Aktív témák

  • pokol ura

    senior tag

    Az eddig Dunningtonként ismert központi egységek a Xeon EX nevet kapták
    A Dunnington kódnevet viselő, hatmagos Intel Xeon EX processzorok forgalmazása a harmadik negyedévben kezdődik meg, az első hullámban három modell érkezik.
    Az Intel napokban kiszivárgott tervei szerint hamarosan újra megnöveli az egy szilíciumlapkán dolgozó magok számát. A Dunnington kódnevű modell tervezése azonban csöppet eltér az eddig megszokottól, hiszen a triplázás -- a kétmagos egyedeket tekintve -- új iránynak számít a processzorgyártónál.
    Hatmagos processzor piacra dobását tervezi az Intel

    Látva a prezentáción közölt adatokat, a 45 nm-en készülő magpárok hármas csoportba rendeződtek, és páronként 3 MB-nyi másodszintű gyorsítótárral gazdálkodhatnak. Itt azonban még nincs vége, a hat mag további 16 MB L3 közös tárhoz férhet hozzá. A lapkakészlettel való kommunikáció 1066 MHz-es rendszerbuszon keresztül történik, és bár a végleges órajelekről még nincs információ, a lapka tipikus disszipációja nem fogja meghaladni 130 Wattot.

    A négymagos Tigerton processzorokkal lábkompatibilis Dunnington 2008 második felében jelenhet meg.

Aktív témák