Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz S_x96x_S #2825 üzenetére

    a trend, hogy hosszú távon a nyitottabb rendszerek gyorsabban fejlődnek, és nagyon gyorsan ledolgozzák a hátrányukat.

    Mint a nyitott Windows, nyitott AD, nyitott Office, nyitott Google service, nyitott vSphere?

    kb 5-10 ARM -es szerverproci készül a háttérben ( még ha csak 1 cég olvasná félre a piaci trendeket, de ezekből fél tucat van)
    - alacsony a belépési küszöb
    - a fejlesztési erőforrások eloszlanak,
    ...

    Trendeket olvasgatsz/hangoztatsz, de értelmezed is őket?

    Készül pár ARM szerverproci DESIGN a háttérben, nyilván azért mert (a valószínűtlen) siker esetén a potenciális nyereség óriási, a designt elkészíteni meg ehhez képest fillérekbe kerül. Persze, hogy megéri bepróbálkozni. Ez egyelőre csak annyit jelent, hogy van kockáztatható tőke.

    Az alacsony belépési küszöb kijelentés meg szerintem nevetséges. A belépési küszöb nagyon magas, de a megugrandó magasság java nem a chipdesign elkészítésében van, hanem az ARM-re létező szerver-workloadot futtatni akaró fizetőképes ügyfelek megtalálásában.

    x86-ot is lehet gyártani a TSMC-nél. Akár a legújabb node-on is. Az hogy az AMD éppen nem érzi magát komoly lépéskényszerben és nem tesznek fel mindent a pirosra (legújabb gyártástechnológia) az nem jelenti azt, hogy adott esetben a jövőben ne tudnák a termékeket úgy strukturálni, hogy legyen termékkategória ami az elérhető legújabb technológián van legyártva, akár kísérletezés jelleggel. Az, hogy a ZEN3 egy lépés technológiai lemaradással készül a TSMC legmodernebbhez képest az egy közép távú taktikai döntés volt és nem természeti törvény.

    A post többi részében pedig szerintem indokolatlan keveredés van. Szerverprocesszorok kontextussal indítottunk, nem értem, miért kell idekeverni az 5G modemeket, hogy ARM chipek (amelyek nyilván mobil SoC-ok) elöbb jönnek alacsony csíkszélen mint a high perf x86. stb. Ennek köze nincsen a szerverpiachoz.

Új hozzászólás Aktív témák