Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Vismajor01
#13283
üzenetére
Akkor pedig D6 PHEV , ugyanaz mint az enyém volt. Forgalmi.
-
válasz
Vismajor01
#13272
üzenetére
"Nem, nem elég."
Ezt nem szeretem. El vannak szállva maguktól...
2. Nagyobb kerék van az autódon, ezért egyrészt másképp mér, másrészt nagyobb az ellenállása, így az óra szerinti elvárható sebességre nincs pontos szám a fejemben. De ha 220-at tud az órán, akkor nincs nagy baj, megvan a D6 PHEV-hez tartozó dízelmotor teljesítményének a java. (enyém gyári méretű keréken 238-ig elment, a 240-et még kinéztem belőle)
-
válasz
Vismajor01
#13270
üzenetére
Hmm, érdekes hogy nem találtak semmit. Feltételezem, kevésbé ismerik a típust, de akkor is.
1. Létezett a D6 mellett D5 PHEV, az valamivel gyengébb (ott is sokallom a közel 10 másodperces 100-ra gyorsulást). Nem lehet, hogy D5 PHEV-et vettél? A motorszámból kiderül.
2. Próbaképpen biztos megnézném mennyit megy végsebességre. (Pl. egy csendes napon az M6-on, Waze legyen bekapcsolva, az jelzi a traffipaxot és kiírja a valós sebességet.)
3. Felkeresheted a V60 Service-t Százhalombattán, ők beleásták magukat a típusba. Nekem a klímát és a váltót mosták, illetőleg cserélték a turbó szabályzószelepét, ami szintén okozhat teljesítménycsökkenést (nálam jelezte az autó a hibát). -
válasz
daninet
#13104
üzenetére
V60 D6 PHEV-hez (2.4 D) 2019-ben került kb. 190 ezer Ft-be megbízható, nem lehúzós helyen. részletek itt
Azóta sajnos emelkedtek az árak, viszont a PHEV-hez a hosszbordás szettből gyári kellett. Ha az is INA, akkor érzésre ma is kijön ennyiből. -
válasz
atee_13
#12776
üzenetére
A turbó meghalt 100 000 km körül, mert eltömte a lerakódott koksz az olajzócsövét. Ennek a 30 000 km-es szervizciklus és a hulladék GM olaj volt az oka. Ezt leszámítva minden gyári. A kuplung bírta.
A kuplung a mostani autómban (benzines VW, 80 000 km, elvileg 350 -> 450 Nm) nem bírja a tuningboxot, 2000 rpm körül megcsúszik nagy gázra.
Régen minden jobb volt!
-
válasz
atee_13
#12774
üzenetére
Volt gyárilag 150 lovas Vectra C 1.9 CDTI-m, új korában kapott csipszet (EDS Motorsport, Németországba kellett kiküldeni a ECU-t). 200 ló / 430 Nm - nagyon jól ment (órán 240), megéri. Egy barátom vette át tőlem, 200 000 km-rel adta el, a motornak semmi baja nem volt.
Ha 9-3-at veszel, szerintem is a gyári 150 lovas dízelt keresd. -
válasz
molnarpeter
#12770
üzenetére
+ A végén némi alvázvédő spray.
Drótkorong muszáj? Szvsz csak ha rozsdás már. Ha friss, úgy kerülném.
-
válasz
atee_13
#12765
üzenetére
Ha ilyen közel lenne én megnézném. Jó az ára.
De szopás lehet, ahogy írtam is.9-3-ból nekem Aero TTID volt:
- nagyon ráz a futóműve, cserébe nem egy kanyarvadász
- a TTID motor nagyon erős, de sajnos szinte mindegyikben halott a DPF, dől belőlük a korom, ezért ezt nem ajánlom.
Ezeket leszámítva nagyon szerethető autó és biztosabb választás a 9-5-nél. -
válasz
atee_13
#12761
üzenetére
Szia!
Nagyon szép és egyedi autó. Időnként én is elgondolkodom / elgondolkodtam rajta. Kopóalkatrész lesz hozzá, mert GM platform. Modern Opelekben jártas szerelő elboldogul vele.Összesen 10 ezer db körüli példányszámban* gyártották, kb. mint egy Ferrarit. Ha lekoccolod, nem valószínű, hogy (könnyen) találsz hozzá alkatrészt.
Nekem volt 2009-es faceliftes 9-3-am, itthon ahhoz se nagyon volt bontott donor, pedig abból biztos készült 100+ ezer példány.*Szerk. Megnéztem, összesen 11 280 példányt gyártottak belőle.
(Ferrari 458-ból több mint 21 000 db készült.) -
Urak!
Eladtam múlt héten a V60 PHEV-et, igen jó autó, hiányozni fog. Képtelen vagyok ugyanazt az autót használni 2 éven túl.
Maradt pár tétel, amit felteszek majd a Jófogásra, de előtte bedobom ide (majd töröltetem
):
Volvo V60 tetőcsomagtartó 35 K, patika
ATE hátsó fékbetét 10 K, nem használt
-
válasz
daninet
#12246
üzenetére
A lencse mögött van a xenon izzó. Mivel bi-xenon, így egyben tompított és távolsági is, D3S típusú xenon izzó kell bele. Nagyon javallott párban cserélni. [link]
A másik, a hűtőrács felé eső izzó az extra távolsági fényszóró, H9 típus.Javaslom letölteni a Volvo Manual alkalmazást.

[kép]Szerk: Ha mégsem xenonos, akkor H7 kell bele.
A fotó alapján szvsz xenonos. Ha felkapcsolod a tompítottat, akkor szintezi magát a fényszóró? -
válasz
FireFox1996
#12230
üzenetére
Nekem 2014-es D5 van, az szíjas. Igaz V60-ban, de szvsz a motor egységes.
-
-
válasz
belaazallat
#12139
üzenetére
2x voltam, reggel vittem, délután mentem érte.
3 éve vezetőülés bőr varrása + oldalsó szivacs cseréje: 10 K Ft.
1 éve 2 első ülésen 1-1 db bőr cseréje, az anyagot én vittem: 20 K Ft. -
válasz
belaazallat
#12137
üzenetére
Autó-kárpitos kell neked, kicseréli a szivacsot; Zalaegerszegen és Budapesten tudok ajánlani.
Vagy bontó / ebay. -
válasz
FeRRaR1
#11986
üzenetére
Ja vagy úgy!
Ha sleeper a cél, akkor tökéletes az álca. Én is bírom a zöldrendszámos kombi Volvomból (V60 D6 PHEV) kifelé is sugárzott leszedáltságot. De ha üzem meleg a D5, szeretem elrúgni neki piros lámpánál; állóból indulva katapult a 640 Nm + az AWD. 6,1 a 0-100, közvetlenül induláskor "mindent" legyorsul, nagymotorokat beleértve; később sajnos lanyhul, azért olyan 160-180-ig fickós.
-
válasz
daninet
#11953
üzenetére
Azóta sem sikerült megoldani?
Az enyém hétfőn kapott olajcserét, utána a leírt módszerrel nulláztam. Azonban nekem is csak a 4. próbálkozásra sikerült. Valahogy rá kell érezni, hogy meddig tartod nyomva a gombokat - konkrétan nem tudom - az utolsó, egyben sikeres próbánál kicsit időbeli átfedésben nyomtam a reset és az OK gombot.
-
válasz
daninet
#11946
üzenetére
Helló!
Tavaly elszórakoztam vele mire meglett a tuti megoldás (V60 2014):1. Set the vehicle to ignition position I.
2. Press and hold in the reset button for the trip meter. (utána elengeded)
3. Press and hold in the OK-button on the left steering wheel stalk
4. Ignition switch position II. (csak hosszan megnyomod, utána elengeded)
5. Wait 10 seconds.
6. Release the reset OK button when the information light starts to flash. (ilyenkor már rég elengedted a reset gombot, tehát az OK gombot kell elengedni!)
7. Set the ignition to the OFF position for at least 3 minutes. (csak megnyomod röviden a start / stop gombot, hogy kikapcsold a gyújtást és vársz 3 percet)The instrument beeps when resetting has been successful.
A művelet közben végig bekapcsolva a biztonsági öv!
-
válasz
Atomgeszi
#11884
üzenetére
Fu mondjuk ez a beltér.
Azok az ülések már ránézésre sem tűnnek túl kényelmesnek. Na meg a műszerfal.Pont 2008-as Mondeo kombim volt (10 évvel ezelőtt).
Ráadásul KÉK színű belsővel, a műszerfal, a műszerfal teteje, az ajtókárpit, minden is világosKÉK volt. OMG
Az ülése OK, a beltere egy hasonló korú Opelnél egy fokkal olcsóbb hatást kelt.
A beltér mérete hatalmas, a futómű pazar - ezekben veri a Volvot szvsz. -
-
válasz
Atomgeszi
#11862
üzenetére
Ugyan V60-at hajtok, de szvsz ahogy a padlólemez, úgy a hajtáslánc is megegyezik (nagyjából biztosan).
A 6-os Geartronic (Aisin TF-80 SC/SD) nem rossz, bokából szabályozható, nem kell a kick-downig nyomni a visszaváltáshoz. Volt ugyanezzel szerelt Saab 9-3-am, az talán egy gondolattal jobb volt - nem kizárt, hogy az Aero felszereltséghez "idegesebb" programozás társult. A manuális mód felejtős, és egyben totál felesleges is (Saabban is).
Volt DSG-m, azzal összehasonlítva is OK.D5 (D5244T15 van): szép hangú, jól megy, de nem versenyautó vele, a fogyasztása se kimondottan alacsony. Összességében klafa, főleg a hangja miatt.
-
válasz
TheMarci
#11831
üzenetére
Azt olvastam, hogy ebayeseket nem jo otlet venni, vamos buntetes miatt.
Szokás ezzel riogatni, én nem hallottam még konkrét esetről. VAG-hoz rendeltem VCDS-t az Aliról 2 évvel ezelőtt, akkor is paráztatták már a jónépet. Ugyan Kínából küldték, de Lettországon keresztül (vagy valamelyik balti államon, nem emlékszem 100%-ra), így a Magyar Posta EU-n belüli szállítmányként kezelte.
-
válasz
Kickass
#11807
üzenetére
Hogyne lenne.
Nekem ugyan nincs, de a helye megvan.Továbbá van egy gyári tetőcsomagtartóm, ha aktuális, keress meg, nekem egy alkalomra kellett. (Szép állapotú, alumínium.)
@ MP: Köszönöm, még nem a földgömbös. Márkaszervizben tudnak frissíteni a szoftveren, utána már menne házilag a frissítés - de nem használnám. A Waze pöpec.
-
válasz
rayoliviero
#11775
üzenetére
Ennek az oldalnak általában hiszek; a 2.4-esre 90/180 ezret ír, viszont a 2.0-ra 60/120 ezret. Nem logikus, ha ugyanaz a 2 motor, csak a löket különbözik.

-
válasz
rayoliviero
#11730
üzenetére
Szuper!
Az akku csere benne volt az akku árában? Mert úgy nagyon OK. -
válasz
rayoliviero
#11716
üzenetére
Ne add fel ilyen gyorsan. Kérdezd meg őket telefonon.
A 48 ezres Varta akku helyett 100 ezres Volvo akkut kapsz.Illetve a többiek talán többet tudnak itt.
-
válasz
rayoliviero
#11714
üzenetére
Van angol kezelési 2013-as modellhez: [link]
A 391. és a 347. oldalon is AGM-et ír. De nem tudom, hogy melyik akkut kell cserélni. Sajnos passzolnom kell. -
válasz
rayoliviero
#11711
üzenetére
Húbakker! Ez tényleg 2 akkut ír.
Kicsit ellentmondásos:
1.
"Fontos
Amikor akkumulátorokat cserél a Start/Stop funkcióval rendelkező autókban, akkor AGMAbsorbed Glass Mat típusú akkumulátorokat szereljen be."2.
"760AGM (Absorbed Glass Mat) típusú akkumulátort nem szabad Start/Stop funkciójú autókban használni." -
válasz
rayoliviero
#11707
üzenetére
Ahogy molnapeter írja. +
- Valószínűleg ez való bele*: [link]**, de előtte fotózd le, mi van benne most.
- Az elektronika rejtélyes hibákat dob a rossz akku miatt.
- Talán ki tudod húzni őszig a cserét, de jó lenne venned egy Lidl / Aldi akkutöltőt.* A PHEV-be ez kellett, ezt vettem októberben.
Nem kell márkaszervizbe vinni cserére.** Valójában ez 760 Amperes, hibás a leírás.
-
Jól van, Te mindenre is gondoltál. + Vannak gyerekeid. ✔️
46 tekercs Zewa AquaTube van itthon, mert ragaszkodom ehhez a márkához.
A mélyhűtőben: némi sóska, 2 pár kolbász, 1 kg csirkemell, a maradék lencse újévről, és 2 marék jégkocka. A pincében 2 tálca Pilsner Urquell. Az autó mindig teletankolva. -
válasz
ferzoli
#11681
üzenetére
Szia!
Párban szokás cserélni a xenont.Én az Osram Originalt venném, de sokak szerint jobb a Philips. A Tungsram viszont magyar termék, a hazai ipart támogatod vele.
Általában az a szabály, hogy xenont csak szervizben cseréltess, de a Volvoban talán s.k. is megoldható. Keresnék YouTube-on útmutatót.
-
válasz
Kickass
#11655
üzenetére
Tavaly mikor vettem, megnéztem kb. 8 autót, azok közül választottam. Ami engem zavart, de ennél a példánynál szvsz nem kell számítani rá a képek alapján: sok autón láttam, hogy rácsukták a biztonsági öv csatjára az ajtót, szétverve így az ajtókárpitot, küszöböt. Szintén többnél tapasztaltam a B oszlop burkolatának és a kédernek a kidörzsölését - gondolom nagydarab melákok nagykabátban...
Ez az autó szépnek ígérkezik.
+6 kiló, ahogy írod.
-
-
válasz
zgospel
#11629
üzenetére
Helló!
A PHEV-nek kicsi a csomagtartója.
Powershiftet én nem vennék, vagy Geartronic vagy manuális.
Az 5 hengeresnek nagyon jó hangja van, nagyon tartós a 2.4, a 2.0-ra írta valaki nemrég, hogy problémásabb lehet, de talán nem.
(A PSA motoros 2.0-t szvsz olcsóbb szervizelni, és talán (?) kevesebbet fogyaszt, mert legalábbis a 2.4-es dízel azért annyira nem madárétvágyú szerintem.)
Többi passz.
Az 1.6 D ebbe kevés.
-
válasz
jozsi021
#11600
üzenetére
Helló!
Max. 80 kmh a tempó és max. 50 vagy 80 km-es útra szabad használni.
Ha az első kereked sérült, akkor az azonos oldali hátsó normál méretű abroncsot kell előre tenni, és a mankókereket hátra. (Magyarán a mankókerék a hátsó tengelyen legyen.)Nézz körül a jófogáson ,15-20 e. Ft egy Volvo mankókerék. 5x108-as osztókör kell neked.
-
válasz
rayoliviero
#11577
üzenetére
A sajátomba Osram Xenarc orignalt tennék; olcsóbb is. (Cool blue & co. nekem búcsús.)
-
válasz
molnarpeter
#11528
üzenetére
Ehhez kapcsolódó cikk: [link].
-
Ha már térkép frissítés... a V60-am 2014-es modell. még a földgömb nélküli Sensus navival [link]. Waze-t használok, az előző 3 OFF autómban a legfrissebb térképek voltak, akkor is Waze-t használtam.
De azért csak frissíteném a Volvoban ha házilag megoldható.Ezt írja:
MEGJEGYZÉS: A térképek csak akkor telepíthetők, ha előtte ellátogat egy Volvo kereskedőhöz a Sensus szoftver frissítéséhez (az ideje körülbelül 40 perc). Az árral kapcsolatos tájékoztatásért, keresse fel Volvo kereskedőjét.
Ez szerintetek szükséges?
Jelenleg a 2013-as térképek futnak, szóval kizárható, hogy az előző tulajdonos frissített valaha is. A letölthető térképek 2018-asak. szal' tényleg nem ér meg egy forintot se a márkaszervizes aktualizálás. Csak a kíváncsiság hajt.Szerk: 16 GB-s pendrive van itthon, 32-es híján nem tudom tesztelni jelenleg.
-
Szia!
Nekem 2009-es 1.9 TTID volt, 6 gangos Aisin váltóval:
- lehet olajat cserélni az automatában, van leeresztő csavar (1.9 TTID, de szvsz ugyanaz a váltó);
- kopóalkatrész bőven van, ráadásul sok minden csereszabatos a Vectra C-vel, nem horror;
- kasztni-elemek neccesebbek a facelift modellhez, 3 évvel ezelőtt még kevés volt belőle itthon; UK-ból viszont akkoriban volt minden (szállítási ktg?. brexit?). -
válasz
Oposzumtoszó
#11470
üzenetére
Szia!
A 9-3-hoz tudok hozzászólni, fél évig használtam egy 2009-es 1.9 TTID Aero automata szedánt:
- a kopóalkatrészek javarészt azonosak az Opel Vectra C alkatrészeivel, így nem drágák;
- nagyon kényelmes ülések (részemről az eddigi legjobb ülések);
- jól megy, a fogyasztás viszont annyira nem alacsony;
- kulturált beltér, nem zörgött semmi;
- a faceliftes verzió (2007 utáni) aránylag ritka, ezért nehéz bontott alkatrészt találni hozzá Magyarországon, gondolok itt a karosszéria elemekre;
- a facelift előtti modell belső műanyagjai tudtommal hajlamosak hámlani;
- az Aero futóműve feleslegesen kemény, ugyanakkor nem egy kanyarbajnok.Összességében szerethető autó. Egy facelift előtti, 1.9 TID (150 lóerő) motoros verziót javaslok, annak a motorja 1:1-ben megegyezik a Vectraéval, karosszéria elem dögivel van hozzá.
A TTID biturbó, Opelbe nem szerelték.FONTOS: Rengeteg dízel 9-3-asnak ki van ütve a részecskeszűrője (DPF), főleg a TTID-knek; nagyon kormolnak.
Szeret elromlani az 1.9 dízelek szívósori örvénycsappantyúja. -
válasz
voyager4.4
#11379
üzenetére
A hideg időben erősebbé váló "nyüszögés" az nagy valószínűséggel valamelyik szilent; hogy melyik szilent, azt passzolom.
Ha csak annyi, hogy nyüszög, nem foglalkoznék vele különösebben; pár éves autó is tud ilyent produkálni. -
válasz
Weareus
#11320
üzenetére
Nekem ugyan V60 van, ami az első Volvom, tehát nem S80; de próbálok általánosítani.
4 hónapja vettem, 3x jártam vele Volvora szakosodott műhelyben (1x hibakód, 1x vezérlés csere, 1x lökhárító-fényezés); először megjegyezték, hogy sok random hibakódot dob, vélhetően az öregedő akkumulátor miatt, az egyik hibakód motorvezérlő + CAN-bus jellegű volt; a másik 2 alkalommal is szóltak, hogy továbbra is panaszkodik az akkumulátorra. Végül cseréltem az akkut október elején; mondjuk azóta nem jártam a szervizben. -
válasz
molnarpeter
#11278
üzenetére
Köszi, hogy utánanéztél!
Bullshit, hogy nem fér el fél négyzetméternyi lökhárítón, szerintem a dizájner a ludas. -
válasz
molnarpeter
#11276
üzenetére
Egyáltalán nincs, még kapcsolója se, a manuál kizárólag a hátsó ködlámpát említi. [kép]
-
-
válasz
BigBlackDog
#11234
üzenetére
Ahogy Chal írja, vélhetően a fék szivattyúja; a garázsban rendszeresen kerreg.
@Chal : Ma jöttem 70 km-t országúton, mindenféle üzemmódban (főleg Save és a végén Pure). Kb. 5-10 C fokos lehetett a cső a végére.
-
-
Az utolsó bő 10 km elektromos volt, utána hideg volt a cső a hűtővíz tágulási tartálya alatt. (a fotón a baloldali). Kicsapódott rajta a pára.
Pár perccel később rátettem a töltőre, akkor lassú fordulaton elindult a ventilátor.A siófoki pisiszünet előtt autópálya volt, Keszthely előtt szintén, majd némi vegyes. Ezen alkalmakkor is hidegebb volt a cső motortérmél, kb 10-15 fokos. De ugye főleg dízellel megyek autópályán.
-
válasz
rayoliviero
#11220
üzenetére
A Premium Sound esetén van hangszóró a műszerfal tetején, középtájon, kb. a kijelzővel egy vonalban. (enyémben nincs, szvsz így is szépen szól, de én botfülű vagyok)
-
Oks. Úgy érzem néha, béta-tesztelők vagyunk.
