Új hozzászólás Aktív témák
-
tocsa
senior tag
válasz
TheVeryGuest
#198
üzenetére
Hármashatárhyegyen vigyázni kell, tényleg nagyon rossz az átminőség. Ha sokat jársz majd, akkor majd ismerni fogod a kátyúkat, nyár vége fele betömtek párat. Mindenesetre, ha valahol elsőre vagy, nem ismered az utat, akkor semmi esetre se ereszd meg. Még manapság is néha megilyedek HHH-ról lefele van két élesebb kanyar, és néha jönnek föl túristabuszok. Volt olyan, hoygha repesztettem volna, akkor baleset lett volna belőle.
Ja, és a HHH meredekebb, mint egy Dobogóő, de viszont rövidebb is. -
tocsa
senior tag
Mindig hordjatok sisakot!!!!
Tudtátok, hoyg a sisak a gerincet is védi? Ugyanis ha a fejeddel szántanád az aszfaltot, akkor az beleakadna, és megbicsaklana, ez pedig gerinc sérülésekhez vezethetne. Ha viszont van rajtad sisak, akkor az csúszik, és így védi a gerinced is. Kulcscsont töréstől persze nem véd sajna.
Jelenleg egy CASCO Alpent használok költségtakarékossági okokból, mindössze 5000 forint, hátul állítható tarkós tekerőréssze (5000 HUF-nál az nem trivi), van napellenzéje, és bogárhálója is. Kivehető szivacsok. -
tocsa
senior tag
Nagyon off, meg nagyon régi história, meg lehet, hogy nem is itt kéne.
De boicsánatot szeretnék kérni, hogy nem jött össze a kerékpáros nadrágos biznisz. Egyszer már majdnem megvettem hétvégén (elhoztad volna), de éppen szüleimnek valamit kellett segíteni. Aztán meg elfelejtettem a dolgot. Mind1, már úgyis biztos eladtad. Rövid kerékpáros nadrágom egyébként azóta se volt, pár hete szereztem kettőt.
Mind1, ezt csak azért írom, mert köcsögség volt, hoyg nem hívtalak vissza, és bocsánatot szeretnék kérni. Hogy ne tartsál esetleg emiatt tirpáknak. -
tocsa
senior tag
Yesss. Végre valaki gondolkodik is.
(((Amúgy a számításba nem vetted bele a kerék vastagságát. Mert pl az én városi progresszív romboló montimra 1.75'' Schwalbe marathon slick-et tettem, ami 1.5-2''-al megnoveli a kerületet. Nagyon ballonos kerék, és persze jól felfújom, hogy guruljon.
Ezen kívül gondoskodtam róla, hogy legyen áttétel is rajta: egy régi 10 éves LX 46-36-24 hajtómű van rajta (plusz van egy pót hajtómű is belőle), és hátul meg van 11-es a kazettán.)))
Ettől függetlenül nem hősködnék, hogy miket tekertem. Nagyon igazad van, hoyg kétségbe vonod ezeket a számokat. Lejtőn tényleg lehet jókat gurulni, de sík terepen...52 meg 62...
Megmondom hol van a kutya elesve: nem teljesen sík a terep. Bizony ha végigmész a városon van jó pár hely, ahol nagyon meg elhet tekerni. Párat mondok: budai oldalon szabadság híd->erzsébet híd. Mondjuk ott feltűnő, hogy lejt egy picit, de ha az út környező része lejt 1 fokot, és egy rész meg 2 fokot, akkor nem lehet egy olyan helyen észrevenni, ahol nem folyik mellette egy folyó vízszint etalonnak.
Ugyanúgy, ahogy egy 20 km hosszú sunyi pár fokos emelkedő meg tudja szivtani az embert (nem érti, hogy miért fogy el az ereje), ugyanúgy _nagyon_ sokat számít, ha már _picit_ is lejt az a huncut út.
Na. így lehet ''sík'' terepen repeszteni.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ 20 méteres LED szalag adapterrel és távirányítóval eladó
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozaval,24 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 1400 8GB DDR4 256GB SSD 500GB HDD GTX 1050 Ti 4GB ZALMAN S3 400W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z790 i9 14900KF 64GB DDR5 1TB SSD RTX 5080 16GB LIAN LI LANCOOL 216R ADATA 850W
- Beszámítás! Lenovo LOQ 17IRX10 FHD Gamer notebook - i7 13650HX 24GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 8GB
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
