Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz kene84 #52872 üzenetére

    Én a teljes rendszert mentem bizonyos időközönként. Minden készüléknek van egy saját párja a szerveren, valamint egy közös mappa. Először a sajátjára ment csak szerver felé, majd a közös mappa kétirányú. Több lehetőséged van.
    1.: Kimented a névjegyeidet a névjegyzék menüjével, azt másolod egyéni mappába, amit megadsz a foldersync -nek.
    2.: A névjegyek helye típusonként eltérő lehet. Nálam a
    /data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts2.db
    fájlban vannak. Ezt ki lehet másolni egy mappába és azt megadni a Foldersync -nek. Ezt lehet manuálisan, de mivel a Foldersync egyben Tasker beépülő is, így az egész folyamat automatizálható (a másolás is). Nálam hetente történnek a mentések ha a következő feltételek teljesülnek:
    -otthon vagyok (vagyis az otthoni hálózaton)
    -éjszaka van
    -a teló töltőn van
    -legalább 1 órája nem volt aktív a kijelző
    3.: Nem állítom, hogy felhasználói szinten az én megoldásom a legegyszerűbb, mivel nem csak "odabökök és kész". Viszont sokkal tágabb mozgásteret ad, mint az egyklikkes megoldások. Én így szeretem. Most körülnéztem a Playen és Névjegy szinkronra, vagy GDrive szinkronra n+1 találatot ír.

Új hozzászólás Aktív témák