Generális S60/V60 kérdés: hogyan férek hozzá a szélvédőmosó tartályhoz, ill. szivattyúhoz? Elég kiszedni a bal első dobbetétet, vagy a lökhárítót is le kell kapni? Köszönöm!
(Háttér infó:
Kb. egy hónapja gyanús lett, hogy nagyon gyorsan fogy az ablakmosó; egyszer mosni szerettem volna a hátsó szélvédőt, nem jött a víz. Mondtam a szerviznek, mikor fényezték a lökhárítót, nézzenek rá. Kiderült, hogy lejött a hátsó ablakmosó csöve a szivattyúról és ott folyt el a víz.
Ma délelőtt kicsit babusgattam a vasat (motortér tisztogatás, tegnap este bőrápolás, ma azt áttöröltem, stb.), látom hogy lassan csöpög vmi a jobb elejéből; szagra szélvédőmosó. Gyanús lett... rápróbáltam a hátsó mosóra: a legelején porlasztotta a vizet, aztán csak alig jött belőle. Kiszállok, és a bal eleje alatt bazinagy tócsa. OK, ismét lelőtte a csövet a szivattyú.
) -
Ahogy én használom:
A) Hétköznap jellemzően 2x 9 km-t megyek Pure-ban, ez kb. 25-40 perces út, keresztül Bp. belvárosán. Hazafelé az utolsó 2 km hegymenet; nagy melegben itt is üvölt a ventilátor mire befordulok az utcánkba, és még a garázsban is pörög leállítás után.
A mostani 20 fok környékén általában kussol, múlt héten hallottam 1 vagy 2 alkalommal, hogy alacsony fordulaton megy a ventilátor hazaérkezéskor.
B) Hétvégén autópálya (M7) és országút, 200-230 km egyben (vegyes üzemmód, de az utolsó 5 km Pure). A tapasztalatom megegyezik az A) pontban leírtakkal; nyári forróságban üvölt a végén, most csendben marad.Nyári forróságban dobott 2x check engine-t az enyém, elvittem utána vezérlés-cserére. Az alapvető probléma a turbószeleppel volt, ennek cseréje óta minden OK, DE kiolvasták, hogy panaszkodik az indító akkumulátor feszültségére, illetve gyanús, hogy nem mindig nyitja ki a hűtőzsalut, ami összefügghet az akkumulátor feszültséggel, ill. parkolási kocc miatt is szorulhat a zsalu.
Zsalu: nézz be szemből a hűtőrácson, hogy kinyitja-e rendesen mikor üvölt. (Múlt héten fényezték mindkét lökhárítót, akkor megigazgatták szétszedett állapotban is, de amúgy a nyári hibakód-törlés óta nézem, és rendben rendben működött mindig.)
Indító akkumulátor: Állítólag képes random elektromos hibákat, hibakódokat generálni mikor a végét járja már. Itt is beszéltünk róla. A lökhárítók visszaszerelése után kellett törölni pár hibakódot (parkoló radar); és a szerviz ismét javasolta, hogy cseréljek akkumulátort, mert panaszkodik az alacsony feszültségre (11,8 vagy 10,8 V, nem emlékszem*). A hétköznapok során nem érzékelem, hogy bármi gondja lenne az akksinak. De biztos ami biztos alapon, kedden megvettem az új akkut, hamarosan belekerül az autóba.*Előtte 5 napot a szervizben állt az autó.
-
válasz
rayoliviero
#11190
üzenetére
Biztosan úgy, ha alánéztek és vagy ott van, vagy nincs a DPF. Megkérdezhezed egy márkaszervizben, vagy méginkább a Volvo ügyfélszolgálatán [link] alvázszám alapján.
Meglepődnék ha nem lenne egy minimum Euro 5-ös motorhoz DPF.
-
Az enyém (2014. modellév) még euro 5, 2015-től jöttek az euro 6-ok. Magyarországon mondjuk nem ezzel a normával (euro 5) szerepelnek a nyilvántartásban, hanem "növelt hatótávolságú hibrid elektromos gépkocsi, amely a b) pontban foglaltaknak megfelel és hatótávolsága tisztán elektromos hajtással legalább 50 km (5N környezetvédelmi osztály)". A valóságban 30-40 km-t tud tisztán elektromosan.
Viszont úgy tippelem, nem hozza vissza a felárát.
Ellenben érdekes és jól megy power módban. -
válasz
rayoliviero
#11170
üzenetére
Nekem sincs elől radar, hiányzik nagyon, nehezen érezni az elejét. Pedig Summum felszereltség.
Engem az érdekelne, hogy a "dupla" klímát lehet-e mono üzemmódban állítani, hogy ne kelljen külön külön csavargatni bal és jobb oldalon?
Eddig minden autómban volt erre megoldás.
-
válasz
rayoliviero
#11168
üzenetére
Szvsz nincs összefüggés a kettő között.
-
Tegnap meggurítottam, hogy megnézzem mit tud; óra szerint 238-ig jutottam, mikor közbeszólt a forgalom. Még ment volna - szóval a teljesítmény (lóerő) megvan; érzésre 240+ lehet a vége (óra szerint), ha csak le nem szabályoz 6. fokozatban 4000 rpm-nél. [kép] [kép]
Korábban jellemző volt, hogy mikor egy 3000 alatti fordulatszámról visszaváltott kickdownra egy 3000 feletti fordulatra, olyankor érezhetően gyengébb lett, most már nem, azaz 3000 felett is erős.
Azt továbbra is észrevenni, mikor 155 kmh-nál hirtelen lekapcsol az elektromotor és egyik pillanatról a másikra kiesek 200 Nm a hajtásból.
Majd nézek gyorsulást is, a rossz turbószeleppel 7,3 környékét hozta, 6,1 a gyári érték. -
A héten megtörtént nálam is a D6 nyűgök kezelése:
- automata átmosva - érzésre jobb lett; azóta főleg elektromosan mentem vele, végső véleményt később alkotok majd.
- A/C átmosva - ez eddig is működött, ha cserélni kell később, akkor 160 e. lesz a felújított,
- turbószelep cserélve - más hibakód nem is volt, a hétvégén többet autópályázok majd, egyelőre csak a szervizből hazamenet gurítottam meg (226-ig, a forgalom ennyit engedett).A generátorra azt mondta, hogy nincs baja.
-
válasz
tibor.sz
#11088
üzenetére
Szia!
Friss Volvós vagyok, de több korábbi használt autómat is egy volt Volvo, jelenleg márkafüggetlen szervizbe hordtam; teljesen megbízom bennük.
Július végén ők cserélték az én V60-omban (D6 = D5 + hibrid) a vezérlést vízpumpával, INA szettet tettek bele, arra esküsznek. Szűrőkből pedig a Mann Filterre; fékből ATE-re.
(Az generátor ékszíj-szettből gyári ment bele, de csak azért, mert a D6-hoz másmilyen kell, és abból nincs utángyártott.)A gyári feliratos légszűrő, az enyémben MAHLE gyártmány volt. A pollenszűrőre nem emlékszem, de a hétvégén meg tudom nézni, ha érdekes.
Új hozzászólás Aktív témák
- Futás, futópályák
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Projektor topic
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Ami Kínában OnePlus Pad Pro, az errefelé mégis csak Pad 2 lett
- Formula-1
- Nintendo Switch 2
- Válságmódban a Samsung mobildivíziója
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Új HP 17 FHD IPS AMD Ryzen5 7520U 4.3Ghz 8GB DDR5 256GB SSD AMD Radeon 610M Graphics Win11 Garancia
- Dell XPS 13 Plus 9320 i7-1260P 32GB 512GB 4K+ TouchScreen 1 év garancia
- Surface 4 - 15" 2496 x 1664 ~2k touch, i7-1185G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Felújított laptopok számlával, garanciával! Ingyen Foxpost/PostaPont!
- Alienware 500HZ AW2524HF 24,5" Monitor 27% ÁFÁS
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

, kicsit megremegett a kezem. Valószínű egyről beszélünk Egerben.

):
A Lumenet ugyanakkor egy biztos forrás.

Azok az ülések már ránézésre sem tűnnek túl kényelmesnek. Na meg a műszerfal.

)
Ellenben érdekes és jól megy power módban.