Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz Dr. Akula #137 üzenetére
A hardverazonosítók eleve több komponensből tevődnek össze mint a linkelt és az eredeti microsoftos leírás is szemlélteti, ahol a legmeghatározóbb eleve az alaplap, a CPU csak kiegészítés, szimplán az utóbbi cseréjénél nem szokott újraaktiválás kelleni.
Az újabb Windowsoknál normál esetben 1x kell csak megvenni az adott Home / Pro / egyéb kiadáshoz a jogtiszta és biztosan működő OEM / Retail termékkulcsot, aminél utána akár szoftveres (pl. W10—►
W11) és hardveres (pl. alaplapcsere) upgrade-nél is megtartható az aktivált állapot (szükség esetén újraaktiválással) új termékkulcs vásárlása nélkül. A pár ezres változatoknál ha az előzőleg szemléltetett szemetek, akkor viszont nem meglepő, ha nem feltétlen úgy működik az aktiválás, az aktivált állapot megtartása, mint kellene.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Windows 10 and Windows 11 Digital Licencing explained
"The Windows 10 and 11 Digital License is based on HWID 3. As long as the Windows edition, motherboard and CPU remain the same, once the computer has been activated, all future clean installs with the same edition on that computer will activate automatically. Note that all HWIDs exclude storage media entirely. Thus, on a PC with Windows 10 or 11 activated, you can replace its storage (HDD / SSD) devices with one or more new ones and clean install Windows 10 or 11 on a new disk. Even so, the PC will activate automatically based on that machine’s existing digital license."
Vagyis még itt is világosan le van írva, hogy a digitális licencnél generálódott hardverazonosítóhoz semmi köze nincsen a HDD / SSD rendszermeghajtónak és annak cseréjének, az nem befolyásolja a Windows 10/11 aktivált állapotát.
-
King Unique
titán
Dehogy ugrik az aktiválás egy szimpla meghajtócserénél, annak soha kb. semmi köze nem volt a Windows 10/11 aktivált állapotához, de Windows 7/8/8.1 esetén sem rémlik. Az aktiválást befolyásoló jelentős hardvermódosítás = alaplapcsere, komplett PC cseréje, esetleg a BIOS frissítése, ellenben a CPU, RAM, SSD, stb. hardverelem cseréjének kb. semmi köze hozzá. Ha esetedben a PC-ben csak az SSD lett cserélve és úgy ugrott a Windows 10/11 aktivált állapota, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy ott valami eleve nem stimmelt az aktiválással, a termékkulccsal...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ennyi volt: Elkezdte blokkolni a Windows 7 és 8 kulcsokat a Microsoft
Tehát akkor most már ténylegesen is elkezdték blokkolni a Windows 7/8/8.1 termékkulcsokkal a Windows 10/11 aktiválását és nem feltétlen menne az újra, ami nemrég másnak.
"Bár a Microsoft a változást már szeptemberben bejelentette, egészen a hét elejéig még lehetett aktiválni az újabb Windows-ok stabil kiadásait is a régiekhez adott egyedi kódsorokkal."
"Azoknak, akik korábban aktiválták Windows 10-ük vagy 11-ük egy Windows 7-es vagy 8-as kulccsal szintén nem kell aggódniuk, hiszen az ő rendszereik is aktiválva maradnak."Vagyis akik elég gyorsak voltak és a Windows 7/8/8.1 termékkulcsot megadva beaktiválódott náluk a Windows 10/11 digitális licenccel, akkor nem kell aggódniuk, mivel ott eleve tartósan megmarad az aktivált állapot.
+ Ha esetleg újratelepítenék ugyanazon PC-n a Windows 10/11-et, akkor sem, mivel digitális licencnél eleve automatikusan aktiválódik az ahhoz tartozó Windows-kiadás (pl. Home / Pro) és nem kell újra megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Sőt, akár még jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) után is megoldható az újraaktiválás, ha Microsoft-fiókhoz van kapcsolva a digitális licenc, + a telefonos automata ügyfélszolgálattal is, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Megoldható a Windows 11 tiszta telepítése és a Windows 10
—►
Windows 11 in-place upgrade akár nem támogatott hardverkonfigurációnál is, meg lehet Windows 10 & Windows 11 dual boot is, ha esetleg nem lettek volna meg ezen infók.Ebben akad pár hasznos tipp, ellenben egy része eleve felesleges vagy hülyeség, alapesetben pedig nyilván nem kell a felhasználónak egyiket sem feltétlen babrálni. Bár már az is valami, hogy legalább nem akarja szerző a lapozófájlt kikapcsoltatni, amit eleve nem javasolt még sok RAM esetén sem.
Ha majd sikerül SSD-re váltani, akkor ott pedig lehetőleg max ezen leírást kell átnézni és nem pl. ezt követni, amely utóbbi javaslatok miértje és értelme emiatt is rejtély.Aktiválás szempontjából pedig oké mind az asztali PC, mind a laptop, mindkettőnél megvan már a leírtak alapján a digitális licenc, ami az ahhoz tartozó Windows-kiadásnál eleve automatikus és tartós aktiválást biztosít.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Dr. Akula #93 üzenetére
A már meglévő digitális licenc nem szűnik csak úgy meg, sőt annak megléténél a szokásos deaktiváló parancsok is max. az éppen telepített Windows 10/11-et deaktiválják ideiglenesen, ellenben a digitális licencet eleve nem lehet csak úgy törölni, utóbbival ugyanúgy automatikusan aktiválódhat utána is.
Annyira azért nem feltétlen kell aggódni, lásd a már linkelt példát, sőt másnál nemrég az volt a téma, hogy vadonatúj alaplapokon aktiválódott automatikusan a Windows 10 Pro kiadás, holott azokon vadonatúj lévén eleve nem volt már meglévő digitális licenc és előtelepített Windows sem UEFI OEM Key megoldással.
2016 július 30-án ez eredeti, 1 éves ingyenes frissítési ajánlat szűnt meg, ellenben utána a meghosszabbított 2018 január 16-ig tartott. De amúgy ja, még az utóbbitól számolva is jó 5+ év fáziskésés van és hasonló a megszűnés mint korábban.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Dr. Akula #85 üzenetére
Dehogy ugrik az aktiváció, ha 1x már beaktiválódott digitális licenccel a Windows 10/11 adott kiadása, akkor ez eleve fix és nyilván egy verziófrissítés után is megmarad az adott PC-nél. Itt max. a teljesen új telepítéseknél lehet gond, amit egy másik cikk végén is leírnak. De az megint ellentmondásos, amit más példája is szemléltet a Windows 11-nél, igaz a jelen cikkben Windows 10-ról van szó.
Ha elég egy szürkezónás olcsó aktiválókód, akkor igen, saját felelősségre akár a pár ezres (volume MAK) termékkulcs is opció lehet. Ellenben ha biztosan jogtiszta és működő termékkulcs kell, meg aminél nincsen ilyen, meg olyan ami biztosan Windows 10/11 termékkulcs és nem Windows 7/8.1 (mert ugye azzal is szoktak trükközni, példa), akkor az nem feltétlen ez az árkategória.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Pont az lett leírva és likelve, hogy nem feltétlen "ugrik", mert eleve megoldható többféleképpen is az újraaktiválás. Itt max. akkor szokott gond lenni, ha eleve gond van a termékkulccsal, a licenccel, ellenben ha okés (érvényes, jogtiszta), akkor simán megoldja az ügyfélszolgálat problémásabb eseteknél is az újraaktiválást (példa).
-
King Unique
titán
Igen, alapesetben 1 db licenc egyszerre csak 1 db PC-n lenne használható, de ez sincs feltétlen kőbe vésve, van pl. olyan Retail licenc is, ami egyszerre akár több eszközön is használható. + Amióta a Windows 10-nél megjelent a digitális licenc és annak Microsoft-fiókhoz kapcsolási lehetősége, meg inkább rugalmasabb lett az újraaktiválás, meg eleve több lehetőség van arra.
Egyébként a Microsoft-fiókban elvileg ott van az eszközlista, ott az újraaktiválásnál eleve beállítható, hogy melyik eszköz (PC) legyen aktiválva, stb. -
King Unique
titán
Igen, ha Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc van, akkor az magyarázhatja az asztali PC-nél az automatikus aktiválást.
Az OEM licenc meg ugye nem feltétlen ugrik hardvermódosításnál, lásd az előző válaszban linkelt újraaktiválási opciókat, a Windows 10/11 eleve rugalmas ilyen szempontból, bár akár a korábbi Windowsoknál is megoldható volt pl. telefonos újraaktiválással. -
King Unique
titán
• Az aktiválás szempontjából "új gépnek számít" max. az alaplapcsere és a teljes PC csere, + esetleg a BIOS frissítése minősül, ellenben a CPU, SSD, stb. cseréje eleve nem számít annak és nem érinti a Windows aktivált állapotát.
• Jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere, PC csere) után is megoldható a Windows 10/11 újraaktiválása, sőt akár OEM licencnél is.
• Ha a "frissen épített asztaliba" felállásnál pl. innen hardverapróról / máshonnan lett vásárolva egy használt alaplap, aminél már van az előző tulaj jóvoltából Home / Pro digitális licenc, akkor az magyarázza miért aktiválódott automatikusan a Home / Pro kiadás.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
• A már meglévő digitális licenccel aktiválódik automatikusan a Windows 10 és a Windows 11 is, ami alapesetben az adott PC hardverazonosítójához kapcsolódik, de Microsoft-fiókhoz is kapcsolatható Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt.
+ Még akkor, ha az adott PC gyárilag Windows 10/11-gyel van előtelepítve és a BIOS/UEFI-ben van tárolva a Home / Pro kiadáshoz tartozó OEM termékkulcs (BIOS/UEFI OEM Key).
• Ha az asztali PC-nél már aktiválva lett korábban a Windows 10/11 azon Home / Pro / egyéb kiadása digitális licenccel, ami a laptopból kivett SSD-re van telepítve, akkor nem meglepő ha az a PC-be téve is automatikusan aktiválódott.
• A laptopnál a már meglévő digitális licencnél vagy gyárilag Windows 10-zel előtelepítve az UEFI OEM Key megoldásnál szintén nem meglepő, ha ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadás újratelepítésénél nem kell termékkulcsot megadni, hanem automatikusan aktiválódik, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz fatpingvin #54 üzenetére
Inkább ne is, mert azon érvelés, miszerint nem alkalmas, holott eleve Windowst használnak sok helyen, beleértve szervezeti szinten cégeknél, intézményeknél, közhivataloknál is, eleve téves. Ha az aktiválás témához érdemlegesen nem sikerül hozzászólni, akkor a kéretlen trollkodást inkább mellőzni kellene.
Köszönjük! -
King Unique
titán
válasz MasterDeeJay #3 üzenetére
Az a baj, hogy más sem feltéten, mert ezt az "Installation Path eltávolítását" és ingyenes aktiválás beszüntetését ez a cikk sem tisztázta, nem lett kifejtve, hogy pontosan hogyan érti a Microsoft.
Csak tippelni lehet, hogy talán a frissítési segéddel / MCT-vel végrehajtott közvetlen in-place upgrade-nél az automatikus aktiválásra digitális licenccel, de ha a más által leírtak alapján továbbra is ugyanúgy beaktiválódik pl. a Windows 11 a Windows 7 termékkulccsal, akkor nem világos mi értelme az előbbinek. + Ugye az ingyenes digitális licenc megszerzéséhez eddig sem feltétlen kellett a Windows 7 / 8.1—►
Windows 10/11 in-place upgrade, pl. a Windows 10 már a 1511-es verzió óta közvetlenül is aktiválható az érvényes Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokkal.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Dehogynem túlzó, mert nyilván nincsen 100x-os hardverigény és 10x-es sem ha sikerült megnézni a hivatalos rendszerkövetelményeket, a mai X 100 GB-os vagy akár X TB-os rendszermeghajtók korában pedig kb. semmit nem számít hogy 10 vagy 30 GB-ot foglal a rendszer.
Ja hogy innen fúj szél, jön a "bezzeg a Linux" téma, csakhogy ott a bökkenő, hogy ez egy windowsos hír és annak a topikja, ahhoz illetve az aktiváláshoz kellene érdemlegesen hozzászólni a trollkodás helyett, azzal a másik témával meg inkább annak a topikjában foglalkozni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A mobil platformot ne keverjük ide, asztali operációs rendszerekről volt szó, ahol az utóbbinál igen, a Windowsok a legelterjedtebbek hosszú évek óta és eleve azt használja a nagy többség. Persze mindig akadnak egyesek, akik jobban akarják tudni és próbálják megmagyarázni az ellenkezőjét.
-
King Unique
titán
Tehát ha akárhová mész mindenhol az fut, akkor az máris cáfolhatja a korábbi kijelentést, mert ha az általánosan igaz lenne, akkor nem feltétlen futna mindenhol az.
A "százszor nagyobb gépigényből " és egyéb túlzó állításokat meg inkább mellőzni kellene, mert az olyan formában megint nem feltétlen igaz, sőt manapság a Windows 11 hardverigénye sem feltétlen akkora extra, mivel a legtöbb PC, laptop már eleve UEFI-s, 4 GB RAM is kb. alap, TPM-hez dTPM sem feltétlen kell mert megoldható fTPM / PTT módon is, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ez gondolom a nap vicce akart lenni, meg max. nyilván csak bemondásra mindenféle hiteles statisztika nélkül.
Annyira "használhatatlan", hogy akárhová megy az ember, ott irodai környezetben, sőt akár ilyen-olyan hivatalokban is általában valamilyen Windows fut a felhasználói PC-ken hosszú évek óta, otthoni felhasználók nagy része is általában azt használja, itt a fórumon is a többség stb.
Az az 5-6 perces rendszerindítás meg tegyük hozzá, hogy max. akkor lehet reális, ha SSD helyett egy lassú HDD a rendszermeghajtó, összevissza telepítve van százféle program automatikus indítással, netán az "ügyes" felhasználó által meg jól össze is vírusozva a rendszer, stb., mert normál esetben nyilván nem ez a jellemző és a manapság kb. alap SSD-vel kb. fél perc alatt bebootol és egyben fel is áll a rendszer.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Keychron K4 v2 - Magyarosított Világító RGB Billentyűzet
- Fujitsu-Siemens Lifebook S 935 (13,3" IPS érintőkijelző, i5-5300U, 6GB RAM, 240GB Samsung SSD)
- Adus 27" TUF Gaming VG279Q1A
- Corsair SF600 600W 80 PLUS Gold,moduláris,SFX tápegység,dobozában,hibátlan állapotban!
- Hibás iPad 2 WiFi + Cellular 16 GB + kábel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest