Új hozzászólás Aktív témák
-
adam_
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1998 üzenetére
Köszi, hát szerintem manuálisan az alábbi breakpointok szerint szerkesztem majd tovább, és akkor nem nyúlhatok mellé:
@media (max-width: 479px) {
@media (min-width: 479px) and (max-width: 767px) {
@media (min-width: 768px) and (max-width: 991px) {
@media (min-width: 992px) and (max-width: 1199px) {
@media (min-width: 1200px) {Egy másik oldalt meg teljesen az elejéről elkezdek Bootstrapben, és az is egy + referencia lesz így.
A domaines kérdéskörre visszatérve még egy picit. Mit ajánlsz, melyik / melyek a legjobb ár/érték arányban lévő szolgáltatók a domain és a tárhely vásárlásra egyaránt? Külföldiben gondolkozom.
-
Sk8erPeter
nagyúr
Nyilván attól is függ, mi a távlati cél, akarsz-e Bootstrapet vagy más ehhez hasonlót használni, ha igen, mert rájössz, hogy sokkal gyorsabb, mint mindenre kiguglizni a megfelelő megoldást, vagy épp kikotorni magából a Bootstrapből, akkor egyszerűbb és gyorsabb lehet átállni rá, igaz, a Bootstrap saját stílusait felül kell definiálnod a sajátodra. Ezzel is pöcsölni kell, ezt nem úszod meg, de nem akkora katasztrófa, még így is talán kevesebb időtöltés, mint átemelni a vonatkozó részeket a saját kódodba, hogy valóban jól jelenjen meg az oldalad a mobileszközökön is.
"media querieseket"
Többesszámban lévő szót teszel többesszámba.Ezt már amúgy írtam.
Értelmesen: "media query-ket"."Pl.: valakinek van tapasztalata a .me domainendinggel kapcsolatban? Arról olvastam, hogy pl. jól illik az online önéletrajz, portfolióval kapcsolatos oldalakhoz. Pl. kisjozsi.me
vagy hasonló."
Például Jim-Y kollégának .me-végződésű a honlapja, nézd meg az aláírását.
És ja, akár jópofa is, hogy .me a végződés, de egyébként teljesen mindegy, .hu is lehet, ha berakod az önéletrajzodba az URL-t, nem emiatt fogják kevésbé megnézni. Igaz, a .me "nemzetközibb". Válaszd azt, amelyik jobban tetszik. Bár lehet, hogy ha mondjuk idegen nyelven akarsz blogolni, tehát vegyes a közönséged, akkor nem a .hu a legnyerőbb, de ezt se kell túlreagálni. -
adam_
senior tag
Sziasztok, két kérdésem lenne. Mit gondoltok, egy màr relatíve kèsz honlapot hogyan tudnék responzívvá tenni a legjobb módon? Gondolok itt arra, hogy kezdjem el szépen Bootstrappel például a meglévő oldalt átszerkeszteni, avagy csak azt használjam fel a Bootstrapből ami nekem kell, etc. menu, egyéb "feature-ok", vagy ha nem vészes módosítgatásokat kell(ene) végrehajtanom, használjak egyszerűen kézzel írt media querieseket, az egy-két hozzászólással feljebb említett tartományoknak megfelelően a Bootstrap es egyéb frameworkok felhasználása nélkül? Mit gondoltok? Mi a tapasztalatotok?
A másik pedig, hogy a referencia honlapomnak szerintetek mely domainvégződés lenne a legjobb? Pl.: valakinek van tapasztalata a .me domainendinggel kapcsolatban? Arról olvastam, hogy pl. jól illik az online önéletrajz, portfolióval kapcsolatos oldalakhoz. Pl. kisjozsi.me
vagy hasonló.
A második kérdés nem igazán css téma, de remélem nem baj, ha itt tettem fel azt is.
Előre is köszi,
Ádám
-
martonx
veterán
válasz
huliganboy #1995 üzenetére
Kicsit konkrétabban mit is szeretnél?
-
huliganboy
addikt
Sziasztok!
Az alábbi kódot hogy tudom úgy formázni, hogy a magassága állítható legye?
.backgroundlevel-high #rt-background2 {background: url(../images/backgrounds/style1/main-bg.jpg) 50% 0 no-repeat;}
A hivatkozott kép mérete 52x550px..
Köszönöm!
-
martonx
veterán
A linux / OSX trollok hajlamosak azt hinni, hogy az ő rendszerük a legjobb. Aztán vicces látni, amikor rácsodálkoznak, hogy windows alatt valami szimplán csak működik, és nem kell órákig konzolból hekkelni hozzá.
Múltkor az egyik kolléga, aki kizárólag OSX-en hajlandó dolgozni, komolyan alig akarta elhinni, amikor a szeme láttára pillanatok alatt beüzemeltük Visual Studio alá a Nodejs-t.
-
adam_
senior tag
Köszönöm szépen mindenkinek, aki hozzászólt SASS témában. Ez alapján sikerült belőni, most már szépen megy a Koala segítségével. Az egyik kollégám szidta a Windowst, hogy nem jó semmire, én meg kezdőként még el is hittem neki, hogy nincs esély rá, hogy felhúzzam a gépre a SASS-t. Ezekszerint tévedetett.
A Koalaval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Behúzom a projekt mappáját, amelyben ugye van egy SCSS és egy CSS mappa is külön már előre megszerkesztve. Viszont az SCSS mappában található scss fájl szerkesztésekor az elején ugyanabba a mappába létrehoz egy css fájlt is. Hogyan lehetne belőni, hogy a css fájlt a CSS mappában complieolja, és ne a SCSS-be?
Előre is köszönöm,
Ádám
-
Zedz
addikt
válasz
Sk8erPeter #1988 üzenetére
Szerintem tuti ez volt a problémája, ezért kérdeztem rá, hogy egyáltalán sikerült-e telepítenie a Rubyt és SASS-t.
Kis érdekesség, én így oldottam meg, szóval még választási lehetőséget is kap a kolléga.
-
Sk8erPeter
nagyúr
Amúgy most pont nem volt a gépemen se Ruby, se SASS (reinstall után nem került rá még), úgyhogy direkt kíváncsi is voltam, mennyi időbe kerül az egész procedúra, letöltéssel, egy SSL-problémára való ráguglizással, a megoldás megtalálásával és figyelembe vételével (csak simán update-elni kellett, gem install --local d:\Downloads\rubygems-update-2.2.3.gem, majd update_rubygems --no-ri --no-rdoc), gem install sass-szal együtt 6 perc volt, direkt mértem.
Szemétrohadékvindóz!!!Szerk.: amúgy a konkrét hibaüzenet ez volt (leírom, hátha Ádámnak is ez volt a parája, ezt nem osztotta meg velünk):
C:\>gem install sass
ERROR: Could not find a valid gem 'sass' (>= 0), here is why:
Unable to download data from https://rubygems.org/ - SSL_connect returned=1 errno=0 state=SSLv3 read server certificate B: certificate verify failed (https://api.rubygems.org/latest_specs.4.
8.gz) -
Zedz
addikt
válasz
Sk8erPeter #1982 üzenetére
Nyilván csak Macen lehet dolgozni! Windows? Pfúj!
(#1981) adam_ Miért nem megy Windowson? Mi a konkrét problémád? Leszedted a Rubyt, telepítetted a SASS-t?
-
Jim-Y
veterán
UNIX Troll ON
Szerintem a Windows hibaja, mert az egy fosh...
UNIX Troll OFF
-
martonx
veterán
"Még végső soron Visual Studiot ajánlották, annak van egy jó "kiegje" amivel talán lehetőségem lenne rá. Most egyenlőre ezért nem akarok Linuxot telepíteni, Mac-et venni."
bocsánat, de ezek az egyesek szerint min fut a Visual Studio? Halkan megsúgom, hogy kizárólag windows-on. Minden ASP.NET-es projektemben SASS-t használunk, sose volt vele gond.
Azt éppen nem írtad le, hogy per pillanat milyen környezetben fejlesztesz, szóval éppen a lényeget hagytad ki.
-
CSorBA
őstag
válasz
Sk8erPeter #1982 üzenetére
-
Sk8erPeter
nagyúr
Mi az, hogy "nem megy"? Részleteznéd, hogy miket tettél idáig, és konkrétan mit is tapasztalsz?
"Kezdő vagyok, de már most vili, hogy a Windowst miért nem fejlesztésekre alkották meg..."
Jaj. Könyörgöm, ne higgyél már el minden baromságot, amit valami idióta kretének kitaláltak és terjesztenek. Ezenkívül attól, mert most szerencsétlenkedsz valamivel, és nem jön össze, még nem a Windows a hibás, már bocs. Nagyon sok fejlesztő tök jól elvan Windows-on.
Nagyon is alkalmas a Windows is fejlesztésekre, csak beszűkült látókörű elvakult gyökér Linux- (esetleg Mac-?) fanok mondják azt, hogy nem az. Linuxon ÉS Windows-on is nagyon jól lehet fejleszteni. Kész. Nincs olyan, hogy melyiken jobb. Az a jobb, amelyik neked jobban tetszik. Szimplán szubjektív a dolog. Ha az objektív tényeket nézzük, mindkettőn jó eszközök, IDE-k állnak rendelkezésre, mindkettőn jól lehet scriptelni, blablablablabla... annyira unalmasak már ezek az újból és újból előkerülő "melyik az igazi"-témák. Próbáld ki és döntsd el, melyik tetszik jobban, és akkor számodra az lesz a megfelelő választás. -
adam_
senior tag
Létezik vmi bevált módszer, hogy Windows alatt normàlisa fusson a SASS? Próbáltam nodeJS, Ruby, és egyéb toolsok, pl.: http://mhs.github.io/scout-app/ segítségével, de egyszerűen nem megy. Még végső soron Visual Studiot ajánlották, annak van egy jó "kiegje" amivel talán lehetőségem lenne rá. Most egyenlőre ezért nem akarok Linuxot telepíteni, Mac-et venni.
Kezdő vagyok, de már most vili, hogy a Windowst miért nem fejlesztésekre alkották meg...
-
CSorBA
őstag
Így hirtelen amit észrevettem: azt ugye tudod, hogy itt átfedés is lehet?
/* iPads (portrait) ----------- */
@media only screen
and (min-device-width : 768px)
and (max-device-width : 1024px)
and (orientation : portrait) {
/* Styles */
}/* Desktops and laptops ----------- */
@media only screen
and (min-width : 1224px) {
/* Styles */
}A max-nak a következő query min-jénél kellene 1-el kisebbnek lennie, szóval:
/* iPads (portrait) ----------- */
@media only screen
and (min-device-width : 768px)
and (max-device-width : 1023px)
and (orientation : portrait) {
/* Styles */
}/* Desktops and laptops ----------- */
@media only screen
and (min-width : 1224px) {
/* Styles */
}Második körben szerintem kicsit túlbonyolítod. Teljesen mindegy, hogy egy eszköz kijelzőszélessége mondjuk 320px vagy 350px. Nem fix szélességre állítjuk itt az elemeket, hanem engedjük folyni/csúszni a maximális szélességig. Sőt szerintem a and (orientation : portrait) query is felesleges.
Szerintem nézegesd meg pl. a bootstrapot, ott elég jól el van ez találva. [link]
Alapesetben az alábbi breakpointok vannak:
@media (max-width: 479px) {
@media (min-width: 479px) and (max-width: 767px) {
@media (min-width: 768px) and (max-width: 991px) {
@media (min-width: 992px) and (max-width: 1199px) {
@media (min-width: 1200px) {
ügyféllel kell megbeszélni, behatárolni, hogy mely típusú tabletekre, etc. telefonokra kellene fejleszteni,?
Ezzel pedig nem értek egyet, kinézetet/megjelenést/dizájnt nem eszközökre fejlesztünk, hanem felbontásra. Az persze más kérdés, hogy sok eszköz teljesen más motort használ, így sajnos bizonyos css porpertyk jócskán eltérhetnek támogatottságban. Ebből egy jó kis vicces/elszomorító slide: [link]
szerk.: Megnéztem ezt a quirktools-t, egyelőre nem látom mivel nyújtana többet mondjuk a google chrome device emulation tooljánál
-
adam_
senior tag
Nem tudom ismeritek-e a http://quirktools.com/ oldalt, elég jó kis tesztelős téma.
Ehhez kapcsolódik a kérdésem. Elég bosszantó, amikor a 20. tablet/mobil fajtán tesztelem a honlapomat, és mindegyiken persze, hogy másképp néz ki. Egyenlőre "kézzel írt" media querykkel oldom meg a responsive elemeket, lentebb mellékelem. A mostani projektemben meg csak az szerepel, hogy "tabletre" is, meg ájfóónra is kellene fejleszteni. Még nincs mögöttem annyi projekt, hogy ezt tapasztalatból tudnám kezelni, de elsőkörben ezt az ügyféllel kell megbeszélni, behatárolni, hogy mely típusú tabletekre, etc. telefonokra kellene fejleszteni,? Általában ez is behatárolható a projektben (vagy csak mobil / tablet / desktop, esetleg desktop HD van? (és ugye itt jön, hogy mobilból és tabletből is már millió egy kijelzőméretű van...) ..
Vagy egyszerűen a kézzel írt media query-k helyett Bootstrap / Foundation etc. használatával ezek a cross-platform responsive problémák könnyedebben orvosolhatóak?
/* Smartphones (portrait and landscape) ----------- */
@media only screen
and (min-device-width : 320px)
and (max-device-width : 480px) {
/* Styles */
}
/* Smartphones (landscape) ----------- */
@media only screen
and (min-width : 321px) {
/* Styles */
}
/* Smartphones (portrait) ----------- */
@media only screen
and (max-width : 320px) {
/* Styles */
}
/* iPads (portrait and landscape) ----------- */
@media only screen
and (min-device-width : 768px)
and (max-device-width : 1024px) {
/* Styles */
}
/* iPads (landscape) ----------- */
@media only screen
and (min-device-width : 768px)
and (max-device-width : 1024px)
and (orientation : landscape) {
/* Styles */
}
/* iPads (portrait) ----------- */
@media only screen
and (min-device-width : 768px)
and (max-device-width : 1024px)
and (orientation : portrait) {
/* Styles */
}
/* Desktops and laptops ----------- */
@media only screen
and (min-width : 1224px) {
/* Styles */
}
/* Large screens ----------- */
@media only screen
and (min-width : 1824px) {
/* Styles */
}
/* iPhone 4 ----------- */
@media
only screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio : 1.5),
only screen and (min-device-pixel-ratio : 1.5) {
/* Styles */
}Köszönöm a válaszokat,
Ádám
-
adam_
senior tag
Köszönöm, arra gondoltam igen, hogy egy 3 oszlopos layout magassága mindig megegyezik az adott kijelző maximális magasságával. Igen, és biker válaszára reagálva, a középső oszlopban található tartalom, ha hosszabb lenne, mint az adott konténer, akkor scrollozható legyen.
-
adam_
senior tag
Hogyan lehetne belőni, hogy egy 3 oszlopos layout magassága mindig az adott képernyő 100% legyen, se több, se kevesebb? Ergo, ha a footer és a header között egy adott tartalom rész hosszabra jönne ki mint az egész képernyő, oldalt egyszerűen görgethető legyen lefelé az adott tartalom.
Előre is köszönöm az instrukciókat.
-
DNReNTi
őstag
Búkmárkolni való: megújult CSS Reference a Codrops-on.
-
Zedz
addikt
A githubos projekted alapján már utánanéztem ennek a frameworknek, és igazából ezért is tettem fel itt a téma indító kérdést. Közben Googleztam egy SASS-ra átépített verziót is, szóval létezik ilyen verziója is. Ha jól látom nem gyári variáns, valaki forkolta szabadidejében. De ettől függetlenül lehet kipróbálom a LESS-t is.
-
DNReNTi
őstag
A tapasztaltabbakat kérdezem, hogyan készíthetnék topik nyitó / összefoglaló posztot? Arra gondoltam ha lesz egy kis üres időm, összeszedem egy jó nagy posztba amit a CSS-ről "röviden" és általánosan tudni illik. Most a munka miatt úgyis főleg ezen a területen okoskodok.
-
Jim-Y
veterán
Probald ki a material-ui for react-ot. Ez less-t hasznal, tehat ket legyet uthetsz egy csapasra, 2015-ben ugyis a mui lesz a porondon, szoval mar harom legyet uthetsz egy csapasra
- react gyakorlas
- less ismerkedes
- mui ismerkedes -
Zedz
addikt
válasz
DNReNTi #1966 üzenetére
Gyere pubi pakolj fel!
Egy: teszteléshez, tanuláshoz, gyakorláshoz teljesen mindegy milyen szörnyen néz ki az egész
Szerintem ezt embere válogatja. Én szeretek szép, rendezett környezetben dolgozni, legyen ez akár egy teszt project vagy éles project. Jobb érzés olyanon dolgozni, mint ami tetszik nekem, és nem egy motherfucking oldalon.
+ ennyivel is többet foglalkozok a CSS résszel, és lehet egyszer éles projecten még kamatoztatom ezt a pár perc ráfordítást. Nem sok az esélye, de bármi előfordulhat!
Amúgy most a React JS-t próbálom nyúzni, ami pont UI építésre lett kitalálva.
Kettő: ha nem akarsz a kinézetre fókuszálni, de mégis behúzol egy FW-öt, akkor nem mindegy azt mi hajtja?
Mindegy, de engem érdekel, hogy miért az hajtja, ami. Mi az oka a választásnak. Persze ahogy írtad, és Sk8erPeter is mondta, lehet teljesen felesleges ezen agyalni.
-
DNReNTi
őstag
Csak hogy kötekedjek már, mer most olyan kötekedhetnékem van:
"nem akarok a sitebuildre fókuszálni. Hogy ki is nézzen valahogy gondoltam csak berántok valami CSS frameworköt."
Egy: teszteléshez, tanuláshoz, gyakorláshoz teljesen mindegy milyen szörnyen néz ki az egész, sőt igazából a csicsa, meg a finomhangolás még akadályoz is, mert eltereli a figyelmed a lényegről. Kettő: ha nem akarsz a kinézetre fókuszálni, de mégis behúzol egy FW-öt, akkor nem mindegy azt mi hajtja? -
CSorBA
őstag
Ha már ez a téma belinkelem: Sass vs. LESS @CSS-tricks
Én nagyon picit foglalkoztam less-el, majd pár hét után gyorsan áttértem a sass-ra, főként a cikk miatt, illetve nálunk szerencsére a munkahelyen a projecten is ezt kezdtük később használni.
-
Zedz
addikt
válasz
Sk8erPeter #1963 üzenetére
Ezt a linket megtaláltam én is, csak reménykedtem, hogy tudja magától is.
"inkább mélyítsd el a tudásodat valami hasznosabb nyelvben."
Szabadidőm jelentős részében JS-ezek, Jim-Y segít benne sokat.
Ez a LESS-es dolog csak onnan jött, hogy az otthoni gyakorló projecteken nem akarok a sitebuildre fókuszálni. Hogy ki is nézzen valahogy gondoltam csak berántok valami CSS frameworköt.
-
Sk8erPeter
nagyúr
"Azért érdekel, mert 2 CSS framework is a LESS-t használja, és kíváncsi vagyok mi lehet ennek az oka. Gondolom nem random pickeltek egyet, és nosza írjuk egybe."
Szerintem különösebben nem érdemes rajta agyalni, egyszerűen valamelyikkel kezdték, azt találták szimpatikusabbnak, az náluk bevált. Nem álltak át a SASS-ra, mert a LESS segítségével is el tudták érni, amit akartak. Ha a SASS lett volna az első, akkor arra mondanák azt, hogy el tudták érni vele, amit akartak. Mindkettőre nyilván lehet példát találni, szóval ez olyan, mint azon gondolkodni, miért pont barnás lett a PH! fórumának háttere."LESS-szel lehet-e figyeltetni egy könyvtárat, és real-time fordítson mindent"
Csak egy kis kiegészítéssel:
http://www.hongkiat.com/blog/less-auto-compile/Ha adhatok egy tanácsot, ahelyett, hogy most kíváncsiságból elkezded tanulgatni a SASS után a LESS-t is, mert miért ne, inkább mélyítsd el a tudásodat valami hasznosabb nyelvben.
-
DNReNTi
őstag
-
Zedz
addikt
válasz
DNReNTi #1960 üzenetére
Azért érdekel, mert 2 CSS framework is a LESS-t használja, és kíváncsi vagyok mi lehet ennek az oka. Gondolom nem random pickeltek egyet, és nosza írjuk egybe. De így kis olvasgatás után eddig nálam is a SASS élvez előnyt.
Például az istenért sem találom azt, hogy LESS-szel lehet-e figyeltetni egy könyvtárat, és real-time fordítson mindent.
SASS-ban ugye csak simán sass --watch x:y.
-
DNReNTi
őstag
Ha van időd és energiád rá érdekességképpen megismerkedhetsz a LESS-el is, de szvsz ha már SASS user vagy, teljesen felesleges. Mivel már a SASS-t használod a legnagyobb "negatívumát" (install, inicializálás) már le is küzdötted, ráadásul a LESS ismereteim szerint semmivel nem tud többet, mint a konkurencia. Plusz - tudom béna megközelítés - ha PHP-t is használsz szerintem az életben nem fog ráállni a kezed a LESS változókra.
-
Zedz
addikt
Egy ideje már használom a SASS-t, de lehet ki kellene próbálni a konkurens LESS-t is. A kérdésem az lenne, hogy van valakinek tapasztalata mindkettő preprocesszorral kapcsolatban? Olvasgattam már összehasonlítást, és több cikk a SASS-t hozza ki győztesként. Esetleg valaki ezt meg tudja erősíteni, cáfolni?
-
PumpkinSeed
addikt
válasz
Sk8erPeter #1957 üzenetére
Értem, bár még ilyen problémával nem találkoztam, de most már ezt is tudom. Köszönöm az útmutatást.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
PumpkinSeed #1956 üzenetére
Ilyenkor nézd meg a webfejlesztő panelnél a Computed fülön a display-tulajdonságot - itt azt is látod, ha a böngésző alapértelmezett tulajdonsága érvényes, illetve azt is, ha egy vagy több egyéni beállítás felülbírálta ezt.
Ja, amúgy itt láthatsz listát az inline vagy blokkszintű elemekről:
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Inline_elemente
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Block-level_elements -
DNReNTi
őstag
válasz
PumpkinSeed #1954 üzenetére
Mert a label az default inline elem, azok width attribútuma automatikus, de ha megváltoztatod inline-block-ra, akkor megkapja a blokkelemek áldásos tulajdonságait, például, hogy megadható a szélessége.
-
PumpkinSeed
addikt
Az miért van, hogy egy <label> tag width: valamennyije csak azután aktivizálódik ha display: inline-block-ot adok neki?
-
<Lacy85>
addikt
Sziasztok!
Lenne egy apró problémám. Van egy tábla az oldalon, ami középen helyezkedik el. Ez lenne a váza az oldalnak. Ezen belül pedig vannak a div-ek. Szeretném úgy beállítani, hogy a váz átlátszó legyen. Ez eddig okés is, viszont ha az opacity-t beállítom, akkor nem csak a tábla lesz átlátszó, hanem minden olyan div is, ami ezen belül van. Tudnátok ebben segíteni?
Valami olyasmire gondoltam, mint a TWOO főoldala is. jobb oldaon van egy széles sáv, ami átlátszó, viszont a rajta lévő div-ek már nem.A CSS kódóm:
table.main {
width: 1200px;
margin: 0 auto;
background: #3b3a3a;
border-radius: 5px;
padding: 10px;
opacity: 0.8;
}
#logo {
margin-top: 35px;
float: left;
border: 0px;
}
#login {
float: right;
margin-top: 70px;
border: 1px solid #f5efef;
border-radius: 5px;
color: #edf5f7;
padding: 5px;
box-shadow: 5px 5px 10px #4c4c4c;
background: #3b3a3a;
}a logo és a login a main-en belül van.
-
CSorBA
őstag
válasz
DrojDtroll #1944 üzenetére
Mert ide nem animation kell, hanem egyszerű sima transition.
div {
// saját propertyk
border-radius: 25px 0px 25px 0px;
transition: border-radius 0.5s ease-in-out;
}
div:hover {
border-radius: 0px 25px 0px 25px;
}Szerk.: Bocsi, nem vettem észre az előző hozzászólásokat.
Szerk2.: Jah azért nem vettem észre, mert másik topikból lett linkelve
-
PumpkinSeed
addikt
válasz
DrojDtroll #1944 üzenetére
-
DNReNTi
őstag
válasz
fordfairlane #1945 üzenetére
Ugy ugy. De telefonrol most en se kottazom be.
-
DrojDtroll
veterán
válasz
fordfairlane #1945 üzenetére
megpróbálom azzal
-
fordfairlane
veterán
válasz
DrojDtroll #1944 üzenetére
Ötlet: Lehet, hogy inkább transitiont kéne használni. Bocs, nincs kedvem és energiám kódot összedobni, és kipróbálni a teóriámat.
-
DrojDtroll
veterán
Van egy div-em, rajta border radiussal, azt szeretném megoldani, hogy ha a div felé húzom az egeret akkor a border radius megváltozzon, mondjuk 0.5s alatt. Azt nem tudom megoldani, hogy így maradjon addig ameddig rajta van az egér. Ebben kérnék segítséget.
Ami eddig meg van:
#menupont:hover{
-webkit-animation: linkanimation 0.5s;
animation: linkanimation 0.5s;
}
@-webkit-keyframes linkanimation {
from {border-radius: 25px 0px 25px 0px;}
to {border-radius: 0px 25px 0px 25px;}
}
@keyframes linkanimation {
from {border-radius: 25px 0px 25px 0px;}
to {border-radius: 0px 25px 0px 25px;}
} -
Sk8erPeter
nagyúr
Első felére: szerintem ez elég egyértelmű, hogy köze nincs a footerhez.
Végig a .container osztállyal ellátott elemről beszél, tehát az érdemi tartalmat körbeölelő részről, ami ha el van látva egy háttérrel, de épp nagyon kevés a tartalom, akkor hülyén mutat, ha csak egy csíknyi részt foglal el az oldalból. Ergo a megoldás a min-height tulajdonság megadása/megnövelése. Ebből csak fura indirekciókon keresztül lehetne oda eljutni, hogy a footerrel lenne probléma...
Második felére:
Ha ilyen kérdések merülnek fel, akkor szerintem a Stack Overflow egy igen jó forrás, a kapott pontokból a legtöbb esetben lehet sejteni egy hozzászólás igazságtartalmát (még ha vannak helyenként csak reflexből upvote-olt hsz.-ek is, amik nem biztos, hogy annyi pontot érdemelnének, többnyire ez kevésbé jellemző), és általában mások összeszedik azt a tudásbázist, amit egyébként sok egyéb helyről kellene összekaparni.A px/em/rem problémával kapcsolatban itt van egy vonatkozó thread a sok közül:
http://stackoverflow.com/questions/11799236/should-i-use-px-or-rem-value-units-in-my-css
Még egy megközelítés:
https://j.eremy.net/confused-about-rem-and-em/ -
_ak_
addikt
válasz
Sk8erPeter #1940 üzenetére
Csak azért gondoltam, mert hát mi más lenne csúnya, hogy ha nincs tartalommal feltöltve az oldal, mintsem a lap tetején ékeskedő footer.
Remélem lehull a lepel erről a kérdésről, most már én is kíváncsi vagyok.
Más.
Épp nézek egy tutorialt és kettő dolgot is furcsállok.
Egyrészt a színeket végig hsl(a)-ban adja meg a fejlesztő, másrészt ezt és betűméretek is duplán deklarálja "fallback" ként a szokványos egységekkel.Magyarul pl:
font-size: 10px;
font-size: 1rem;Ennek lenne bármi jelentősége manapság?
Illetve érdemes akármennyire is foglalkozni a hsla-val vagy tök felesleges?szerk.: na jó, talán az IE8 nem tudja mi az a rem...
-
Sk8erPeter
nagyúr
Ha valaki meg szeretné tanulni a Bootstrap használatát, akkor ez egy egész fasza oktatóanyag videóval és gyakorlati feladatokkal:
https://www.codeschool.com/courses/blasting-off-with-bootstrap
Ez sztem nyugodtan linkelhető kezdőknek, vagy annak, aki stabilabbá szeretné tenni az alapokat, és/vagy lusta a doksit végigolvasni, amennyit végigkattintgattam belőle, az alapján elég jól ki van találva az anyag. (Haladóknak fölösleges végignyomni, amik itt vannak, azok tényleg az alapok.) Persze angoltudás kell hozzá. -
_ak_
addikt
válasz
DNReNTi #1937 üzenetére
Szólítsatok csak suttogónak.
Másra amúgy nem tudok gondolni, ha nem ez lenne az...illetve, hogy ponstosabb legyek, nem fixed, hanem sticky footer kell valószínűleg. Gondoltam csak segítek elindulni, de most már kíváncsi vagyok a produktumra.
honda: sticky footer
-
_ak_
addikt
válasz
honda 1993 #1932 üzenetére
-
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1934 üzenetére
Értem, akkor valszeg majd csak 800 lesz a min-height.
Egyébkent tényleg ennyire érthetetlenül fogalmazok?
Mert szerintem máshogy aligha lehetne az előző kérdést megfogalmazni.Vagy lehet hogy az a baj hogy nem szak kifejezéseket használok?
.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
honda 1993 #1932 üzenetére
Igen, ilyenkor az a megoldás, hogy adsz egy min-height tulajdonságot a fő tartalmazó elemnek, hogy ne nézzen ki olyan bénán, hogy csak egy kis vékony csík látszik a helyén. De az 1500px igen erős túlzásnak tűnik, akkor meg azért néz ki hülyén, mert van egy óriási rész még a tartalom alatt, amihez tök fölöslegesen scrollozni kell mondjuk egy kisebb kijelzőn...
A menü amúgy oldalt van vagy fölül?
(#1933) DNReNTi:
Arról beszél, hogy van egy olyan menüpont, ahol mondjuk csak egy mondatnyi tartalom van. Ekkor meg az őt körbeölelő tartalom is nagyjából akkora, mint az az egy mondat, és így a hátterével együtt olyan, mint egy vékony csík (a többi menüpontban több tartalom van, így azok nem néznek ki hülyén). Na és azt akarja, hogy kicsit jobban kitöltse a teret az ilyen kevés tartalommal levő részeken is a fő konténerelem háttere, hogy ne legyen ezeken a helyeken ilyen csíkszerű, szóval meg kell növelni a min-height-et, azt' kész. -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1932 üzenetére
Bevallom egyre inkább nem értem. Szóval majd ha látom okosabb leszek.
-
honda 1993
senior tag
válasz
DNReNTi #1931 üzenetére
Nem a menu 1500px; magas XD.
Én a containerről beszélek.Pl : főoldalon viszonylag sok elem van, így a container normálisan néz ki.
De ha átmegyek egy másik menüpontra, ahol kevesebb elem van a CONTAINERBEN, akkor ott a container sokkal, sokkal "alacsonyabb"
Ezt úgy képzeld el hogy pl a főoldalon kb 1500px; magas lehet a container, de a másik menüpontban ahol kevesebb elem van elhelyezve, ott kb olyan 200px; lehet a container magassága.
Ez pedig úgy néz ki mintha abban a menüpontban a container helyén egy vastag fehér csík lenne.Nem tudom máshogy mondani.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1930 üzenetére
Látatlanba nem tudok mit mondani. De komolyan kíváncsi vagyok mifajta menü az ami 1500px magas.
Szóval ha más nem egy jsfiddle-t pattints majd fel.
-
honda 1993
senior tag
válasz
DNReNTi #1929 üzenetére
Van olyan menüpont ahol MÉG nem nagyon van semmi, majd csak akkor kerül oda is több dolog amikor már hosszabb ideje üzemel az oldal.
Amúgy az jutott eszembe hogy mi lenne, ha adnék neki egy min-height: 1500px;-t?
És így elméletileg orvosolnám a problémát, de ezt majd holnap ki is próbálom. -
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1928 üzenetére
Dehogynem, kb ugyanannyi tartalmat raksz bele és akkor kb egyformák.
Most amúgy kicsit meg vagyok zavarodva. Egy menüben egyáltalán minek van ennyi cucc?
-
honda 1993
senior tag
válasz
DNReNTi #1927 üzenetére
Igen, az világos hogy nemnjó ha fix magasságot adok neki, DE...
Ha nem így teszek, akkor viszont azon menüpontok amelyekben sokkal kevesebb elem vagy karakter van, előfordul hogy csak 100-200px; magas container van.Ez pedig nagyon ronda. Ezzel nem lehet valamit kezdeni?
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1926 üzenetére
Te magad meg is válaszoltad a saját kérdésedet.
Eccerű logika. Ha az elemeidbe random mennyiségű tartalom kerül, akkor az elemek magassága is random lesz. Értelemszerű tehát, ha megadsz egy fix magasságot, akkor lesz amikor a tartalom nem tölti ki, illetve lesz amikor a tartalom kifut az elemből. Folyománya: random tartalomhoz hülyeség fix magasságot állítani. (Most figyelmen kívül hagyva, hogy lehet scroll-t beállítani az elemekre, ami szerintem roppant igénytelen 90-es éveket idéző megoldás.) -
honda 1993
senior tag
Sziasztok.
Előre szólok hogy nem vagyok otthon, így nem tudok jsfiddle példát küldeni, így tehát csak egy elméleti kérdésnek szánom az alábbit.
Valaki a múltkor szólt hogy a containernek amiben az egész oldal van, nem szokás előre meghatározni a magasságát. Ez idáig oké, csakhogy az oldalamon valahol elég nagy mennyiségű tartalom van , de van olyan menüpont ahol még alig van valami.
És azok a menüpontok ahol kevesebb a tartalom, nagyon hülyén néznek ki.
Egészen pontosan úgy, hogy a container kb 100 px; magas amit gondolom el tudok képzelni hogy miként mutat.
Ugyanakkor ott ahol nagyobb mennyiségű tartalom van, majdnem minden jó, de mégsem mert egy bizonyos határ után "kifutok" a container alá.Szóval a kérdésem az volna hogy ezt ti hogyan szoktátok csinálni?
Mert én most előre megadtam neki egy jó nagy értéket magasságként de ez sem az igazi mert mindíg hozzá kell adni valamennyit ha már nem elég magas. -
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1922 üzenetére
Mindent használni fogok meg minden.
Csak azért nem reagálok a válaszaitokra mert dolgozok az oldalon.Mindent köszi mindenkinek, jelentkezem ha elkészültem.
-
DNReNTi
őstag
válasz
Sk8erPeter #1922 üzenetére
Azazaz... arra gondoltam.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1920 üzenetére
Valami ilyesmi a cél?
Egyébként ne vedd bántásnak, inkább tanács: kicsit odafigyelhetnél a kódodra. Most is olyan alap hiba volt benne, hogy elképesztő, bár nem az volt az eredeti probléma okozója. Több hónapnyi tanulás után már nem kéne előfordulnia, hogy lehagyod a záró tag-et egy CSS definíció végéről.
Az eredeti problémára pedig a vertical-align attribútum használata a megoldás.
-
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1919 üzenetére
De akkor sem világos hogy ha nálam a szöveg az img_container alatt van, akkor itt miért nem?
Az a baj hogy így nem tudom megmutatni hogy mi a problem az oldalamon.Ha pedig most átszerkesztem a kódot hogy a jsfiddle is úgy mutassa ahogy nálam jelenik meg, akkor pedig más lesz a forráskód mint ami nálam van, az pedig nyílván nem célra vezető.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
honda 1993 #1918 üzenetére
Hát ez kellemetlen. Ha majd sikerül, szólj.
A kitöltőképek beszúrására (hogy ne látsszon a ronda ikon, hogy nem elérhető a képed) ajánlom ezt:
http://placehold.it/"Elő
sször is nem tudom hogy képet hogyan lehet itt beszúrni"
Na ne... Próbálkozz erősebben. -
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1916 üzenetére
Nos, próbálkoztam egy [jsFiddle] példa elkészítésével, de sajnos nem egészen úgy néz ki mint nálam.
Elősször is nem tudom hogy képet hogyan lehet itt beszúrni, ráadásul a jsfiddle-ben a szöveg sem az img_container alatt van hanem mellette.
-
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1916 üzenetére
Azelőtt küldtem hogy elindultam volna.
Esti tagozaton tanulok és most kb este 8-ig nem vagyok otthon. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
honda 1993 #1915 üzenetére
Akkor az előbbi kódot hogy küldted, ha nincs elérhető közelségben a kódod?
Amúgy lehet, hogy ha akarnánk agyalni rajta, rájönnénk, de nem akarunk, nekünk is véges a szabadidőnk, amiből X időt akarunk a fórumon tölteni, gondolom belátod, hogy nem feltétlenül a kódod kibogarászása a legszórakoztatóbb tevékenység. -
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1914 üzenetére
Azt hittem hogy ti már annyira profik vagytok hogy így is tudni fogjátok.
Most megint nem vagyok otthon estig, de akkor ha hazaértem rögtön küldöm. Jsfiddle példát. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
honda 1993 #1913 üzenetére
Nem, nem tudjuk jsFiddle-példa nélkül. Kíváncsi vagyok, eljön-e az az idő, amikor ezt megtanulod.
Most komolyan, ebből csak annyit lát szerintem a legtöbbünk, hogy egy halom kód, és a franc fog elgondolkozni rajta demó nélkül. Tőlünk meg nyilván nem várhatod el, hogy majd saját kis környezetünkben valahogy teszteljük, mert az nekünk kerül időbe, amit te lespóroltál magadtól. -
honda 1993
senior tag
Sziasztok.
Az oldalamon majdnem minden menüpontban vannak img_containerek, ezek alá pedig egy pár soros összefoglaló szöveget írok.
Az a probléma, hogy ha az egyik img_container alatt mondjuk 5 sornyi szöveg van, a többi alatt pedig 6 soros, akkor az egyik img_container egy picit elcsúszik a többihez képest.Nem tudjátok hogy ezt hogyan lehetne kiküszöbölni?
.img_container {
display: inline-block;
left: 50px;
margin-left: 40px;
margin-top: 50px;
width: 230px;
height: 175px;
max-width: 230px;
max-height: 175px;
padding: 0;
position: relative;
.img_container img {
width: 230px;
height: 175px;
max-width: 230px;
max-height: 175px;
border: 2px #A9A9A9 ridge;
}
.img_container a {display: block;}
.img_container p {
margin: 0 auto;
}Ez volna a hozzá tartozó css kód.
-
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1910 üzenetére
"Amúgy ilyeneket, mint a widht, tényleg beleírsz a kódba? Tehát kimásoltad azt a kódrészletet, vagy ezt csak bepötyögted? Keresd a hibát a szóban! "
Én észre sem vettem elősször, csak amikor írtad hogy "Keresd a hibát a szóban!"
-
Sk8erPeter
nagyúr
Amit linkeltél, biztos nem rossz, utólagos kiegészítések, javaslatok miatt használhatónak tűnik (bár nem teszteltem, csak az alapján, amit írnak az utófeldolgozó scriptről). Szóval simán használhatod ellenőrizgetésekre.
Amit DNReNTi linkelt, az teljesen más, az sok környezetben és eszközön teszi lehetővé az oldala(i)d tesztelését, hogy megtudd, azokon hogy néz ki, anélkül, hogy fizikailag rendelkezésedre állnának ezek az eszközök. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
honda 1993 #1908 üzenetére
Tudod jól a kulcsszót...
Biztos még kétszázszor le kell írni, hogy rögzüljön.
Amúgy ilyeneket, mint a widht, tényleg beleírsz a kódba? Tehát kimásoltad azt a kódrészletet, vagy ezt csak bepötyögted? Keresd a hibát a szóban! Csak mert ha szintaktikai hibákkal van tele a stylesheet - az is az, hogy nem zártad le a sort pontosvesszővel a hsz.-ed legvégén lévő kódrészletben -, akkor nem várható el, hogy jól működjön. Ilyenek miatt is érdemes tisztességes fejlesztőkörnyezetet használni, mert az szól a hibákért. -
adam_
senior tag
válasz
DNReNTi #1907 üzenetére
Köszönöm szépen, így már nem lesz gond, ha én is tesztelek manuálisan. Amúgy az általam linkelt oldal nem ehhez hasonló amit küldtél, csak ingyenesbe?
Igen, a SASS / LESS kombóval majd még ismerkednem kell, mert nem igazán ismerem a funkcióit még. De ahogy javasoltátok, azzal ráérek csak később foglalkozni..
-
honda 1993
senior tag
Sziasztok.
Ezzel mi lehet a baj?
@media screen and (max-width: 600px) {
#page {
background-color: red;
font-size: 16px;
}
.img_container { widht: 200px; height: 145px;}
}Azt akarom elérni hgy ha mobilról nézik az oldalt, akkor a fenti kódban lévő dolgok legyenk érvényben.
A background-color: red; csak próba képpen került bele, ( eddig működik.)
Tehát ha telefonról nézem az oldalt akkor a #page piros lesz.A többi tulajdonság viszont valamiért nem érvényesül. Azt szeretném ha mobilról pl eleve nagyobb betűméret lenne a #page-en belül mindenhol. ( Ezért van ott a font-size: 16px;
illetve az img_container is nagyobb kellene hogy legyen valamivel mint ahogy alapból jelenik meg telefonról. ( gépről 3 van belőlük egymás mellett, de telefonról csak kettesével lesznek egymás mellett)
Viszont valamiért nem tudom működésre bírni ezeket, csak a piros színű #page működik.
Valaki tudja hogy mi lehet a baj?
Érdekesség még hogy ha azt mondom hogy #page {
width: 100%
}
akkor az egész oldal szétcsúszik és össze vissza van minden. -
DNReNTi
őstag
Vannak erre tool-ok pl a BrowserStack. Sajna nincs ingyen, sőt egyenesen drága. Én IE 11,10, 9-en, Chrome, Firefox, Safari, és Opera legfrissebb verziókon tesztelek. Plusz Android böngésző és Chrome mobil. A problémák elkerülésére ott a CanIUse. Ha egy ritkábban használt, vagy újabb attribútumot használsz nézd meg milyen függőségei vannak, ha vannak és úgy használd. Így nem lesz gond.
A preprocessoros kérdést nem teljesen értem.
A SASS / {LESS} jóval többre képes attól, hogy prefixeket rak. -
adam_
senior tag
Sziasztok!
Ha egy oldal elkészült, egyszerűen teszteljem le minél több browseren / displayen, hogy hogyan néz ki rajta az oldalam? Vagy mi a "best practice"? Gondolok itt olyanokra, hogy pl. hogy ugyan ha szorgosan írogattam a prefixeket, hogy ne legyen kompatibilitási hiba a különböző böngészőknél, de mivan ha mégis valamit valahol kifelejtek? Nem létezik erre valamilyen oldal, ahova ha beillesztem a kódom, az magától korrigálja az adott kódot (etc. prefixekkel ellátja ahol kell), hogy a legtöbb böngészőnél szépen lehozza az oldalam?
Egy ilyet találtam, bár még nem ismerkedtem meg vele jobban, ez pl. arra szolgálhat? Mert ahogy olvastam, ez egy post-proci, miben más a SASS / LESS kombó, az már az írás pillanatában korrigálja prefixekkel, vagy teljesen máshol kapizsgálok?
Előre is köszönöm az észrevételeket a szakmában lévőktől.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
honda 1993 #1904 üzenetére
De konkrétan mi az, amit nem vágsz rajta? Ha csak a felbontásokra nézzük, akkor egyszerű példával élve annyit mondasz egy-egy feltétel meghatározásával, hogy ekkora szélességre így nézzenek ki ezek és ezek az elemek, akkora szélességre meg úgy, egy tök másik szélességre megint másképp... például ebben is segítenek a media query-k, így tudod elintézni, hogy különböző felbontással (vagy egyéb paraméterekkel) rendelkező eszközökkel megnézve az oldalt (vagy amikor más paraméter teljesül) is élvezhető legyen az egész.
Meg még sok más paramétert is lehet említeni, amikről korábban szó volt (színmélység, blabla; meg lehet simán megtekintéshez ilyen, nyomtatáshoz meg amolyan stílust alkalmazni az oldalra, stb.).
Szerintem bonyolultabbnak gondolod ezt az egészet, mint amilyen.Leegyszerűsítve ennyiről szól az egész: csinálsz egy-egy blokkot, amiknek a fejlécébe egy-egy feltételt teszel (a feltételek tetszés szerint kombinálhatók logikai ÉS-, VAGY-, ill. NEM-kapcsolattal), ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor a böngésző az abban a blokkban szereplő stílusdefiníciókat érvényre juttatja. Ha a feltételek nem teljesülnek, akkor egyszerűen ignorálja őket.
-
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1903 üzenetére
Igen, valahol én is sejtem hogy kelleni fog.
Csak olyan jó lenne elkerülni mert nem teljesen vágom a témát. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
honda 1993 #1901 üzenetére
"én egy link segítségével próbálkoztam"
Ezt hogy érted?Egyébként igazából nem értem, mi a probléma, nem értem, hogy miért akarsz feltétlenül mást használni, mint a media query-ket, kerülöd a problémát innen-onnan, aztán előbb-utóbb úgyis rájössz, hogy az fog kelleni, és akkor már értelmesebb lenne eleve azzal kezdened, főleg, hogy már összességében többszáz hsz.-t produkáltunk a témában neked válaszul, a moderátor által töröltekkel együtt biztosan.
-
DNReNTi
őstag
válasz
honda 1993 #1901 üzenetére
Hát most ha csak külön mobil nézetet akarsz, megoldható hasonlóan mint itt PH!-n, egy aldomainen. Így elkerülheted a media query-k alkalmazását, de tekintve, hogy hány fajta mobil kijelző méret van, akkor is responsive-re kell írnod a mobil verziót. Akkor meg már sokkal egyszerűbb a layout-ok között váltani media query-vel, mint azt ellenőrizni, hogy az user épp milyen eszközről lépett be, és esetleg átdobni a mobilos aldomainre.
Összegezve az elmúlt hozzászólásokat:
A legjobb, legegyszerűbb, legmodernebb, legkézenfekvőbb megoldás a media query-k használata. -
honda 1993
senior tag
válasz
Sk8erPeter #1900 üzenetére
Ajj máár.
Látod azt nem tudtam hogy erre a célra csak media queriket lehet alkalmazni.
Ahogy a múltkor említettem, én egy link segítségével próbálkoztam.
Új hozzászólás Aktív témák
- A Teslákba költözik a Grok AI
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Hardcore café
- Telekom mobilszolgáltatások
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- MIUI / HyperOS topik
- NOTEBOOK / MacBook beárazás
- LEGO klub
- További aktív témák...
- HP Elitebook 840 G8, I7-1185G7, 32 GB RAM, 512 SSD (MAGYAR VILÁGÍTÓ BILLENTYŰZET)
- Eladó használt Gigabyte AMD Radeon HD 6750 videókártya
- GIGABYTE GTX 1060 Mini ITX OC 3GB videókártya
- Új ASUS VivoBook 15 X1504VA - 15,6"FHD IPS - i5-1335U - 16GB - 512GB - Win11 - 1,5 év gari - MAGYAR
- Eladó ASUS ROG Zephyrus G14 GA401Q + teljes gamer szett --csere is érdekel
- Honor Magic 5 Lite, 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 138 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
- Csere-Beszámítás!AMD Asztali számítógép PC Játékra! R5 5600/ RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest