-
Fototrend
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
gentlemann02 #6386 üzenetére
Igazából majdnem mindegyik Arch-klón egyforma, mindegyik egy normál Arch, kiegészítve grafikus telepítővel, meg esetleg grafikus csomagkezelővel. A Manjaro annyiból speciális, hogy ők tesztelik az Arch-csomagokat kicsit tovább, nem azonnal veszik át az Arch csomagjait.
-
Shyciii
veterán
válasz
gentlemann02 #6383 üzenetére
Én Manjaro-val kezdtem anno. Kellemes rendszer. Esetleg még az ArcoLinuxot is kipróbálhatod. Annak is nagy a támogatottsága, csak másképp. Ott a fejlesztőnek renegeteg videója van amiből sokat lehet tanulni kezdőként főleg. Weboldala is rengetet információt tartalmaz, vagy tanulnivalót.
-
#63718632
törölt tag
válasz
gentlemann02 #6383 üzenetére
Cimbimnek egy Acer One kis 10"-os AMD C-70 procis ( néhai Brazos) gépen gyönyörűen muzsikál a Labs. Ugyan így egy régi Acer Aspire-n is 2GB memória, Intel Mobil Core(nem tudom pontosan) procival.
Meg van tőle őrűlve, hogy ez a két régi s.........r milyen fainul megy Arch Linuxal.
Előtte volt fenn mindenféle Debian, Ubuntu származék. Azt ez übereli vastagon. Annyi, hogy mindegyikre LTS kernelt tettem, nehogy a nagyon friss kiguruljon alóluk. -
Frawly
veterán
válasz
gentlemann02 #6378 üzenetére
Elvileg mindegy, de a Manjaro-nak nagyobb a támogatása. Esetleg ha systemd-mentes vonalon akarsz továbbmenni (MX Linux systemd-mentes), akkor Artix-ot is bepróbálhatod, az is Arch-klón, de systemd nélkül. A konfigoddal nem lesz gond, AMD CPU, AMD APU GPU, mindegyiket támogatja rendesen a kernel, meg a benne lévő nyílt kerneldriverek, a hardver ereje és a memória is elég, hogy elvigyen akármilyen linuxot. Hacsak nincs valami rohadt spéci Wi-Fi vagy tuner kártyád, esetleg nagyon ritka nyomtatód, akkor nem lesz gondod egyik disztrón sem a drivertámogatással.
-
#63718632
törölt tag
válasz
gentlemann02 #6378 üzenetére
Nekem MX a főrendszerem, mellette tanulgatom az Arch-ot. Én ArchLabs-ból szoktam kiindúlni.
[link]
Többet lehet belőle tanulni, mint bármelyik klónból. Nem live, csak egy konzolos telepítő, kész GUI-val a vęgén.
Aztán van męg mit beálligatni rajta.
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- PlayStation 5
- TCL LCD és LED TV-k
- Filmvilág
- Nyaralás topik
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 7420 - i7-1185G7 I 16GB I 512SSD I HDMI I 14" 4K I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Core V21 Enermax 650W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
- Eladó Új Motorola G31 4/64GB szürke / 12 hónap jótállással!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest