Aktív témák
-
csudri
őstag
Nem szeretnék flame-t, de azért ezek a tények elgondolkodtatóak. Kíváncsi lennék milyen meglepetéseket tartogat még az Intel. Mert most úgy néz ki, hogy ''simán'' tudnak 64bites Prescottot csinálni, lehetséges hogy ezért csúszott ennyit a prockó?
-
csudri
őstag
EM64T: Megvan az Intel IA32e technológia hivatalos márkaneve
Az Intel hamarosan bejelenti a hivatalos megnevezését a 64 bites technológiájának, amely segítségével a Xeon és a Pentium 4 E processzorok nagyobb méretű memóriát címezhetnek meg, és speciálisan megírt 64bites kód futtatására is képesek.
A megnevezés Intel Extended Memory 64 Technology lesz. Az EM64T elnevezésével ellentétben természetesen nem csak a memóriakezelést fogja javítani, hanem az Intel IA32 architektúrájának fejlesztése nagyon sok tekintetben olyan lesz, mint az AMD mostani x86-64 megoldása. Az EM64T-n kívül természetesen az új platform támogatni fogja majd a DDR-II SDRAM memóriákat, valamint a PCI Express összeköttetést, és a fejlett HyperThreadinget is.
Az AMD-hez hasonlóan az Intel is hozzáadott egy speciális CPU módot (''64bit sub-mode'' elnevezésűt), melybe 64 bites címzés, nyolc új általános célú regiszter (GPR), nyolc új regiszter a SIMD kiterjesztéseknek (SSE, SSE2, SSE3), valamint 64 bit szélességű általános célú regiszterek is kerültek. Az AMD megoldásához hasonlóan 64 bites operációs rendszer esetén az Intel 64-bites kiterjesztése is képes IA32 és IA32e módban futni. Az IA32e mód két almódból áll, egy 64 bites és egy kompatibilis, ugyanúgy, mint az AMD64 architektúrában.
Ennek megfelelően tehát, a különbségek ellenére a két cég technológiája meglehetősen hasonlatos - és itt jön a lényeg -, az IA32e és az x86-64 tehát kompatibilisek egymással, és így ugyanazt a speciálisan megírt 64 bites kódot képesek futtatni.
Az Intel már bejelentette, miszerint hozzáadja a 64 bites technológiát az IA32-es Nocona nevű Xeon processzoraihoz, és az Intel jövőbeli Xeon MP - jelenleg Potomac kódnév alatt futó - kétutas szerverekbe szánt processzoraihoz is. Ezen kívül megkapja az EM64T technológiát a Prescott Pentium 4 E, és az utódja, a Nehalem is, valamint a Jonah kódnevű Pentium M utód, és a Tulsa kódnevű kétmagos Xeon is.
2004. március 16. 16:09, Kedd - Rónai György
Aktív témák
- Projektor topic
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- PlayStation 5
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Gitáros topic
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- További aktív témák...
- Akciós! Lenovo ThinkPad P15 Gen 1 Intel i7-10875H 32GB 512GB Nvidia Quadro RTX 3000 1 év garancia
- 262 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eladó Samsung Galaxy A53 5G 6/128GB fekete / 12 hónap jótállás
- Apple iPhone 12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
