-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raynes
tag
válasz
bucihost #23469 üzenetére
Teljesen jól áll a Linux a 64 bittel. Nem csak hogy szimplán áll úgy, mint a Windows 64 bites verziói, hanem jobban. A linuxos kernel sokkal jobb az erőforrások szétosztásában, mint a vindózeré. Ugyanez a helyzet a többszálú programok futtatásánál. Plusz Linux alatt nem kell mindenféle mikrofostos szart meg szolgáltatást futtatni, meg nincsenek redmondos korlátozások, akár még grafikus környezetet sem kell feltenned, vagy futtatnod, annál több erőforrás marad a sakkprogramnak. Ezt a Linux 64 bitje nem teljes értékű legendát tuti a Blikkben olvashattad legfeljebb.
A clusterös témát az adott sakkprogram, sakkmotor dokumentációjában kéne megnézned. Számítógépes sakkal foglalkoztam, de clusterrel nem. Az biztos, hogy ha clustert normálisan meg lehet csinálni, azt Linux alatt lehet, nem Windowson. Már csak azért is, mert szuperszámítógépeken is futnak sakkmotorok, és azokra architekturális okokból nincs Picipuha Nyílászárók.
-
bambano
titán
válasz
bucihost #23469 üzenetére
[link]:
"1995 DEC releases OpenVMS 7.0, the first full 64-bit version of OpenVMS for Alpha. First 64-bit Linux distribution for the Alpha architecture is released."
"2001 Linux becomes the first OS kernel to fully support x86-64 (on a simulator, as no x86-64 processors had been released yet)."
"2006 Microsoft releases Windows Vista, including a 64-bit version for AMD64/EM64T processors..."szerinted?
Új hozzászólás Aktív témák
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Új, bontatlan World of Warcraft gyűjtői kiadások
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Apple iPhone 13 Pro , 128GB , Kártyafüggetlen
- AKCIÓ! Gigabyte B85-HD3 B85 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Odyssey G6 S27BG650EU - 27" QHD 2K 240Hz Ivelt - Gaming monitor - 1,5 év Gyári garancia
- Giant Talon 0 Sport - Hardtail Mountain Bike
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged