lásd egy másik válaszban és egy blogbejegyzésben leírtakat.Egyébként volt már arról szó itt többször, hogy lehet helyi fiókkal is Windows 10-et telepíteni és max. a Home kiadásnál téma ez, meg utólag is lehet Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani, stb., lásd egy másik válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz
falabu88 #140500 üzenetére
Ha megtaláltad és láttad, hogy a gépházban csak 1 kattintás kikapcsolni, eltüntetni az értesítési területről a műveletközpont ikonját és ugyanolyan módon könnyen visszakapcsolható is, akkor nem világos miért volt ekkora kérdés ez, meg amikor ugyanilyen alapon pl. ezt, ezt és ezt is könnyen meg lehet találni, de mindegy.
-
King Unique
titán
válasz
tvamos #140492 üzenetére
De még cserencse hogy linkelve lett az előbb hogyan kell, a Microsoft szoftverletöltő oldalát meg gondolom csak megtalálod ami amúgy az itteni téma összefoglalóban is szerepel, sőt a Linux specifikus elkészítési mód is már többször ki lett tárgyalva itt (példa), szóval nincsen semmi akadálya a naprakész telepítési adathordozó elkészítésének .
-
King Unique
titán
válasz
Is-tee #140478 üzenetére
Mármint ha innen, akkor az teljesen oké és jogtiszta, meg úgy tudom ott eleve Retail licencet lehet vásárolni annyiért, ami használható másik PC-n is, mármint egyidőben csak az egyiken. Valamint akár hardvermódosítás esetén is megoldható az újraaktiválás, lásd a linkelt válaszban leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz
tvamos #140474 üzenetére
Ahogyan már más is írta, rejtély miért egy 4 éves telepítőt, olyan régen kreált telepítési adathordozót kell használni a telepítéshez, amikor eleve adott a lehetőség frisset készíteni az aktuális 21H2 verzióval, meg ha az a 4 éve készített egy letorrentezett 3rd party hulladék ISO-ból van, akkor pláne nincs min csodálkozni...
"Es ha most ujat csinalok, akkor tudom hasznalni a regi aktivalo kodot, amit a gephez vettem?"
Miért ne tudnád? Nem Windows 10-verzió függvénye hogy lehet-e aktiválni, illetve max. annyiban hogy 1511-es verzió óta a W10 aktiválható W7, W8.x termékkulcsokkal is, de csaknem olyan régi a telepítő, vagyis nem világos miért kérdés ez egyáltalán...
-
King Unique
titán
válasz
BoneDragon #140472 üzenetére
Értelemszerűen megnézed egy másik válaszban leírtak alapján, hogy esetedben éppen mi eszi meg a tárhelyet, mert konkrétumok nélkül max. a telejósda tudná távolról megmondani.
Ahol egyébként nem feltétlen a Windows lehet az oka, simán lehet akár 3rd party program is, lásd nemrég más esetét az utólag említett programmal. -
King Unique
titán
válasz
Teasüti #140471 üzenetére
Mármint itt esetedben nem működött valamiért vagy ki tudja milyen más oka (pl. pendrive hibája) volt a problémának, ellenben a "szar" általánosan nyilván nem állja meg a helyét, ha másoknál meg jól működik az MCT-vel készített telepítési adathordozó, nemrég pl. én is kipróbáltam újra és gond nélkül bootolt, nem volt BSOD, a már telepített W10 működésébe sem zavart bele, stb.
A pendrive-ok tesztelésére amúgy vannak speciális célprogramok (példák), elsődlegesen azokkal javasolt tesztelni. + Ha egy másik pendrive-ot használva gond nélkül működik az MCT-vel készített telepítési adathordozó, ellenben a jelenlegivel nem, akkor lehet még sincsen minden rendben az utóbbi pendrive-val.
A Rufus egyébként letölteni is tud W10 ISO-t (standard konzumer), nem feltétlen kell ehhez külön az MCT vagy más módszer. -
King Unique
titán
válasz
Teasüti #140467 üzenetére
Nem újdonság a direkt letöltés, sőt egyik előző válaszban már linkelve lett a TechBench, ami ugyanerre a standard ISO-ra mutató microsoftos letöltési linkelt generál. Az MCT-vel letöltött ISO annyiban más, hogy az az előbbinél kisebb méretű ESD ISO
install.esd
fájllal. Na de a lényeg pont az, hogy nyilván mind a kettő ISO teljesen oké és használható a telepítéshez, az MCT-s ESD ISO ráadásul kisebb méretű is, ami némi előny. -
King Unique
titán
válasz
Teasüti #140462 üzenetére
Hát akkor töltsd le még egyszer, illetve le sem kell külön az ISO-t, mert az MCT eleve képes közvetlenül telepítési adathordozót készíteni (pendrive).
Biztosan, RAM, HDD/SSD, BIOS/UEFI beállítások mind ellenőrizve, tesztelve lettek, másik pendrive-val ki lett próbálva a telepítés? -
King Unique
titán
válasz
VGYke #140461 üzenetére
A miértre szvsz elég világosan le lett írva, linkelve a korábbi és a legutóbbi válaszban is a lényeg - lásd nem minden eszközre érkezik meg egyszerre és eleve hullámokban terítik, attól is függ az új verzió ismert hibái érintik-e az adott eszközt, stb. - , ami ha számodra ezek után sem érthető, akkor pláne nincs miről tovább beszélni, meg az már egyéni probléma...
Annak meg konkrétan semmi köze nincsen a Windows 10 21H2 funkciófrissítés elérhetőségéhez, hogy a PC megfelel-e a Windows 11 rendszerkövetelményeinek vagy sem, nem világos ilyen összefüggés mégis hogyan merült fel egyáltalán.
Az már korábban is világosan le lett írva, hogy ha valaki annyira upgrade-elni akar az újabb Windows 10-verzióra, akkor eleve adott a lehetőség manuálisan is megoldani és az enablement package módszerrel pár perc alatt megvan, nem feltétlen kell arra heteket / hónapokat várni mikor ajánlja fel a Windows Update, meg hetente / havonta kérdezgetni itt újra hogy miért nem ajánlotta még fel... -
King Unique
titán
válasz
Teasüti #140459 üzenetére
De, vannak tippek, amiket megmond a webes kereső is.
Nem tudom milyen MCT-t használtál te, hogy csak 2. nekifutásra sikerült a letöltés "bithelyesen", ott valami egyéb gond lehetett, meg a közvetlenül a Microsofttól letöltött W10 ISO nehogy már ne legyen jó és még külön ellenőrizgetni kelljen.
-
King Unique
titán
válasz
Teasüti #140457 üzenetére
Ha esetlegesen hibás a pendrive - ahol kb. semmit nem jelent az, hogy előzőleg már sokszor lett vele telepítve gond nélkül, az ilyen flash vackok simán tönkremehetnek egyik pillanatról a másikra - akkor hiába állsz neki másik programmal, először másik pendrive-ot kellene kipróbálni, mint már le lett írva az előbb...
Az MCT meg nem szokott csak úgy csütörtököt mondani, normál esetben működni szokott az rendesen, az azzal készített telepítési adathordozó eleve használható legacy (CSM) és UEFI módhoz egyaránt, stb.
-
King Unique
titán
válasz
Teasüti #140454 üzenetére
Nem, nem valószínű ha a Microsoft weboldaláról lett letöltve. Ellenben a pendrive lehet hibás és ezért másikat is érdemes kipróbálni, sőt akár régebbi verziójú W10 ISO-t is pl. innen letöltve, valamint ellenőrizni hogy nincs-e esetleg egyéb hardverhiba (pl. RAM, HDD/SSD), BIOS/UEFI szinten CPU fesz vagy egyéb nem-e lett elállítva, stb.
-
King Unique
titán
válasz
supertrezi #140447 üzenetére
Az Enterprise kiadás használata normál esetben szervezeti (céges) szinten reális és legális, ahol aktiválás ügyben értelemszerűen a szervezet rendszergazdájához kellene fordulni.
Ha nem az előbbi a helyzet, akkor viszont eleve nincs miről beszélni és a nem megengedett aktiválási eljárásokat sem itt kellene kitárgyalni...Meg ugye home user szinten a Home és Pro kiadások használata reális, tessék olyat telepíteni vagy akár arra downgrade-elni, ahhoz való licencet, termékkulcsot vásárolni, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz
seger #140445 üzenetére
Az előbb még szimpla leállításról volt szó, nem driverek frissítéséről, mik ki nem derülnek utólag... Ha csak választható illesztőprogram-frissítések Windows Update-en keresztül, akkor azokat nem kötelező telepíteni, akár ki is kapcsolhatók, stb.
-
King Unique
titán
válasz
seger #140441 üzenetére
Hát akkor adott lehetőség kikapcsolni a gyorsindítást, vagy a Shift + leállítás módszert használni és utána megnézni mi történik...
-
King Unique
titán
válasz
xy.zsolt #140430 üzenetére
Ha mások telepítették és náluk nem okozott semmilyen hibát a 21H2, ellenben nálad lehet hogy esetlegesen fog, akkor ilyen alapon írják azt hogy nyugodtan telepítsed te is, illetve honnan tudják azt mások mindenféle konkrétum nélkül, hogy a saját szoftverkörnyezetedben esetlegesen nem-e lesz valamilyen "ütközés"?
Egyébként meg ez sem újdonság itt, többször volt már kérdés és lett leírva arra a lényeg, lásd legutóbb pl. az alábbi kérdésre adott válaszban. -
King Unique
titán
válasz
VGYke #140431 üzenetére
A "miért" korábban a 21H1 funkciófrissítés kapcsán már el lett magyarázva neked és értelemszerűen a 21H2-nél is érvényes ugyanezen logika mentén, de úgy látszik nem sikerült megérteni... Egyébként meg pont nem olyan régen kérdezte itt más és a válaszban újra le lett írva ami korábban, nem újdonság.
-
King Unique
titán
válasz
TechN7ne #140411 üzenetére
Továbbra sem világos, hogy ehhez minek kellett kikapcsolni a Secure Boot funkciót...
A W10 telepítője eleve Secure Boot kompatibilis, az nem lehet gond, max ha torrentes tákolt ISO, vagy pl. a Rufus 3.17-es verziójánál régebbivel lett UEFI-NTFS módban a pendrive-ra írva. + Még a bekapcsolt Fast Startup és Fast Boot Ultra Fast opciója lehet gond, ahol ha úgy lett leállítva a W11, akkor utána nem meglepő ha újra az indult, ellenben a gyorsindítás kikapcsolása utáni leállítás / Shift + leállítás / újraindítás módszerrel, valamint a Fast Booot esetén az Ultra Fast kikapcsolása után már megoldható a bootolás más eszközről. Sőt, akár ezek kikapcsolása nélkül is a WinRE menübe bootolva és ott kiválasztva a pendrive-ot.
Nem, tudtommal nyilván nincsen korlátozva az újraaktiválások száma UEFI OEM Key esetén, meg ugye itt termékkulcsot sem kell megadni és végignyomkodni a szokásos aktiválási procedúrát, eleve automatikusan történik az aktiválás.
-
King Unique
titán
válasz
TechN7ne #140409 üzenetére
Igen, akkor az van amit eleve sejteni lehetett és le lett írva az előbb.
A Secure Boot be/kikapcsolt - minek kellett kikapcsolni az viszont rejtély... - állapotának és a céllemez törlésének meg amúgy nyilván semmi köze a W10 és W11 aktivált állapotához, ha egyszer BIOS/UEFI OEM Key van, meg ilyen alapon meglévő digitális licenc esetén sem befolyásolnak az előbbiek semmit. -
King Unique
titán
válasz
TechN7ne #140396 üzenetére
A W11 ugye aktiválható W7, W8.x és W10 termékkulccsal is, de hogy a W10 W11 termékkulccsal (ha van olyan külön), az passz. Bár ha azt nézzük, hogy ez a mostani W11 lényegében csak egy átnevezett W10 illetve W10X, akkor ilyen alapon nyilván igen a válasz.
Egyébként meg értelemszerűen kipróbálod, aztán kiderül, előtte esetleg egy rendszermentést is meg ehet ejteni a gyári állapotról. Windowszal előtelepített PC-knél, azaz UEFI OEM Key esetén eleve az OEM licenchez tartózó kiadás települ és aktiválódik automatikusan egy újratelepítésnél, meg ugyanígy meglévő digitális licenc esetén is és nem kell termékkulcsot sem újra megadni. -
King Unique
titán
válasz
Teasüti #140386 üzenetére
How to Upgrade Storage Pool for Storage Spaces in Windows 10
Szóval a tárolókészlet frissítésével elvileg megoldható, már ha megjelenik egyáltalán esetedben majd olyan opció a W10 Home clean install után.
A BitLocker-titkosítású köteteket a Home kiadás is képes feloldani a jelszó megadása után és olvasni + írni, max. létrehozni és az egyes beállításokat módosítani nem tudja, az utóbbihoz kell minimum Pro kiadás. Ha TPM van, akkor előtte a titkosítás szüneteltetésével és a helyreállítási kulcs ismeretében akár jelentős hardvermódosítás után is folytatható utólag a használata: [link], [link]. -
King Unique
titán
válasz
Graphics #140369 üzenetére
A CPU-t most hagyjuk, mivel kb. semmi köze ehhez, azokra kell odafigyelni, amik a linkelt válaszban vannak. Ahol ha a jelenlegi W10 UEFI szerint lett telepítve, a régi laptop meg lagacy BIOS-os, vagyis egyáltalán nincsen UEFI mód, akkor úgy nyilván nem igazán fog működni a bootolás... Meg alapesetben olyan van, hogy a legacy módban telepített rendszert UEFI-sre konvertáljuk és ehhez van is a W10-ben parancssori eszköz MBR2GPT néven, na de visszafelé már nem igazán (vagy max. pl. ezen hsz-ben említett módszerrel ha már klónozás), meg normál esetben sok értelme és létjogosultsága sincsen manapság.
-
King Unique
titán
válasz
Graphics #140365 üzenetére
Ha minden jól megy és a régi laptop is UEFI-s, akkor igen, amiről épp nem olyan régen volt itt szó újra egy másik esetnél..
-
King Unique
titán
válasz
Lauda #140322 üzenetére
BIOS/MBR szerinti telepítésnél lehet olyan hogy nem jön létre külön a rendszer számára fenntartott partíció, hanem helyette a C lesz aktív és arra kerülnek a bootoláshoz szükséges fájlok (példa), vagy eleve egy másik fizikai lemezre kerül (példa), vagy akár azon meglévő elsődleges partíció lesz megjelölve ilyen célra. De ezek is akkor, ha nem megfelelően telepít a user, azaz pl. nem törli rendesen a céllemezt, vagy csak formázza a korábbi C-t és újra azt adja meg telepítési célnak. Viszont normál esetben, megfelelően telepítve nyilván létrejön a rendszermeghajtón a C partíció előtt.
-
King Unique
titán
válasz
Lauda #140319 üzenetére
Csak a rendszer számára fenntartott kicsi partíciók (pl. SR, ESP, WinRE) a védettek, azokat nem engedi törölni a lemezkezelő, vagyis a C-t értelemszerűen igen. Ha korábban rendszermeghajtóként volt használva az SSD, akkor normál esetben lennie kell rajta ilyen kicsi partíciónak, azért lett említve a parancssor, meg ott a clean paranccsal teljesen törölhető a lemez inicializálatlan állapotba és utána úgymond tiszta lappal lehet kezdeni.
-
King Unique
titán
válasz
tvamos #140315 üzenetére
Igen, meg itt most csak az lett leírva, hogy értelemszerűen mit kellene megnézni, illetve előtte mit lett volna célszerű "előkészíteni", ami nem újdonság itt, ennyi. Ahol pl. ezen útmutató alapján azt meg lehet nézni, hogy MBR / GPT-e a lemez és attól függően Legacy / CSM vagy UEFI bootolási módot beállítani, + az IDE/AHCI módnak is stimmelni kell hogy bootoljon az SSD-ről a meglévő W10, stb. + A már előzőleg említett gyorsindítás is lényeges lehet, ha bekapcsolt állapot mellett lett leállítva az előző PC-nél a W10, majd kompletten kicserélve alatta a PC az újra, akkor az megint okozhat gondot és lehet miatta akár bootolási probléma.
-
King Unique
titán
Ez nem Windows 10 probléma és konkrétan semmi köze hozzá a rendszernek, hanem eleve memóriakártya probléma, az utóbbi ment tönkre, lett írásvédett eszköz (firmware) szinten, ami az ilyen flash hulladékoknál annyira nem meglepő, tele van a téma topikja ilyen esetekkel...
-
King Unique
titán
válasz
tvamos #140304 üzenetére
Ahogyan a másik válaszban is írták és itt is előzőleg számtalanszor ki lett már tárgyalva, nyilván stimmelni kell az UEFI/CSM bootolási és IDE/AHCI/RAID módnak, szükség esetén a meghajtót a boot lista 1. helyére beállítani, előtte gyorsindítást sem árt kikapcsolni és úgy vagy Shift + leállítás módszerrel leállítani a rendszert a régi PC-nél, stb. Ha az előbbiek nem stimmelnek az új PC-nél, akkor nem meglepő, ha nem bootol a Windows 10...
Az általános javítási, helyreállítási módszereket illetően lásd egy másik válaszban leírtakat.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Elektromos autók - motorok
- Nintendo Switch 2
- Motoros topic
- Path of Exile 2
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- AKCIÓ! ASUS TUF Gaming FX707VI GAMER notebook - i7 13620H 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB W11
- Bomba Ár! Lenovo ThinkPad P53 - i7-9750H I 16GB I 512SSD I FHD I Nvidia 4GB I W11 I Cam I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! ZOTAC TRINITY OC RTX 3090 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest