-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#73749248
törölt tag
válasz
sh4d0w
#26466
üzenetére
Azért ez a dolog egyre érdekesebb.
Most meg a laptopomon futó virtuális gépben nem volt névfeloldás.
Aztán lassan az is kiderült, hogy nem az a baja, ami abban a bugreportnak indított társalgásban szerepelt.
Továbbra se tudom/értem, mi köze a router fw-nek a történethez, de tény, amíg ott a korábbi verzió futott, addig nem volt gond vele.
Most van.Ez egy ubuntu 17.04, a systemd-s névfeloldás nagyjából működik rajta, ha a router névszervere már felvette a saját listájára a lokális gépek neveit.
A korábban használt toolok (dig, host, nslookup) nem annyira. Timeoutra mennek.
A /etc/resolv.conf-ban valamiért a 127.0.1.1 szerepel DNS-ként. Na ott mintha nem lenne semmi.
Átírva (a figyelmeztetés ellenére, mert ez generált fájl) a resolv.conf-ban a DNS-t 127.0.0.53-ra már minden szép és jó, az említett virtuális gép is rendbejön.
A resolv.conf-t a network manager tölti ki, nem tudom, milyen indíttatásból tesz bele 127.0.1.1-t, mikor automatára van állítva, a router meg a saját címét küldi default DNS-ként.
No mindegy, végülis sikerült workaroundot találni a problémára, de itt valami óriási katyvasz van.
És nagyon zavar, hogy ennyire érthetetlen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- PC Játékok (Márc 30. UP!) Olvass...
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- 273 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
- AKCIÓ! Acer Predator Helios Neo 16 PHN16 notebook-i9 13900HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB DDR5 RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP EliteBook 640 G11 Core Ultra 5 125U 32GB 1TB FHD 1 év gar
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X13 G2i - i5-11G I 16GB I 256SSD I 13,3" WUXGA I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

