-
Fototrend
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
soma314
tag
az alapoknál van a baj, nem a router-eknél
ha egy számítógép egy másik IPv4 címet keres, akkor a gépen beállított subnet mask értékből a saját és a cél IPv4 címből tudja, hogy az a gép vele azonos, vagy más alhálózatban / subnet-ben van-e.Ha azonos, akkor egy ARP-ot fog küldeni az adott címre, nem idegen subnetben van, akkor viszont az alapértelmezett átjárójához (default gateway-hez) fog fordulni (annak a címére küld ARP-ot, ha még nem tette volna meg korábban).
A példában feltételezem, hogy a PC0 és PC1-nél helyesen van beállítva a subnet mask 24 bit-esre, mint a router-eknél és azt is feltételezem, hogy a router-ek kapcsolódó interfész cime van beállítva default gateway-ként.
Persze ahogy irják a többiek lehet itt mindenféle "perverzitást elkövetni" mint statikus NAT a router-eken, illetve lehet /32-es subnetet megadni a PC-kent, vagy /32-es statukus route-okkal játszani, vagy akár layer 2-es tunneleket csinálni ....
De gondolom, hogy a gyakorlat célja az lenne, hogy a DHCP server és a DHCP relay funkciókat gyakorold.
Ezért én azt tenném, hogy a PC0-át és a PC1-et más-més subnetbe tenném, mig a router-en nem egy DHCP pool-t, hanem kettőt állítanék be. És akkor ugyanaz a router lehetne a PC0 szegmensnek és a PC1 szegmensnek is a DHCP servere.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest