Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
> A pórnép között a PCIe Gen4 még mindig csak terjedget, bőven elég még a Gen3 is.
> Gen5 csak különleges helyzetben szükséges, nem nép-igény.Igen, ezzel teljes mértékben egyetértek. Persze nyilván ennek is az az oka, hogy... hogyis fejezzem ki magam: az olcsóbb lapokat kereső vásárlói és gyártói között van egy összekacsintás, hogy "nem létszükséglet az"
Másként megfogalmazva: a PCIe4-es lapok drágábbak voltak.Ha nincs kényszer*, akkor átlagfelhasználó esetén nem különösebben érezhető és ezért nem is indokolt a költséges újabb verzióra váltás.
A nagy kérdés az, hogy vajon a PCIe5-re épülő CXL hoz-e olyan áttörést bármiben (pl: nemvolatilis memória bővítőkártya), mint amilyet a HDD-k helyébe lépő SSD hozott.
Megjegyzem persze, hogy az se egyik napról a másikra zajlott le, az elején az SSD igencsak úri huncutság volt! Ez alapján én úgy számolok, hogy legjobb esetben is 1, de lehet, hogy inkább 2 cpu generációt kell várni ahhoz, hogy ebből nem valamilyen technológiai fétis, hanem kézzelfogható előnyök alapján lehessen azt mondani, hogy olyat szeretnék. (Ez alól persze azok kivételek, akiknek tényleg szüksége van a sávszélességre.)(* az GPU-n nem a generációval, hanem a sávok számával spórolnak)
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor 200 , 8/256GB , Kártyafüggetlen
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Zalman S2 TG Seasonic 650W
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest